Kdo by očekával klasický western, kovbojku plnou akce, bude možná zklamán, protože Silver River je spíše dramatem z období divokého západu. Errol Flynn je ve své roli přesvědčivý.(6.9.2017)

!!!! OBSAHUJE SPOILERY !!!!: Zpočátku se tento western jeví jako další z dobrodružných snímků z období občanské války. Začínáme docela zábavnou honičkou seveřanů s jižany, Errol přitom spálí milion dolarů, aby se peníze nedostaly do rukou nepřítele. Za to je později vyloučen z armády, ale ještě než odejde, tak si ukradne uniformu a dá vojákům rozkaz zničit hernu, která je ve vojenském táboře a kde předtím dostal pár facek. Poté se spolu se svým přítelem vypravil do Silver City, aby si otevřel hernu. V této chvíli přechází dobrodružný western do polohy klasického dramatu vzestupu a pádu jednoho bohatého podnikatele, který není tak úplně čestný. Nicméně konec je docela optimistický. Byl jsem za něj docela rád, neboť jsem čekal velice unhappy end. !!!! KONEC SPOILERU !!!! __ Docela dobrý western (spíše drama z prostředí divokého západu než klasický western), který určitě nenudí, ale na druhou stranu to není ten druh filmu, na který bych se podíval někdy znova.(22.7.2011)

Silver River je dráma odohrávajúca sa počas občianskej vojny, keď je kapitán McComb degradovaný z armády a závratným sposobom zbohatne v podnikaní. V podstate ide o zobrazenie vzostupu a pádu podnikavca v divokých časoch. Záver síce vyznieva optimisticky, ale cesta k sebapoznaniu nie je taká jednoduchá. Errol Flynn je herecky spoľahlivý aj v negatívnej úlohe, čomu som rád, lebo som ho zatiaľ videl len v kladných postavách. Tretí komentár.(22.2.2015)

Důstojník Mike McComb (Errol Flynn) je neslavně propuštěn z armády. V nevadském Silver City si otevírá casino, z nějž je pro něj brzy zlatý důl. Využije finanční slabosti vlastníka stříbrných dolů Stanley Moora (Bruce Bennett) a získá podíl na dolech a postupně i nadvládu nad nimi. Dostane zálusk na Moorovu ženu Georgii (Ann Sheridan) a historie ženy Uriášovy se může opakovat... Errol Flynn jako egoista a prospěchář odvádí svoji práci na jedničku. Jinak příběh má s westernem společnou jenom dobu - jedná se o solidní drama, které by se mohlo odehrávat kdykoliv.(25.7.2005)

Errol Flynn jako kapitán jezdectva, který se kvůli nespravedlivému soudu rozhodne už nikdy se neohlížet na ostatní, ale vždy se řídit osobním prospěchem. Ztráta iluzí ho přivede k nebývalému bohatství, ale i k morální kocovině, když se mu vše začne sypat pod rukama. _____ V tomhle filmu dostal konečně pořádnou protihráčku. Zatímco v obvyklých flynnovských dobrodružstvích ho čekaly překrásné dívky se sem tam nějakým odseknutím, které mu ale v zásadě skoro hned padly submisivně do náruče, tady je mu Ann Sheridan jako Georgie rovnocennou partnerkou. Sebevědomá žena s vlastním názorem, která se nenechá utáhnout na pověstný úzký knírek, ale chce mít a taky bojovat o svůj vlastní způsob života. Thomas Mitchell nezklamal v roli alkoholika, který se chopí šance a ukáže, že v něm kromě whisky koluje taky touha něco dokázat. ____ Dobře natočené drama.(29.4.2015)