Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

SteveV

Po dlouhé době jsem vyrazil do kina na animák. A byl to výlet velice příjemný. A teky překvapivý - že dva a půl měsíce po premiéře bude v kinosálu ještě někdo kromě nás jsem fakt nečekal... Ale k filmu: Krásná animace, super hudba a hlavně silný příběh, ze kterého si i některá dcera či matka mohou něco odnést na zamyšlení. P.S.: A krátký filmeček od Pixaru na začátek taky potěšil :-) ()

Leffi

Zase po dlouhé době pohádka, která má na to postavit se mezi legendy svým plynule se vinoucím příběhem o mateřské lásce a sobeckém chování nás dětí, kterého se čas od času dopustil snad každý. Bavil jsem se od začátku do konce a i slza byla, takže za mne 100% ()

Ruadek

Mark Andrews, Brenda Chapman odvedli výbornou práci. Je to Pixarovsky dospělé, ačkoli více mířené na malé diváky. Stále se tam něco děje a nebyla chvilka, kdy bych si řekl, že se nudím. To vše spolu s příjemným, nijak složitým (proč taky, že) příběhem a výborným vizuálem stojí za to. Jen víc dalších nových projektů místo pokračování zajetých věcí. Opravdu bych nechtěl, aby se síla Pixaru postupně vytratila. ()

Zire

Ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Rozpor mezi názory rodičů a dětí, je tady hlavním tématem, posazeným do pohádkového světa na motivy skotských klanů. Film bych hodnotil jako úplně průměrný, který nenechá ani děti, ani dospělé oněmět úžasem. Veliké plus pro mě byla filosofická myšlenka nenápadně provázející celý děj, ve finále připomenuta a vypíchnuta posledním výstupem Meridy. Každý svého osudu pánem... za tuto myšlenku 1 hvězdička navíc. ()

Cid

Považuji se za skalního fanouška všech animáků a proto jsem se na tenhle příběh těšil, jak dítě na příchod "Ježíška". Nemůžu říci, že bych byl zklamán, začátek byl výborný, ale místo gradace nastala stagnace. I tak se,ale jedná o nádherné, vtipné, animované dobrodružství, u kterého bych si klidně dokázal představit i druhé pokračování. ()

Hiruma

Na tento animák som sa sa tešil, ale od toho okamihu ako sa matka zmenila na medveďa ma to nebavilo až tak ako by som si prial. Bolo to síce nápadité, ale nemalo to proste ten výsledný efekt ako by som očakával, no napriek tomu by sa dalo povedať, že nápad akčnej hrdinky vo svete rozprávok je ojedinelý a vždy poteší. V podstate to bolo príjemné zapadnutie do sveta, kde si skoro každá robí to, čo chce a to bez ohľadu na postavenie. Bonusom boli tripleH: Hubert, Harris a Hamish pri nich som sa dosýtosti nasmial. ()

sankacoffee

Okouzlující hudba, vytříbený skotský dabing, přímočarý klasický děj, ale přesto zahřeje u srdce. Jednohubka, jak by se dalo říct, ale velice chutná. (na podobný snímek Jak vycvičit draka sice zdaleka nemá, ale co...) ()

HouseFan

Po malém zklamání typu Na Vlásku, jsme se dočkali o chlup lepšího ''animáku''. Na rovinu se přiznám, že od začátku jsem se sice trochu nudil a po pár minutách jsem se začal obávat, že to tak zůstane, ale opak byl pravdou. Jakmile se matka naší hrdinky Meridy promění v medvěda, začne ta lepší část. Celý snímek se najednou přetransformuje v zábavný, lehce bláznivý a samozřejmě po Disney'ovsku (Pixar'ovsku) romantický film. Navíc je pěkné, že také jednou stvořili film, ve kterém nefiguruje žádný princ či jiný muž, který nakonec získá srdce naší princezny. Jednoduše řečeno, bylo to něco typického s lehkou dávkou předvídatelnosti obohacené něčím novým, co Vás překvapí. ()

nightstalker

Největší překvapení tohoto roku. Úplně něco jiného než jsem čekal. Pro malé děti? Kdepak tohle je pravý opak, skvělý fantasy nářez. ()

prezyvka

Mám rád rozprávky tohto druhu, pekná animácia, príbeh so zaujímavou zápletkou a na záver nesmel samozrejme chýbať šťastný koniec. V podstate rozprávka aká má byť, ale trochu mi to aj priomenulo rozprávku medvedí bratia. ()

Charlie.Harper

Áno, áno, áno. Disney začína chápať, že rozprávky z pred desiatich rokov mali čosi do seba. A určite boli lepšie ako tie do ktorých sa teraz silene pchá ten teenagerský humor. Síce sa Disney uberal dobrým smerom no ešte stále to nedosahuje tú naozajstnú úroveň ktorou disponovali rozprávky z tých starých dobrých časov. Podobnosť s Medvedími bratmi sa nedá uprieť no napriek tomu ma rozprávka neiritovala a ja som si ju s pokojom vychutnal. Ak to takto pôjde ďalej mame nádej, že jedného dňa uzrieme naozaj kvalitnú rozprávku. ()

HennessyVSOP

Slušný animák. Animace se mi líbila opravdu hodně, tipnul bych si, že v orginálu budou pěkné i písničky. Vtipnost tak akorát, délka rovněž. Námětově povedené, příběhově je to už podstatně slabší. Na Vlásku byl přeci jen lepší počin. ()

JeffScylla

Bohužel z tohohle není Pixaru ani pixel. Je to klasická disney s... hodně řídká stolice. sorry ale... zejména v důrazu na systematicky rozvíjené téma... a jiné "vtipné poznámky. Kdo viděl jednu z prvních animací, například lampičku kterou si pak dali do loga možná si všimne v čem byla síla a podstata Pixaru. Alespoň pro mne to byl cit vtisknout pohybem mimiku i neživému předmětu. Naprosto precizní a dokonalá práce která když se pak dobře namluvila. Ale mimika byla tak dokonalá že to ani mluvu nepotřebovalo. Viz WALL-E. Tohle je prostě úplně celé stejné, jako všechno ostatní od Disneye. Disney NEUMÍ nic jiného. Dělá všechno stejný a proto se na to nedá koukat. Připadne mi že pro Disney studio jsou všechny děti dementní a podle toho vyrábí. Koupí Pixara si ale nepolepšil. Dělá stejně stále to samé. Nechápu proč tedy Pixar kupoval. Chce unifikovat všechno podle svých představ? ()

Paserak

Naprosto mě dostává animace princezniných rusých vlasů. To je fakticky počítačová dokonalost. Příběh vcelku originální, ale na to jsme u Pixaru zvyklí, že. Osobně si dále ulítávám na prostředí Vikingo-Kelto-Skotů. Co nebývá zvykem je povedená česká mutace filmových melodií...i tady to sedlo. Povedená pohádka... ()

vitruvius

Relativně nové téma a moc hezké postavy, prostředí skotského středověku perfektní. Bohužel mě zklamala utahanost dějové linky, která ve mě zanechala pocit nenaplnění a dialogy občas vybízely k tomu, aby se člověku zamlžila obrazovka a myslel na to co bude k večeři. Takže konečná známka asi 55% ()

Scaevola

Keltsky zabarvené hudební motivy a precizní animace těšily zjihlé srdce, když už se mozek musel namáhat s tím, co vlastně tvůrci hodlali odlehčeným příběhem dětským divákům sdělit: Máte-li, puberťáci, rozpory s rodiči, dělejte dost dlouho problémy (i za pomoci ne zrovna férového prostředku), rodiče po čase odpadnou a vy budete mít, co jste chtěli! ()

david666

Jak vidím, tady jsem asi vedle jak ta jedle:-) Oscar za nejlepší animák? To snad ne. Podle mě se jedná o nejhorší PIXARovku. ()

Flamik

Klišé, klišé a zase klišé, ale stejně se mi to líbilo. Akorát teda nevidím jednoznačné poučení z tohoto animáku.. jako že matka má vždycky pravdu?, a nebo to bylo o vztahu matka x dcera? tak to bych nemoh pochopit nikdy. ()

Desmi

Novodobé pohádky pro nejmenší by se měli nést přesně v tomto stylu. Měli by být jako Rebelka - příjemné, osobité, vtipné, milé, tvrdohlavé a s ponaučením na závěr. A hlavně ne stupidní. Pěkná animovaná pohádka s dobrým koncem je prostě základ. Rebelka se povedla. =) ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014