Není úniku

Clay Pigeons

Niet úniku

Komedie / Krimi / Thriller / Drama

Německo / USA, 1998, 104 min

Nebylo to vůbec špatný, jak tady všichni popisujou. Jasný, že všichni herci byli tenkrát ještě dost ucha, ale takovej Vince Vaughn a jeho smích hahahahahaahaahaha jako Lester MoLester, chch, paráda. Jeanine Garofallo, ta zas měla ty její vtipné průpovídky a "Choakin Fénix" celkem sympaticky ztvárnil mladíka obutého do všech těch průserů. Jo, jasně že ze začátka to bylo rozjetý solidněji, než ke konci, ale to tak bejvá u hodně filmů. Zápletka ale rozhodně stojí za to. Bavil jsem se.(18.1.2009)

• Faidra

Pomsta opravdu netradiční, taková by mě ve snu nenapadla. Asi proto, že vystřelit si mozek (nebo co to tam mám) z hlavy mi připadá přece jenom jako poněkud drastický prostředek k tomu, abych to někomu pořádně zavařila. A proč to vůbec někomu zavařovat? Zavařování je pěkně otravná práce, je při ní vedro a hrozí, že něco bouchne. O všech těchto skutečnostech se pánové z Není úniku přesvědčili na vlastní kůži a vybouchli ve filmu i pro diváka. Zřejmě nevěděli, že dobrý manžel se pozná podle toho, že když přistihne manželku s milencem, zeptá se, zda má tedy udělat kafe pro tři místo pro dva. A dobrý milenec zase podle toho, že i potom dokáže pokračovat. Joaquin Phoenix tedy v této zkoušce neobstál, ale všichni jsme nějak začínali, že.(8.12.2007)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $1,794,086Tržby Celosvetovo $-(14.1.2009)

Tak já nesouhlasím s tím, že by to byl vyloženě špatný film. J. P. a jeho protivník Vince V. jsou dobří herci. Oba to hrají moc dobře. Ten začátek je trochu kostrbatý, ale s těmi vraždami napětí přibývá. Diváka zajímá, jak to vše dopadne. Nicméně, že bych měl pusu od ucha k uchu se říct nedá. Jako komedie tedy snímek neobstojí. Jako drama by to už ale šlo. A u toho bych zůstal. Na thriller je totiž film až moc pomalý a rozhodně vám napětím nebude drásat žíly. Děj zkrátka běží. Ale že by jste byli u vytržení a nemohli si napětím zajít ani na záchod, aby vám neutekla ani minuta a vy nepřišli o nic důležitého, tak to asi nebude. Díky hereckým výkonům, krásným herečkám, ale to je pouze vtípek, a docela zajímavému příběhu, u nějž vás docela zajímá rozuzlení, dávám tři hvězdy. Jinak se ale děj docela vleče a nedá se říct, že by překypoval napětím či akcí.(18.10.2016)

Krimiarťák, který doufám dojde časem ocenění. Nádherná fotografie, slušná režie, odkazy na producenta-filmaře až příliš zjevné, ole ok, proč ne. Taky přitažené za vlasy, ale fun all the way. Přesně ten flák, který chci vidět v televizním Americkém nezávislém létě... kdyby ještě v debilní ČT fungovalo.(21.8.2009)