Bláznovství

The Wackness

Bláznovstvo

Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 110 min

Malý nenápadný snímek, plný podivných outsiderů (hlavní hrdina prodává marihuanu a s dívkou se dostal maximálně na první metu a jeho psychiatr, který si čas od času koupí od svého pacienta nějaké to zelí) a jejich vývoje na poli dvou hodin. Hlavní originalita je ve formě nestandardních, ale naštěstí skvěle zahraných postav, ale jinak se film zbytečně vleče a režie je až zbytečně fádní a bez nápadu (a to samé vnímám u všech Levineových snímků).(9.8.2013)

Jelikož mi prostředí hip hopu nic neříká a s velkou pravděpodobností by mě jinde ta hudba talik štvala, bylo mi překvapením jak si ten film užívám. ALe i přes počáteční neotřelý nápad nakonec dostaneme klasické klišé ze všech stran až z toho zaskakují buráky. Přes to je to klišé natolik dobré, že se nemusíte stydět když vás někdo uvidí při tom jak si to užíváte:)........aero naslepo(26.9.2008)

Z Wackness se vyklubal prímovej film. Chvilku trvalo, než jsem si zvykla na jeho tempo a jakési gothic zabarvení, taky jsem si říkala, že tohle už tu v jednotlivostech i různých kombinacích mockrát bylo, ale nevím, jestli jsem už tak deformovaná, že se na určitý model můžu dívat pořád dokola, aniž by mě omrzel, nebo si místo na slunci v mé duši vydobyl jemnými nenásilnými odchylkami v drobných detailech, ale prostě se mi to moc líbilo. Ben Kingsley mi připomněl svou krásnou postavu z Elegy, jakoby to byla jeho možná alternativa. Stárnoucí chlap, co má všeho včetně sebe po krk ale pořád žízeň po životě. Jeho výkon mi narozdíl od malinové komise nepřišel špatný, naopak. V té sebeironii záchvěvy touhy po už nestihnutelném ... já mu to věřila. A věřila jsem to i těm ostatním. I hip-hopu.(24.8.2009)

Při sledování jsem si nemohl nevzpomenout na Weeds a to ze dvou důvodů. Prvním je očividně dealerství marihuany a druhým důvodem jsou jednoznačně komediálně - dramatické scény, které se výborně a hlavně nenásilně prolínají. Asi je jasné, kdo byl tahounem filmu a není jím nikdo jiný, než skvělý Ben Kingsley. V tomhle případě bych viděl jediné mínus a to délku stopáže - o něco kratší stopáž = úbytek '' zbytečných '' scén = procenta hore :) Takhle je to za 70%.(11.10.2009)

• Gore

Naprosto výtečný Ben Kingsley, který je bohužel protipólem ztuhlého herectví Joshe Pecka. Ben zde předvádí roli stárnoucího hipíka a psychologa Squirese, který kouří trávu, vzpomíná na 60. léta, kdy si užíval každý s každým, hrál Bob Dylan, užívali se všechny různé drogy a nechce ani trochu dospět, což dokazuje i náhodným sexem s Union (jedna ze sester Olsenových). Peck v roli drogového dealera Lukea Shapira, který je naopak panic, poslouchá rap a do první holky, kterou potká se bláznivě zamiluje. Filmu chybí tempo a sráží ho herectví Pecka. Kingsley ačkoliv se snaží, co mu síly stačí a je naprosto úžasnej, tak film bohužel nedokáže vytáhnout na nadprůměr.(14.3.2009)

• - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herec ve vedlejší roli (B. Kingsley). (Petr23)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v meste New York. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kdy si Lucas (Josh Peck) kupuje drogy od dealera (Method Man), hraje skladba od rapera „Notorious B.I.G“, ve které rapuje právě i Method man. (boul)