poster

Hodný, zlý a divný

 • Jižní Korea

  Joheunnom nabbeunnom isanghannom

 • Jižní Korea

  좋은 놈, 나쁜 놈, 이상한 놈

 • Slovensko

  Dobrý, zlý a čudný

 • Slovensko

  Dobrý, zlý a divný

  (festivalový název)
 • Kanada

  The Good, the Bad, the Weird

 • Austrálie

  The Good, the Bad, the Weird

 • USA

  The Good, the Bad, the Weird

 • Velká Británie

  The Good, the Bad, the Weird

 • Nový Zéland

  The Good, the Bad, the Weird

Akční / Dobrodružný / Komedie / Western

Jižní Korea, 2008, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Měli jste už někdy pocit deja vu? Já ho měl během The Good, The Bad and the Weird (lepší by bylo The, Bad, The Bad and The Bad...) celkem často a pocit "to jsme už někde viděl" se vytratil až po skončení filmu. Je to škoda, protože od korejských tvůrců bych čekal ještě více stylu a sám bych uvítal menší důraz na mnoho žánrovost (ach ta komedie...). K tomu stačí přičíst zbytečnou délku, podivné tempo, (podle mě) citelně prostříhané scény a celé to je tak na slaboučké 3*. Některé scény mě svou nelogičností rozesmáli. Například jedna z postav (asi hodný, kdo se v tom má vyznat?) zezadu odstřelí 30 vojáků na koních, předežene je a najednou běží proti další hromadě vojáků na koních, kteří tentokrát běží proti němu (fakt, že všichni honí někoho na motorce ani nemusím dodávat). Mimochodem nejlepší skladbou soundtracku je ... tramtadadá... skladba z Killa Billa v závěru filmu. Krom toho tady se muselo vystřílet víc střeliva (kdo nabíjel? Postavy moc ne...) než v zachraňte vojína Ryana... Osudové finále, v kterém se všechny hlavní postavy protnou je... natahované snad více než u Leoneho:) a působí i trochu jako parodie... Celkově pár velmi pěkných scén nezachrání film, který jste už dávno viděli a ani o tom nevíte. Mimochodem nejlepší skladbou soundtracku je ... tramtadadá... skladba z Killa Billa v závěru filmu:). PS: milovníci korejců určitě půjdou s klidem na 5* ani nevědí proč:).(5.5.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Infantilní, přeplácené a (přesto) zábavné. Nejvíc na škodu je, že nikdo z hlavního tria nepobral ani špetku charismatu či aspoň zajímavosti své postavy. Stačil by jediný Tucův pohled a tihle tři se navzájem postřílí o tu nesmírnou čest olízat mu ty jeho špinavé hnáty a pak hned přiskočit k vedle stojícímu Blonďákovi vypulírovat mu boty od prachu cest.(7.12.2008)

 • H34D
  ***

  Svým minulým počinem (A Bittersweet Life) mě Kim Ji-un přesvědčil, že je jak dobrý konstruktér akčních scén, tak dobrý vypraveč, ovšem zde platí spíše jen to první. Všechny tři stěžejní akční scény - úvodní ve vlaku, další na tržišti a pozdější na volném prostranství jsou vynikající, svižné a bez debat zábavné, navíc zpočátku mě zaujalo i pár zajímavých kamerových nájezdů, ovšem co se to stalo, když akce polevila? Nudné, takřka statické záběry na zdlouhavě tlachající postavy - (s)prostá vata! Film navíc poněkud nešťastně uvízl na pomezí zábavné parodie a seriózního westernu, některé scény a herecké excese přímo volají po komedii, ale Kim Ji-un nejspíš nechtěl riskovat "zfraškovatění" a tak vyloženě k popukání není nic. Nedotažené pokusy o humor někdy přijatelně uvolní, ale jindy jen zbytečně narušují atmosféru. Ke 4* mě málem přemluvil parádní Byung-hun Lee (The Bad), ale nakonec přeci jen ne... Asi jsem taky Zlý. 7/10(27.12.2008)

 • Bachy
  **

  Stylově natočená akce. Víc tam není. Zasazený to mohlo být stejně tak do vesmíru nebo do pravěku. Vše slouží akci. Tudíž zřejmě zaměřeno na jinou cílovku. Äčkoliv jsem k tomu přistupoval celkem openminded, tak mi to mind zase poměrně rychle zavřelo. Hlavně, že bez problému přejedou koně náklaďákem - LAME.(30.6.2014)

 • B!shop
  ****

  Ackoliv se rozhodne nejedna o spatnej film, spis naopak, presto jsem podle traileru cekal vic. Pribeh o honbe za mapou a nasledne za pokladem je sice hodne jednoduchej, ale v tomhle pripade naprosto dostatecnej, takze mi prislo zbytecny, komplikovat to takovym silenym mnozstvim postav. Nicmene v tech hlavnich se clovek za chvily zorientuje, protoze je kazdej dostatecne odlisnej. Ale nazev filmu zrovna dvakrat nesedi, vylozene hodna postava tu neni, naopak zly a podivny jsou prakticky vsichni. Nicmene jelikoz se tvurci inspirovaly Leonem, coz je ostatne na par scenach videt, tak asi chteli podobne cool nazev. Jinak film ma necelejch 140 minut, takze tu jsou logicky nejaky hluchy mista, ale jinak je to prekvapive slusna jizda, kde jsou neustale nejaky prestrelky a to ne ve stylu, ze by prislo par lidi a postrileli se, v kazdy figuruje spousta postav a vetsinou prestrelka neni kratsi nez 10 minut a obcas tu jsou i docela fajnovy napady. I hudba se celkem povedla, akorat obcas se k deji moc nehodi a pak film trochu vyzni jak parodie. Ale celkove od korejcu slusnej prispevek do westernovyho zanru, i kdyz lehce prekombinovanej.(21.1.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace