Skrýš

Skrytá identita

Shelter

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2010, 108 min

To je tak, když se do vztahu cvokař-pacoš připletou a zamotají i všichni milovaní, to jako rodina, živá i mrtvá, včetně malého blonďatého - ovšem nevěřícího - andílka, a máme tu zápletku jako hrom. Potemnělá atmosféra sympaticky děsí, např. promáčené noty na prádelních šňůrách, náhlé onemocnění horních cest dýchacích a k tomu nepřehlédnutelné tetování na zádech. Pošahanec je impozantně přesvědčivý a doktorka si neví rady, báječná kombinace. Finále předčilo mé očekávání. Mrk. Modrooké mrk.(12.9.2015)

• honajz

Úvod filmu měl úžasnou atmosféru a naladil na něco onačejšího, než se nám nakonec dostalo. SPOILER Konec mi hrozně připomněl druhého hraného Scooby Doo (jak tam hraje záporáka Rowan Atkinson), akorát že ve Scooby Doo to bylo směšné schválně, ale tady to mělo být jako dramatické až na půdu. Vlastně je to taková ta poučka, když se nemodlíte, přijdete do pekla. Protože jen ti, co se ve filmu modlí, nákazu nechytnou. KONEC SPOILERU celkově zkrátka od zhruba 25. minuty blábol na druhou, který není dotažen v žádném směru, nakousne množství věcí, a ty nedořekne (např. necítila se šamanka tak nějak zodpovědná za smrti těch lidí?, jak reverend udržoval své tělo ve stejné podobě po víc jak stovku let? atd.)(1.8.2010)

Ztratils v Boha víru? Budeš kuckat hlínu! Švédské Mårlind-Steinovy kapky se nekonaly. Dokud se Shelter pohybuje v rovině psychologické (podpořený mrazivou atmosférou, epilepticky se spínajícím Tudorem, či pěkně hrající Moore se škaredýma rukama), je všechno v intenzivním cajku, ale co by to bylo za religiózní thriller, kdyby nebyl „super načůral“, což od přítomnosti nevidomé báby-vysavače přináší zbytečně komplikovaný finiš vrávorající na ochablých nohou žánrových zvyklostí. Protestant nechť si přidá k mému hodnocení jednu hvězdu, modly vzývající katolík dvě a pokud se tu pohybuje nějaký nihilistický agnostik, ten ať si raději pustí cédéčko od německé kapely Autobahn..(7.3.2014)

Naprosto souhlasím s kOCOURem a jeho postřehy o gulášovitosti a nereálných blbostech. Jinak, film mě bavil, to musím říct hned na začátek. Musím vyzdvihnout hlavně výkon Meyerse, opět si zahrál zápornou postavu a znovu jí dokázal povznest na znechucení díváka (v dobrém slova smyslu). "Dobové záběry" z roku 1918 natočené digitální kamerou mě solidně pobavily. Při bilanci nad filmem se nemůžu pozastavit nad faktem, že půlku stopáže tvůrci odvedli dobrou práci, vystavěli zajímavou atmosféru a postavili psycholožku opět do role detektiva (což zde celkem fungovalo a nebylo to tak drasticky vražené do děje jako v jiných filmech), druhou asi točil tvůrce reklam na novou akci u Mc´Donalds. 56%(25.4.2011)

• HOCKEYKA

Film sa spočiatku tvári ako celkom sľubný mysteriozny thriller,avšak len do chvíle,kým sa neprevalí pointa.Prúser,ktorý už potom nezachránia ani takí výnimočne dobrí herci,akými sú Julianne Moore a J.R.Meyers.Tieto ,,rádoby"satanistické horory mi lezú hore krkom ako zle strávené suschi a zákonite sa ich časom musí prežrať každý.V tomto filmovom žánri tolerujem len najvyššiu kvalitu,ktorá je však v dnešnej dobe mimoriadne ojedinelým javom,a tak sa niet čo čudovať,ked si človek po skončení takejto koniny vyčíta zbytočne premrhaný čas.(23.3.2013)

• - V 74. minutě je v pozadí možné vidět plakát k filmu Noc oživlých mrtvol (1968). (Terva)

• - Vo filme hrá Julianne Moore postavu, ktorá sa volá Cara Harding. V snímke Stratený svet: Jurský park (1997) stvárnila postavu s veľmi podobným menom - Sarah Harding. Obe postavy sú lekárky. (misterz)