Komapseumnida (TV seriál)

고맙습니다

Thank You

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2007, 16x60 min

Byla mi čest dívat se na toto dorama, až je mi líto, že to skončilo.. Neskutečné.. nemám slov, pro mě je tohle dorama srdeční záležitost.. Lidské, milé, smutné, kouzelné. Nejvíce mi přirostla k srdci Lee Bom, tu si podle mě zamiluje každý, kdo ji v tomto dorama uvidí..Herci by si zasloužili ocenění hlavně dědeček, Lee Bom, anděl ahjussi a Young Shina..:-) Nemám co vytknout, prostě moc pěkné :-)(25.1.2013)

• Lacike

Sorry, ze som svojim hodnotenim znizil celkove hodnotenie o 3%, ale mna to vôbec nechytilo. Asi mam prilis tvrde srdce. ;-). Po 1st Shop of Coffee Prince a Snow Queen je to tretie dorama, ktore som videl a uz je definitivne jasne, ze tento zaner mi nesedi. Nie je to tym, ze by som nemal rad romantiky. Videl som kopu korejskych melodram, ktore ma dojali k slzam, ale ich serialy ma nudia. Na jednej strane sice pridu so zaujimavym nametom, ale na druhej strane je casto tak chatrny, ze by vystacil iba film. V serialovej podobe je neskutocne natahovany tym najprimitivnejsim sposobom. Postavy sa neustale bavia o banalnych malickostiach, ktore nikam neposuvaju dej. Rozhodne mi tu chybaju nejake poriadne podzapletky, ktore by ospravedlnili spracovanie do 16 dielov, ked by sa to v pohode dalo spracovat do 2-3 dielov a o nic podstatne by divak neprisiel. Ale ako tak vidim nadsene ohlasy od neznejsieho pohlavia, tak na cielove publikum to napriek spomenutym nedostatkom dokonale funguje. Aj ja by som sa rad nechal dojat, ale asi do cielovky nepatrim. 5/10.(18.7.2012)

Velmi se mi líbila ta nehonosná atmosféra, a zvlášť prvních pár epizod, kde jsem čekala že ten "ahjussi" zaujme trochu jinou polohu směrem k Bom, do té doby bych dala nejméně 4*. V zásadě je to opravdu milé a dojemné dorama, ale poněkud prvoplánovaně zpracované.. Hodnotím takto káravě pouze vzhledem k vysokému celkovému procentu.Prostě ne jen proto, že je zde obsaženo tolik srdcobolů, musí nutně znamenat že člověk nemůže jinak než dát za plno..(12.5.2013)

Samozřejmě, kdybych měla seriál dopodrobna rozpitvat z hlediska uměleckého a světové kinematografii přínosného, asi by to na tak vysoké hodnocení nebylo, ale proč se někdy nenechat unášet dojemným příběhem, příjemnými obličeji a nepřemýšlet nad tím, jestli je to, na co se dívám, dost art a cool??? Komapseumnida mě velmi bavila, na přehrávání Korejců si začínám zvykat a SPOILER nadšeně musím zkonstatovat, že jsem fakt ráda, že Anděl zvítězil nad Čumílkem.(13.5.2015)

Velké zklamání při tom vysokém hodnocení zde, končím po 6. části. Předně celá zápletka působí až příliš uměle a nereálně, ale to by ještě nebyl takový problém, to se týká více seriálů. Nicméně několik dílů jsem čekal kdy mne celé dění osloví. Marně. Mnohé "zábavné" vsuvky včetně dědy na mne moc nepůsobily, snaha o emotivnost je až příliš okatá, některé situace přespříliš vykonstruované, zkrátka u srdce mne to nechytlo i díky slabým vedlejším postavám, tudíž půjdu v hodnocení proti proudu. Věřím, že sledovat by se to nějak dalo, ale tu vůli pustit si ještě další díl už jsem po 6. části nenašel.(12.5.2019)