Ve filmové adaptaci slavné hry Clifforda Odetse spojily síly tři hvězdy na samém vrcholu svých kariér: Bing Crosby (Bílé vánoce) jako Frank Elgin, opilecká muzikálová ex-hvězda, stíhaná pocity viny, která se zoufale pokouší o comeback, William Holden (Sunset Boulevard) v roli hvězdného broadwayského režiséra Bernieho Dodda, hledajícího pro své nové představení hvězdu, která má "jméno" a Grace Kelly (Okno do dvora) jako Country Girl, Frankova utrápená manželka, unavená manželovou slabostí a ostražitá vůči Doddovým pohnutkám. (oficiální text distributora)

Alf

zajímavý příběh a ještě zajímavější herecké výkony, z nich mě osobně (nejsem člen Akademie) zaujal ještě víc Bing Crosby... ()

Mikino00

Divadelní vzor je na filmu vidět v každé minutě, čehož já příznivcem nejsem, bohužel se mi ta statičnost děje promítnutá v několika dialozích příliš nezamlouvá, téma filmu je pak nadčasové, průběh očekávatelný a nechybí ani happy end. To co, ale dělá tento film, jsou herecké výkony, Crosby hraje přesvědčivě, avšak je na svou roli poněkud starý, Holdenovi role také sedla, avšak zářivým diamantem tohoto filmu je Grace Kelly, která svým naprosto strhujícím, autentickým výkonem dokazuje, že Oscar putoval do správných rukou. V tomto filmu není princeznou a i tak její půvab, krása, i ta vnitřní, září přes celou obrazovku. ()

truby

Snímek z divadelního prostředí, který je sám tak trochu koncipován jako divadelní hra - tři hlavní herci, minimální kulisy - maximální herecké výkony. Skvostné drama o odpovědnosti a přetvářce, alkoholismu na jedné straně a pochopení a lásce na straně druhé. Grace Kelly by na začátku pod maskou domácí puťky s brýlemi poznal málokdo, avšak herecký výkon i proměna v elegantní krásnou dámu ke konci filmu nenechá na pochybách. ()

Killingjoke

Mám rád filmy s dobře napsanými hlavními charaktery. Mám rád, když herci hrají přirozeně a ve svých úlohách zbytečně nepřehrávají. Možná proto mám rád staré klasické filmy, protože tam to opravdu bývá o hereckém talentu a profesionálním umu, kterého je v současných filmech stále méně. A možná jsou to právě výše zmíněné důvody, proč mám velmi rád snímek Country Girl. Příběh zkrachovalého herce utápějícího se v alkoholu a hromadě komplexů, které však na veřejnosti označuje za nešváry vlastní ženy, která je mu neustále po boku – v dobrém i zlém. Film je výborně napsaný a nepopře svou divadelně dramatickou předlohu. Roli slabošského herce, obklopeného pokryteckou mlhou sebelítosti si s velkým gustem střihl zpěvák Bing Crosby. Nejdůležitější je však role jeho manželky, až neuvěřitelně houževnaté a milující ženy, která dokáže snášet všechny viny a falešná nařčení svého manžela. Tuto velmi okouzlujícím způsobem zahrála krásná Grace Kelly, pro kterou byl rok 1954 veleúspěšný (natočila ještě s Alfredem Hitchcockem Okno do dvora a Vraždu na objednávku), znamenala tato role Oscara za hlavní roli. Její hrdinka je až ikonickým obrazem osudu vzdorující osamělé ženy v mužském světě a takovým ženám já vždycky rád fandím. Country Girl je krásný a emotivní film, velké drama, které se mezi filmovými klenoty rozhodně neztratí… ()

mira.l

Ne, opravdu mě to nebavilo. Asi jsem čekal něco úplně jiného, tak mě tohle z velké části nikam nevedoucí kecání absolutně nechytlo. ()

Asdas

Množstvo interiérových scén , dialógov , miestami ukričaný Holden a otravný Crosby a k tomu ešte ani ta Grace nie je tak pôvabná ako je človek zvyvknutý ,možno vo svojej dobe pôvabný film ale čas sa na nom podpísal až príliš a ta divadelnosť z toho priam kričí. ()

kubilov

Manželský pár je spolu již 10 let, přičemž se štěstí z jejich vztahu už zdá se nenávratně vytratilo kvůli tragické nehodě, při které přišli o syna. Manžel je bývalá muzikálová hvězda, nyní však opovrženíhodný alkoholik a manželka je věčně zpruzelá a panovačná stíhačka, přičemž jakýmsi zrcadlícím bodem jejich vztahu je atraktivní a mladý režisér broadwayských muzikálů William Holden, okolo kterého se celé nefunkční manželství Binga Crosbyho a skvělé Grace Kelly točí. I když se celý film odehrává na poměrně neobvyklé notě než je typická pro Klasický Hollywood, tak konec už je tak klasický, že už se dal tak trochu předvídat. I tak výborný film. ()

JARDAHONDA

Ceněné drama scénáristy a režiséra George Seatona bylo nominováno na sedm Oscarů včetně nejlepšího filmu, Cenu Akademie nakonec za svůj výkon získala Grace Kelly a George Seaton za svůj strhující scénář. ()