Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

elanius

Príjemná oddychovka. Po Blind Side ma Sandra prekvapila druhýkrát. Chvalabohu, že tú rolu nezobrala pôvodne oslovená Julia Roberts. Mimochodom film v USA zarobil docela slušne ($40,000,000 budget - zárobok $163,900,057). Veľmi silné 3 hviezdičky, 7/10. A Ramone za plný počet :). ()

drederik

Reynoldse mám v podobných filmech radši, než když si hraje na akčního hrdinu. Ale tady si měl vybrat Malin Akerman. ()

anli

Sandra Bullock je zpátky a žánr romantické komedie ji prostě sluší a moc!Velmi slušný scénář-jistě už jsme to viděli mnohokrát-tady ale zvyšuje kvalitu vtipná a velmi nápaditá režie-Anne Fletcher opravdu umi!!!Je příjemně zručná,citlivá a má smysl pro romantickou atmosféru i vtip.A samozřejmě skvělí herci,kteří si to evidentně velmi užívali,zejména Sandra a Ryan.Jedna z nejlepších romantických komedií roku,u které se bude napsrostá většina diváků skvěle bavit a na kterou se rádi podívají zas a znovu a zas,stejně jako já..Jasně romantických 90%. ()

uiu

Musím uznat, že jsem se bavila a smála, což se v poslední době o amerických komediích říct nedá. Děj je stupidní a film mi byl doporučen infantilními přáteli (ale já si počkala, až bude v televizi, do kina bych na to v životě nešla... ani bych si to nikdy nestáhla na domácí pokoukání) a musím uznat, že to zas taková hrůza nebyla. Ve filmu je jen jedna trapná scéna (když Sandra Bullock zpívá o koulích) a to je opravdu velký pokrok, když to porovnám se zbytkem amerických komedií, které často oplývají jednou trapnější scénou než druhou a není se tam čemu smát. ()

venison

Trhlá komedie o zelené kartě :-) Sandře Bullock to velmi seklo a že jí táhne na 50 by nikdo nepoznal :-) Ryan Reynolds se bohužel trošku ztratil v jejím stínu.. Dobře jsem se bavila :-) ()

lennyd

Andrew (Ryan Reynolds) touží být spisovatelem, jenže nejdříve si musí "odsloužit" několik let jako asistent nekompromisní redaktorky Margaret (Sandra Bullock). Namyšlená šéfka svého asistenta (i všechny okolo) terorizuje, ale jen do okamžiku, kdy se od imigračního úředníka dozví, že ji čeká deportace zpět do rodné Kanady. Jedinou možností jak si uhájit svoji pozici je vhodně se ve Spojených státech vdát - a první nasnadě je právě Andrew. Ten ale v této situaci vidí možnost, jak se své šéfce alespoň trochu pomstít, a vrátit jí všechna příkoří - a tak ji donutí vyrazit s ním do rodné vesnice kdesi uprostřed Aljašky navštívit své rodiče... Coby romantická komedie není tento film nikterak špatný, i když zoufale postrádá jakýkoliv nádech originality. První část filmu je "ukradená" z Ďábel nosí Pradu, a zbytek z libovolného romantického filmu, který vás napadne a jak celý film skončí je jasné už po úvodních titulcích. Na druhé straně Sandra Bullock je skvělá herečka (a zde snad poprvé ukázala i něco víc), a i když ji (po herecké stránce) zastiňuje výborný Ryan Reynolds, chemie mezi nimi funguje - a co víc si člověk může od romantické komedie chtít. Pár velmi podařených scén (orel a pes) bohatě vyváží těch pár nevyvedených (striptýz v baru).. ()

Maki89

a znova klasická americká romantická komédia podľa šablóny.. nuda... Ryan Reynolds sympatický, Sandra Bullock nudná ako vo väčšine svojich filmov... 4/10 ()

Chris Masters

Skvělá romantická komedie s krásnou nestárnoucí Sandrou Bullock a skvělým Ryanem Reynoldsem. tenhle snímek si vždycky moc rád pustím. ()

Pavlínka9

Sandra Bullock podle mě umí hrát hlavně střeštěné, totálně neschopné a jakože "hloupé" nanynky...A v tomto případě upnuté, zarputilé a stále "dokonalé" šéfky, kdy jí bylo ve skutečnosti již 45let, mi do toho vysloveně sedla :) Jo, film je klasika o tom, jak se dva, kteří k sobě mají opravdu daleko, dají dohromady a vznikne z toho ooooobroooovská Láska :) Ale přesto má tento film něco do sebe :) Zjištění, že o tom druhém nic neví a pak jen kouká, co se kolem děje, vzájemně se poznávat a do toho ještě Betty White jako bonus?? :) Dokázala bych se dívat jen na ni :) ()

VasaX

Mám rád romantické komedie. Člověk se u nich pobaví, uvolní, zasměje či dojme a většinou se nenudí a čas rychle uteče. Dala by se vytknout jistá klišovitost tohoto žánru, ale prostoru tu není mnoho, navíc je jasné, že si to film švitořivě optimisticky vždy razí k závěrečnému šťastnému konci. Takže v rámci mezí jsou jak špatné tak průměrné a dokonce i dobré až velmi dobré romantické komedie. A Návrh patří mezi tu vyšší sortu. Příjemný a nenucený humor, neurážlivá zápletka, příjemní herci (stejně tak i jejich charaktery) a stejně tak i atmosféra. Prostě celkově velmi dobře poskládaná skládačka. A kdyby měla i trošku nevšední rozuzlení zápletky a "happy end", byla by v rámci romantické komedie skládačkou poskládanou na výbornou. ()

Millanium

Příjemná letní romantická komedie s kvalitním obsazením. Ryan Reynolds film od filmu zraje v stále lepšího herce, ale ani Sandra příliš neurazí. Film sice nepřichází s ničím novým, ale i tak dokáže pobavit. 70% ()

anusha

neoriginalne a dokonale predvidatelne... ale vtipne -oooo ano vela som sa nasmiala romanticke -samozrejme a este mile prijemne oddychove ... ()

Timak

Já ho prostě žeru (Reynolds). Tenhle chlapík dokáže pozvednout i sebevětší - promiňte mi ten výraz - sračku. Už to dokázal třeba v Just Friends či v The Amityville Horror. Sandra byla perfektní a dohromady tvořili opravdu kouzelný pár. Moc se mi to líbilo DODATEK: Je možné, aby se mi to po druhém shlédnutí líbilo ještě víc a abych se upřímně zasmál ještě víc? To je spíš taková řečnická otázka ;-) Je to vážně dobrý ()

SkyHawk

Ještě než film vůbec pustíte v podstatě víte, co se bude odehrávat, jak skončí atp. To ale není jeho největší mínus. S tímto faktem jdeme do spousty popkornových romantických komedií. Aniž bychom doufali, že nás něčím překvapí, tak od ní vyžadujeme smích nebo nějakou tu kapku slzy, nejlépe obojí. Ale Návrh mi nepřinesl ani jedno. Neříkám, že jsem se u filmu celou stopáž nudil. Byly scény, kde jsem se zasmál. Hlavně začátek a střed filmu nebyl až tak špatný, ale finále, kde mělo přejít z toho vtipu ke slzám se vůbec neodehrálo. Události mohli z těch dvou udělat kamarády, ale já jim tu lásku prostě věřit nemohu. Je to škoda, protože na Sandru s Ryanem se koukalo hezky. Přesto 2,5*. ()

JohnSmith

Romantické komedie nejsou zrovna to co by mě nějak bralo,ale když už to má takové vysoké hodnocení,tak jsem se chtěl podívat. Bohužel mi to přijde jako obyčejný film na xkrát ohrané téma. Sice se objeví pár momentů,třeba když si Reynolds Bullockovou vyloženě vychutnává a dává jí sežrat to,jaká je,ale jinak film nic víc nenabídne. Je spíš úsměvný,než vtipný. Reynoldse mám celkem v oblibě a je to sympaťák, ale Bullocková je stará vražda a je to na ní vidět. Sympatie vůčí její postavě jsou naprosto na nule a upřímně jsem doufal,že ji vyhostí. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci