Tři krátké fantastické filmy volně inspirované Tokiem. Tokio! je symfonií tří odlišných rytmů reflektujících obraz této jedinečné metropole. INTERIOR DESIGN – Surrealistická bajka mladého páru, který se přistěhoval do Tokia, aby našel svou budoucnost. Chlapcovy ambice jsou jasné – chce točit filmy. Dívka pluje bez kontroly svým životem. Oba se pomalu potápějí do tohoto obrovského velkoměsta. Vše se změní, když se osamocená dívka začne měnit v … HOVNO – Záhadný muž šíří svými iracionálními a provokativními činy paniku na ulicích Tokia. „Nestvůra kanálů“, jak mu říkají media, zvedla vlnu odporu. Nakonec je polapen a souzen soudem stejně podivným jako je on sám. TŘESOUCÍ SE TOKIO - Hrdinou snímku je hikikomori – jako mnoho dalších Japonců se rozhodl zrušit kontakt s venkovním světem. Když však v jeho bytě omdlí dívka, která mu donáší pizzu, stane se něco neuvěřitelného – zamiluje se. Dokáže překročit hranici, jež ho dělí od okolního světa? (oficiální text distributora)

muti

prva cast zacala naberat dej a uz to vyzeralo na nejaku dramu ked z cista jasna dievcina nasla svoje zivotne poslanie. druhy pribeh Merde som uz teda zacal pozerat s rezervou, bol bizardny a ujety, proste japonsky. a mozno aj na zamyslenie... najlepsi pribeh bol ale treti, ten ukazoval chlapa co 10 rokov nevysiel z bytu. jedneho dna vsak dovod najde... ()

ageller

Čtyři hvězdičky jdou Tokyo! jedině za skvělý film Leose Caraxe. Ty zbývající dva jsem nikdy vidět nepotřebovala. Na pana Merda si často vzpomenu. Nehledě na jeho nový život v Holly Motors. ()

Gortyna

Tři variace na téma odcizení člověka v moderní společnosti. Hrdiny jsou vyděděnci z vlastní vůle, nesmrtelní outsideři a postavy tápající v nejistotách. I na tomhle filmu, zvlášť v povídce č. 1, je zřejmé, jak hluboko zasáhly uměleckou tvorbu všeho druhu texty Franze Kafky. Nejvíc explicitně pojednává téma odcizení poslední povídka. ()

Fosgo

Tokio je obrovské a různorodé město, v jehož zátočinách a stínech je skryto mnoho podivného. Mladá dvojice přichází žít do města … dívka se časem nezvykle proměňuje a poznává podivné „stínové“ Tokio, tolik odlišné od toho normálního. Zvláštní stvoření Hovno vylézá z kanálů, loupí a vraždí na ulicích , nazpět v kanále žije obklopeno „válečnou pamětí hrdinů z Nankingu“, Hikikomori (člověk který se rozhodl zrušit kontakt s venkovním světem) se náhodně zamiluje a opustí dům, aby nalezl svou dívku, jenže v ulicích je liduprázdno, do doby než nastane zemětřesení. Aspektem všech povídek je lidské odcizení, jedinečnost hlavních postav i neurčitost samotného obrovského města. Nevidíme Tokio tak, jako turista, ani jako běžný obyvatel. Povídky pátrají po městě za městem, a k průzkumu neznámých oblastí si berou osoby, které žijí buď osamoceně, případně přicházejí nově do města. Filmaři tu s větším, tu s menším úspěchem vytváří jedinečné až surrealné příběhy. Gondryho část je mi z trojice tvůrců nejbližší pro svoji výtvarnost a výrazný nápad, Caraxovo Hovno je zdlouhavé a nudné, smyslu se jen dopátrávám, Bongův příběh je silně poetický a laskavě vlídný. Jak by Prahu viděla trojice zahraničních filmařů? ()

Sathana

poslední povídka byla brilantní, druhá se mi nelíbila, první měla krásnou pointu. Celkově zajímavý a netradiční film k zamyšlení o životě :) ()

Goldenstein

Maximálně mne zaujala povídka první od Michela Gondryho. Já prostě jeho tvorbu fakt můžu, jednak se mi líbí, když má režisér jasně identifikovatelný rukopis, který u Michaela je o abstraktních až snových vyobrazeních, které působí až absurdně, což je moje srdcovka. Další dva příběhy mne až tak moc nechytli, ale jsou natolik "divné",že mi i po delší době od shlednutí uvízli v mysli, což je podle mého vždy dobře, když uvízne pocit. Takže za mne ano pokud jste trochu divný a máte rádi ejeté a divné věcy :-) ()

Melannie

INTERIOR DESIGN za 4* i když prvních 15 minut bych klido vystřihla, MERDE za 2 ohyzda, o kterém nikdo neví, kde a proč se vzal, v kanále mohl klidně zůstat a SHAKING TOKYO za 3+ za ty tlačitka:-D ()

Mr.Crowley

Skvělé... výborně jsem se pobavil. Gondry nezklamal a jeho příběh se mi líbil nejvíce. Nelituji těch peněz, za originální DVD. ()

Alvin

INTERIOR DESIGN *** - Život v Tokiu z pohledu těch méně úspěšných a zajímavá metafora v závěru. HOVNO odpad - zbytečná kravina. TŘESOUCÍ SE TOKIO **** - Asi nejzajímavější a nejvíc "japonský" příběh, bohužel po těch předchozích kusech už jsem byl dost vyčerpán. ()

robbez

Všechny tři části filmu jsou svou formou i obsahem velmi bizarní až surrealistické. První příběh je vlastně zajímavý hlavně svým vyústěním. Dívka se stane židlí a konečně získá pocit, že je něčím užitečná. Tokio je zde silně odlidštěné, anonymní a neosobní. Věřím tomu, že v takovém městě se člověk může proměnit v cokoli.*** Pan Hovno je celkem nechutná satirická fantasmagorie, které zesměšňuje všechno možné a hlavně Japonce (je jich moc a mají oči jako ženské přirození).** Nádherně poetický je ovšem třetí pohled na introvertní Tokio s atmosférou jemně se chvějící pavučiny.***** ()

Hrabenka7

První povídka se mi líbila nejvíce, ale stejně jsem nepochopila závěrečnou pointu (pokud nějaká byla). Druhý příběh WTF a ten poslední byl tak nudný, jak jen může život hikikomoriho být. ()

Dixie_Cara

Tokio plné bizarních nápadů! Skvělý osobitý humor doplněný o jemně zpracované narážky z japonské kultury a historie. Obzvláště Caraxův Merde, kterému nikdo nerozumí má super odkazy na Godzilu, prožitý Izolacionismus a v podobě Merdeho potravy pak na konzumní způsob moderního života. Interior Design věcně ukazuje každodenní boj za uplatnění ve velkoměstu s nutnou proměnou, kterou je potřeba podstoupit a Třesoucí se Tokio zase kromě fenoménu hikikomori poukazuje na problém vzájemné komunikace mezi mužem a ženou obecně. Chvílemi nedotažené, jindy zase možná až příliš, ale celkově super provokativní dílko, které svůj záměr a zprávu, jež chtělo ukázat bezesporu naplnilo. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Gondry a komiks?

Gondry a komiks?

26.02.2009

Ale ano. Jeden z nejosobitějších současných filmařů, držitel Oscara za scénář k Věčnému svitu neposkvrněné mysli (napsal jej ve spolupráci s Charliem Kaufmanem), zkusí vykročit trochu komerčnější… (více)