Donnie Rose (Rossif Sutherland) byl odsouzen do vězení za brutální zbití mladíka, který zůstal postižený na celý život. O devět let později je Donnie venku. Vrací se zpět do stejně násilného a rasistického prostředí, které ho utvářelo. Společenství oběti chce pomstu. Nástrojem spravedlnosti bude Ossie Paris zničující talentovaný boxer, který vyzve Donniu k utkání. George Carvery (Danny Glover) čekal devět let, aby pomstil syna. Když se nakonec setkají tváří v tvář, uvědomí si, že sdílejí podobnou touhu překonat minulost. Jejich soukmenovci však touží po krvi v ringu. O budoucnosti se rozhodne s gongem prvního kola. (oficiální text distributora)

Dale

Jeden z najslabších filmov s rasovou tematikou, aké som videl. Vďaka pomalému tempu a minimalistickému hereckému prejavu Sutherlanda, ktorý celý film pôsobil úplne nezúčastnene, som sa väčšinu filmu dosť nudil. Vrcholom mal byť zrejme boxerský súboj, ktorý ale pôsobil smiešne aj v porovnaní s najhorším dielom Rockyho. ()

DJ Kritik

Nič som nečakal, a ani ma nič neprekvapilo. môj predpoklad na kvalitnú drámu musí byť aspoň trochu reálny podklad, o ktrorý sa dá oprieť. Toto je slabšie ako bezduché akčné úlety a prázdnejšie ako americké teen komédie. Jednoducho to nemá kvalitný príbeh, ktorý od drámy očakávam. Silný príbeh, dramatický spád, reálnejšie situácie a pod. ()

kolemjdouc

Brácha zničil život tehdy nezletilému bráchovi aby se sám vyhnul dvacetiletému vězení.Zkrátka vina zůstala jen na Donniem.Ten dostal "jenom" 10 let.Příběh má asi trošku táhlý děj ale divák má čas pochopit jak moc Donniemu zničil kriminál život..Třeba sex nepoznal jinak než s klukem a na svobodě se propracoval k tomu že s holkou to jde i jinak.Škodolibě jsem kvitovala,že to byla právě žena jeho bratra.Násilí tam bylo vidět taky tak akorát spíš se vše jen slovně popisovalo.U mě dobrý. ()

Arsenal83

Vždy je dobré naštudovať si niečo o pozadí filmu a v tomto prípade ide o objav naozaj zvláštny. Scenárista Thorne chcel napísať niečo s rasovými problémami, pretože jemu zabili z rovnakých dôvodov bratranca. Lenže Thorne aj jeho bratranec boli belosi a páchateľ černoch. No on vo svojom príbehu pigmenty otočil a kriminálnik je odrazu kandidát na opaľovací krém s maximálnym faktorom. Zvláštna doba, kedy aj vlastné inšpirácie otočíme len pre politickú korektnosť. Inak pomalší film s témou nie boxu, ale skôr odpustenia. ()

Peter-1307 odpad!

To, čo som sa o tomto filme dočítal a čo som videl, to bolo len klamstvo. Bojoval som tri mesiace, aby som film aspoň ako tak dopozeral. Výsledok - scénar mínus, réžia mínus na druhú , dej mínus na tretiu. Aspoň, že všetci herci majú len jeden výraz vo tvári a to utrpiteľský. Pevne verím, že všetci ho mali počas natáčania, kvôli tomu, že rozumeli čoho sú práve súčasťou. Trápnosti samej. ()