Skrýš

• USA Shelter (více)
Trailer 2

Forenzní psychiatrička Dr. Cara Jessupová postavila svou kariéru na definování rozpolcených osobností schizofreniků. V soudní síni často svědčí coby expert a její názory a poznatky ohledně schizofrenie pomohly k trestu smrti více než půl tuctu vrahů. Cara je sice oddaná vědě, ale věří také v boha a svou víru neztratila ani poté, když byl její manžel brutálně zavražděn. Její dcera Samantha na rozdíl od své matky věřící není. Po jednom zvláště znepokojujícím soudním řízení představí Caře její otec Dr. Harding svého nového pacienta Adama. Čím více se toho Cara o Adamovi dozvídá, tím více je její život i životy jejích blízkých v ohrožení. Když se doktorka seznámí s pacientovou minulostí, její svět se začíná hroutit a ona začne pochybovat o bohu i o vědě. Cara však musí co nejrychleji odhalit závoj tajemství kolem Adama a především neztratit svou víru, jinak bude celá její rodina v nebezpečí. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Morholt

Do poloviny dobré. Oba hlavní představitelé odehráli své vysoké standardy a zdálo se, že i scénáristé odvedli poměrně slušnou práci. Jenže zhruba v polovině šlo všechno do kopru. Ve chvíli, - SPOILER- kdy se objevila bába, dědek s kamerou a úplně připitomělá legenda, jsem měl sto chutí odejít. Nicméně zůstal jsem a ptal se jen proč to museli zase a opakovaně zku*vit. Tak snad (pokolikáté už?) příště. 50% ()

D.Moore

Výborný horor, na poměry toho, co vzniká v dnešní době, rozhodně. Nebýt dvou věcí (rozluštění tajemného stínu a dobového filmu), které byly vážně přespříliš přitažené za vlasy a rušily, dal bych plné hodnocení. Atmosféru má totiž Skrýš vynikající, hutnou a hnusnou, Jonathan Rhys Meyers se ve své roli vyloženě vyřádil, Julianne Moore mu ovšem nezůstala nic dlužna, ani režijně nemá film chybičku a je plný velice zajímavě natočených záběrů. Čtyři a půl hvězdy. A ty řeči o náboženské agitce si prosím nechte. ()

heyda

Ufff tak to byla síla! Po delší době opět můžu říci, že jsem byl svědkem 5-hvězdičkového hororu. Absolutně jsem netušil do čeho jdu a dostalo se mi syrové atmosférické bomby, která mě dusila hlínou takovým způsobem, jako málokterý jiný náboženský horor. Za drobné přehnanosti v závěru ubírám 10%, což ale pořád stačí na maximum hvězdiček. Super! ()

IQ Tiqe

Nadsadím 3*, protože to začalo zajímavě i se to po dlouhou dobu zajímavě vyvíjelo a thriller byl opravdu poutavý, o výkonu Julianne nemluvě. Bohužel sklouznul (film) k nadpřirozeným jevům, a ty zrovna nemusím, nicméně ještě více mi vadily nelogičnosti - SPOILER: proč ho nezabili dřív, když měli možnost? Přinejmenším v koupelně. ()

HOCKEYKA

Film sa spočiatku tvári ako celkom sľubný mysteriozny thriller,avšak len do chvíle,kým sa neprevalí pointa.Prúser,ktorý už potom nezachránia ani takí výnimočne dobrí herci,akými sú Julianne Moore a J.R.Meyers.Tieto ,,rádoby"satanistické horory mi lezú hore krkom ako zle strávené suschi a zákonite sa ich časom musí prežrať každý.V tomto filmovom žánri tolerujem len najvyššiu kvalitu,ktorá je však v dnešnej dobe mimoriadne ojedinelým javom,a tak sa niet čo čudovať,ked si človek po skončení takejto koniny vyčíta zbytočne premrhaný čas. ()

• Film sa natáčal v Pittsburghu (Pensylvánia, USA). (Arsenal83)
  • Vo filme hrá Julianne Moore postavu, ktorá sa volá Cara Harding. V snímke Stratený svet: Jurský park (1997) stvárnila postavu s veľmi podobným menom - Sarah Harding. Obe postavy sú lekárky. (misterz)

Související novinky

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)