Happy

• Česko Buď šťastná! (více)
Trailer

Je těžké být šťastný? V nové rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a neutuchající optimismus do každé situace, která ji potká, a nabízí tak působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z nejzáhadnějších a často nejprchavějších předností lidského života: ŠTĚSTÍ. Poppyin optimistický pohled na svět je prověřen již na začátku příběh, když jí někdo ukradne kolo. Nicméně ona se zapíše do autoškoly ke Scottovi, který se ukáže být jejím „neporazitelným nepřítelem“ – vztekajícím se, upjatým cynikem. Napětí při jejich týdenních lekcích narůstá a Poppy musí vynakládat stále větší úsilí na to, aby si i nadále udržela pozitivní mysl a dobrou náladu. A jak si poradí s nervově labilní učitelkou flamenga, zatrpklou těhotnou sestrou, problémovým bezdomovcem, malým rváčem ve své třídě a zablokovanou páteří? Nyní zodpovězte otázku: „Je sklenice z půli plná nebo z půli prázdná? (oficiální text distributora)

Trailer

Matty

Kdybych měl s Poppy sdílet byt, naléhavě hledám kontakt na nájemného vraha, ale jenom sledovat, jak svým optimismem připravuje o nervy druhé, bylo vlastně poměrně povzbuzující (dobrá nálada vás nic nestojí, ale na...e spoustu lidí). 65% Zajímavé komentáře: Radko, Pedestrian, LuckyStar ()

blackJag

Obyčejný film s neobyčejně dobrým hereckým výkonem Sally Hawkinsové, která dokázala svou postavu vybavit přesvědčivým výrazem a to i v situacích, ve kterých by bylo pro jiné herce nemalým problémem vybalancovat s dokonalou přesností upřímný optimismus a otravnou rozhyhňanost. Příběh jako takový postrádá ale pevnější sepětí, a i když mnoho motivů putuje přes jednotlivé scény, pořád jde jen o samovolný sled. 70% ()

terunka003

Bezstarostné, optimistické × nudné, o ničem, provokující. Netuším, o čem ten film byl. Asi nabádal lidi k tomu, aby se dívali kolem sebe a nebyli neustále naštvaní. Je fakt, že v některých situacích bych si taky chtěla udržet své cholerické nervy na pohodě. Hlavní hrdinka a představitelka mě velmi, ale opravdu velmi provokovala a znát podobnou osobu, asi bych jí musela fyzicky napadnout. Její pubertálně, infantilní a hloupé řechtání se všemu bylo trochu moc. Včetně nábožensky založeného intruktora autoškoly, který nám v závěru ukázal, jaký je opak smíchu. Film byl dlouhý a na to jak byl dlouhý, byl velmi zmatený. Snímek pro ty, kteří se umějí také smát všemu a nic je nerozhodí. My, zatvrzelí pesimisté, se půjdeme zahrabat zpět do svého světa. ()

Sammya

Škoda, že nemám k dispozici 3 a půl *, to by se mi akorát teď hodilo, 3 jsou málo a 4 moc. Sally Hawkins je skvělá, ale ty 4 asi nedám. No, tohle byl zajímavý film. A divný. Čekala jsem britskou komedii, ale místo toho se mi dostalo tak napůl komedie a na půl sondy do mezilidských vztahů (a někdy dost šáhlých). Hlavní hrdinka Poppy je 99% procent filmu totálně napřesdržku, kdybych s ní měla vydržet dýl jak půl hodiny, asi bych si už sháněla nějaký kulomet, a být jejím učitelem autoškoly, asi ji brzo popadnu a prohodím předním sklem. Každopádně tomu učiteli taky dobře ruply nervy, ale to ho samozřejmě neospravedlňuje. Na druhou stranu její životní optimismus byl neutuchající (samozřejmě, dost často otravný a nevěděla, kdy přestat) a její byt byl stejný chaos jako můj pokoj a ta první hodina autoškoly, to bylo jak já v autě. Ale nic se nemá přehánět. Docela mi to ale pomohlo vidět jinou prespektivu učitelského povolání (což je i mé budoucí povolání, btw). Největší síla tohohle filmu je v dialozích, je na nich postavený (jinak to v podstatě ani děj nemá), a jelikož během nich nehraje žádná hudba, máte pocit, jako byste tam byli. Musím říct, že to byla taky fajn sonda do lodnýnského cockney, nevím, co bych dělala bez titulek :D Každopádně mám pocit, že na Happy-Go-Lucky už se asi znova nepodívám. Ale nikdy neříkej nikdy, že? Btw, scéna s koktajícím bezdomovcem už byla trochu moc a mimo mísu. ()

Terva

CITÁT - Pěkná čepice......Halóóó...... DIALOG: Vaříš? "Co myslíš?" Co to bude? "Jídlo" Hmmm, to je změna........... To je pohodička snímeček. Poppy je veselá kopa a rozdává kolem se svou pohodičku. Ale někteří ji moc nerozumí. Až jsem se bál, co se stane za průser a Poppy to odnese. CITÁT - Není to lehké, být vámi?!......... Rozhovor z bezdomovcem okolo 55 minuty je velmi zajímavý až mrazivý. Asi od teď budu na bezdomka koukat trochu jinak. CITÁT - Víte jak to myslím, že? Miluji svou svobodu, jsem vážně šťastná a vím o tom. Jo a ten autoškolák Scott je idiot, kazil Poppy její Happy. ()

• Natáčení probíhalo v Londýně a Essexu. (Terva)
  • Sally Hawkins získala za svůj herecký výkon cenu Stříbrného medvěda na Berlinále 2008. (Sofia)

Související novinky

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (více)