• cheyene
  ***

  Kdo by očekával klasický western, kovbojku plnou akce, bude možná zklamán, protože Silver River je spíše dramatem z období divokého západu. Errol Flynn je ve své roli přesvědčivý.(6.9.2017)

 • liquido26
  ****

  !!!! OBSAHUJE SPOILERY !!!!: Zpočátku se tento western jeví jako další z dobrodružných snímků z období občanské války. Začínáme docela zábavnou honičkou seveřanů s jižany, Errol přitom spálí milion dolarů, aby se peníze nedostaly do rukou nepřítele. Za to je později vyloučen z armády, ale ještě než odejde, tak si ukradne uniformu a dá vojákům rozkaz zničit hernu, která je ve vojenském táboře a kde předtím dostal pár facek. Poté se spolu se svým přítelem vypravil do Silver City, aby si otevřel hernu. V této chvíli přechází dobrodružný western do polohy klasického dramatu vzestupu a pádu jednoho bohatého podnikatele, který není tak úplně čestný. Nicméně konec je docela optimistický. Byl jsem za něj docela rád, neboť jsem čekal velice unhappy end. !!!! KONEC SPOILERU !!!! __ Docela dobrý western (spíše drama z prostředí divokého západu než klasický western), který určitě nenudí, ale na druhou stranu to není ten druh filmu, na který bych se podíval někdy znova.(22.7.2011)

 • Flego
  ****

  Silver River je dráma odohrávajúca sa počas občianskej vojny, keď je kapitán McComb degradovaný z armády a závratným sposobom zbohatne v podnikaní. V podstate ide o zobrazenie vzostupu a pádu podnikavca v divokých časoch. Záver síce vyznieva optimisticky, ale cesta k sebapoznaniu nie je taká jednoduchá. Errol Flynn je herecky spoľahlivý aj v negatívnej úlohe, čomu som rád, lebo som ho zatiaľ videl len v kladných postavách. Tretí komentár.(22.2.2015)

 • Pohrobek
  ****

  Důstojník Mike McComb (Errol Flynn) je neslavně propuštěn z armády. V nevadském Silver City si otevírá casino, z nějž je pro něj brzy zlatý důl. Využije finanční slabosti vlastníka stříbrných dolů Stanley Moora (Bruce Bennett) a získá podíl na dolech a postupně i nadvládu nad nimi. Dostane zálusk na Moorovu ženu Georgii (Ann Sheridan) a historie ženy Uriášovy se může opakovat... Errol Flynn jako egoista a prospěchář odvádí svoji práci na jedničku. Jinak příběh má s westernem společnou jenom dobu - jedná se o solidní drama, které by se mohlo odehrávat kdykoliv.(25.7.2005)

 • rikitiki
  ****

  Errol Flynn jako kapitán jezdectva, který se kvůli nespravedlivému soudu rozhodne už nikdy se neohlížet na ostatní, ale vždy se řídit osobním prospěchem. Ztráta iluzí ho přivede k nebývalému bohatství, ale i k morální kocovině, když se mu vše začne sypat pod rukama. _____ V tomhle filmu dostal konečně pořádnou protihráčku. Zatímco v obvyklých flynnovských dobrodružstvích ho čekaly překrásné dívky se sem tam nějakým odseknutím, které mu ale v zásadě skoro hned padly submisivně do náruče, tady je mu Ann Sheridan jako Georgie rovnocennou partnerkou. Sebevědomá žena s vlastním názorem, která se nenechá utáhnout na pověstný úzký knírek, ale chce mít a taky bojovat o svůj vlastní způsob života. Thomas Mitchell nezklamal v roli alkoholika, který se chopí šance a ukáže, že v něm kromě whisky koluje taky touha něco dokázat. ____ Dobře natočené drama.(29.4.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace