Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

ghatos

Když si člověk potřebuje vykropit kedluben, tak je to ideální. Na sovičky se příjemně dívá. Vizuál je nadprůměrný, do toho idealistický demokrat vs. pragmatický nácek... :) 61%. ()

Kurikmoon

Ako hodnotiť tento film? Grafika, efekty, výprava či akčné scény zvládajú i najväčšie kritériá. Naozaj krásny fantasy svet.. Fakt ma to dostalo. Dej není nijako zložitý. Ale mal som pocit akoby sa film nevedel rozhodnúť, či bude venovaný malým divákom, či staršiemu publiku. A chýbalo mi vyvážené gradovanie deja. A tento pocit mi zabránil dať 4 hviezdu. A je to škoda, lebo vizuálne ma to naozaj dostalo. Každopádne je to pekná akčná rozprávočka. ()

drackula

Animácia bola neskutočná, zábery v ktorých sovy lietali medzi kvapkami alebo scény v lesnom požiary boli lahôdkové. Od začiatku mi ale vadila prílišná priamočiarosť. To čo bolo na začiatku vykreslené ako niečo nedostupné, priam vybájené - strom, bolo odrazu ako keby za rohom, a aj neskúsený letci sa tam dostali v priebehu pár minút bez väčších problémov alebo blúdenia. Nesmierna škoda je aj fakt, že sledujeme žánrovú nesúrodosť. Ak by sa Snyder vykašlal na "dospelé" pasáže, a urobil by to ako detskú rozprávku plnú vtipov, bola by to vizuálne krásna, ale priemerná rozprávka pre deti. Ak by ale pritlačil na pílu v "dospelej" časti a vykašlal by sa na miestami stupídny humor, stali by sa soví strážci nadpriemerným animákom pre dospelých. Tešila by ma samozrejme druhá varianta, lebo súboje mali naozaj potenciál byť okorené trochov krvy a ponuré poňatie mohlo dostať oveľa viac priestoru. Škoda, konala sa stredná cesta, ktorá bola mierne povedané rozpačitá. Suma sumárum ma tento animák milo prekvapil a štve ma len nevyužitý potenciál. 80 % ()

Scar

Sovičky patria k mojim najobdivovanejším zvieratám. To je aj dôvod, prečo som sa tomuto animáku dlho vyhýbal. Vidieť ich rozprávajúce ma moc nelákalo. Sklamaný som ale nebol, práve naopak. Nevadila mi ani jednoduchosť príbehu, pretože postavy boli prepracované veľmi pekne a tá grafika, tá je čaroná. ()

R1CH1E

Skvělou atmosféru a úžasné zpracování totálně zabíjí to, že režisér celou dobu neví, pro koho byl vlastně film určen. Protože pro děti je to moc temné a násilné a pro dospělé je to prostě animák, takže ve výsledku vám na to žádný soudný rodič svou ratolest nepošle a kteří dospělí vám půjdou dobrovolně do kina na animák o sovách? ()

HomeAlone

S Legendou o strazcoch mam rovnaky problem ako tiez so Snyderovov 300vkou . Co sa tyka vizualu filmu , tak ten je fakt perfektny . Nadherne momentky a pekne spomalovacky a 3D tiez v pohode . Akcia , ktorej tam zas tak vela nieje je tiez na urovni . A to je asi tak vsetko pozitivne . Najviac ma jednoznacne zamrzela uplna rezignacia odlahcujucich scen s nejakym tym vtipom , ktore by tam urcite neprekazali a aspon by to cele nevyznelo tak extremne dramaticky . Fakt som si myslel ze cely cas sledujem animovanu dramu - moj nazor . A dej ? Pomerne ziadny , ako keby bol scenar napisany behom chvily a bez kusku napadu . Pre mna viac menej sklamanie . Hodnotenie 60% ()

Mackin

Z Legendy o sovích strážcích je doslova cítit potenciál na hutné epické fantasy, které se mohlo stát jedním z nejzajímavějších animovaných počinů posledních let. Nakonec jí ale od obyčejného průměru zachraňuje jen mimořádně přitažlivé vizuální provedení (v kombinaci s 3D je opravdovou lahůdkou) posouvající opět hranice možností animace. ()

latvar

Další skvělý snímek od Snydera, tento film si jiné hodnocení než 5* nezaslouží spolu s Jak vycvičit draka nejlepší animák, co jsem kdy viděl. ()

spikey1

Skoro dokonalá animální/animovaná orgie:) v devadesáti minutách odvyprávěný příběh epického charakteru je prostě málo, hodila by se delší stopáž a rating aspoň pg-13 takhle bylo absolutně vidět že i když je to o bitvě, je to hlavně pro děti. jinak je ale moje srdce toužící po jízdách typu Avatar potěšeno. ()

zolo23

Najviac som sa pousmial na tom ako Snyder použil v jednej scéne úryvok záverečnej (naozaj vynikajúcej) skladby z Darabontovej hmly. Ale táto skladba tu tak zapasovala, že mu to môžem odpustiť. :) Je obdivuhodné ako animácia pokročila a sám som zvedavý kde má vlastne svoje hranice. Práve animácia ma uchvátila najviac a bola možno najlepšia akú som kedy videl. Tlieskam. Veľká škoda, že dej bol celkom jednoduchý - predvídateľný a na taký scenár aký bol napísaný napr. k filmu Toy Story 3 sa bohužiaľ ani zďaleka nechytá. Film ma celkovo nesklamal, ale čakal som možno viac vtipných scénok. Legenda o strážcoch ich však úplne postráda. 70% ()

LondonGirl

Čakala som, že ma to pohltí, až sa mi bude o tom snívať. Ale toto malo iba pekný nápad, ktorý nebol dostatočne prepracovaný. Predvídateľné, málo vtipné, miestami zdĺhavé. Slabé dve **. ()

jenik71

Po technické a vizuální stránce moc pěkné. Animované je snad každé peříčko a sovy vypadají jako živé. Tady se nedá co vytýkat. Samotný příběh mě ale nedokázal nijak víc zaujmout, takže jsem měl pocit, že sovy kolem mě jen tak proletěly. Vůdce těch zlých mi silně připomínal Hitlera (boj za čistou rasu), závěrečný hromadný souboj byl zase až moc akční a chvilkama to připomínalo gladiátory ve vzduchu. Vzhledem k tomu, že je tento film určen hlavně dětem, mi tahle pasáž přijde skoro nevhodná. Především díky skvělé práci animátorů si sovy 60% jistě zaslouží. ()

jefff

Pro mě osobně jeden z nejkrásnějších animovaných počinů vůbec. Dokonalá vizuální technika, krásný příběh, absence morálních blitků a sympatické soví prostředí . ()

Beer Ceps

Pseudoplaneta plná ptáků s příběhem, který obsahuje rasový podtext. Nápad skvělý, ale vše je tak ploché. Řeči o rasové čistotě se střídají s kecmi o nitru. Postavy jsou naprosto typické. Máme zde hrdinu, který neposlouchá rozum, ale srdce (nitro), malá vystrašená soví dáma, klasický trouba a idiot, co hraje neustále na loutnu, přesně tak, jako Trubadix z Obelixe a Asterixe. Nechybí zrádce, brácha hajzl, možnost volného pokračování a ani klasické zpomalené Snyderovi záběry. To vše je podkresleno prasáckou hudbou v polovině filmu, ze které se chce blít. Završením je zde špičková animace, která vyzdvihuje na tři hvězdy. Ještě, že Hitler i zde špatně dopadne. Že by nám Snyder začal měknout :-) ? ()

giovanni3

Nejsem cílovou skupinou animáků, ale i tak je mám rád hlavně skrze jejich čistotu a animace. Zde bylo obojí, ale děj byl dosti slabý, vtipu minimum (max jeden pták který byl adaptací "veverky" z "Doby ledové" potažmo "veverky" z "Za plotem") a napětí taky moc nebylo. Celkově průměrný animák a na víc jak 3z5 to není. ()

Maynard.

Na sovičky sem se těšil snad půl roku, no hnedka po tom, co jsem v kině viděl 3D trailer, který mě svou vizuální dokonalostí a vynikající hudbou absolutně strhnul. Po včerejší návštěvě 3Dčka nejsem vůbec zklamán, ale spíš nejsem úplně spokojenej. Krapet mi vadí, že jde z filmu dosti cítit to, že to Zack točil pro dětské publikum, tím mě dosti (dalobyseříct nemile) překvapil. Co si budeme povídat, ale Watchmen a 300 jsou krapet někde jinde. Na druhou stranu sem se dlouho takle parádně neproletěl, to vše v 3D. Ledasčím mě Zack okouzlil, třeba příletem k "posvátnému" stromu, nebo průletem vodního víru, to sem si vážně chrochtal blahem :o). Je vidět, že je rejža opravdový požitkář, ty jeho časté zpomalovačky, sou taková jeho raritka. Ale souboje mi přišly spíše chaotické a že by se člověk nějak strachoval o to jak to dopadne, to bohužel ne. Napětí ve filmu najdete stěží... Beru to tak, že si Zack Snyder jen tak odskočil, natočit snímek pro děti a dál už se doufám bude věnovat tomu, co mu jde nejlíp - brutálnímu násilí a zabíjení :o)). Nakonec mě nenapadá nic jinýho než - hů a hů, sovy v mazutu houkaj... ()

core.2

Těžká prohra, která selhává doslova na všech frontách. Nebýt závěrečné coolervoucí bitvy, šel bych s hodnocením klidně níže. Už jen za to nasírací, tři čtvrtiny filmu dvojité 3Dčko a bez nadsázky všudypřítomnou nudu. ()

Soweek

Stejně tak jako je Bale jedničkou na poli sci-fi thrillerů, je Snyder momentální jednička na poli fantasy (vzhledem k tomu, že Jackson a Guilermo se dlouho s ničím neozvali). Před jeho nesmírně luxusně vypadajícím Sucker Punch si dal malou odbočku k animáku a nemusí toho litovat. Je poměrně škoda, že z nápadu vyšel pouze 90 minutový film, jelikož svět a charaktery Sovích strážců je nádherný a má v sobě nesmírný potenciál na jeho rozvinutí. K dokonalosti to má bohužel daleko, jelikož je k tomu stále přistupováno jako ke klasickému animáku, který byl, je a vždy bude určen především pro děti. ()

Šakalík

Tak takhle nějak má vypadat pořádný animák! Tenhle okouzlující příběh o souboji dobra se zlem, tentokráte v poněkud opeřené variantě, mě fakt dostal, a to nejsem žádná měkota (zatlačuju slzu). Příběh je podaný pohádkově, nicméně i náležitě temně, takže je přitažlivý jak pro dětského, tak dospělého diváka. Navíc samotné animace, především v těch zpomalených záběrech, doslova berou dech a třeba ta závěrečná bitva dobrých a zlých sov mezi skalisky při západu krvavě rudého slunce, to je jedním slovem fantazie. Samotný příběh je... no přímočarý, což filmu kde kdo zazlívá, stejně jako údajný nedostatek „vtipných“ gegů. Já naopak říkám – dobře že tak. Na rozdíl od většiny ostatní americké rádoby vtipné animované produkce si Guardians udrží svoji úroveň od začátku do konce a neutopí se v sentimentálním kališti citového vydírání, tak jako třeba Up nebo Despicable Me. K úplné dokonalosti tomu přece jen chybí poněkud charismatičtější hlavní hrdina (kterážto věta musí znít divně, když to je animovaná sova, že? :-)), pač jeho naivní kukuč mi už ke konci přece jen lezl trochu na nervy. Nicméně jsem rád, že zadní vrátka k dalšímu pokračování si autoři nechali mazaně otevřená. Takže jen do toho! ()

Scicmon

Dobře natočený mix fantasy a ne-infantilní pohádky, která zase posouvá hranice animovaných filmů. Docela dost je znát že je to adaptace několika knih najednou a Snyder nemá dost času vyprávět příběh a zároveň točit zpomalené detaily na soví peří padající do rozbouřeného moře a další cool CGI - storytelling tim docela trpí (nemluvě o faktu že ze začátku jsem nedokázal rozeznávat jednotlivé sovy od sebe - (variací jak namodelovat soví zobák je dost omezeně)), ale né zas tak moc aby to ubralo z hodnocení dvě hvězdy. Rozhodně můžu doporučit ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)