Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

longercz

Dobrodružství, příroda, skotský přízvuk - všechny tyhle věci mám rád. + originální a vcelku zábavná zápletka: dobrá zábava. ()

Blaogranas

Animace opravdu pěkná, ale příběh natolik nekvalitní, že se mi až nechce věřit, kolik zdejších uživatelů okouzlil. Jsou opravdu lepší animáky, hlavně po příběhové stránce. ()

Takasawa

Pixar nezklamal, ale ani nepřekvapil. Lineární nenáročný příběh, který sice neohromí, ale ani nezklame. Tradičně nádherné animace, ale ty jsou u Pixaru samozřejmostí. Nic ohromující, ale příjemně zábavné to je. Prostě taková řemeslná klasika. ()

GlamourCat

Pár vtipných míst tam bylo, Meridin táta a nebo bráchové byli fajn. Jinak mi to připadalo docela dost trapné, extra ještě s českým dabingem a písničkama. Uplně hrozné! Všechny ty "Mami mám tě ráda", "Chci zažít dobrodružství" "Mami nenávidim tě"... ()

Karmyn

Mám ráda animáky, ale tenhle mě zklamal. Mám ráda legendy, miluju Skotsko a miluju skotskou hudbu a ta vlastně byla jediná, která se mi na pohádce líbila. Merida a vlastně skoro všechny postavy mi byly nesympatické, snad až na ježibabu, ta byla pořádné číslo, ani příběh se mi nelíbil. ()

Yomega

Nějakou dobu jsem od Pixaru nic neviděl, poslední s čím jsem měl tu čest byl skvělý Toy Story 3. Docela mě tedy zajímalo jak se Pixar pod studiem Disney pomalu mění. Doufal jsem, že pokud možno vůbec. Bohužel mé obavy se potvrdily a jak je vidět z hodnocení, změna to pozitivní nebyla. Prvních 20 minut bylo celkem fajn, sice pohádka, ale docela zábava. Ovšem po velké proměně jedné z postav to šlo jen z kopce. Vtip se vytratil, zábava také a mě bylo najednou úplně jedno, jak celá ta taškařice dopadne. V podstatě zůstalo jen jediné pozitivum a to je technické zpracování. Animace postav a hlavně vlasů a srsti na zvířatech je úžasná a animáky opět udělaly obrovský krok kupředu. To mě ale bohužel nestačí. Pixar byl vždy jiný, pobavil, dokázal dojmout a hlavně jeho filmy měly kromě dětského aspektu v sobě ještě něco, co přitahovalo dospělé diváky. Rebelka je trochu infantilní pohádka (jen) pro děti. To co dělalo Pixar Pixarem zde chybí a já nevidím nic než lehce podprůměrný animák. Pokusím se být optimista a doufám, že ztracenou originalitu zase naleznou. PS: začíná mě jako velkého fanouška jímat hrůza co Disney udělá se Star Wars… ()

aR3Zz

Originální, ale přesto stále jen průměrná animovaná pohádka. Oddechová záležitost, u které si odpočinete. Válet na zemi smíchy se ale nebudete. Chybí zkrátka nějaké to kouzlo a duše. 60% ()

TheMraca

Rebelka dokazuje že i když je animovaný film od Pixaru neznamená že dostane automaticky 5 hvězd. Animace jsou skvělé, Rebelčiny vlasy jsou přímo úžasné. Příběh je moc jednoduchý ale neurazí, vychází z legendy která je podobá naší legenda o třech prutech Svatoplukových. Za mě 60% ()

Charlie84

Všechny emoce v Rebelce jsou hrozně Disney...ale tak hrozně moc:). Kdo si přečetl oficiální text distibutora, asi byl pak dost překvapen, trochu jako já:). S mystickými legendami z "drsné a tajemné Skotské vysočiny" to má fakt společného pramálo, ke všemu vůbec nejsem cílovka tohodle filmu (=rebelující teenagerka proměňující své příbuzné v medvědy). Nicméně atmosféra je fajn, humor je trochu dětinský, ale zasmál jsem se a nakonec to celé až nečekaně příjemě uteče. Oceňuju snahu o vybočení z tradičního příběhu, který člověk podvědomě očekává, ale prosím o druhý díl s dějem, který něco řekne i nám nerebelujícím neteenagerům. Merida je krásná, sympatická a když ji pro příště nechají trochu vyrůst, bude to super. Jeden si při koukání nebude připadat jako pedofil:) ()

chrispe

Uff, to zase ukápla nějaká ta slzička. Musím se přiznat ke dvoum věcem. Za prvé - myslela jsem, že to bude další love story typu "nechcitě-něcojsmespoluzazažili-chcitě" a mile mě to překvapilo; za druhé - myslela jsem si i to, že to po několika minutách vypnu, protože koukat se celej film na sobeckýho spratka, mě moc nelákalo. Ale nakonec jsem se celkem obstojně bavila, zejména díky matce medvědici. Btw: u scény, kdy vylézá z řeky jsem si říkala, jestli tam nešoupli záběry opravdovýho medvěda - krásně udělaný. ()

Lachyc

Celková atmosféra, tvořená keltským stylem, krásnou hudbou a dokonalou animací, je moc povedená. Na druhou stranu mi přijde, že trochu pokulhává příběhová stránka filmu, která je chvilkami trochu moc neoriginální, jindy se snaží zase být až moc originální, což působí poněkud zmateně. Prostě je to moc krásná pohádka, ale nemůžu si pomoct, čekal jsem víc. ()

Hpatrik

Příběhově velmi slabé, a zajímavých postav, které by obohatily určitou prázdnost filmu, je tu moc málo. Technicky je to ale naprostá špička! Animace postav jsou opravdu nádherné. Nechápu ale proč to dostalo oscara - Wreck-It Ralf je mnohem lepší. ()

Drakenovec

Další z pěkných animáčů od Pixaru, ale obávám se, že Rebelka je zatím jeden z těch slabších. Délka je sice jenom 90 minut, což je fajn, ale půlka filmu mi přišla trochu nudná se strohým humorem. Ke konci už to bylo o něco lepší, ale zdálo se mi to moc přeslazené. Ale jinak dobré, hudba pěkná, zkrátka pohádka, která rozhodně nezklame. ()

guri

Uz to nie je ten Pixar, co kedysi... Rebelke hlavne chyba silnejsi pribeh, ktory by isiel po svojej vlastnej ceste originality a nepouzil to, co pred par rokmi v animakoch uz bolo (Medvedi bratia a Na vlasku mi prisli na rozum najcastejsie). Inak Rebelka vyzera vyborne - ma podarene vedlajsie postavy (hlavne trojica malych bratov), odohrava sa v zaujimavom prostredi a to vsetko je zabalene v uzasnom vizuale. No pixarovske filmy zboznujem hlavne pre ich pribeh a ten v tomto pripade nepatril medzi silne stranky filmu. ()

Bollek

Úžasné animace spolu s moc pěknými českými písničkami. Příběh není špatný i když je dost přímočarý a předvídatelný. Ale na animák, kterých vznikají v dnešní době tucty, je to stále výborné. Postavy jsem si hned od začátku zamiloval. Moc se mi navíc líbil český dabing, obzvlášť samotná rebelka. Mohlo by to celé být i lepší, takhle si jen řeknu: "Škoda, že už nejsem dítě." To bych takovéhle věci žral úplně maximálně. ()

Stíba

Nevím proč, ale jak Pixar miluju tak od Rebelky jsem už od jejího uvedení nějak moc nečekával. Výsledek byl ale o to příjemnější a byť jsem měl během sledování trochu pocit příběhové odloučení od standardů, které mám na Pixaru tak rád (což jak teď čtu nejsem jediný), přiznávám, že jsem se dobře bavil i si užíval pěknou čistou animaci. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014