Reklama

Reklama

Happy

  • Česko Buď šťastná! (více)
Trailer

Je těžké být šťastný? V nové rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a neutuchající optimismus do každé situace, která ji potká, a nabízí tak působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z nejzáhadnějších a často nejprchavějších předností lidského života: ŠTĚSTÍ. Poppyin optimistický pohled na svět je prověřen již na začátku příběh, když jí někdo ukradne kolo. Nicméně ona se zapíše do autoškoly ke Scottovi, který se ukáže být jejím „neporazitelným nepřítelem“ – vztekajícím se, upjatým cynikem. Napětí při jejich týdenních lekcích narůstá a Poppy musí vynakládat stále větší úsilí na to, aby si i nadále udržela pozitivní mysl a dobrou náladu. A jak si poradí s nervově labilní učitelkou flamenga, zatrpklou těhotnou sestrou, problémovým bezdomovcem, malým rváčem ve své třídě a zablokovanou páteří? Nyní zodpovězte otázku: „Je sklenice z půli plná nebo z půli prázdná? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (146)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Mike Leigh .. Ztřeštěně pozitivní podívaná, kterou málokdo skousne bez potíží či vážných zádrhelů. Sally Hawkins jako roztržitá Poppy skutečně boduje - u strany jedné, tu druhou nenávistně sere. Scénář by snesl nějaký hlubší směr než jen poskakování mezi nejrůznějšími situacemi (noční dívčí tah a střety s instruktorem autoškoly jsou jasným vrcholem), ale já to i tak celé přijal. Divně dobrých 70%. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Je střelená! Je milá? Je optimistická! Je neukázněná! Zbožňuje chaos!..... Film o tom, jak je těžký bejt dospělá. Takže o ničem.(?) Prostě divnej film, kterej se snaží bejt ¾ vtipnej a přiznávám, že se mu to občas daří. Což je jeho plus, stejně jako bezbřehý optimismus Poppy, která nechce brát (ani ve 30ti) život vážně. Nejsem depresivní typ. Tohle prostě není Amélie. Ta byla taková ......vzpomínáte? Nebo se jen už nedokážu tolik radovat z maličkostí....., ale stejně si myslím, že je to film pro ženský! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem ženská. 2.) Vycpávám si podprsenku, když jdu pařit (stále jsem ženská). 3.) Hledám učitelku Flamenga. 4.) Chci vidět ženskou, která miluje svoji svobodu a je šťastná. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl s Poppy sdílet byt, naléhavě hledám kontakt na nájemného vraha, ale jenom sledovat, jak svým optimismem připravuje o nervy druhé, bylo vlastně poměrně povzbuzující (dobrá nálada vás nic nestojí, ale na...e spoustu lidí). 65% Zajímavé komentáře: Radko, Pedestrian, LuckyStar ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Happy-Go-Lucky aspiruje zatím na nejtrapnější zážitek letošního roku. Příběh postavený na hlavu, postavy se vlastně vůbec nevyvíjí a představitelka hlavní role Sally Hawkins mě neskutečně iritovala. Horší a tak na nervy lezoucí postavu je dnes ve filmech už zatěžko najít. Jediným kladem byl snad výkon Eddieho Marsana, který si svou roličku opravdu užil, zbytek ale od režie přes hudební podkres, ohyzdné dialogy a televizní kameru až po trapný humor nestál za nic. Jsem zklamán, že i takovýto výblitek si může říkat britská komedie, přestože jsem se ani jednou nezasmál, spíše zaplakal nad odfláknutou prací režiséra, ale on evidentně nebyl jediný, kdo by potřeboval proplesknout. Zatím dle mého největší letošní přehmat akademiků. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Nemam nic proti optimistickýmu přístupu k životu, ale chování hlavní postavy už se nedá brát jako optimismus. To už spíš hraničí s debilitou. Navíc všechny její "problémy" byly pro mě naprosto nezajímavý. Jednu hvězdičku dávám za instruktora v autoškole a druhou hvězdičku dávám sobě za to, že takovou blbku nemam doma. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo v Londýně a Essexu. (Terva)
  • Ve scéně, kde Poppy (Sally Hawkins) řídí auto a baví se se Scottem (Eddie Marsan), bylo použito pět miniaturních kamer, které byly vloženy do interiéru auta. (Terva)

Související novinky

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (více)

Reklama

Reklama