Komediální drama Já a Orson Welles se odehrává ve vzrušujícím světě newyorského divadla. Píše se rok 1937 a na středoškolského studenta, divadelního nadšence Richarda Samuelse (Zac Efron) se usmálo štěstí, tedy spíše majitel divadla Mercury Orson Welles (Christian McKay), který mu nabídl vedlejší roli v legendárním nastudování hry Julius Caesar. V průběhu jednoho magického týdne tak Richard debutuje na Broadwayi, prožije románek s ambiciózní starší ženou a pozná i temné stránky génia poté, co se dostane do křížku s panovačností úžasného Wellese. Richard musí dospět rychle. (oficiální text distributora)

petite fille

príjemný nevtieravý film s ľahkosťou swingu prinášajúci ďalšiu inkarnáciu amerického sna mladých umelcov, pričom nás tvorcovia roztomilo neušetria autentických slín prskajúcich z úst excitovaných hercov na doskách, ktoré znamenajú svet. Orson Welles v podaní Christiana McKaya bol pre mňa senzačným zážitkom (hviezdička navyše!). a keďže už asi patrím k tej "staršej generácii", t.j. ľuďom nedotknutým fenoménom High School Musical, ktorý sa šíri sťaby agresívna forma rakoviny, bez predsudkov som sa mohla potešiť aj príjemnému výkonu Zaca Efrona. Z dám by som vypichla Kelly Reilly. veľmi pekné. ()

Boudyy

Efron poprvé předvádí slušnější herecký výkon, zatím nejlepší v jeho kariéře. Je mi jej docela líto, že se zaprodal do naivní hlouposti HSM, protože účinkování v této trilogii z něj udělalo idola dvanáctiletých uječených trubek a této nálepky se jen tak nezbaví. Je to škoda, protože v tomto filmu šlo vidět, že jako herec není úplně k zahození (narozdíl do jeho kolegů z HSM). Jinak scénář je klasický, vše spěje k očekávanému rozuzlení, k němuž pochopitelně dojde. I tak já ale dávám tři hvězdy a lepší průměr. ()

Ydiot

Příjemná, profesionálně natočená žánrovka s řadou chyb a klišé, na kterou se ale pěkně dívá. Očividně mířeno na většinového diváka - a s tím vědomím se mi nechce filmu nic extra vytýkat, zvlášť když to tu za mě zvládli jiní :-) ()

Tibb-Shäe

Film o 1 týždni v živote nádejného mladého herca Richarda Samuelsa, ktorý jedného pekného dňa dostane bezvýznamnú rolu v produkcii Caesar legendárneho šialenca a génia, Orsona Wellesa. Jednoduchý príbeh vzdávajúci hold divadlu, v ktorom sa mladík pomaly prebúdza z pekného sna a uvedomuje si, čo je kto zač. Medzi najväčšie klady tohto filmu patrí jednoznačne svieži príbeh, skvele zobrazená atmosféra 30. rokov, divadelné prostredie a herecké výkony, na čele s charizmatickým Christianom McKayom, ktorého Orson dokáže byť zároveň arogantný a vypočítavý sebec a zábavný sympaťák. Aj keď sa chová ako podliak, prechovávate k nemu tajné sympatie a snažíte sa nejako ospravedlniť jeho konanie. Zacovi Efronovi rola „snílka“, ktorému začnú praskať bubliny, celkom svedčala a ústrednú trojicu uzatvára Claire Danes, krásna a očarujúca ako vždy, len škoda, že nedostala viac priestoru. Ako poznamenala kolegyňa nižšie, zo začiatku sa film vlečie, no akonáhle sa objaví Welles, hltáte každé jeho nadvihnutie obočím a posmešný úsmev. Má to, samozrejme, nejaké hluché miesta, nesmierne to zaváňa TV produkciou a po týždni zabudnete, že ste film videli, so there's that. ()

Pompeius

Výborný film o divadle, kterému se osobně spíše vyhýbám a dávám přednost filmu. A tenhle film se opravdu povedl. takže nepotěší jen milovníky divadla. Christian McKay jako Orson Welles je skvělý, škoda, že ve filmech nedostává více příležitostí. ()

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)