Hodný, zlý a divný

• Jižní Korea Joheunnom nabbeunnom isanghannom (více)
Trailer 1

Největší komerční hit tohoto roku a z hlediska divácké návštěvnosti desátý nejúspěšnější film v dějinách jihokorejské kinematografie navazuje na tradici tzv. mandžuských westernů. Tato v zahraničí neznámá a v Koreji zapomenutá kategorie označuje snímky zasazené do prostředí Mandžuska ve třicátých letech dvacátého století, které tematicky odpovídaly americkým westernům. Režisér Kim Ji-un již ve svých předchozích filmech, jako Rány pod pás, A Tale of Two Sisters či A Bittersweet Life (poslední dva byly uvedeny na prvním ročníku Filmasie), chytře mixoval žánry, případně konfrontoval různé stylové polohy tematicky spjatých subžánrů. Tentokrát v akčním dobrodružném spektáklu spojuje inspiraci legendárním eposem Hodný, zlý a ošklivý Sergia Leoneho s dravou nevázaností klukovsky idealizovaných mandžuských westernů a vyprávěcí strukturou současných blockbusterů. (Filmasia)

Trailer 1

Dragoni

Příjemné překvapení, ovšem když se dokážete vzpamatovat z toho, že v Koreji točí Westerny. Nápadité, vtipné a celkově povedené Akční Drama, které má ještě mnoho dohánět, ale svou stylizací postav a prostředí je velice kvalitní. Celej film jsem bral spíše jako hodně zdařilou komedii a taky že jo. Místy zbytečně natahované a celkově dlouhé. Soundtrack výborný. 80 % ()

cheyene

Vskutku se nedostanu na lepší hodnocení ať dělám, co dělám...Přes veškeré klady tohoto snímku jsem se značně nudil a jediné, co mě zaujalo, byly perfektní choreografie soubojů, dokonalá hudba v mnohých scénách a závěrečné setkání Hodného, zlého a divného. Možná, že kdyby byl tento film o půl hodinky kratší, bavil by mě víc. ()

RHK

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. HODNÝ korejský rejža nám nadělil v bláznivě ZLÉ akční verzi Leonovy klasiky Hodný, zlý a ošklivý spousty DIVNÝCH lupičů. Zpočátku má HODNÝ divák při sledování tolika ZLÝCH bojovníků docela DIVNÝ pocit ve střevní oblasti, ale druhá půle filmu ho odmění fantasticky natočenou šíleně akční jízdou k neznámému pokladu, o který kromě tří hlavních padouchů soupeří nepřeberné stovky dalších (postupně již mrtvých) lidí včetně několika zločineckých band a japonského jezdectva a dělostřelectva. Obě HODNĚ sevřené půlky by asi filmový ZLÝ poklad udržely, kdyby však nebylo poněkud DIVNĚ vyprázdněného závěru tohoto easternu... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Zjm9gAjgRuU ()

Rob Roy

Slepenec několika akčních scén pospojovaných humornými eskapádami. Rezignace na epičnost (většinu filmu se točíme kolem jednoho tržiště) a budování charakteru postav, ty jsou spíše pozérskými karikaturami. Možná to byl záměr, ale mě to nebavilo. Gradace příběhu i jednotlivých scén (ubíjející předzávěrečná honička) neexistuje, překvapivé finále už pro mě spíš nuda. Rytmický hudební doprovod efektně nasnímaných akčních scén tomu občas dodá šmrnc, ale většinou mi to připadalo jako by se mě někdo snažil opít rohlíkem - "tak tam šoupneme tu pecku z Kill Billa, to maj lidi rádi. A necháme to hrát 10 minut - pro sichr." 50%. ()

Rudovous

Bezesporu casto velmi zabavne a vtipne. Pro me hlavne diky Song Kang-hovi na ktereho trpim. A bezesporu velkoryse az velkolepe pojata rezije Kim Ji-una. Bohuzel asi jsem cekal vic toho Mandžuska nez doslovne westernove stylizace. Nejsem vylozene zklamany, ale vse to dobre i to co se mi nelibilo jako by sveho vrcholu dosahlo v jedne, jinak skvele akcni scene. Jung Woo-sung celi konmo oddilu japonske armady a dvoum gangsterskym bandam a to prosim vsem najednou, (to je super!) bohuzel to vse za zvuku instrumentalni verze proflakle "Don't Let Me Be Misunderstood". Aby jste mi spatne nerozumeli - vyborne se to tam samozrejme hodi, ale pro me az prilis velika davka neoriginality ( jasne, ze nejde pouze o tuto scenu) kterou bych, kdyz se na tento film celkove zpetne divam, od rezisera A Tale of Two Sisters a A Bittersweet Life opravdu necekal. Dovetek : Adrian to vsetko napisal priamo bohousky. ()

• S rozpočtem 17 milionů amerických dolarů jde do této doby a nejdražší jihokorejský film. (molotov)

Související novinky

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (více)