Skrýš

Skrytá identita

Shelter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2010, 108 min

Tak jsem se zase po dlouhé době u hororu aspoň trochu bál. Velmi příjemné překvapení. Zajímavý děj se spoustou napínavých míst. Občas je to sice docela zdlouhavé, některé scény si mohli odpustit, ale celkově film působí velice silně. Ústřední herecká dvojice to zvládla na jedničku. 70%(2.11.2010)

Škoda, preškoda...ďalší nádejný atmosferický hororový temný kúsok, ktorý do polovice funguje perfektne a "namotávkovo", aby to celé išlo postupom času do... Jonathan Rhys Meyers ukázal, že do role magora sa hodí vynikajúco, režisérske duo má toho veľa napozeraného a snahu nemožno uprieť. Škoda, že tak pol hodinu pred koncom, kedy by zimomriavky mali pridávať na intenzite sa dostavuje kŕč a nuda. Ako celok je Shelter "príjemná" atmosférická záležitosť, ktorá by si však zaslúžila dôstojnejšie vyvrcholenie a nejakú tú lepšiu pointu. Ale inak fajn vec na jedno pozretie...(3.9.2010)

Od pánů režisérů jsem viděl dva filmy. První film byl Bouře který se mi jakž takž líbil ale čekal jsem od něj více. A druhý byl Hrdinové a rebelové který mě ale dokonale zklamal. Teď přišel čas na jejich první USA film. No a ten jim vyšel. Teda upřímě kdyby tu nebyly tak dobří herci přemýšlel bych jestli dát 4*. Ale Meyers zahrál svojí postavu fakt dokonale a Moore jak by smet. Film se sice snaží jakkoliv překvapit ale upřímě mě nepřekvapil ani jednou. Co ale překvapilo byla celkem dobrá atmosféra a lekací scény konečně fungovaly jak měly. Jen efekty to trochu kazily.(6.2.2013)

• Vxxx

Ze začátku to vypadalo jako zajímavé drama. Čekala jsem schizofrenika s POUZE dvěma osobnostmi. Vrah/nevinný. Ale ono ne. Oběť/vrah/vozíčkář/táta/strýček/děda/dcera/ no prostě bordel. Nikdy nevíte, kdo zrovna vraždí, do toho duchovno, nadpřirozeno, ožívání, zvracení hlíny... Fakt překombinované a ten konec? Škoda mluvit. I když při posledním zaznění pobrukované písně jsem se od srdce zasmála. 2*(25.3.2014)

Odkaz v niektorej z minuloročných výtlačkov Cinemy ma navnadil na premyslený, napínavý horor so šokujúcim záverom a kvalitnými hercami. Kvalitní herci tu sú, ale vlastne sa tomu aj divím, pretože s tými inými položkami to tak žhavé určite nie je. Čiže z prepracovaného scenára sa časom stal mierny mišmaš, napínavé je to iba vtedy, ak to, čo sa odohráva na obrazovke, dáva aj zmysel a "šokujúci" záver spôsobil iba mierne vykrútenie kútika mojich úst a pozdvihnutie obočia.(27.6.2012)

• - Vo filme hrá Julianne Moore postavu, ktorá sa volá Cara Harding. V snímke Stratený svet: Jurský park (1997) stvárnila postavu s veľmi podobným menom - Sarah Harding. Obe postavy sú lekárky. (misterz)

• - V 74. minutě je v pozadí možné vidět plakát k filmu Noc oživlých mrtvol (1968). (Terva)