Přicházím s deštěm

• Francie Je viens avec la pluie (více)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiální text distributora)

ledzepfan

No nevím -je to vlasně jednoduchý příběh roztáhnutý na cca 2hodiny melancholického skládání kousků skládačky-ze kterého nakonec vyleze dalobyseříct až lacině náboženská pointa bez jákéhokoliv vyvrcholení....Je to vlastně takový ANGEL HEART naruby/naopak a zrcadlově a to se vším všudy.......Celé je to postavené jen na protahování,očekávání rozpletení čehosi úžasného,na blikavých kulisách honkongu,na jakoženáboženském poselství podkresleném smutnou a uplakanou hudbou...............Nadruhoustranu -než člověk tohle všechno prokoukne a než ho ta pseudokřesťanská linka nasere-tak je to docela zábavné a dobře natočené....U tohodle filmu prostě hodně záleží na aktuálním rozpoložení a schopnosti najít hlubokou filozofii i v docela jednoduchých věcech.................55% EDIT: No a po pár letech jsem to zase náhodou shlédnul a najednou je to úplně někde jinde.. Najednou tu fungují věci kterých jsem si předtím snad ani nevšimnul a naopak, mě neiritují věci které mi kdysi vadily... Je to zkrátka relativní a mnohdy se člověk neshodne ani sám se sebou.......... PS: Zajímalo by mě, jestli v universu tohohle filmu žil Francis Bacon (a Hasford je tak jen jakýmsi epigónem) nebo nežil a skulptury tak pochází čistě Hasfordova vnitřního světa... ()

MartinezZ

Zase další nudný pokus o mysteriózní thriller, kdy obsažené krimi je až na desáté koleji. Intelektuálně tak hluboké, že jsem se v tom utopil. Některé výjevy a obrazy do filmu snad ani nepatří, všechno je roztahané, bez dynamiky a nějakého smysluplného pokroku v příběhu či vyprávění. Bizarní splácanina. ()

Bajda

západ X východ - hvězda X ti ostatní - hřích X odpuštění X vykoupení. No řekněte sami, kolik jste viděli meditativních detektivních filmů s náboženskými motivy a přesahy. Po Tranově průměrném Norském dřevu o sto procent větší a zajímavější zážitek. ()

slunicko2

Pokud chcete vidět film, který rozhodně není tuctový, pak jste tu správně. 1) Ano, tohle je předzvěst budoucí globalizované kultury. Ve snímku 46letého ve Francii vyrůstavšího Vietnamce Anh Hung Trana (scénář a režie) perlí 30letý Američan Josh Hartnett (hlavní role), 38letý Korejec Byeong-heona Lee (hlavní padouch Su Dongpo), 36letý Japonec Takuya Kimura (léčitel Šitao), 47letý Kanaďan Elias Koteas (sériový vrah) a další herci z různých zemí. Autor hudby je z Argentiny, koproducenti z USA, Filipín a Hong Kongu, film je to francouzský v řeči anglické. 2) Žánrová neuchopitelnost (pojem krimi thriller nevyjadřuje ani v nejmenším, o co tu jde) spolu s častými flashbacky a mixem asijských (pro bělocha hůře zapamatovatelných) tváří mi daly docela zabrat, než jsem se zorientoval. Šlo to, ale musel jsem se soustředit. 3) Za to jsem se nenudil ani chvilku, což vzhledem k některým pasážím je s podivem. 4) Spousta mladistvě vyhlížejících chlápků (inu, ti Asiati) mě také od obrazovky neodrazovala. 5) Film je rozhodně velmi zajímavý. Nicméně vzhledem k tomu, co znázorňoval, bych očekával, že se po skončení roztřesený odpotácím z křesla, s vlhkýma očima a pocuchanými nervy. Já se však cítil jako po dalším dílu Ordinace v růžové zahradě. Možná bych měl režisérům podobných snímků říci slovy hlavního hrdiny: I'm not afraid of you. You don't know what I have done. ()

Easykk odpad!

Až se mi o5 dostane slov, tak jimi rozhodně nebudu plýtvat na tuhle zdegenerovanou ubohou frašku, to radši vemu flašku a umlátím se s ní xmrti!!! Bude to rozhodně příjemnější cestování na onen svět než ho opustit zoufalstvím uhryzanou nohou v rameni. P.S.: Verbale obtahuju to hystericky už dva dny a stejně mi z toho vychází jenom tendle film :o)))) ()

Philcze

Dobrou hodinu a čtvrt jedna z nejlepších existenciálních detektivek všech dob... a ten zbytek už jsem nerozdejchal. Neskutečná atmosféra, parádní audiovizuální složka a solidní herci. O to víc mě mrzí trochu nucená náboženská linka, kdyby si Rain udržel kvalitu a tempo první hodiny, pravděpodobně by putoval do osobního TOPu. 80% ()

hunty

Pořád nevím co si myslet, ta druhá více mysteriózní půlka mě kupodivu zaujala víc. Jestli to mělo dát nějaké poselství, tak jsem ho zřejmě nepochopil. Další z mnoha prapodivností a psych, které mě bohužel tolik nevtáhlo. Většinu filmu jsem nechápavě koukal a čekal nějaký pevnější podklad, protože se hlavní příběh nějak ztrácel ve směsi "toho" divného okolo. ()

vegetol.mp

Primitivní náboženská historka, kterou ruinuje nevyvážené tempo a prvoplánová náboženská symbolika. Jediným světlejším bodem pak zůstává jen hezká kamera a obstojní herci. Ti ovšem problémy se ztrátou srozumitelnosti a tempa v drůhé půlce nevyřeší. Film talentovaného režiséra, který zabil svůj film vlastním, bláboloidním scénářem. Viděl jsem v poslední době několik filmů, které se hlásili ke křesťanské víře (Th3re, The House), ale žádný z nich nebyl tak polopatický, jako tohle. Přicházím s deštěm pak bohužel vypadá, jako by ho cáloval Vatikán. Škoda promarněné příležitosti. ()

Dubro

Tých jednostoštrnásť minút škúlenia na tento rozťahaný a preceňovaný trhací kalendár mi prišlo ako neskutočne dlhé dva dni. Prvý deň je ešte pomerne jedlý, pretože divák sa musí trošku spotiť, aby zistil, kde je sever, či vlastne odkiaľ vietor fúka. Druhý deň už ťahá do driemot, z hercov začínajú vypadávať miesto dialógov akési tuposti a tomu packalovi, čo do príbehu naskrutkoval náboženskú tématiku, neviem prísť ani na meno. Josh Hartnett, pán Zlý, hudba a pár drsných scénok to celé síce držia nad vodou, no zlepiť dokopy ten bordel šancu nemajú. 60% ()

Eldrick

Zase jeden z těch filmů, o kterym nevíte, co si máte myslet. I COME WITH THE RAIN je takový neo-noir kladoucí více otázek, než odpovědí. Josh Hartnett bere svou hereckou kariéru vážně, ačkoliv nepobral tolik talentu, a tak si střihnul roli soukromýho očka s posttraumatickym stresem, který s sebou nese následky posledního případu vraha-umělce, co ze svých obětí "tesal" sochy. Vezme případ ztraceného syna farmaceutickýho magnáta, synátor má totiž božské schopnosti, takže "léčí" v chatrči funebráky na okraji Hong Kongu. Do toho tam je ještě linie nějaký vychrtlýho gangstera (který si o sobě taktéž myslí, že je umělec) a jeho děvky, kterou se "mesiáš" taky snaží "vyléčit" a převzít na sebe všechny její hříchy. No, naštěstí to má zajímavou digitální kameru, blbě se nekecá (od půlky se nekecá prakticky vůbec!), u některých scén, kdy rejža pustil RADIOHEAD, jsem nedýchal, ale jak bývá u rákosnických filmů zvykem, vysvětlování se nedočkáte, takže pár silných scén a dusná atmosféra ještě nedělají vyjímečný film. ()

buchli

Moc se tam toho nenamluví (což je vzhledem k vtipným přízvukům většiny postav nejspíš dobře), ale ten film má v sobě něco podmanivého. Z velké části za to asi může hudba... ale každopádně to byl překvapivě intenzivní zážitek. A kdo by se nechtěl dívat 114 minut na Joshe Hartnetta, že? (i když o to tu vůbec, ale vůbec nejde) ()

Cafú

Dechberoucí dílo předního vietnamského režiséra plné lidské krutosti, šílenství a nesmyslného násilí s neuvěřitelně skvělým výběrem hudby (Silver Mt. Zion, Radiohead, Santaolalla...), které nám odhaluje tu nejhorší stránku lidské povahy opravdu originálním způsobem (pomalé záběry kamery, zvláštní střih, symbolické scény či scény, které s celkovým příběhem nemají vůbec žádné dočinění). Trochu mi to svou intenzivní tíživou atmosférou piřpomenulo filmy A. G. Iñárrita. ()

Martin741

Nie celkom kvalitny scenar je podporeny len reziserskou rutinou rezisera Hung Thrana. Pribeh je zaujimavy, aj dialogy, len chcelo by to skratit tak o 20 minut, aby sa odstranilo hluche miesto. A Hartnett podla mna hrat vie. 67 % ()

bourec

Josh Hartnett má hodně kolísavou ůroveň svých filmů,tenhle si ale za rámeček z mýho pohledu nedá.To že tady ta pí*ovina má 70% hodnocení,na to seru.Jediný pozitivum je hudba,ta je vskutku psychydelická,a do týhle sračky se hodí.Jinak sledování člověka,jak se nechá řezat do těla,protože je nesmrtelnej nebo co,a pořád se tady někdo válí ,řve a nemá to žádný tempo,prostě děs.Francouzi jsou na filmy mistři,ale po Martyrs další úchylárna,zdá se ,že by potřebovali do země hromadnýho psychologa.Myslim že by žabožrouti měli zůstat u filmů jako je Uvnitř.To bylo žánrově jednoznačný,ale tohle?20%Vono ta vlastně francouzský ani neni. ()

Splasher

Static. Má oblíbená skladba. Ne to není píseň, to je prostě skladba. A zase na ni vyšla (asi pro její mrazivou atmosféru) tak brutální scéna. ()

okkac

Nějak netuším, co si o tom všem mám myslet. Je to detektivka, ale pátrání je tu skoro vedlejší. Místo toho je zde plno scén s vynikajícím emotivně melancholickým hudebním doprovodem a obrazy a příběh plný křesťanské symboliky, které, ale nijak to překvapivě nevadí. Je to přesně na pomezí 3 a 4*, ale nakonec dám spíše ty 3* jelikož jsem se pár krát přistihl, že jsem měl chuť něco přejet rychloposuvem. ()