Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

Rousse

Je mi opravdu velkou záhadou, možná ještě větší než všechny staré pověsti české dohromady, jaké museli mít amíci pohnutí mysli, když si řekli: "Natočíme staré pověsti české." Notabene, když ani neví, kde to Československo leží? Už vidím, jak se Constantin Werner probudil o půlnoci za úplňku a říká si "Natočím velký film, jehož sláva hvězd se dotýká..." Bohužel - film má klasickou stopáž, takže velký rozsahem není a svým přínosem a obsahem velký není už vůbec. A že by se jeho sláva hvězd dotýkala? Otázka do debaty:-) Celý klan pod vedením Libuše čítal zhruba 20 osob, Líba vládla ze šutru a do toho jí remcali neskuteční "komici" s vážnou tváří Vašut a Kříž. Mimochodem Vašutovo věčné "čengliš" Yeeaaah mě opravdu bavilo:-) Když už jsem u toho - právě tihle dva konůpci mě tam vadili ze všeho nejvíc... Co ale musím pochválit, tak jsou určitě exteriéry a scenérie, kde se točilo - krásné lesy a z geologického úhlu pohledu celkem radost pohledět. Takže ve výsledku se u mě Pagan Queen té jedné hvězdy opravdu dotýká.... ()

ZkuKol odpad!

Samozřejmě je to strašný po všech stránkách. Nejspíš šlo původně o scénář k pornu, protože se tam souloží o stošest a děj odpovídá původnímu žánru. Výprava je nulová (občas máte pocit, že se točilo u vás za barákem), herci zřejmě rozdělení na dvě skupiny - vydělávající Čechy a ambiciózní cizince - leč obě hrají stejně špatně a dialogy, které jsou důkazem, že i domácí video může občas vypadat jako umělecký skvost (svůj podíl mají i postsynchrony). Na tenhle film se dá naházet asi ještě nákladní vlak špíny, takže zmiňmě zajímavý soundtrack, jenž je konponován pro film s cca 100x větším rozpočtem a využíván naprosto mimózně. Občas je to trochu zábavné, ale guilty pleasure to nebude nikdy. Pamatujete si tu Jiráskovu verzi, tak tohle natočil němec (Jirásek si "trochu" půjčoval z tamních legend) za americké peníze a o čem to vlastně je, neví vůbec nikdo... 0% ()

Opsha

Teda, budu asi za kacíře, ale fantasy kabátek starým pověstem českým sluší, stejně tak i velmi dobrá kamera a hudba. Jenomže dobrý nápad není všechno. Režisér i scénárista jsou naprosto neschopní, postavy se chovají naprosto nelogicky (obzvlášť Přemysl a Vlasta), a herci jsou v nejlepším případě dřevění, navíc asi s tou největší sbírkou přízvuků, co se kdy ve filmu sešla (ale ještě víc než Vašut mě přes uši fackovala chorvatská představitelka Vlasty). O akčních scénách radši nemluvím, ještě, že jich je málo. Rozpočet nízký, ale taky kdo by packalovi Wernerovi svěřil víc, než to, co asi kostýmovaní komparsisti přes den vyžebrali v Celetné. Čili klidně, ať se takovéhle filmy točí - ale ať je točí někdo kdo to umí. ()

Billie777 odpad!

Tehdy jsem na tom byla na premiéře v kině a to upozorňuju, že nedobrovolně a to se školou. Už od začátku mi bylo jasné, že tohle bude pěkná kravina a dobrovolně bych na to nikdy nešla. Ukázalo se, že jsem měla pravdu a že to byla jen ztráta času a škoda peněz. Prostě ukázkově špatný film. Tady se někdo musí obracet v hrobě. Tenhle film neměl vůbec vzniknout. Zostuzení české mytologie. Tohle je prostě příšernost, nuda, šíleně laciný béčko se špatnými herci, příšernou režií, scénářem, kamerou a vůbec vším. Já se musela někdy i smát, jak je to až tak smutně špatný. Už vícekrát nechci vidět. ()

wosho

Jen přečtení rozsáhlejšího obsahu, s kombinací fotek a upoutávek ve mě vyvolal pocit strašlivého hnusu a odporu k tomuto píčovskému znásilnění českého klínu americkým čůrákem. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!! Možná se však pletu, ale dle ohodnocení 16% k 16.10.2009 asi ne. ()

Bety88

Kdybyste se mě zeptali o čem to celé bylo, asi bych nebyla schopná odpovědi. A to nejen kvůli ději, který se táhl od nikud nikam, ale i kvůli angličtině hlavních protagonistů, kteří místy tak huhňali, že jim nebylo rozumět, zvlášť u Přemysla, který tak horoucně vyslovoval, že jsem se bála, že mi prskne na obrazovku. Celý děj filmu se odehrával tak na třech místech a s davovými scénami čítajícími tak deset komparzistů. Kapitolu samu o sobě tvořilo dozajista naše "české hvězdné duo Vašut Kříž", kteří vypadali jak beduíni z nějaké arabské pohádky a Vašutovo pověstné Yeah se asi zapíše do dějin. Postava Přemysla to taky schytala. V podání našich amerických bratří působil jako úchyla s Fidelem Castrem dohromady Chudák Jirásek se asi v hrobě obrací. A Libušin skon, tedy přesněji hození placáka do Vltavy ději na vážnosti určitě taky nepřidá. ()

Crackonosc

Aneb jak se Franta sešel s Georgem a Jungenem a dohodli se, že si spolu zparodují české pověsti. I svolali kamarády a kamarády kamarádů a když se jejich počet třiceti přibližoval, naházeli kasičky v jednu hromadu a pospolu se chopili nástrojů. Jedni rozbíjeli, druzí třídili drobné od střepů a další počítali. Až do noci jim to trvalo než s hrůzou zjistili, jak málo i v tom počtu hojném se jim podařilo nastřádat. Semkli se tedy ještě raz k jednomu pokusu o natočení historického opusu. Ana a Hilge ušily historické oděvy. Kuba zapůjčil oba své koně. Joachym ovce od strýčka z Bavor přivezl. John s rodinou kulisy dvě vybudovali. Honza u piva Vašuta a Kříže přemluvil a cestou na plac ještě neznámou děvu na hlavní roli přibrali. Constantin za peníze nabyté z kasiček rychlokurz filmařiny si udělal a Inke jak klapku držet během polední dvou naučil. Připraveni tedy dle maxima možností, do hraní si na filmový štáb a herce se pustili. Ti čeští angličtinu během natáčení pilovalu, ti cizí pár českých slovíček a jmen se naučili. Bylo-li potřeba davových scén, Constantin položil kameru na špalek a Inke se do davu hned po klepnutí připojila. Mnoho bylo názorů jak to či ono bylo a jak by měl který záběr vypadat a tak výsledný sestřih netradičně pojali. Dle představ zapálených kamarádů hrstky se Češi svou minulostí prohádali, proš*kali a jednou vytáhli na dvou koních do války za světlé zítřky země svojí. ()

Sairina

Takhle zkazit čekou pověst. Celý film je nudný a všechno je tak nějak divně spřeházený. Vlasta a Přemysl, Libuše a farmář, Přemysl a nějaká děvečka atd. Taky je divný konec Libuše. Možná si myslíte, že vás osloví česká krajina, neosloví. Nemůžu si pomoct, připadalo mi to jako nehezký kus lesa. Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo, byla výslovnost jména Libuše. ()

Adam_Musil

Lidé, vzpamatujte se, vždyť to není vůbec špatné zpracování. Tady jde vidět, že po několika negativních hodnoceních hodnotí další uživatelé úplně stejně, jen aby se náhodou nelišili a nevyjádřili k tomuto nízkému hodnocení svůj nesouhlas. Není to nic světoborného, ale rovných 50% si snímek zaslouží. ()

jeykey

Tu jednu hvězdičku snad jen za to, že je to tak hrozně WTF? až u toho má člověk chuť brečet (možná i smíchy ). 5% and "I'm sorry ,Kazi". ()

cuchillo odpad!

Aero naslepo pro otrlé. Blbost na entou, ale díky atmosféře v kině jsem se celou dobu smála na celé kolo, a tak jsem ohodnotila snímek jednou hvězdičkou. Skoro po roce jsem to viděla znovu a šíleně jsem se nudila (shodou náhod jsem ten samý večer viděla film The Room, nad kterým jsem se náramně pobavila), proto stahuju hodnocení na odpad!. P.S. Nikdy by mě nenapadlo, že uvídím orální sex Přemysla Oráče na filmovém plátně. ()

KM Phoenix odpad!

Musím vyzdvihnout geniální scénu s maďarským Přemyslem, který s přízvukem (který k tomu perfektně sedí) zahlásí : "I will rule you with an iron fist" a k tomu udeří pěstí do pluhu. Samozřejmě potom duo Vašut (Vršovec) a Kříž (Domaslav?), jeden prakticky umí jenom "Yeah" a k tomu se držet za pásek a druhej se tak urputně snaží, že vypadá jako přiteplená karikatura obchodníka na orientálním tržišti. Co hodně zamrzí (kromě existence filmu jako je toto) jsou komentáře na IMDB (kde tohle má i neuvěřitelných 28% ) které až na jeden český jsou veskrze pozitivní a lákají případné zájemce na roztomilý snímek o vzniku Prahy. Při čtení těchto komentářů má potom člověk neodbytný pocit, že viděl úplně jiný film něž autoři (např. ta scéna s tím pojmenováním nového města - ano to je ta mimořádná scéna s neznámým chlapíkem nesoucím poleno). Nicméně zmatené a nesrozumitelné dialogy jsou ke konci už poněkud unavující, ale aspoň díky tomu vás už ani nezklame závěrečný "souboj", který už člověk vlastně ani nečeká a je tak krátký, že někteří letargičtější diváci ho ani nemusí zaznamenat. Shrnuto - podtrženo: Tento film nelze ani doporučit ani zatratit, s tímhle se holt každej musí poprat sám. ()

mira007

Jako film o ničem, ale jako béčková americká kuriozita o české kněžně Libuši z pověstí to bylo celkem zábavné. Pár českých tváří jsem poznal, klasický národní příběh moc ne. ()

Tochal odpad!

Invaze armády Avarů čítající čtyři muže, Křížovo vyškublé oko, Vašutovo správně staročesky velmožské "Yeah", souboj mezi lesbickou anarchofeministkou a oráčem z Magyarorszaghu v hávu pseudo-Jiráska. To je ale postmoderní směska! ()

kowalski

Hodně lidí tady tomu dá "odpad" ale za to jak jsem se výborně bavit prostě nemohu. Takové hodnocení si zaslouží jiné "odpadní" filmy jako třeba Ulovit Miliardáře. Jenže tento film a nevím kolik stál (a to by mě hodně zajímalo) fakt za to jedno shlédnutí stojí. Celé to je natočené s dvaceti herci a třemi koňmi. S příšernou angličtinou, strašnými hereckými výkony a stupidními dialogy až se musíte smát. A jakmile v historickém filmu začne Marek Vašut říkát: "Yeah" tak už je dozajista postaráno o velikou legraci. Pro mne absolutně nejlepší scéna není s "krtkem" ale ta v níž je vysvětleno jak vznikl název našeho hlavního města. Přemysl vidí chlapa co nese poleno. Zeptá se ho co to neseš? Chlap odpoví: "Praha - The Treshold" a Přemysl najednou rychle přeloží název nového města do angličtiny a řekne Prague. To jsem už definitivně spadl z gauče. První půle filmu je regulérní soft-porno movie a ve druhé již politicko/válečné drama protože Přemysl již nemá čas obšťastňovat Libuši ani na její sestru Vlastu. Za zmínku ještě stojí také "bitva" nebo mám napsat "dívčí válka" kdy do lomu příjde Přemysl s dvěma koňmi + šesti vojáky aby zapíchnul Vlastu. Ať už se o tomto filmu napsalo cokoliv věřte, že za jedno shlédnutí to stojí! ()

sandinista

Krutopřísnej odpad. Tak to dopadá, když historický epos natočí produkce, která má zkušenosti s nízkorozpočtovými erotickými thrillery. Byl to opravdu kulervoucí zážitek. Myslím, že vše o tomto filmu již bylo napsáno, proto nemá cenu zaobírat se popisováním detailů. Lepší jednou vidět, než stokrát slyšet (číst). ()