Preplnené ulice, ľudia tlačiaci sa v autobusoch, trhy... Všetko výborné príležitosti pre vreckových zlodejov, ktorí vám behom okamihu dokážu vziať peniaze, doklady, čokoľvek. Kórejský detektív Dae-young dostane úlohu pozatýkať vreckových zlodejov, ale bránia mu v tom spomienky na minulosť. Situácia sa ešte zkomplikuje, keď je jeho matka, profesionálna zlodejka, prepustená po 20 rokoch z väzenia na slobodu. Gangy vreckárov vedú medzi sebou konkurenčný boj o územie, na ktorom okrádajú ľudí. Krásna zlodejka Baek Jang-mi pomotá detektívovi hlavu, aby ho využila pri svojej hre... (badygorila)

Duotone28

Neskutocne sklamanie a vobec sa tu neda vravet o "korejskom nadpriemernom akcnaku"...film sa topil v mnoho veciach, herecke vykony ZLE, scenar ZLE...a hlavne co ma nasralo najviac...ze rola a image Ye-Jin Son nesedela ani kuskom!!! Ak sa chcete bavit a akcne vyzit, odporucam pecku "Biyeolhan geori" !!!nazdar ()

runner85

A opäť môžem potvrdiť, že akčné filmy sa dajú robiť aj z ľahkosťou. Netreba vôbec šliapať na pílu. P.S tak manipulovateľnú hlavnú postavu som ešte nevidel a asi ani neuvidím. ()

Wormboy

Sice tie dve hodiny usli ako voda, ale krajina povodu mi ponukla uz ine lahodky, ktore sa s toutou priemernou "detektivkou" porovnat skutocne nedaju. ()

forsythia

Hanba mužům, kterým žena vládne! A o těch tajtrlících, co si každou chvíli nechají nabančit, ani nemluvím. A ten polda, kdyby byl co k čemu, tak té mrše nasadil pouta, hned jak s ní (SPOILER!!!) vlezl do postele. Ale to už by byl trošku jiný žánr, pravda... ()

Cedr

Zajímavé krimi drama s poměrně slušným příběhem, zajímavými postavami a místy taky cool akcí. Schválně uvádím slovo drama, protože ne zrovna šťastné osudy charakterů tu nejsou jen jako aby se neřeklo, jak tomu u podobných akčních krimi bývá, ale tvoří docela postatnou složku příběhu. Což rozhodně není na škodu. ()

ivan_drago

Krimi drama notně okořeněné a zpestřené tragickým rodinným propletencem... Výborně gradovaný příběh a neotřelost prostředí kapsářských gangů nenechají diváka vydechnout... No a nebyli by to ti Korejci, kdyby film nekončil absolutně tragicky a každý si to vyžral do poslední smrti kolegy, přítele, matky, dcery, sestřenice, druhé matky a několika mafiánů... ()

terunka003

Silné, korejské, akční, napínavé, dramatické. Pořád jsem nevěděla čemu věřit, komu věřit a komu držet palce. Vše se vysvětlilo v naprostém závěru, kdy mi opravdu padla spodní čelist a nevěřila jsem vlastním očím. Slušné drama v poměru policie, kapsářské gangy, láska, mateřský cit. Pár násilných scén a krev taky nechyběla. Pár rvaček taky bylo. Spíš mě zaujala propracovanost kapsářů s žiletkami, docela dobrý. ..tak to fakt nevím, kam schovávat prachy.. ()

hanagi

Takže na konec přece jen film o pomstě, a to Korejci umí. Ty hrátky s emocemi, podrazy a s očekáváním, kterým směrem se celý příběh vyvine, to mě bavilo. ()

VasaX

Z moderní produkce tu do mých rukou zavítala další perla z Korejského filmového průmyslu. Napínavé a poutavé dění od začátku do trpkého melodramatického konce. Je to sice více krimi a méně akční, ale i tak je akce dost a je dávkována velmi dobře. Spolu s příjemným hereckým obsazením a celkově výborným zpracováním je Open city sázka na jistotu. ()

Kurikmoon

Z filmu som nadšený. O organizácii vreckových zlodejov a policajtoch po nich sliediacich. Dynamické, vizuálne pôsobivé, postavy zaujímavé a celkovo dejovo osudovo dramaticky postihnuté. Navyše Ye-jin Son si zahrala postavu z iného súdka a opäť neskutočne čarovné. Keby to skončilo trošičku inak, tak by som vískal radosťou a s úsmevom zaspával s nebíčkom s piatimi hviezdičkami nad hlavou. Pre mňa jeden z najlepších akčných krimi vôbec. ()

ZkuKol

První co mě zaujalo u tohoto na svůj žánr nadprůměrnégho snímku bylo prostředí, kapsáři, je vytěžené do mrtě a natočeno opravdu velmi sexy způsobem! Celá stylizace do pastelových barev, světlých či tmavých, ostrých či nejasných, dle toho co se na plátně právě odbývá, je velmi příjemná (ale občas po asijsku přestřelná, jen lehce a zřídka). Příběh je nápaditý a dobře pointovaný (žádná geniality, ale poctivé řemeslo a žádné lapsusy). Ye-jin Son je taková kočka, že jí uvěřim, že je dobrá herečka i kdyby deklamovala jak Jaroslav Sypal a chlapci (ano neznám je) hrají táke solidně. Bitky nejsou hlavním prvkem příběhu, ale natočeny jsou zručně a přehledně a tempo filmu vždy příjemně osvěží. Přesně tohle je film jaký bych chtěl vidět v českém provedení, žádná finanční náročnost, jde zde o šikovnost, poctivost a zvládnutí všech nutných řemesel. Ano v Asii se hraje na city naivněji a výrazněji než u nás (a zde je to ještě mírné). Ale film skvěle běží, baví a po shlednutí v člověku příjemně resonuje. Takhle si představuju příjemný divácký zážitek. Pro režiséra to byla prvotina, takže se začínám těšit na jeho další práci... 75% ()

Wally

Ze začátku jsem si říkal co o profesi kapsářů mohou Korejci vědět nebo, že by v rámci studia zajeli do Prahy? Filmu jsem dal šanci a rozhodně nelituji...ve finále hodně dobrý snímek. ()

Káronoš

Mubangbi dosi je především výborné krimi drama (akční nádech tu je výrazně zřetelný, dobře dávkovaný, avšak vyloženě o "akční" snímek se nejedná, již zmíněné dva žánry sedí na Open City podstatně více), kterých není nikdo dost (obvzlášť v korejské kinematografii). Povedená zápletka, propracovanost postav, pohlťující příběh, efektivní kapsářské řemeslo a působivé prostředí zlodějských gengů, to jsou jistě neomilné a působivé klady filmu. Nesmím zapomenout na prostě neodolatelnou Son Ye-jin, která mě svojí krásou nikdy nepřestane překvapovat, zde nám uzrála jako víno do nejpřitažlivější gangsterky všech dob. Jako bonbonek jsem si vychutnal přesmutnělou a dosti emotivní "dohru" za přítomnosti běžících titulek a slz uzavřeného policisty. Vydařená korejská záležitost a dobře podané krimi, jenž určitě nikoho neurazí. Hodnocení: 8/10. ()

Tarako

Začátek filmu, respektive cca první půlhodinka, pro mě byl docela oříšek. Popravdě se mi zprvu film nelíbil ani trochu, všechno mi přišlo na můj vkus až moc strojené, zdálo se mi, že herci občas zbytečně přehrávají a nevěřil jsem jim ani ň, prostě ble, tfuj a film jsem vypnul. Pak mi došla zásoba ostatních filmů a mně pro mou lenost nezbylo, než dát Open City druhou příležitost. Začátkem jsem se napodruhé prokousal a zvykl si. Jak se příběh rozvíjel, pronikal jsem do něj čím dál víc, postavy si oblíbil a se zájmem sledoval, co bude následovat. A následoval klasicky korejský epický konec plný umírání, rádoby zvratů a slz. Na druhou stranu jsem se u filmu nakonec dobře bavil a děj si užíval, stejně tak, jako povedené souboje gangsterů, krásu a půvab hlavní "hrdinky" Son Ye-jin a nakonec i soundtrack. Slabší 4. ()

honelnik

Je to tam! Neviem čo sa stalo, ale práve vo chvíli keď som sa rozhodol rezignovať na ázijskú tvorbu (obzvlášť j. kóreu) sa pár chytrých hlav dalo dohromady a povedalo: Dosť! A nie náhodou sa tých pár chytrých hláv zišlo nad tou ich kórejskou pálenkou v štýlovej zelenej flaške a povedali si, že k čarokrásnym kamerovým filtrom a nadýchaným účesom hlavných protagonistov si zoženú aj príbeh. Už úvodná sekvencia v ktorej vidíme mafiánov, číhajúcich policajtov a následnú rubanicu baseballkami (celkovo ten radostný prístup kórejských policajtov k práci) s ľahko oldboyovským motívom do uší robí jasno. Nič čo by tu už nebolo, nič čo by sme nevideli, ale aj tak nadštandartná práca. ()

Radek.SCH

Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl. Hlavní záporačka vás svým "herectvím" bude neskutečně iritovat, bitky přepálené, dějová linie s matkou k p*srání. - 30 % ()