Endgame: Blueprint for Global Enslavement

Dokumentární

USA, 2007, 139 min

• DuanBerry

V posledních letech narostla obliba fimů s tematikou konspiračních teorií do takových rozměrů, že balancuje na hranici sci-fi či paranoidní schisofrenie. V případě Endgame... autor pomyslnou hranici překročil. O Bilderbergu toho bylo semleto už tolik, až jímám podezření, že taky soused je členem téhle skupiny a tím, že mi každé ráno pohne rohožkou přede dvěřmi, mi jasně dává najevo, že mám být spolu s miliardami lidí eliminován z naší planety. Je to "koukatelné", ale rozhodně jsem si nervosně neokusoval nehty v rozhořčení, kterak to s námi vládnoucí elity koulí. Takže pokud se na tenhle film budete dívat, berte to jako takovou dokumentární paralelu známých utopistických románů.(10.6.2011)

• rubik1

Veľmi zle spracovaný dokument o akomsi združení "Bildenberg" ktoré sa snaží ovládnuť svet. Podľa mňa je pozeranie tohto dokumentu iba strata času a dve hodiny a dvadsať minút to budete potrebovať naozaj silnú kávu aby ste vydržali byť hore. Toto je čistá konšpirácia úlohou ktorej bolo zarobiť na tomto príbehu nejaké tie doláre. Autori vydali tisíce kníh o "Bildenbergu" proste kvôli finančnému zisku, takže sú neni o nič lepší než tí o ktorých tento dokument točili. Málo faktov, v podstate žiadne a to že Jones chodí do ulíc a pýta sa Američanov či poznajú Európsku úniu (mnohí o nej mimochodom nikdy nepočuli....) mi ako výpovedná hodnota nestačí.(14.2.2009)

• whack

Ahá, už chápem, Rothschildovci chcú eliminovať 90% ľudskej populácie prostredníctvom homosexuálnych rozvracačov, skrotiť ľudí vymytím mozgov zaplatenými médiami a korporáciami ich finančne zotročiť. Prečo ale potom Jones označuje ochranárov a iných aktivistov, útočiacich na tieto médiá a korporácie, za ekoteroristov obmedzujúcich ich slobodu? Tak brojí proti korporáciám, alebo proti tým, ktorí broja proti korporáciám? A keď sa tak zasadzuje za slobodu, prečo označuje ľudí brániacich ženské práva na potrat šialencami? A čo má téma klimatických zmien spoločné s depopulačnou agendou iluminátov? Keď niekto nabáda, aby sme žili šetrnejšie k Zemi, neznamená, že nás chce očipovať. A keď propaguje knihy Paula Watsona, ktorý tvrdí, že na svete by nemala byť viac ako miliarda ľudí (na tom niečo bude), prečo vôbec rozpráva o nejakom depopulačnom sprisahaní? Mne sa zdá, že títo neoliberálni konšpirátori si dosť protirečia. Súhlasím s jeho kritikou kapitalizmu, 'vojny proti terorizmu' a dezinformovania médiami. Inak je to čistý blázon.(28.9.2013)

Myslím, že je v tom naprostá většina pravda a protože se jedná hlavně o utajované problematiky, které jsou jak se zdá, cenzurovány, je jen a jen dobře, že takové "dokumenty" vznikají a že je lidi se zájmem shlédnou, třeba i přesto, že s tím co je v těch filmech uvedeno, nesouhlasí. zdarma ho můžete shlédnout on-line na www.youtube.com nebo na www.video.google.com(5.7.2008)

Bilderberg Group je samozřejmě podivná sešlost (co se tam asi tak můžou projednávat že?) - ale místo plánů na exterminaci 90 procent obyvatel si myslím že tam jde o to, že tito bařtipáni diktují politikům a vládám co dělat, aby jejich profit byl ještě vyšší. Po té, co se film přestane zabývat Bilderbergem spustí lavinu šokujících zpráv o diktatuře (ehm no ty tak šokující nejsou), o pokusech na lidech, o eugenice (šlechtění ras, docela mě mrzí že je do toho možná zapleten i můj oblíbenec Aldous Huxley i když jen skrze bratra), o možnostech ovládání mas a vůbec celý tento obrázek je až nepěkně orwellovský a OPRAVDU Z NĚJ MRAZÍ. Tj. pokud jste měli deprese po shlédnutí Zeitgeistu, tady radši neriskujte :) Jinak po technické stránce VELMI povedené - a po obsahové stránce potřebné. 8/10 PS: shodou okolností je v tomto filmu popisován vznik EU (tedy například i další zavedení společné evropské ústavy) a také globální oteplování jako jedny z hlavních nástrojů, jak se nás "skupina mocných" snaží zotročit :) počítám že jak Klaus nemá rád podobné dokumenty (Mooreúv 9/11 Fahrenheit tuším ani nedokoukal a hned se do něj pustil) tak tohle by se mu líbilo :))) ale spíš by byl dotčený že ho nezvou na setkání nejmocnějších lidí světa aby s ním bylo probráno naše zotročení :)(5.2.2009)

• - V dokumentu je zmíněno, že vytvoření Evropské unie bylo podnětem USA, která bude pomocí OSN řídit všechny takto vzniklé unie. Ale tento fakt je milný. Nicolas Spykmen, jeden z předních anglosaských geopolitiků, předvídal následky druhé světové války, jeho strategií a americkým cílem geopolitiky bylo ponechat Německo a Japonsko jako vojenskou velmoc, zamezit spolupráci Japonska a Číny a mimo jiné právě i znemožnit vyvoření Evropské unie, jakožto silné konkurenceschopné državy, která oslabí postavení USA. (Expertt)