Viking Viki (TV seriál)

Vicky the Viking

Vicky the Little Viking

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Japonsko / Rakousko / Západní Německo, 1974, 78x20 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

Jeden z tých najobľúbenejších kreslených seriálov z detstva a vtedy to stačilo pozerať aj na ORF1 po Nemecky. /95%/(11.1.2009)

Staré ORFko a nemecky sprechujúci Viking Vicky. Goldene zeiten. Angriff! P.S. Vickyho otec bol tvrďas ako sa patrí. Mein grosse held!(1.6.2011)

V paměti mám spíše knihy než seriál, ale i ten jsem kdysi viděl.(15.9.2008)

Tak toto som voľakedy doslova žral. A z nostalgie tomu nemôžem dať menej ako 5 .(2.11.2009)

"Hej, hej Viki, hej Viki hej", alebo ako musel malý Viki iskriť a ťahať svojho otca a bojovníkov z kaše, perfektná kniha aj seriál.(13.6.2008)

Při hodnocení pociťuji silnou nostalgii. Na to jsem se díval vždy, když jsem byl jako malý nemocný... Malý Viking, který dokáže vždy pomoci svým spolubojovníkům z potíží!(28.12.2012)

Českým divákům je tento starý animovaný seriál jen velmi málo známý. Přestože roku 1994 prvních 26 dílů odvysílala ČT v rámci Magionu, daleko více diváků ho nejspíš pamatuje z ORF, kde běžel mnohem častěji. Ani já tehdy neviděl všech 26 zakoupených epizod, neboť většinou jsem místo před TV obrazovkou trčel ve školní družině. Bohužel, nikdy pak už se svině z vedení ČT neuráčily Vikinga Vikyho vytáhnout z archivu a jak ty imperialistické lemry známe, už tak neučiní nikdy. Prvních 14 dílů roku 2008 vyšlo s novým dabingem na DVD od vydavatelství InterDomino, bohužel zůstalo jen u toho, víc dílů vydáno nebylo. Seriál jako takový hodnotím třemi hvězdičkami, čtvrtou dávám diskriminační, jako obvykle u těchto českými médii opovrhovaných seriálů. 70%(6.8.2016)

detsky dobrodruzny serial ako sa patri, vzdy som dychtivo cakal, kedy pojde na ORF dalsi diel :) mimochodom hlavnymi produkcnymi krajinami boli nemecko a rakusko, takze nemecky titul by bol korektnejsi... titulna hudba: karel svoboda.(13.9.2010)

• honajz2

Tenhle seriál mě nezaujal. Už ani kniha se mi nelíbila.(21.8.2014)

Výbornej seriál a výborný knížky. Už pořádně nevím, co bylo kde, ale pamatuji si, že jako malému se mi seriál o malém Vikovi líbil. Navíc to byla fakt legrace, některý nápady mě rozesmějou i dnes, po letech..(9.7.2015)

Pro mě jednoznačná nostalgická záležitost z ORF. Prý se podle hlavního hrdiny jmenuju... :-)(3.8.2008)

ORF to vysielala vždy v utorok poobede, okolo 14-stej. A ja som bol hrozne nešťastný, lebo v utorok sme mali povinne do 14:00 detské kino. Viki je už dnes absolútne klasika a snáď aj jedna z najmilších animovaných postavičiek aké kto kedy vymyslel. Pre zvedavé decko, ktoré milovalo dobrodružstvo ako ja bol seriál absolútna povinnosť. A ja len opäť ľutujem dnešnú mládež, ktorá vyrastá v období indoktrinácie, ideologickej neonormalizácie, pátosu a akéhosi "digitálneho cynizmu", že nemohla vyrastať na niečom ako je malý Viki. Z týchto starých animákov jednoducho cítiť remeselnosť a človečinu, čo z dnešných nablýskaných a chladných 3D animákov nehrozí.(20.11.2015)