Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

Nautila

Jéminánku, já se bavila od začátku až do konce. A té angličtině není co vytknout! Škoda jen, že to není komedie. ()

boblig

Moc hezky natočený amatérský film. Zahraniční herci a herečky (včetně Kazi a Přemysla) vypadají jako postavy ze softporna, a taky tak hrají. Kulisy jak z lepší pohádky ČT a knižní dialogy z 19. století. Čeští herci se také vyznamenali - Marek Vašut na všechno říká jen "Yeahhh!" a Marko Igonda bohužel špatně skryl stopu po očkování proti neštovicím. Snad jen angličtina Pavla Kříže je aspoň trochu vtipná. Resumé: Pro jedny neškodná naivní blbost, pro druhé feministicko-ekologická agitka. Dvě hvězdičky jsou sice moc, ale ta druhá je za tu nesmírnou odvahu tvůrců něco takového vůbec natočit ... ()

campix

I když jsem nebyl opilý ani zhulený, tak jsem si Kněžnu Libuši neskutečně užil. Jako parodie by to byla výborná záležitost, jenže je tu opět ta známá chyba, oni to všechno mysleli naprosto vážně. Čeští herci perlí v angličtině ( Vašutovo Yeah je naprosto jedinečné), epická hudba je ve chvílích kde by opravdu neměla být, děj prakticky nedává smysl, dialogy vypadají nepřipraveně, jakoby si je ''herci'' vymýšleli přímo za běhu scény. Poslední ''epická'' bitva trvá asi 10 vteřin. Prostě moc špatný film po dějové stránce i na soft porno, které se rozjíždí v druhé polovině. Ale sranda to byla veliká. ()

AdaMM

Legendární záležitost. Film, který nemá děj, kulisy někdo nejspíš ukradl a tak se natáčelo "jen tak" na palouku a v mnoha scénách asi ani ne "první dobrá", ale prostě "první" - s režisérským vedením ve stylu "teď tam 30 sekund něco dělejte". Souboj Přemysla s Vlastou se zapsal do mé paměti jako nejšílenější bojová scéna ever. Celkově prostě unikátní věc, na kterou bych šel do kina asi jen po požití většího než malého množství halucinogenů. ()

dr.fish

Podle mého názoru spousta podnětů k zamyšlení. Není důvod se vlastenecky nasírat, nikdo si z nás Čechů srandu nedělá. Oni cizinci mají stejně "podivné" pověsti doma taky. Zkrátka a dobře lidé žili svobodně jak je Bůh stvořil až jednou přišel vládce, zavedl daně, postavil města a začal obchodovat a taky popravovat. Příroda ustoupila člověku a žena muži, protože byl fyzicky silnější. Kdo nepochopil, byl vyhlazen. Tomu se říká kolonizace a stát. A o ničem jiném tento film asi ani není. Polovina filmu se odehrává ve tmě a nic není vidět. A i jinak je to vcelku vtipné. Libuše není statná selka, ale chudokrevná blondýna, a Přemysl je hippík v nejlepších letech. Možná i soudruh Jirásko by si na to zašel do kina....60% ()

mr.filo

Příšerné, děs a běs. A ten nůž na oku :D, a ta konverzace Vršovce a Domaslava (Pažout s Křížem) k nezaplacení "Slavnou věštbu o městě velikém pronese Libuše tak deprimovaně že asi viděla paneláky na Jižáku." DonTommy ()

Sabrewulf odpad!

Ten typ špatného filmu, který svou špatností zábavný moc není. Jistě pamatujete scény na videokazetách z filmu Slunce, seno... , na které kouká Lábus s Kretschmerovou ("ó Díío"). Tak to je přesně tohle. Perfektně to vystihl kamarád, když pronesl: "Připomíná mi to takové ty biblické filmy na čt2, co točili křesťané". Nuda a utrpení. Ale zase abych nekřivdil - je poměrně zábavné koukat na vzpouru, kdy deset lidí máchá rozčileně rukama a dva lidi s vidlemi je zadržují, nebo když je Ctiradova družina napadena čtyřmi ženami s luky. ()

Maky

Čtyři hvězdičky hlavně za skvělou atmosféru na festivalu Otrlý divák. Děkuji železné pěsti, úplňku a krtkovi za prodloužení života. ()

noriaki

Hodně špatný film. A kupodivu ne kvůli prznění historie. Příběh který vychází z jediného - nedůvěryhodného pramene, a zároveň tak obsahově plytký příběh, se snad ani zprznit nedá. A není špatný ani z hlediska děje. Ten je relativně napínavý a udrží pozornost. Kamera je ovšem příšerná, výprava je k smíchu a herecké výkony k pláči. Na snímku je bolestně vidět nedostatek peněz a amatérismus protagonistů. Choreografie soubojů je nejviditelnější, ale zdaleka ne jediný příklad. Kněžna Libuše není zajímavá tím co v ní je, ale spíš tím, co v ní není. Sice se pořád zmiňuje Vyšehrad, ale skoro všechny scény se odehrávají někde v lese, a knížecí dvůr tak vypadá jako společenství elfů. Škoda, tenhle film mohl dopadnout o mnoho lépe. Ale aby tak dopadl, musel by schopnější režisér s více penězi a schopnějšími herci natočit fantasy, čímž by se českým moralistům a expertům na pověsti rozhodně nezavděčil. ()

Mrakoplas23 odpad!

Mám nízkorozpočtové filmy rád. Když jsem se dozvěděl, že se nedaleko mého bydliště promítá NÍZKOROZPOČTOVÁ adaptace známé české legendy, vyrazil jsem. Při zpáteční cestě jsem byl pln negativních myšlenek a pocitů. Doufám že čeští filmaří hodlají Amíkům takovýto zákeřný a podlí útok na české kulturní dědictví nějak děsivě oplatit. ()

blackJag

"JSEM MEČIMÍR, TVŮJ NEJUDATNĚJŠÍ BOJOVNÍK!" Film, který se svou atmosférou lehce vyrovná výpravným pornofilmům, jen s tím malým rozdílem, že se v něm nešuká (a když ano, jakoby se nestalo). Děj se jen velmi neumě dotýká známých reálií a událostí z našich pověstí a bájí, kde veškeré půtky obstará skupinové cvičení šestičlenného tělesa s dřevěnými vidlemi a téměř veškerou výpravu pár kostýmů, šutr a kláda. Herecké výkony jsou v dokonalém souznění s režijně dětsky bezradným úsilím, kdy českého diváka nemůže nepobavit duo vykuků Vašut & Kříž, kteří své scény povyšují na galapředstavení ve stylu televizních estrád. Ono, zvráceně zábavný je film jako celek a od odpadní výlevky jej chrání jen celkem povedená hudba, která zní jako něco mezi Smetanovou Vltavou a pomalejšími skladbami z Pána prstenů Howarda Shora a i přes svou repetitivnost bude stát za další poslech (na rozdíl od snímku samotného, který za další pohled nebude stát nikdy). Hodně se také nepovedl plakát, který film doprovází po českých kinech (no ano, opravdu tento ochotnický nepodarek bylo možné navštívit v nejednom z českých kin - i já ho tak viděl). 5% ()

Ludivitto

Začínám mít strach z úplňku. Co když mě znásilní nadržený Přemysl Oráč! Nebo neodolatelný lamač všech srdcí Ctirad? A co když mě bude chtít vypíchnout oko šílená lesba na LSD Vlasta? Co by tomu řekla Zora? Nebo krtek? Či vypelichaný kůň Kroko? A co když se budu muset někdy utkat s Mečislavem? Možná bych měl zajít do ššššš ššíííí jeskyně pro nějakou vidinu. ()

vanderbart

tak tehle film bych rád viděl, protože podle zdejších reakcí to bude nesmírná zábava - bavit se ale půjde asi jen hloupostí tohohle snímku (jak už to tak u podbných filmů bývá). utratit však za kino a podporovat něco podobného mne však ani nehne :p ()

Rousse

Je mi opravdu velkou záhadou, možná ještě větší než všechny staré pověsti české dohromady, jaké museli mít amíci pohnutí mysli, když si řekli: "Natočíme staré pověsti české." Notabene, když ani neví, kde to Československo leží? Už vidím, jak se Constantin Werner probudil o půlnoci za úplňku a říká si "Natočím velký film, jehož sláva hvězd se dotýká..." Bohužel - film má klasickou stopáž, takže velký rozsahem není a svým přínosem a obsahem velký není už vůbec. A že by se jeho sláva hvězd dotýkala? Otázka do debaty:-) Celý klan pod vedením Libuše čítal zhruba 20 osob, Líba vládla ze šutru a do toho jí remcali neskuteční "komici" s vážnou tváří Vašut a Kříž. Mimochodem Vašutovo věčné "čengliš" Yeeaaah mě opravdu bavilo:-) Když už jsem u toho - právě tihle dva konůpci mě tam vadili ze všeho nejvíc... Co ale musím pochválit, tak jsou určitě exteriéry a scenérie, kde se točilo - krásné lesy a z geologického úhlu pohledu celkem radost pohledět. Takže ve výsledku se u mě Pagan Queen té jedné hvězdy opravdu dotýká.... ()