Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sona123

Celý film stojí na výkonu báječné Tildy (ona to ani jinak neumí). Julia je nesympatický looser, alkoholička, zoufalec, který překročí hranici a vstoupí do míst, odkud už není návratu. Přesto v sobě nakonec kus lidskosti vykutá. Kulisy jsou odpudivé a vrcholem je pak Mexiko a Mexikánci. Francouzská kinematografie se nezapře, ale hvězdé dílo to určitě není, na to je téma příliš tuctové. ()

adriane9

"Hele, sousedský vztahy jsou mi fakt u prdele.." Tildin výkon je nezapomenutelnej jen co je pravda. Nevim proč ale tyhle šílený opilý ženský mi vždycky přirostou k srdci.. Každopádně děj je moc dlouhej akrom Julie tam opravdu není nic co by zaujalo,všechny další postavy jsou pod úroveň, dokonce i ten závěr mě nijak nedojal. ()

Galahad

Na tenhle film jsem se tešil z jednoho prostého důvodu a to, že po skvělém ztvárnění Gabriela v Constantinovi a ledové královny v Narnii uvidím poprvé Tildu Swinton v civilní roli a výsledek předčil moje očekávání, i když film, jak už tu bylo řečeno s ničím výrazně novým nepřichází, tak si myslím, že daný žánr dokázal obohatit a rozhodně to nebyla žádná všední podívaná. Tilda Swinton byla vynikající a nakonec i zvedla mé hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale svým herectvím mi velice připomíná Suzan Sarandon. Ještě jedna věc mě ve filmu zaujala a to Juliina hláška: "V Mexiku je unášení dětí něco jako národní sport, unesou je, dostanou peníze a zase je pustí". Něco takového kdyby si někdo dovolil u nás ve filmu na adresu kteréhokoliv z našich sousedů, tak by z toho byl okamžitě mezinárodní skandál :-) ()

Fridecka

Nádherný pohled do spletité duše a části života člověka, který nemá nic a může ještě hodně ztratit. S napětím jsem sledovala vývoj postavy na pozadí mexické "žumpy" s narůstajícím zabředáváním do nelehké situace, kterou si sama zvolila. Žena plná vzteku, ponížená svým životním osudem a plná odhodlání udělat maximum pro to , aby mohla zase žit důstojný život. Ale nachází "jen" sebe sama, svou podstatu, která je krásná, ale ona zůstává bohužel stále na dně. Moc krásná je scéna, kdy se ráno v posteli v Mexiku po probuzení mazlí a laškuje se svým uneseným chlapcem a chvíli se zdá jakoby byli opravdu matka syn. Nakonec musím dát pět hvězd a filmem zřejmě doplním svou filmotéku. ()

Rockerman

Naprosto nezařaditelný film s málo uvěřitelným příběhem.Zoufalá alkoholička unese osmiletého chlapce,požaduje 2 mil. dolarů,aby nakonec nedostala nic a naopak přilnula k tomu klukovi.Každý film je fabulace,budiž,ale přesto film trpí užvaněností,je k nevydržení dlouhý a ani herecké výkony se mi nezdály.Podprůměr! ()

Porp

Dúfal som, že film pôjde viac do hĺbky a bude skúmať vzťah medzi ženou alkoholičkou a chlapcom vyrastajúcim bez matky. Miesto toho je tam až príliš mnoho "vaty". Chvíľu som si tuším aj podriemkal, no s istotou viem, že som o nič neprišiel. Zaujímavé sú hlavne momenty v motely a Juliino kruté zaobchádzanie s dieťaťom. ()

fraktal

Výborný výkon T. Swinton, slabší (a hlavně neuvěřitelný) konec - celá ta mexická část prostě působí velice amatérsky (chybějící motivace, psychologie i logika). ()

Petulka88

Tilda Swinton zde podává pozoruhodný herecký výkon, jen je veliká škoda první poloviny, kdy děj filmu v podstatě stojí na místě. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Čo k tomu dodať? Celkom zaujímavý príbeh o žene, ktorá je notorička. Slušná Francúzska dráma. Veľmi dobré herecké výkony. Atmosféra je tu celý čas pochmúrna čo beriem k tomuto filmu ako plus. Zaujímavá voľba hlavnej hrdinky. Jediné vec čo mi to vadilo bolo, že z Francúzskeho filmu som necítil Francúzsko ale skôr Mexico. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Kebyže vo filme cítim čisté Francúzsko dal by som aj 90% ale bohužiaľ. ()

Looka

100% přes nudný začátek se film zhoupne až k Thelmovskoluisovské road movie s neobvyklou ústřední dvojicí... ()

jafuska

další francouzský film, ale bohužel těmto filmům nemůžu přijít nějak na chut, nebylo to vyloženě špatný film, ale znovu zbytečně dlouhý, hodně se vlekl, momenty překvapení taky nic moc, jediný co jsem uvěřila, že alkohol je fakt bestie, a raději se mu obloukem vyhýbat, únos chlapce nebyl moc přesvědčivý, asi moc kritiky na jednou co? budiž to už k filmům patří ()

Queendom

Nemůžu začít jinak než: ty vole!!! To, co předvádí Tilda Swinton je totální hereckej vrchol. Když už máte pocit, že to nemůže bejt lepší, jde ještě dál a cedí krev. Film je hodně zvláštní a to, jak se jeví v prvních minutách, je protipólem konce. Dost tomu pomáhá a zároveň i škodí stopáž - na jednu stranu si režisér ponechal luxus pro vývoj vztahu mezi zoufalou alkoholičkou a objektem únosu, na stranu druhou ani Tilda určitou strnulost a nedynamickej vývoj filmu prostě celou dobu neutáhne. I tak je to ale pro mě nejlepší hereckej výkon roku. ()

nula87

Výkon Tildy Swinton je určitě jeden z těch, který stojí za různá ocenění, protože je v roli ztroskotané alkoholičky bezchybná. Bohužel její výkon byl výrazně lepší než film jako takový. Ten totiž rozhodně nepřináší nic extra zvláštního, nýbrž pouze relativně nenápaditě vystavěný příběh, který je navíc v druhé mexické polovině na hranici uvěřitelnosti. A to jak ta akční část, tak ten přerod Julie do relativně zodpovědné ženy. 70% ()

Pete

Tilda Swinton je výborná v roli krávy a alkoholičky Julie. Škoda, že film se nevěnuje více té samotné postavě, její minulosti a závislosti, protože jinak nemá příliš co nabídnout - celá zápletka s únosem je příliš chatrná a nakonec i překombinovaná. Snímek má velmi rozdílné tempo a žánr v první a druhé polovině, a určitě by zasloužil prostříhat na alespoň o hodinu kratší stopáž. Představoval jsem si neustále, co by se stejným námětem dokázali udělat lepší autoři (například bratři Coenové, kterým by to asi stylově sedlo), výsledek mohl být alespoň vtipný. 50% ()

LuckyK

Velmi neotřelý zajímavý film, který nejdříve vypadá jako další psychologický film se sociální tématikou o nezvedené alkoholiččce a najednou se zvrátí do velmi našlapaného thrilleru s tak zajímavém tématem a nápadem a v takovém tempu,že by mu všechny komerční bijáky mohly závidět.Vše přitom velmi civilní a uvěřitelné skoro v dokumentární formě a vynikající Tilda Swinton,last but not least. ()

Misterioso

Na jednu stranu nic nového nepřinášející road-movie, na druhou stranu zajímavé pokoukání, které začíná sondou do života Julie Harris, životem otlučené alkoholičky a později pokračující únosem malého chlapce, který může Julii zajistit dostatek peněz po zbytek života. Film se proměňuje v napínavý thriller, který se stává až v samotném závěru zbytečně překombinovaným. A že vám v mém komentáři něco chybí? No jistě máte na mysli jméno TILDA SWINTON. Konečně dostala pořádnou hlavní roli, aby mohla naplno ukázat, co v ní je. Tahle herečka zde předvedla skutečný herecký koncert, nechybí tomu absolutně nic. Takhle se hraje! A byť už "plešouna" má, tak za tento výkon by si alespoň nominaci také zasloužila. Předpokládám, že Akademie neviděla... Pro Tildu mám jistojistě pět hvězdiček (možná i víc :-)), pro film o jednu méně. ()