Reklama

Reklama

Skrýš

  • USA Shelter (více)
Trailer 2

Forenzní psychiatrička Dr. Cara Jessupová postavila svou kariéru na definování rozpolcených osobností schizofreniků. V soudní síni často svědčí coby expert a její názory a poznatky ohledně schizofrenie pomohly k trestu smrti více než půl tuctu vrahů. Cara je sice oddaná vědě, ale věří také v boha a svou víru neztratila ani poté, když byl její manžel brutálně zavražděn. Její dcera Samantha na rozdíl od své matky věřící není. Po jednom zvláště znepokojujícím soudním řízení představí Caře její otec Dr. Harding svého nového pacienta Adama. Čím více se toho Cara o Adamovi dozvídá, tím více je její život i životy jejích blízkých v ohrožení. Když se doktorka seznámí s pacientovou minulostí, její svět se začíná hroutit a ona začne pochybovat o bohu i o vědě. Cara však musí co nejrychleji odhalit závoj tajemství kolem Adama a především neztratit svou víru, jinak bude celá její rodina v nebezpečí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (345)

malylada 

všechny recenze uživatele

Tak horor, který si dělá áčkové ambice, vzhledem k hereckému obsazení a docela mě překvapilo, že se nedostal do kin. Netradiční záležitost, s velice dobrým nápadem v poklidném thrillerovém tempu než horovém. Možná až moc dlouhá zápletka, která se začíná příliš zamotávat a kde jsem si nebyl úplně jistý, zda to působí uvěřitelně , neboť náhody přicházejí, jak se hodí. Celý děj směřuje směrem, který mi osobně nesedl. Vše je velmi dobře natočeno, ale po hororové stránce bych asi sáhl po jiném podobném filmu......6/10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Napodiv sa film dá čiastočne označiť aj za horor, a to nielen vďaka účasti Julianne Moore, ktorá prekvapujúco v tom šere a po päťdesiatke vyzerala celkom dobre. Najlepší názov filmu majú ale Poliaci - Inkarnacja - to presne popisuje, o čo vo filme ide. Hoci tá inkarnácia bola taká mazľavá. Keď sa k tomu ešte pridala schizofrénia, film sa dal pozrieť až do konca. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Syndrom rozdvojené osobnosti neexistuje. CITÁT - Bůh nás držel za ruku a Ďábel čekal až spadnem.......... ADAM a DAVID, jejich proměna je děsivá a bude ještě hůř. Situace kolem padesáté minuty je děsně uměle vyvolaná a kazí dojem z příběhu. Příběhu, který se nezadržitelně žene do totální hlubiny. CITÁT - Co to máš na zádech ?......... Je to jako nákaza, jen jsem se zakuckal. Tak kdo z vás si odnese kříž na svých zádech? V 74 minutě je v pozadí děje vidět plakát na film "Night of the Living Death". Tento snímek je silně nábožensky zaměřenej, ale to se dá očekávat. Vždy, když jde do tuhého hledá člověk Boha. CITÁT - Dejte mi k telefonu DAVIDA.......... Konec příběhu je trochu zmatený a divný, lehce se pak dá ztratit víra. *** Pane Bože. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Poměrně nesourodý a nelogický příběh plný nesmyslných momentů, dementního chování postav a absurdních náhod pozvedají nad průměr solidní herecké výkony (nejen) představitelů hlavních rolí a zejména a především temná, skličující atmosféra, kterou se tvůrcům podařilo - hlavně ve "venkovských" sekvencích - navodit opravdu výborně. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

"Dvé duší mně, ach, v hrudi přebývá"... Tak tenhle citát mi hned zkraje filmu vytanul na mysli. Ale nebojte, Shelter není žádná intelektuální nebo dušezpytná variace na faustovské téma, nýbrž oddechový hustoatmosférický mozkovýplach, který má spoustu toho, co má správný oddechový hustoatmosférický mozkovýplach mít - třeba mnohočetnou poruchu osobnosti, čarodějnictví, stěhování duší, tajemné znaky, nevyzpytatelné pohanské burany v hlubokých lesích, k tomu pěknou Juliánu, dějem nadupaný (i trochu chaotický) scénář, nervy(i uši)drásající hudbu... Nebýt časté ruční kamery a přitroublého konce, ve kterém bezmála padesátiletá Juliána dojemně zachraňuje svou ca šestiletou dcerku, dal bych klidně čtyři, béčková relaxačka podle mého gusta. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Film sa natáčal v Pittsburghu (Pensylvánia, USA). (Arsenal83)
  • Vo filme hrá Julianne Moore postavu, ktorá sa volá Cara Harding. V snímke Stratený svet: Jurský park (1997) stvárnila postavu s veľmi podobným menom - Sarah Harding. Obe postavy sú lekárky. (misterz)

Související novinky

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)

Reklama

Reklama