Hodný, zlý a divný

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Komedie / Western

Jižní Korea, 2008, 138 min

• Big Bear

Vyjímečně se neshodnu s gogo76. Tohle mi nesedlo. Ano akční scény byly na vysoké úrovni (mně se líbilo přepadení expresu). Ale po pár hodinách mě film začal nudit (trvá přes tři...). A to nemluvím o znásilnění originálu. Můj verdikt tedy je, že je to celé takové - Hodně, Zlé a Divné ! Dva kousky mapy. * *(5.6.2013)

Neskutočné, čo si Kórejci dovolili. Dokonalá ukážka westernovej zábavy, ktorú v hollywoodskej produkcii za posledné dve dekády nedokázal predviesť v takejto dokonalej podobe žiadny ašpirant. Spojenie vážnej zápletky miestami prechádzalo až do spaghetti-westernu, uletené, zábavné, ale čo je podstatné neskutočne premyslené, akčné a nadupané. Kórejci sa nebáli experimentovať, čo sa najviac odrážalo v použitej hudbe. Príbeh zasadili do doby, ktorá prináša nové možnosti, spojenie samurajských myšlienok so západnými zbraňami a typickým typom hrdinu a záporáka. Akcia je však to, čo treba spomenúť ešte raz. Neskutočná jazda, tri pätnásť-minútové scény, ktoré mi napumpovali adrenalín do žíl budú veľmi dlho pretrvávať v mojej pamäti. 95%.(29.1.2010)

Jeden z piatich najlepších westernov, aké som doteraz videl, a film pri ktorom som sa bavil tak dobre, ako už dávno nie. Všetky nedostatky príbehu Lee Byeong-heonov absolútny badass, skvelá hudba, vynikajúca kamera, monštrózna bitka na planine, v ktorej sa utkali snáď všetky frakcie usilujúce o mapu, dynamický dej plný akcie, pravda o Prstorezovi a záverečný troj duel dostatočne vynahrádzajú.(10.9.2013)

Příjemné překvapení, ovšem když se dokážete vzpamatovat z toho, že v Koreji točí Westerny. Nápadité, vtipné a celkově povedené Akční Drama, které má ještě mnoho dohánět, ale svou stylizací postav a prostředí je velice kvalitní. Celej film jsem bral spíše jako hodně zdařilou komedii a taky že jo. Místy zbytečně natahované a celkově dlouhé. Soundtrack výborný. 80 %(11.4.2010)

Ji-un Kim válí jako blázen a svojí perfektně ztvárněnou akcí mě po celejch 136 minut zarážel na dno pohovky. Tenhle nářez se s ničím nesere, hned od úvodu se jede na plný pecky a neotravuje zbytečnostma, ale i přes to je film tak nějak nevýraznej (Myslím, že za to může né zase tak obří zvuk) a na můj vkus je až moc šíleně zběsilej. Hudba mě mnohdy srala co to jenom šlo. Kamera je dokonalá a perfektně si rozumí se vším, co se děje. Akce výborná až na tu zvukovou nevýraznost (hudba to všechno strašně překrejvá). Když bych to měl shrnout v jedný větě řekl bych to asi tak: Zběsilost s dávkou komediálnosti to kazí jak je to jenom možný a perfektní akce to nijak nezachrání. Zdá se mi, že tvůrci nevěděli zda chtěj točit komedii nebo strhující western. Nakonec vznikla bláznivá tříhvězdičková parodie.(8.11.2009)

• - Striktní britská filmová cenzurní organizace British Board Of Film Classification, pro nevhodnost promítaného násilí na zvířatech, nařídila filmařům vyříznout z filmu kolujícím britskými kinosály specifický pětisekundový úsek. (Conspi)

• - Představitel Hodného Woo-sung Jung si během natáčení zlomil ruku. (Morien)

• - Film svým názvem odkazuje na slavný spaghetti western Sergio Leoneho Hodný, zlý a ošklivý a je proto označován jako kimchi western. (molotov)