Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dubro

Po predvedenom výkone si pani (Ma)Tilda Swinton sadla za písacie zariadenie, zapálila si cigaretku, naliala si svoj obľúbený drink a spichla brožovanú príručku pre hercov s názvom „Ako potiahnuť celovečerák alebo ako donútiť diváka, aby 138 minút civel ako žaba z prachu.“ Údajne prvý výtlačok pošle Angeline Jolie s venovaním „Pamätáš si na Výmenu, ty hus?“ 90% ()

GrooveJump

Gradace příběhu je ukázková. Sečteno, podtrženo Barry Adamsonem v titulkách. Totální trefa do černýho. Tilda Swinton tímto přesouvám do mých top hereček. Po Possible Worlds mi dala další důkaz o své herecké genialitě. Učte se přeplacené holky z Hollywoodu.... ()

Toto

Herecký koncert v podaní Tildy Swinton v úlohe alkoholičky, ktorá uniesla malého fagana kôli výkupnému s idiotským zéverom.Napriek tomu, že film je pomerne dlhý, čas uteká neskutočne rýchlo kôli rýchlemu spádu deja a akci. ()

klima777

Velmi si vážím Tildy Swinton a jsem přesvědčena, že po herecké stránce zvládne téměř vše. Tento film jest řečeného pádným důkazem. Osobně se mi však nelíbil. Rozháraný a fragmentální jako Juliin život. Ždímající emoce sladké a lepivé jako whiskey ve vlasech. Nezakotvený v realitě, o jejíž pravdivé a drsné zobrazení usiluje.------------- Tentokrát jsme se nepotkaly. Nevadí. Hvězdičky jsou jen a pouze pro Tildu (Orlando, Orlando...). ()

Koryntos

Julie je film s hodně zajímavou prvotní myšlenkou únosu, ale hrozně mi u něho vadila ta neprokreslenost psychiky postav. Proč po tom únosu, se tam už neobjeví nějaká myšlenka pravé maminy, nějaký její strach, nebo toho dědečka, nebo prostě někoho blízkého tomu klučinovi, je to hrozně jednosměrně udělaný film. Hlavní představitelka byla výborná, ale na tak dlouhou stopáž tomu něco chybělo. ()

Autogram

Toto bola riadna šialená odysea šialenej alkoholičky od šialeného scenáristu. Najskôr Júlii držíme palce, aby sa z toho dostala, potom ju preklíname, potom zase držíme palce a tak dookola až do konca. Film, kde skoro nikto nie je normálny, a to ešte navštívime cudziu krajinu, kde je to ešte horšie. Napínavé, dlhé, ale pútavé. Jediné, čo som nepochopil, ako mohol v tej výškovej budove v dezolátnom stave fungovať výťah. ()

milancecil

Velmi silný, drsný příběh osamělé stárnoucí bezdětné ženy, divoké, impulzivní, které se prostě život vůbec nedaří a stále více nad ním ona sama ztrácí vinou alkoholu a drog kontrolu, žije jen ze dne na den, po ztrátě zaměstnání se její už tak složitý život ještě více zkomplikuje a vžene do obtížné finanční situace, ze které se jí však naskytne jedna zdánlivě výhodná příležitost, a to únos velmi dobře zabezpečeného hocha k jeho podivínské matce do Mexika, únos sice zmateně, ale s velkým štěstím ona provede, tím si ale na sebe strhává lavinu dalších a dalších děsivých událostí, v jejichž vleku ona může už jen divoce improvizovat, nic víc jí její zhoršující se situace nedovoluje, je zoufalá, vyděšená a ani únikem do Mexika si nijak ze své děsivě narůstající mizérie nepomáhá, přislíbená odměna je jí sice na dosah, ale to skutečné peklo s vyhroceným bojem o svůj a chlapcův život zažije právě až tam, opravdu vynikající existenční drama s herecky excelující Tildou Swinton. Zajímavý komentář: Fridecka ()

Ralna

Nejchytlavější film, jaký jsem za poslední dobu viděla! Tleskám Tildě! Bravůrní herecký výkon, tímto se oficiálně stává mou oblíbenkyní. Film zpočátku spíš nenápadný, ale jak překročíme mexické hranice, vše se (hned několikrát) otočí o 180°. V posledních minutách jsem sotva dýchala a pak jen s úsměvem na rtech kroutila hlavou a potom zase jen zírala. Nic tomu nechybělo, žádný záběr nebyl navíc - což stojí za zmínku při takové stopáži, plus bezva kamera. Takže...vřele doporučuji! ................ Poznámka pod čarou: Tilda mi svým projevem hodně připomínala Cynthii Nixon (míněno v dobrém). ()

KR4T4S

Zapomněl jsem, že Tilda hraje Julii. Tak vynikající výkon, že jsem zapomněl na to, že sleduju herečku hrající postavu. Swintonová Juliií prostě byla. Film je velmi zvláštní. Tady zmiňovaná "druhá" část v Mexiku byla pro mě neskutečně strhující a napínavá. ()

leon_id

Tilda Swinton mela zase jednou stesti na role. Julia predstavuje vecne opilou rozhodnozku, ktere jednou z toho chlastu rupne v kouli a pak uz se razem roztaci kolobeh udalosti, ktere nelze vratit zpet. Tahle anglicka aristokratka tu cely film tahne sama, alkoholove excesy zvlada zcela s prehledem, stejne jako nervove vypjate situace v druhe puli filmu. Pribeh se me zda trosku prekombinovany pro umele navozeni atmosfery, ale celkem se zadarilo - az do uplneho konce sem vazne netusil, jak se to cele vyvrbi a na chvilku jsem mozna zacal te zrzate mrse fandit. Davam 70% (odpovida take procentu odhozenych svrsku me oblibenkyne Tildy! ;) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...rozjezd slušnej, Tilda (jedna z mých nejoblíbenějších hereček) famozní a poslední polhodina to totálně posere...toť vše... Jo moment! A teď koukám že to natočil režisér mé zásadní srdcovky - Vysněného života andělů...tak tohle je ovšem smutný propad dolů... (:o( ()

DannyBoy80

Perfektně zahráno, herecký koncert Tildy Swinton. Její alkoholička nemá chybu. Chválím kameru a exteriéry. Co vše se může podělat při únosu dítěte? Někdy úplně všechno. Nadprůměrný psychologický triler. ()

Disease

Herecký výkon Tildy Swinton opravdu vynikající, ale stopáž řádně přepálená. Rozdělění na 2 části mi zas tak nevadilo. ()

bloodcountes

Hrozně dlouhý a ke konci překombinovaný, celý to stojí a padá s Tildou, která je opravdu úchvatná dokoukala jsem to jenom kvůli ní. ()