Bláznovství

The Wackness

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 110 min

Sice mi zezačátku přišla postava Luka rozporuplná a nevěrohodná, ale jak film plyne tak máme možnost nahlédnout přímo do jeho myšlení, ale poznat i tak trochu jiného psychiatra. The Wackness nemá žádnou ultra vyjímečnou zápletku, či herce, ale je obyčejný, pohodový a nenáročný. Prostě se jen dozvíme něco o životě newyorského mladého a citlivého dealera a o jeho problémech s první láskou. Ještě potěšila i dobrá hudba!(30.6.2014)

Nemám rád rap, Ameriku taky nemusim a s hulením jsem skončil. Přes to všechno tomu dávám 4 hvězdy. Proč? Protože se v tom dost vidím. Sice neprodávám trávu, ale jinak toho s Lukem mám společného dost. Ten film je trochu komedie, trochu drama, trochu návod a trochu objasnění. Prostě se mi to líbilo, holt mám tyhle málo známý filmy rád. A je zajímavý, že teď bych si toho špeka snad i dal...(9.12.2008)

Při sledování jsem si nemohl nevzpomenout na Weeds a to ze dvou důvodů. Prvním je očividně dealerství marihuany a druhým důvodem jsou jednoznačně komediálně - dramatické scény, které se výborně a hlavně nenásilně prolínají. Asi je jasné, kdo byl tahounem filmu a není jím nikdo jiný, než skvělý Ben Kingsley. V tomhle případě bych viděl jediné mínus a to délku stopáže - o něco kratší stopáž = úbytek '' zbytečných '' scén = procenta hore :) Takhle je to za 70%.(11.10.2009)

• DannyBoy80

Mam rad old school rap. Ale tento film nebyl nic moc, tak akorat na cestu z Prahy do Ostravy v pendaku. Puberťácká romance pro puberťáky a repáky. Drama to není vůbec, komedie trochu. Jedna hvězda za hudbu a druhá za zhuleného psychiatra. Zbytek je nudné klišé, film hrající si na seriózní filozofování o životě ve zhulenem stavu. Zkouknul jsem to a to mi stačí, do 14 dnů o tom filmu nebudu vědět.(11.11.2008)

Mno, čekal jsem nějakou hloupost, ale tahle komedie mě dostala. Je to sice jen taková lehká pohodovka, ale nadhled nad stejnými problémy dvou mužů dvou různých generací jí právě dodává grády. Ben Kingsley i Josh Peck to sehráli opravdu výborně. Dokonce i drsní rapeři a jejich svět a hudba v tomto filmu vyzní úplně easy. A to jsem si před sledováním nedal ani jointa... No a co dodat k ženským? Fuck them! :) 80%(6.1.2009)

• Josh Peck

• - Ve scéně, kdy si Lucas (Josh Peck) kupuje drogy od dealera (Method Man), hraje skladba od rapera „Notorious B.I.G“, ve které rapuje právě i Method man. (boul)

• - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herec ve vedlejší roli (B. Kingsley). (Petr23)

• - Klobouk, který Ben Kingsley nosí, je jeho vlastní. Koupil si ho v New Yorku a považoval ho za vhodnou rekvizitu. (Elisebah)