Endgame: Blueprint for Global Enslavement

Dokumentární

USA, 2007, 139 min

Bilderberg Group je samozřejmě podivná sešlost (co se tam asi tak můžou projednávat že?) - ale místo plánů na exterminaci 90 procent obyvatel si myslím že tam jde o to, že tito bařtipáni diktují politikům a vládám co dělat, aby jejich profit byl ještě vyšší. Po té, co se film přestane zabývat Bilderbergem spustí lavinu šokujících zpráv o diktatuře (ehm no ty tak šokující nejsou), o pokusech na lidech, o eugenice (šlechtění ras, docela mě mrzí že je do toho možná zapleten i můj oblíbenec Aldous Huxley i když jen skrze bratra), o možnostech ovládání mas a vůbec celý tento obrázek je až nepěkně orwellovský a OPRAVDU Z NĚJ MRAZÍ. Tj. pokud jste měli deprese po shlédnutí Zeitgeistu, tady radši neriskujte :) Jinak po technické stránce VELMI povedené - a po obsahové stránce potřebné. 8/10 PS: shodou okolností je v tomto filmu popisován vznik EU (tedy například i další zavedení společné evropské ústavy) a také globální oteplování jako jedny z hlavních nástrojů, jak se nás "skupina mocných" snaží zotročit :) počítám že jak Klaus nemá rád podobné dokumenty (Mooreúv 9/11 Fahrenheit tuším ani nedokoukal a hned se do něj pustil) tak tohle by se mu líbilo :))) ale spíš by byl dotčený že ho nezvou na setkání nejmocnějších lidí světa aby s ním bylo probráno naše zotročení :)(5.2.2009)

I kdyby byl Alex Jones bláznivý konspirační fanatik a chvílemi dokument působí až apokalypticky, jeho fakta mu do sebe až podezřele zapadají. Když se na to člověk koukne 5 let po natočení, zjistí, že se některé věci začínají pomalu naplňovat. Kupříkladu zmiňovaný Rick Perry opravdu kandidoval na prezidenta USA. 31.5. - 2. 6. se koná další schůze Bilderbergu. Bude se rozhodovat o válce v Íránu? Kandidátovi na amerického prezidenta v nadcházejících volbách? Zavedení uhlíkové daně? Směr kudy se bude ubírat uměle vytvořená krize? Keep your eyes open.(19.5.2012)

Slabší odvar Zetgeistu v podaní Alexa Jonesa bol pre mňa príliš veľké sústo, aby som ho mohol zhliadnuť naraz. Po čase som mal hlavu ako balón a oči ma boleli od čítanie tituliek, tak som si film dopozeral na druhý deň. Je veru dobré, že vznikajú takéto dokumenty. Netvrdím, že všetko tu uvedené je pravda, ale bez vánku sa ani lístok nepohne, tak to proste chodí. Vo svete sa niečo deje, New World Order je realita, ktorú si veľké množstvo ľudí nedokáže pripustiť. Niekto na vrchole tej pyramídy predsa stáť musí, to je jasné. A ten niekto sa nás snaží dokola oblbovať hlúpimi TV reality show, MC Donaldami a podobnými mozog vymývajúcimi prostriedkami, aby sa z nás stali dokonalí zombie vhodní len na ťažkú prácu pre mocipánov. Hitler to chcel uskutočniť silou, títo páni na to idú logickejšie a jednoduchšie. Zariadia to tak aby sme si New World Order sami priali. A to je na tom to najsmutnejšie...!(16.5.2010)

Kto iný ako Alex Jones by nám priniesol objektívnejší pohľad do našej súčasnosti a minulosti?Je na každom kam a ako ďaleko sa vo svojom bádaní po pravde dostane a čomu uverí. Pre niekoho obyčajná konšpirácia, pre iného ťažká predstava toho, ako sú naśe životy ovládané niekým ,,zhora,,.Určite odporúčam.10/10(31.5.2011)

• rubik1

Veľmi zle spracovaný dokument o akomsi združení "Bildenberg" ktoré sa snaží ovládnuť svet. Podľa mňa je pozeranie tohto dokumentu iba strata času a dve hodiny a dvadsať minút to budete potrebovať naozaj silnú kávu aby ste vydržali byť hore. Toto je čistá konšpirácia úlohou ktorej bolo zarobiť na tomto príbehu nejaké tie doláre. Autori vydali tisíce kníh o "Bildenbergu" proste kvôli finančnému zisku, takže sú neni o nič lepší než tí o ktorých tento dokument točili. Málo faktov, v podstate žiadne a to že Jones chodí do ulíc a pýta sa Američanov či poznajú Európsku úniu (mnohí o nej mimochodom nikdy nepočuli....) mi ako výpovedná hodnota nestačí.(14.2.2009)

• - V dokumentu je zmíněno, že vytvoření Evropské unie bylo podnětem USA, která bude pomocí OSN řídit všechny takto vzniklé unie. Ale tento fakt je milný. Nicolas Spykmen, jeden z předních anglosaských geopolitiků, předvídal následky druhé světové války, jeho strategií a americkým cílem geopolitiky bylo ponechat Německo a Japonsko jako vojenskou velmoc, zamezit spolupráci Japonska a Číny a mimo jiné právě i znemožnit vyvoření Evropské unie, jakožto silné konkurenceschopné državy, která oslabí postavení USA. (Expertt)