Tři krátké fantastické filmy volně inspirované Tokiem. Tokio! je symfonií tří odlišných rytmů reflektujících obraz této jedinečné metropole. INTERIOR DESIGN – Surrealistická bajka mladého páru, který se přistěhoval do Tokia, aby našel svou budoucnost. Chlapcovy ambice jsou jasné – chce točit filmy. Dívka pluje bez kontroly svým životem. Oba se pomalu potápějí do tohoto obrovského velkoměsta. Vše se změní, když se osamocená dívka začne měnit v … HOVNO – Záhadný muž šíří svými iracionálními a provokativními činy paniku na ulicích Tokia. „Nestvůra kanálů“, jak mu říkají media, zvedla vlnu odporu. Nakonec je polapen a souzen soudem stejně podivným jako je on sám. TŘESOUCÍ SE TOKIO - Hrdinou snímku je hikikomori – jako mnoho dalších Japonců se rozhodl zrušit kontakt s venkovním světem. Když však v jeho bytě omdlí dívka, která mu donáší pizzu, stane se něco neuvěřitelného – zamiluje se. Dokáže překročit hranici, jež ho dělí od okolního světa? (oficiální text distributora)

JoudaCZ

Tři povídky, jež působí spíše jako stylistická cvičení. U všech částí jejich nápad vystačí tak akorát na tu půlhodinu, všechny mají své originální momenty. Osobně mě nejvíc svou atmosférou a vizuálním stylem zaujala ta třetí. ()

chemo

Prvá poviedka je najlepšia, podarilo sa tu vystihnúť nejakú atmosféru mesta a vzťahu. Druhá je zábavná, vôbec by som tam nehľadal nejaké zložité paralely. Inak dosť sa podobá na Krátky film o zabíjaní, čudujem sa, že to tu nikto nespomenul. Tretia ma nebavila. (3.5 + 3.5 + 2)/3 = 3 ()

sun.eagle

Takové filmy kdyby u nás dávali v TV, a ne donekonečna opakovat tupé slátaniny made in USA. Tokio! hýří originalitou, každý příběh má své poselství, které nutí člověk se zamyslet což na filmech ocenuju protože jich moc takových není. ()

lumi1

Prvý príbeh sa dal pozerať ale akonáhle sa začala meniť na stoličku tak to už bola brutálna kravina. Druhý príbeh bol taký ako by som pozerala večer správy, úplná klasika ale pre mňa tiež tak trošku hlúposť. Ale tretí príbeh ma úplne dostal. Hikikomori, toto už nie je dávno problém len Japonska ale celého sveta. Mládež už chodí minimálne von a každý sa zatvára pred svetom vo vlastnom dome, vlastnej izbe. Čiastočne je to už aj môj prípad. Je to smutné, všetko čo potrebujeme máme. rozdiel je akurát ten že jemu stačil len telefón a my potrebujeme počítač + internet a všetko ostatné je už nepodstatné, popritom sa zvezie aj ten telefón alebo televízor... No ten film respektíve príbeh bol úplne dokonalý. Ukazoval na dnešnú dobu a dnešný obrovský problém pred ktorým si všetci zatvárajú oči, ale najkrajšie na tom bolo že láska všetko zmenila. Láska ho dokázala zlomiť na toľko že prekonal svoj strach. paráda ()

kvocoDH

Pôvodne som si tento film pustil práve kôli poviedke Michela Gondryho. Práve prvá poviedka bola nakoniec najslabšia (vonkoncom nie zlá). Jeden z naj poviedkových filmov ktoré poznám. ()

macclain

Trojica poviedok z dnešného Tokia hýri nápadmi a svojráznymi obrazmi, ale aj tak nie je stráviteľná pre každého. ()

JARDAHONDA

Jedno město - tři příběhy. Trojlístek filmových povídek je volně inspirován Tokiem. Ve vnitřním designu divák nahlédne do života mladého páru, který přichází do Tokia za lepší budoucností. Zatímco mladík chce točit filmy, jeho náhle osamocená přítelkyně se začne měnit... V Merde šíří paniku tajemný muž svými provokativními činy, které vyvolávají vlnu odporu. Hlavním hrdinou snímku je mladík, který se rozhodl zrušit veškeré kontakty se světem. Nečekaně však do jeho života vstupuje láska....Stylový, ojedinělý povídkový film s inteligentními dialogy a skvělou atmosférou hodnotím 85 % ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Gondry a komiks?

Gondry a komiks?

26.02.2009

Ale ano. Jeden z nejosobitějších současných filmařů, držitel Oscara za scénář k Věčnému svitu neposkvrněné mysli (napsal jej ve spolupráci s Charliem Kaufmanem), zkusí vykročit trochu komerčnější… (více)