Americké drama z produkce HBO vypráví příběh oddaného otce a manžela (Paddy Considine) v postsovětském Rusku, který pracuje v nukleární továrně. Poté, co je vystaven smrtící dávce radiace, když se pokusil zabránit katastrofě, se stane obětním beránkem a je bez odstupného vyhozen na dlažbu. Ví, že mu zbývá jen pár dní života a ve snaze zajistit svou milovanou ženu (Radha Mitchellová) a synka ukradne malé množství štěpného materiálu PU-239 a zamíří s ním do Moskvy. Tam se zaplete do ilegálního obchodu s jadernými zbraněmi, protože se obrátí na gangstera (Oscar Isaac), aby mu na černém trhu pomohl prodat nebezpečné zboží, které potenciálně ohrožuje celý svět. Tahle neobvyklá dvojice uzavře zvláštní přátelství - spojuje je láska k rodině a ochota přinést pro ni jakoukoliv oběť. Scénář napsal a film natočil Scott Z. Burns. (oficiální text distributora)

Renfield

Dva příběhy, u nichž bych kvůli jejich odlišnosti nečekal, že se brzy spojí. Z toho příběh Timofeje se mi díky zajímavějšímu dění a výkonu Paddyho Considineho líbil více. Příběh gangsterů byl až příliš hloupý, přesněji řečeno oni se chovali hloupě a já nevěděl, jestli to má být drama, nebo hodně černá komedie a pokus o styl Guye Ritchieho? Když se příběhy spojí, film pokračuje ve vyjetých kolejích Timofej je na tom hůře a hůře, gangsteři se chovají hloupě. Je tu prostě mnoho otázek, na které si nemohu dát kladné odpovědi. Jako třeba: Opravdu je tak "snadné" ukrást plutonium a nabízet ho? Opravdu se gangsteři a vůbec celá společnost v Rusku chovají takhle? Spíše to tak vidí pouze tvůrci. I když je děj vcelku silný, dobře zahraný z výše uvedených důvodů nemůžu hodnotit jinak, než lehkým nadprůměrem. 60% ()

BathoryMan

Čistá beznádej a zároveň presvedčivý obraz súčastného Ruska!Iba škoda toho až príliš okatého televízneho spracovania alebo vtipných scénok s mafiánmi,ktoré sa sem vobec nehodili. ()

Mbeast

Trio neschopných loserů, jako by přesně vystřížených z Ritchieho filmů, ponurá atmosféra, dobří herci. Příjemně strávených 93 minut. ()

mourinho

Posadit vedle sebe a následně propojit smutné depresivní drama bez světla na konci tunelu s úsměvnou gangsterkou je možná poněkud cynické, rozhodně však originální. Já si nemyslím, že by si tady tyhle dvě zcela odlišné dějové linie nějak překážely a i když se snímek u mě na čtyři hvězdičky nevyšplhá, zvedám palec nahoru. Ale namusí to sednout každému. ()

salamandrr

Jak říká kamarád z Moskvy, v Rusku ti stačí být ve správnou chvíli na správném místě a budeš velmi bohatý. Snímek nám ukazuje ruské podsvětí a kličky ve vedení továrny, pěkné a místy vtipné, prostě dobrý film ()

Lucas87

Zajímavý příběh z produkce HBO, z prostředí tajné vojenské základny na obohacování uranu v postsovětském Rusku, kdy dojde k nehodě a Timofej je ozářen, která je pro někoho banalita a pro někoho zoufalstvím, pro které se vyplatí riskovat. Film je po psychologické stránce kvalitně zpracován, vzdělaný pracovník pochopí, že nikoho nezajímá tak jde do vlastního boje i za cenu krádeže. Toto drama rozhodně naplnilo mé očekávání a ode mě může získat jedině doporučení. ()

tranquill

Příběh balancuje mezi dramatem a černou až crazy komedií a někdy to jde až za hranu, takže srážím jednu hvězdu. Námět výborný, snad jen někdy podáno moc zjednodušeně. Ale jinak dobře... ()

Hpatrik

Zajímavý námět, ale jeho zpracování je takové nemastné neslané a často postrádá logiku. Jako třeba úsměvná krádež Plutonia a zoufalá snaha Timofeye prodat ho na tržišti nebo prostřednictvím ještě zoufalejšího mafiánského přicmrdáváče... Nicméně samotný konec těch dvou ubožáků, kteří si jeho kapsli s plutoniem spletou s kokainem, je opravdu zábavný. ()

markotter

Tak tohle mě dostalo - skloubit takhle hustý existencionální drama aparodii na moskevskou mafii aby to neskřípalo, to se jen tak nevidí. A to jak byly vykreslený ruský reálie cizozemcem taky ne. Nelituju. ()

-tHESWINe-

Dobře natočený film, zabývající se otázkami života, smrti, kolik času nám zbývá a toho, co se s časem dá udělat. Hlavní hrdina Timofey ví, že mu mnoho času nezbývá, stejně jako jeho "obchodní společník". Narozdíl od něj to však už nemůže změnit. Scéna, kde Timofey stojí na trhu a vedle stánku zelináře se pokouší s cedulkou Pu-239 prodat ukradené plutonium je tak krásně svérázná že to snad ani nikde jinde, než v Rusku není možné. Jedinnou chybou je možná slabší vykreslení některých postav. Můžu jen vřele doporučit. ()

jafuska

jak to může dopadnout, když se člověk nakazí plutoniem a když se to sanží společnost zatajit, jako kdyby se nic nestalo, psychlogický film, který určitě stojí za zhlédnutí, ale nějaké sentimentální výjevy moc nečekejte, ale vyloženě špatný film to není ()

Solverino

Po dlouhé době zase úžasnej film a dokonce na ČT1! Bravo! Jen je smutná ta nevybalancovanost těch dvou dějových linií, z jedné mě mrazí (Timofej) druhá je spíš k smíchu... škoda. I tak ale plný počet! ()

nula87

Originální koncept, originální zpracování s velmi dobrými herci a relativně pozitivním vyústěním, které do celé tragédie překvapivě dobře zapadá 80% ()

yaqwsx

Sedím 5 minut nad prázdným formuláře a neustále přehozuji 4 a 5 hvězdiček. Nemůžu se rozhodnout. Film se mi neskutečně líbil, ale ani ke 4 hvězdičkovým a ani k 5 hvězdičkovým se nehodí. Je napůli cesty. Film okmažitě nastolil velice silnou atmosféru tunelu, na jehož konci není světlo. Díky ní jsem od začátku film doslova hltal a Timofeye si ihned oblíbil. Hodně se mi líbila sympatická kamera; např. záběry na elektrárnu nebo velké nadhledy - parádní. Škoda jen, že jsem se trochu nemohl zbavit pocitu, že styl kamery jsem už někde viděl - v True Blood. Scénář mě velice mile překvapil - zpočátku jsem z něho cítil velice, pro mě nesympatický, nainvní tón, kterému byly neustále házeny klacky pod nohy. Jenže klacků přibývalo a film začal prudce gradovat. Neztrácel dech - to díky relativně krátké stopáži, která nenutila přidávat "vycpávkové" scény. Nádherný, smutný film, který má jenom jednu vadu... Proč je film natočen anglicky? K čemu je mi ruský přízvuk? Já chci ruštinu! ()

tohl

Keď som tento film videl prvý krát bol som šokovaný. Depresia z tohto filmu priamo vyteká. Vzťah a psychológia Timofeja a malého zlodejíčka boli podané tak intenzívne že sa mi do mozgu priamo vypálili. Celkový pesimizmus filmu je chvíľkami miernený čiernym humorom – dvaja mafiáni, ktorý si šnupli plutónia.... no comment. Celý film ale pôsobí až mrazivo reálne. A to spolu so vzťahom Shiva a Timofeja si zasluhuje plné hodnotenie. ()