poster

Cesta do středu Země (TV film)

 • USA

  Journey to the Center of the Earth

 • Slovensko

  Cesta do stredu Zeme

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Režie:

T.J. Scott

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Kamera:

Philip Linzey

Producenti:

George Horie

Scénografie:

Stephen Geaghan

Kostýmy:

Nancy Bryant
(další profese)
 • tron
  *

  „Na návrat je už neskoro.“ Halmiovci robia reparát a po obzvlášť mizernej prvej adaptácii Verneovej klasiky, prichádzajú o 9 rokov neskôr s ďalšou verziou. Už sa vďakabohu nejedná o smrtiaco 190-minútovú TV mini-sériu, ale o hodinu a pol dlhý televízny film. Pravdupovediac, horšie, ako minule, to už snáď ani dopadnúť nemohlo. Výprava je miestami krásna (úvodné putovanie). Ale stále žiadna sláva: priemerní herci (najznámejší je mizerný Peter Fonda v kožuchu), priemerné triky, nelogický príbeh, chaotický zostrihané, notoricky známy (= nudný) dej, zúfalo úsmevné maskovanie slabého rozpočtu (rozprávač hovorí o „strašne nebezpečnom putovaní divočinou“, plným medveďov a vlkov, ale svorku vlkov nevidíme a medveď sa mihne na tri sekundy). Takmer sa zdá, že Halmiovci do toho v roku 2008 kopli len preto, aby si niektorí menej skúsení diváci ich film kúpili na DVD namiesto kino verzie Brendana Frasera, tiež z r. 2008...(27.9.2010)

 • drankeryth
  *

  Velka slabota a amaterske. Najlepsie cast bola s tymi vtakmi a podmorskou priserou, ale to tiez nebolo spracovane najlepsie:( Ostatne stalo za prd. Smiesne mi vyznel ten starec, ktory sa medzi indianmi hral na boha:) Clovek dabujuci toho Rusa, ktory ich doprevadzal na tom nudnom vylete bol smiesny, ked miesto ano hovoril DA a miesto nie NET, ostatne slova hovoril po cesky. To naco hovoril tieto slova po rusky???(24.2.2011)

 • Campbell
  **

  Těch adaptací tohohle filmu je poslední dobou tolik že se začínám ztrácet. Každopádně tohle je blbost. Což je škoda protože Scottovy jsem věřil že sice nenatočí kvalitní film ale natočí aspoň zábavnej film. Šeredně jsem se spletl, tenhle film není nic jiného než je postavy které chodí sem a tam. Bez nápadu, bez inovace. Prostě jen chození se sem tam vecpaným efektem nějakého dinosaura. Nuda a Zklamání.(7.3.2013)

 • Phobia
  *

  Kdybyste po mě v souvislosti s touhle verzí "Cesty do středu země" chtěli volné asociace, vypadlo by ze mě: hloupé, laciné, zbytečné, blbé, levné, nepotřebné, stupidní, povrchní, nesmyslné, dementní, marné, na hovno. Tato hesla jsou společná pro všechny podstatné složky filmu - pro scénář, režii, herecké výkony, výpravu, efekty atd. etc. Hvězdičku dávám za to, že celkový hluboce podprůměrný, nudný dojem občas prozáří nechtěná perla typu: (při pohledu na ostré hřbetní ploutve a ohavnou dračí hlavu, prorážející hladinu jezera) "To je plesiosaurus, nejstrašnější tvor všech dob!" Za zmínku stojí i způsob, jakým najít důl, ke kterému se ukáže cesta jen jeden den v roce, v pravé poledne (checht:-)). Hlavní hrdina superšikula superklaďas se supervědomostmi vydedukuje, že má slunce ozářit vodní hladinu a paprsek se odrazí správným směrem. "Už zbývá jen 15 sekund!" Jenže slunko v daný okamžik dřepí za mraky - co s tím? No přece posvítíme baterkou na zrcátko, foukneme na to trochu dýmu z cigarety a uvidíme, jak paprsek ukazuje někam zhruba doprostřed kopce. Nijak přitom nepřekvapí ani fakt, že tou baterkou svítíme z úplně jiného směru a do jiného místa, než jak by to proběhlo za "přirozených" podmínek. Na tento proces jsem dokonce vzhlédla od přípravy oběda, nemohla jsem totiž uvěřit vlastnímu sluchu! Asi nejhorší adaptace, jaká kdy J. Vernea přiměla k rychlé posmrtné rotaci, tvůrci by si zasloužili narvat do análu Nautilus. Ovšem kupodivu ještě pořád se můžu ohánět tou kouzelnou větou: "Viděla jsem i horší sračky!" a udělit jednu usmolenou hvězdičku. 21%(1.11.2011)

 • Radek99
  *

  Tak tahle adaptace minula o světelné roky nejen samotný román, ale především poetiku románového světa Julese Vernea. I při vědomí toho, že jde o projekt určený pouze pro televizi, lze býti konsternován faktem, že v něm z původní románové předlohy nezbylo vyjma vypreparované dějové kostry zhola nic...(6.7.2011)