Komapseumnida (TV seriál)

고맙습니다

Thank You

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2007, 16x60 min

Bože můj..., miluju anděla ahjussiho, miluju Bom a její mámu, miluju dědečka a dala bych si čokoládový koláček. Víc takových příběhů, které musí rozpustit i kámen. Víc seriálů, kterým věříte od první do poslední minuty, protože to všechno se může v životě stát. Co může... takových příběhu jsou kolem nás stovky, stačí se jenom rozhlédnout. Tady se nedá nic psát, podívejte se na to sami.(26.1.2013)

Jedná se o korejský seriál! Dr. Min Ki Seo jel na ostrov Blue, aby splnil poslední přání své zesnulé přítelkyně. Jejím přání bylo, aby našel svobodnou matku Lee Young Shin s dcerou, která by nakažena virem HIV a omluvil se jí. Lee Young Shin se kromě nemocné dcery musela starat o nemocného dědečka, a v životě to neměla vůbec lehké. Ovšem se svým osudem se smířila a postupně si vytvořila určitý vztah k doktorovi, ktery se jí snažil pomoci, protože se cítil být vinen z dávné nehody.(17.2.2008)

Kdyby tímto způsobem vychovávali své děti všichni rodiče, tak by na světě bylo mnohem lépe. Nádherný lidský příběh s perfektně zahranou maminkou " Hyo-jin Kong ", která na mě po herecké stránce působila přímo božsky.Velkou pochvalu za herecký výkon si také zaslouží maličká Bom a dědeček. Poslední díly mohly být sice lepší, ale celkově jsem spokojený.(3.9.2014)

• Lacike

Sorry, ze som svojim hodnotenim znizil celkove hodnotenie o 3%, ale mna to vôbec nechytilo. Asi mam prilis tvrde srdce. ;-). Po 1st Shop of Coffee Prince a Snow Queen je to tretie dorama, ktore som videl a uz je definitivne jasne, ze tento zaner mi nesedi. Nie je to tym, ze by som nemal rad romantiky. Videl som kopu korejskych melodram, ktore ma dojali k slzam, ale ich serialy ma nudia. Na jednej strane sice pridu so zaujimavym nametom, ale na druhej strane je casto tak chatrny, ze by vystacil iba film. V serialovej podobe je neskutocne natahovany tym najprimitivnejsim sposobom. Postavy sa neustale bavia o banalnych malickostiach, ktore nikam neposuvaju dej. Rozhodne mi tu chybaju nejake poriadne podzapletky, ktore by ospravedlnili spracovanie do 16 dielov, ked by sa to v pohode dalo spracovat do 2-3 dielov a o nic podstatne by divak neprisiel. Ale ako tak vidim nadsene ohlasi od neznejsieho pohlavia, tak na cielove publikum to napriek spomenutym nedostatkom dokonale funguje. Aj ja by som sa rad nechal dojat, ale asi do cielovky nepatrim. 5/10.(18.7.2012)

Velmi se mi líbila ta nehonosná atmosféra, a zvlášť prvních pár epizod, kde jsem čekala že ten "ahjussi" zaujme trochu jinou polohu směrem k Bom, do té doby bych dala nejméně 4*. V zásadě je to opravdu milé a dojemné dorama, ale poněkud prvoplánovaně zpracované.. Hodnotím takto káravě pouze vzhledem k vysokému celkovému procentu.Prostě ne jen proto, že je zde obsaženo tolik srdcobolů, musí nutně znamenat že člověk nemůže jinak než dát za plno..(12.5.2013)