Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Philip_Fry

Tento animák mne výrazně nezaujal, myslím to bylo tím, že je zaměřen více na mladší diváky, pro dospělé tu není tolik k nalezení jako v jiných filmech Pixaru. Každopádně i já jsem se chvílemi dobře bavil, především při soupeření rodů:-) ()

Acrobat

Už je tradíciou, že pri Pixare človek zabudne na hroziaci koniec dávnejšie nazvaného vraj blahobytného sveta. Rovnako však zabudne na prehrešky v podobe stále rovnakej dejovej schémy všetkých animákov. Sú stále tie isté, ale vždy iné. Rozpisovanie nemá o nič väčší zmysel, než otrepané konštatovanie zaručene dobrej zábavy, poučení, výbornej grafiky a...a skvelých Škótov....Na záver len postreh, že vyčkaj až babka skutočne doručí objednávku. (videné 24.11.2012, BDrip) ()

sarfian

Dobrá rozprávka z dielne PIXAR, aj keď Toy Story je iný level. Dá sa na to pozerať úplne v pohode. Prostredie krásne animované, ale príbeh je vhodný asi len pre tých menších. VIDENÉ 1x ()

E lan

Příjemný animák pro dospělé, který trochu zůstává ve stínu nejlepších filmů Pixaru. Možná to je trochu divným výběrem námětu (epicko-mystické legendy), možná trochu obyčejnou animací a ne zas tak vtipným scénářem. I přesto je to ale film, u kterého se člověk nenudí a na konec přeje hrdinům jen to nejlepší. ()

Dan

Příjemná pohádka o rebelující skotské princezně balancující mezi urozenými povinnostmi a touhou po svobodě. Touhou po svobodě a nezávislosti, která je pro ten malý drsný národ více než charakteristická. Scotlaaand! ()

Oonika

Vskutku milé, napínavé, ale bohužel tomu chyběl takový ten šmrnc, který by dostal i dospělého diváka.. ()

tom912

Dojemný příběh, perfektní, keltská hudba snad nejlepší co sem doposud slyšel ( většinou v hraných filmech ) a hlavní píseň od Lucky Vondráčkové je jen třešnička na dortu, ale jelikož sem se díval s českým dabingem pár procent musím ubrat, opravdu se mi poprvé u animovaného filmu stalo, že mě do uší drásá nepřirozený hlas hlavních postav, dabéry bych nechal popravit pro výstrahu, že takhle se to nemá dělat! 95%. ()

Chrlič

Pro jistotu to zatím hodnotit nebudu, jelikož jsem to neviděl celé. Bohužel jsem to totiž nedokázal déle než první čtvrt hodinu. Možná to bylo českých dabingem, těžko říct, každopádně uřvanou matku a její ještě uřvanější dceru z jejich nesnesitelných hádek a debat nedokáže vytrhnout ani nějaký ten fórek (tatík je povedej). Třeba se jednou obrnim a zvládnu to celé, možná je originál jazyk lepší, ale teď mi to lezlo akorát na nervy. ()

Chip89

Moc krásná pohádka, dlouho jsem nebyla z animovaného snímku tak nadšená. Jiný motiv než bývá obvyklý. Humorný.... Maminka jako medvědice výborná. Smála jsem se, zatajovala dech u závěrečného boje i slza ukápla. Opravdu krásná pohádka a jsem ráda, že tvůrci dokáží vymyslet taky něco nového a neohraného. Určitě doporučuji se podívat:) ()

Tamten

Řemeslně dobře zvládnutá pohádka s jednoduchým nepřeplácaným dějem, která se dětem bude líbit. Ale to je vše. Nic z toho "navíc", co mívali animáky od Pixarů ze začátku, se tady nekoná. Pro dospělé tak prakticky postrádá význam se na to koukat (pokud netouží po pohádce pro děti). ()

swiss

Je to u mě tak na 70%. Rozhodl příběh, který nebyl tolik předvídatelný, jako u jiných "výchovných" pohádek.... ()

slidealama

Brave je krasna pohadka, ale od Pixaru se ocekava vic nez jen animak pro deti. Film obsahuje par uzasnych momentu, ale nakonec je to opravdu jen pohadka pro deti a i kdyz je daleko zabavnejsi nez Auta 2, mam pocit, ze Pixar prestava byt jednickou animovanych filmu a ze pokracovani Priserek s r.o uz toto studio do vysin nedostane. ()

matt85

Na Pixar sice ještě poměrně slabé, ale stejně nakonec asi nejlepší animák roku. Nebo mi snad chcete říct, že ten Burtonův pes je lepší?! ()

Shaleman

Je znát, jak si Pixer nechává koukat od Disneyho do karet a určovat, které eso kdy a jak vytáhne, což bohužel je znát na kvalitách filmu. Samozřejmě, o grafice nemůžeme mluvit, protože ta jde u každého filmu od této společnosti s dobou a v několika případech svoji dobu i překonává. Můžeme ale mluvit o kvalitě příběhu, scénáři a celého vypravování. Tohle není Pixar. Tohle je stará Disneyovka, která nebyla natočená dřív, protože Disney ji nechtěl po svých posledních neúspěších na poli animovaném financovat. Neměl na to prostě koule. Naštěstí přišel Pixar, který dokáže prodat film už jen plakátem. Pixar prostě frčí. Bohužel, jeho kvalita už není co bývala a filmy už nejsou tak cool jako kdysi. Kde je éra Robotů, Příšerek atd., kdy i dospělí museli kroutit hlavami, kdo tohle vymyslel a užít si kreslenou taškařici stejně jako jejich prckové. Předtím Pixaru na něčem záleželo a i když v posledních letech udělali z úžasného příběhu v závěru akční slátaninu, měli nějakou úroveň, kdy příběhy pečlivě vybírali a dlouhá léta tvořili. Byli to jejich děti, Jestli je pravda, co se píše v zajímavostech, že se tento film připravoval a natáčel od roku 2008, ruku na srdce, ale filmaři docela brutálně zaspali na vavřínech, protože čtyři roky na výsledku určitě nejsou znát. No dobrá, ta grafika to o jednu hvězdičku zachraňuje, ale na to už tak nějak jsme zvyklý, že? ()

Doski

Mé oblíbené severské prostředí v krásném provedení. Pixar zase zabodoval. Originální zpracování a pěkně pojaté téma o našich osudech. (Nebýt te trapne reklamy na snímek na každém taveném sýru, tak bych se na to byl koukl dřív a neudělal bych špatně.) Jeden z nejlepších animáků vůbec. 82% ()

Melvej

Oskar za nejlepší animák roku 2012? Rozhodně zaslouženě! Zábavné, napínavé a o emoce tam taky není nouze. Tleskám Pixaru, opět jeden vydařený film! ()

Rudyamon

Tohle je neskutečně krásná "skotská" pixarovka, to je jasná věc. Už dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Pohádka přímo srší vtipem a akcí. Kromě animace, která je hodně povedená, oceňuji přímo záplavu hlášek, které nás poučí například v tom jaká má být správná princezna (znalá v zeměpravě), i jaká určitě být nemá (nečmárá, nechrochce a nepřecpává si břich), anebo třeba co je správná pochouťka (jehněčí varlátka, to je mňamka ...). Pobavila mně hláška čarodejnice, pardon, umělecké řezbářky (... už nečaruji, bylo příliš moc reklamací ... ) a taky její svérázný záznamník (... a pro spojení s humunkulem vlejte lahvičku číslo čtyři ...). Taky princeznino milé zakletí - "Tak to mi nalaď mokrý dudy!" - mě dostalo do kolen, to budu používat i v praxi:-). Když čarodejnice konstatovala, že ... princ si koupil mahagonový prkýnko na latrínu ... uvědomil jsem si, že tohle jsem již v praxi v předstihu využil, jak lze vyčíst z Prken, která znamenají svět. Na Rebelku jsem čekal trošku dýl, ale o to větší bylo mé potěšení, které nelze hodnotit za míň než 5 hvězdiček - 100%. Co mě fakt dojalo, bylo věnování příteli Steve Jobsovi, a taky malá úvaha na konci: "Osud máme ve svých rukách, chce to jenom odvahu, abyste na to přišli ..." ()

Luckyman

Ako som už písal v niekoľkých komentároch ja a moja priateľka animované filmy milujeme a je jedno, aká je téma a kto to natočil. V poslednej dobe sa s animakmi ako keby roztrhlo vrece a jeden film lepší ako druhý. Ja, zloduch; Shrek; Hore; Rattatouile; Hotel Transylvania; Šmolkovia; Ralph, rozbi to; Kocúr v čižmách, Walle, atď. sú všetko skvelé filmy, pri ktorých sa človek veľa nasmeje a príjemné zrelaxuje. ()

vincchuppo

Každopádně výborný animák. Ale čekal jsem, že se u pohádky trochu víc zasměji, namísto toho jsem byl spražen solidní dojárnou. Ano, téma MATKA a její DÍTĚ. Docela síla. Zpracováním a zasazením na severní část naší Placky, tedy dole naostro odění "sukničkáři", to bylo velice fajn. Klasické kouzlo, přeměna v medvěda, tak to je old-school, a jsem rád, že pro nápad autoři neletěli někam do Narnie. Co mě osobně bavilo nejvíc byly krásné vlnité vlasy redheadky v hlavní roli. ;) :* ()

Durgas

Až prekvapivo príjemná záležitosť s celkom dobrým a nezvyčajným príbehom, v ktorom ani nie je príliš klišé. Alebo som ich nevnímal, čo je vlastne tiež dobré. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014