Cesta do středu Země (TV film)

Journey to the Center of the Earth

Stephen Geaghan

Kostýmy:

Nancy Bryant
  • Radek99

Tak tahle adaptace minula o světelné roky nejen samotný román, ale především poetiku románového světa Julese Vernea. I při vědomí toho, že jde o projekt určený pouze pro televizi, lze býti konsternován faktem, že v něm z původní románové předlohy nezbylo vyjma vypreparované dějové kostry zhola nic...(6.7.2011)

• Dubro

Akčný/Dobrodružný/Dráma/Sci-Fi/Blamáž/Trapas/Debakel. Ešteže sa toho chudák Verne nedožil. Česť jeho pamiatke..........tento film vôbec nerobí. Je to len ďalší dôkaz, že dnes je už človek pre peniaze schopný naozaj všetkého. Z niekoho sa stane otcovrah, z niekoho matkovrah a niekto natočí Cestu do stredu zeme. Len škoda, že tam ten film aj nenechal. Iba pre oko diváka vo veku do tých 120 mesiacov. 12%(15.1.2009)

• Skuby47

Stejnojmenná dobrodružná kniha Julesa Verna byla již zfilmována několikrát. Mám moc ráda dílo tohoto vizionáře, ale tato verze je nejslabší, co jsem zatím viděla. Je smutné konstatovat, že již v roce 1959 s daleko jednodušší technikou, byl natočen mnohem kvalitnější film, než o padesát let později. I když se jedná o televizní snímek, tak při dnešních technických možnostech by měl mít dokonalejší vizuální efekty, jinak jsou to vyhozené peníze. Stačilo sáhnout do filmového archivu. A to ještě pominu fakt, že v tomtéž roce byla natočena ještě jedna kvalitnější filmová verze. Není to jenom v technice, jsou tam mnohé dějové rozpory vymykající se logice. Jules Verne se musí v hrobě obracet.(2.11.2011)

• Danula13

První polovina filmu se celkem slibně rozbíhala, výprava se zdála být slušná a přestože televizní efektová pachuť byla občas cítit, říkal jsem si, že by ... ? Ovšem druhá polovina mě zcela zklamala. Tajemnost a dobrodružnost příběhu se zvrhla v lacinou televizní blbinu, která zcela ignorovala základní logičnosti děje. Škoda.(28.8.2010)

• pakobylka

Jedna z mnoha variací na známé téma. Účastníci nebezpečné výpravy do samotného středu Země se chovají jako čtveřice nezvedených dítek na školním výletě a na své záchranné misi úspěšně ztrácejí jednu hvězdu po druhé, až jim pověstný poslední hřebíček do rakve zatlučou místní "domorodci". P.S.: Ale navzdory všemu musím přiznat, že představa světa v hlubinách naší planety, který naše moderní doba ještě nestihla objevit - a tím pádem zdevastovat, je pro mě neobyčejně přitažlivá, takže jednu drobnou hvězdičku nechávám ležet na místě.(1.11.2011)