The Yellow Handkerchief

Americký nezávislý film pojednáva o trojici ľudí cestujúcich naprieč Louisianou, z ktorých každý si na cestu prináša vlastné trápenie. Muž, ktorý sa práve vrátil z väzenia, dospievajúci chlapec, ktorému nik nerozumie a mladé dievča, ktoré žije opusteným životom; všetci traja budú na konci dlhého putovania iní, než boli na začiatku. (MaxForValue)

KOZEL84

Spoiler.Hodně příjemné obsazení,ale škoda toho konce.To byl celkem hodně přestřelený happyend (ne že bych jim ho nepřál). ()

Tred2

Po dlouhé době jsem zavadil o snímek z "druhé řady" (nezávislý) a jsem velmi mile překvapen. Příběhu tří lidí na cestě do New Orleans, jenž se jen čistou náhodou sešli tak jak se sešli určitě dominuje William Hurt, který mi potvrdil, že stále zahrát umí. Co pro mě ale bylo nečekané je sekundující dvojice Redmayne-Stewartová, kteří zahráli svoje naprosto přesvědčivě, tak že jsem ze snímku dostal ten správný pocit, jakože to vše se opravdu děje. Co se režie týče tak si také stěžovat nemůžu + jak u slušných road movie bývá zvykem dostali se i pěkné zaběry krajiny. Prakticky jedina slabina filmu je scénář, který je možná až zbytečně "jednoduchý" (rozumějte konec a podstata celé zápletky). Každopádně podobné filmy jsou důvod proč nezavislé filmařině nezavírat vrátka :-). (hodnocení 78% je dle mého přesné) ()

jasanka

Opravdu pěkný film. Žádné zbytečné mluvení a dlouhé rozhovory, ale zároveň žádná prázdná nudná místa. Takový Road Trip přenesený do dramatu pro dospělé. Všechny tři (respektive čtyři) postavy jsou zahrány výborně, věřila jsem každé slovo. Film o tom, že věci dost často bývají jiné, než se zdají být. Příběh odhaluje minulost nejstaršího člena „výletu“ (William Hurt), ale myslím, že by to bylo dost zajímavé i z pohledu ostatních dvou hlavních rolí (K. Stewart a E. Redmayne). ()

atmen

Tento film jsem sháněl téměř celý rok. Po prvním nalogování na obsah snímku bylo jasné, že je to přesně mnou oblíbený typ filmu. Abych na něj nezapomněl, vložil jsem jej do své filmotéky. Každou chvíli zkoušel, zda už někde není k mání, během té doby se ozvalo pár uživatelů, že jej též shání. Po takové době čekání je jasné, že očekávání bylo převeliké a otázkou je, zda se vyplnilo bezezbytku... Po shlédnutím jsem byl mírně zklamán, představoval jsem si, že hlávním motivem bude vykreslení postupného sbližování, jejich snů a zklamání dvou mladých lidí v podání vynikajicích E. Redmayne a K. Stewart (jako vždy - mám pro ní slabost jako pro žádnou jinou D). Bohužel ti jen dokreslují hlavní dějovou linku, která patří W. Hurtovi, který se vrací do života po šesti letech z vězení a čirou náhodou jej osud zavede do stejného vozu. Ve filmu je spousta flasbacků, která nám postupně odkrývají, z jakých důvodů se dostal za mříže. Přiznám se, že z toho jsem byl rozladěn a chtěl dát průměrné hodnocení, ale nechal jsem si film přes noc tzv. rozležet a musím říci, že jsem dobře udělal. Není to dokonalý počin. Divím se třeba co přitahovalo, tak krásnou M. Bello k takovému podivínu jakým byl W. Hurt. A jejich závěrečné skočení do náruči po šesti letech, kdy se neviděli už vůbec ne. O mladých jsme se toho moc nedozvěděli (to snímku nikdy neodpustím), ale přesto končí v objetí. Během filmu se totiž nestalo nic, proč by si měli být najednou bližší. Malicherné chyby, jako že v průtrži mračen po zavření střechy auta jsou všichni suchý raději neřeším. A vidíte. Nedokáži si to vysvětlit, proč přes všechno uvedené jsem nakonec spokojen a dávám nadprůměrné hodnocení. ()

Axident

U me naprosta spokojenost. V poklidnem tempu plynouci film o lasce, odpusteni, jinakosti. Plyne prirozene az znudene, ale nenudi ani v nejmensim. Vynikajici Eddie Redmayne v roli prasteneho Gordyho, jako vzdy stejne svudna Kirsten (alespon jednou se kousla do rtu i tady) a porazenecky sklesly a nemluvny Brett (Hurt). Rad jsem odpustil i sladky happyend. ()

jochanan

Po dlouhé době něčemu dávám za 5 hvězd. Pár chyb by se tam jistě našlo, i ten konec je na můj vkus příliš idylický, ale celkově mě to prostě bavilo a všem jsem jim fandila. Prostě jsem opravdu chtěla vědět, proč seděl. A bylo to přesně tak, jak jsem čekala... ()

Harts

Některé filmy ve Vás něco zanechají, i když, věřím, že nejsou určené standardním divákům do kin, tento snímek je nádherně psychologicky zpracovaný a herci zahráli velmi bravůrně. Děkuji, zanechalo to ve mě silný zážitek, i když jsem to sledoval na několikrát a konec mě dostal. ()

Kaucuk

Nechte mě vydechnout, tohle se mi teda líbilo. A jak! Jak já mám rád když mě čas od času sebere film takového typu. Milý, plynulý, odsépající, roztomilý a mnoho a mnoho dalších pozitivních adjektiv, které tenhle úžasnej snímek má. William a Eddie sou frajeři a Kristen jejich královna. ()

Design

Pro milovníky rozvahy nad smyslem života a podobných dramat asi spokojenost. Road movie zde byla vybrána zřejmě na oživení a dodání snímku zájimavosti. Co se týče mě tak bych vytknul pomalu plující děj, který vlastně nic neřeší. Odkopnutý a lehce zpomalený kluk, holka zklamaná životem a trestanec který již dospěl a vnímá svět s nadhledem a se zkušeností jak lehce lze něco ztratit. V tomto duchu vypráví film celých 100 min. a na můj vkus to bylo i celkem nezáživné. Chápu to že tady jde o myšlenku kterou nám ćhce autor sdělit ale pokud chcete poznat pořádný feeling tak si radši pusťte Útěk do divočiny. ()

pabelito

krasny, jednoduchy, neprevratny dobre natoceny film, ktory sa - napriek tomu, ze ide o road movie - nikam neponahla. a nakoniec vo vas zanecha pestru zmes vselijakych pocitov. v mojom pripade prijemnych. ()

SalamanderG

Pragmatik i romantik v jedné osobě Vilda Bolest s buranským, místy až do uší bijícím mid-west akcentem na palubě s mlaďochem Eduardem Červenouhřívou, samozvaným členem kmene Huronů a upírofilkou Bellou (a.k.a. Kristen) na cestě za Bellou (a.k.a. Maria) ve velmi příjemném a relaxačním dramatu. V rámci žánru road movie určitě vysoký nadprůměr. ()

rivah

Lidsky citlivě líčený příběh trojice na cestě a setkání se ženou (Maria Bello), do níž se (W.Hurt) zamiluje a po peripetiích se k ní vrací....Na konci poděkování Jódži Jamadovi, autoru Žlutého kapesníku ()

Nelia

Podivné. Nějak jsem si nebyla jistá, co si o tom mám myslet. Eddie Redmayne byl na mě až příliš divný. Kristen Stewart podivně ufňukaná a protivná. Ještě že to zachránil nemluva Hurt, který i v pokročilém věku dokáže zaujmout mladou holku, vážně. Mnohem víc by mě bavilo věbovat se příběhu Bretta a ty dva podezřele vyhlížející adolescenty někde po cestě ztratit v lese... ()

polonius

Příjemný film z rodu komorních dramat. Výborní herci měli asi trošku honičku uhrát ten přeslazený konec. Moc příjemná hudba, která velmi vhodně dokresluje záběry Jihu. ()

Iddea

Dlouho jsem přemýšlela, jak tenhle film ohodnotit. V celku to byl takový docela pohodový snímek, pěkný příběh, ale .... V podstatě to pro mě bylo docela o ničem. Myslela jsem, že film bude mít nějakou zajímavou zápletku mezi těmi třemi lidmy nebo se více dozvíme o každém z nich a "něco" si z toho odneseme, ale v podstatě jde jen o příběh chlápka, který před pár lety udělal velkou chybu a teď ji chce napravit, o holce, která nikoho nezajímá a o klukovi, který ač nikomu nikdy nic neudělal, nikdo ho nemá rád - smutné. Nevím, asi jsem nedošla do stadia, kdy bych chápala smysl takovýchto filmů a třeba časem přehodnotím, ale proteď je to pro mě jen trochu nudný, ničím nezajímavý film, který není špatný, ale nic, co bych doporučila známým jako film na večer :o) ()

Bounded

Road Movie je ohrožený žánr a na tomhle nic nevyčnívá, ani nechybí. Kristen Stewart aspoň konečně hraje a občas se i usměje, Hurt hraje báječně, tak by tomu snad slušelo jenom to něco vyčnívajícího, co by z toho udělalo víc než jen zábavu na jeden večer. Konec byl jednoduchý, ale tentokrát se na něj vůbec nezlobím. ()

Creony

Nějak nelze psát cokoli jiného, než rozplývat se nad úžasností a dokonalostí tohoto filmu. Silný příběh, skvělé herectví, hudba...Není víc co dodat. ()