Tři krátké fantastické filmy volně inspirované Tokiem. Tokio! je symfonií tří odlišných rytmů reflektujících obraz této jedinečné metropole. INTERIOR DESIGN – Surrealistická bajka mladého páru, který se přistěhoval do Tokia, aby našel svou budoucnost. Chlapcovy ambice jsou jasné – chce točit filmy. Dívka pluje bez kontroly svým životem. Oba se pomalu potápějí do tohoto obrovského velkoměsta. Vše se změní, když se osamocená dívka začne měnit v … HOVNO – Záhadný muž šíří svými iracionálními a provokativními činy paniku na ulicích Tokia. „Nestvůra kanálů“, jak mu říkají media, zvedla vlnu odporu. Nakonec je polapen a souzen soudem stejně podivným jako je on sám. TŘESOUCÍ SE TOKIO - Hrdinou snímku je hikikomori – jako mnoho dalších Japonců se rozhodl zrušit kontakt s venkovním světem. Když však v jeho bytě omdlí dívka, která mu donáší pizzu, stane se něco neuvěřitelného – zamiluje se. Dokáže překročit hranici, jež ho dělí od okolního světa? (oficiální text distributora)

bery71

Tokio je, a mluvím o filmu, nikoliv o městě, jedním slovem zvláštní. Netradiční seskupení tří povídek. Ta první Interior Design (3*) je překvapivá svým vyústěním. Přesto se jednalo o pro mě nejméně zajímavý příběh. Merde (4*), tedy druhý díl Tokia!, je rozhodně nejulítlejší a to jak formou tak obsahem. Tvrdá satyra jakékoli společnosti. Poslední příběh Shaking Tokyo (4*) vypráví o člověku, co chtěl utéct před světem, ale svět utekl k němu. Cesta zamilovaného Hikikomoriho zpět do života je ze všech povídek nejvyváženější a možná, že by se dala rozpracovat na celovečerní film. Tak jako tak je Tokio! příjemná návštěva dalekého východu. ()

klar3

Nevšední povídkový počin, který mě velmi mile překvapil. Každý z námětů je jiný, ale každý je originální a zajímavý. Hlavně nečekejte film, který "stojí nohama pevně na zemi". On se totiž v podstatě vznáší v oblacích. ()

Helmut02

Tři bizarní příběhy, jedno město. Přesně tím je Tokio! Co je na tomhle filmu nejlepší? Netrpí velmi častým neduhem povídkových filmů. Tedy nevyrovnaností. Všechny tři části, ač značně odlišné, velmi dobře zpracované a především zajímavé. Asi nejvíce se mi pak líbila část prostřední. Ale i ty ostatní jsou velmi dobré. Nelze než doporučit. ()

Kalimero13

Mám rád povídkové filmy, shlédl jsem spousty amatérských počinů a rozhodně jsem větší podivín, než 90% populace, ale přes toto všechno se nehodlám zapojit do rádoby "být odlišnej je cool". Tokyo! je po dlouhé době film, který naprosto zabil můj čas. První povídka Gondryho, který mimochodem natočil snad jeden z nejlepších filmů - věčný svit neposkvrněné mysli, jakž takž dává naději na dobrý počin. Ten však zabije ujetou metamorfózou. Ale budiž. Čekal jsem reálný film, dostal jsem lehce abstraktní povídku. Pokud to člověk přijme, jsou to poctivé 3*. Víc toho v sobě ta povídka nemá. Rozplývat se tu nad abstraktně vyjádřenou myšlenkou "najití sebe sama" mi přijde v okruhu filmových diváků veskrze ubohé. Co mě ovšem zatlačilo do země, byla druhá povídka Hovno. Tato doslova zhovadilá kriplovina mě naprosto urážela. Jediný důvod, proč tu lidé obdivují tu povídku, je snaha vystrčit hlavu z řady, protože vědí, že normálnímu inteligentnímu diváku se dementní skřehotání dvou psychopatů nebude líbit. Nalejme si čistého vína - druhá povídka má jediný cíl - šokovat a vyčnívat. Já jsem zhnusen. Viděl sem samozřejmě 10x horší věci, kde si bezdomovci lížou svoje pozadí, jelikož jsou tam vydatní červi, jenže to byly filmy, které za tím účelem byly vytvořeny a na nic si nehráli. Pokud toto má reprezentovat Tokio jako město, potěš. Každopádně Denis Lavant hrál tuším i ve skvělém klipu Rabbit in your Headlights od skupiny Unkle za doprovodu Thoma Yorka, zpěváka jedné z nelepších kapel vůbec - Radiohead.Poslední povídka je taková "nejnormálnější", příjemná na koukání, ale proboha s naprosto triviálním poselstvím, které za to snad ani nestojí filmovat. Tento film jako celek si v žádném případě nezaslouží hodnocení okolo 80%. Když zprůměruju průměr, zhovadilost největší a podprůměr, nemůžu dát více jak 1*. Normální lidé - vyhýbejte se tomuto titulu a ti filmově vnímavější, co nežijete pouze na Hollywoodu, vyhněte se 2x tak velkým obloukem, protože toto není "alternativní" film v tom správném alternativním smyslu. Pokud chcete film s atmosférou Japonska, koukněte se na skvělé "Lost in Translation". ()

Ygnor

Jen pár mini postřehů tohohle art-provokativně-mystického a zdánlivě nesourodého díla. Za prvé úžasná hudba ve všech třech pasážích; zlý skřet „adalbert“ je jen mr. Hyde Vorlova počinu z roku 2005; Nao Ohmori ve velmi citlivé roli introverta (zde však více přece jen romantické) obdobně jako zmanipulovaný a lítostivý Ichi Killer v Miikeho opusu magnum z roku 2001 a Gondry? Je fakt Dalího syn, melancholický génius, kterému přicházím stále více na klouby. 90% ()

Dvoja

Přesně polovina filmu mě bavila - výtvarnem, zpracováním, příběhem. Zlomilo se to hlavně kanálovým rozhovorem "Merdeho" trvající únavně dlouho a šlo to z kopce..aneb všeho moc škodí (i umění). 1) 78% 2) 45% 3) 35% ()

spacylemon

Mě prostě uchvacuje způsob, jakým Gondry vede dialogy a to třeba i ty úplně o hovně. Stejně tak mě uchvacuje jeho fantazijní svět, kde se dívky mění v židle..... Kozobradák, vylézající z kanálu, je taky slušný bizar. Hlavně nástup (sherwood-styl) má famózní, hovory se svým bývalým siamským dvojčetem, už jsou přece jenom trochu únavné....... A nakonec co jiného může člověku, dobrovolně izolovanému od vnějšího okolí, zbourat jeho svět, než doručovatelka pizzy s podvazky, která funguje na tlačítka...... hm? První dokonalost sama, druhá tak do půlky, třetí trochu nenápadná. Celkem? Hodně slušná záležitost. ()

Claude Speed

Zvláštní a zajímavé město, to Tokio. Ale tenhle snímek je nudný a nezajímavý, divím se tomu vysokému hodnocení, asi jsem viděl jiný film. 30%. ()

Psycho.R

Prostřední příběh, na který jsem se těšil nejvíc, mě zklamal jak příběhem, tak režií. Ale druhé dva se mi líbili dost. Škoda, že nemůžu dát vyšší hodnocení. ()

Tanner

Když o tom filmu uvažuji takhle s odstupem, mám z něj lepší pocity, než jsem zažíval přímo při jeho sledování. To jsem byl totiž dost na rozpacích z toho, jak k tomu tvůrci přistoupili. Byl to nezvyk, ale něco do sebe to mělo. Vzhledem ke struktuře je však těžké to hodnotit nějak komplexně. Všechny tři povídky měly nějaký svůj smysl, nebyly myšlenkově prázdné. A zpracování rozhodně neotřelé :-). Nakonec, trocha surrealismu nezaškodí. Hovno mi přišlo fakt hodně ujetý, i když atmosféra doby, jíž vládne strach z neznámého, byla vystižena zajímavě. Nejpříjemnější a nejbližší mi byla poslední povídka, v níž bylo citlivě zobrazeno odcizení lidí a jejich uzavírání se do sebe sama. A Gondryho část o hledání svého místa na světě byla taky moc fajn. Takže když půjdu postupně: Interior design 4, Merde 3, Shaking tokio 4-5. Celkově tedy 4. - "Vyjdi ven teď, nebo už nevyjdeš nikdy." ()

rumajzlik

Spousta vynikajících nápadů - koupající se židle, knoflíky a jak je těžký život hikkoriho. No a Merde, to bylo naprosto originální celý. A do toho japonská atmosféra. Tleskám vstoje ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Gondry a komiks?

Gondry a komiks?

26.02.2009

Ale ano. Jeden z nejosobitějších současných filmařů, držitel Oscara za scénář k Věčnému svitu neposkvrněné mysli (napsal jej ve spolupráci s Charliem Kaufmanem), zkusí vykročit trochu komerčnější… (více)