Na Zlatém jezeře

• USA On Golden Pond (více)

Rodinné problémy milujících manželů Ethel a Normana Thayerových (Katharine Hepburn a Henry Fonda získali za své role Ceny Akademie) se vyhrotí během jejich pobytu na Zlatém jezeře v Nové Anglii. Jejich dcera Chelsea (Jane Fonda) přijede na návštěvu se svým novým partnerem Billem (Dabney Coleman) a jeho tvrdohlavým synkem Billym (Doug McKeon). Střet tří rozdílných generací na sebe nenechá dlouho čekat. Avšak to, co začíná jako válka tvrdých hlav mezi Normanem a Billym, pozvolna přerůstá ve vztah, který si Chelsea vždy přála se svým otcem mít. Norman objevuje, o kolik přicházel, když po léta odmítal lásku své jediné dcery. (Magic Box)

Misterioso

Nádherně poetický film s hvězdným obsazením. 4-Oscarová Katharine Hepburn, legendární Henry Fonda a jeho dcera Jane, nádherná, charismatická, nadaná herečka. Nevím, čím to je, ale po zhlédnutí Na Zlatém jezeře se nejde nerozplývat. Asi je to dáno podmanivou atmosférou, které způsobí, jako byste u Zlatého jezera skutečně pobývali. V podstatě nenápadné drama, které se ale asi právě pro svou nenucenost stává tak silným. Herecké koncertování. Dokonalost. ()

Desmi

Jednoduchý námět, ještě jednoduší a průhlednější zápletka, a přesto vcelku sympatický film. Jeden z těch snímků, který stoupá a padá s výkony herců - v tomto případě určitě stoupá. Více než 80% dát ale nemohu, přece jen žádná smršť zábavy to není... ()

Winster

Kolik berete za plombu ? Muj boze. Vsecko je zde krasne a mile, vyhrocenost tj. nutnost kazdeho filmu, zde skoro neni. Krom Fondove ta ma dost. jeden z nejhezcich filmu co jsem videl. ()

JK.89

Katharine Hepburn a Henry Fonda ve svých labutích rolí. Úchvatný film o generacích v krásném prostředí. ()

Bogrant

Poetická dráma. Tento film presne zastupuje žáner, v ktorom sa uvádza. Je naozaj krásne poetické predstavenie hereckých legiend na čele s Katherine a Henrym, plné šťastia i smútku, humoru i žiaľu a s jedným nehraným rodinným momentom na konci. Keď žiť na staré kolená, tak jedine takto. ()

Gavroche

Keď je film dobre napísaný, zahraný, skladá sa zo situácií, ktoré zažil asi každý z nás a odohráva sa v peknom prostredí, nemôže to byť nič iné ako Na zlatom jazere. Táto klasika je vás nádherne pohladí po duši, i keď v niektoých momentoch vám do nej pichne. Všetci herci svojími civilnými výkonmi nám dokazujú, že žiadny vzťah nie je tak zlý, aby sa nedal aspoň čiastočne zrekonštruovať, i keď najčastejšie sú vedúcimi architektmi deti. ()

boticelli

Nadherny film. To je proste radost, koukat na vynikajici herce (a jejich vykony), sledovat vlastne "obycejny" zivotni pribeh jedne rodiny a poslouchat pritom trefne dialogy. A to vse zasazene do nadherne prirody. Co vic si prat? ()

ferrari2

Tento film ma dostal. Zo začiatku nuda- manželia v rokoch a ich problémy. Ufrflaný Fonda na druhej strane vyrovnaná Hepburn. No vnuk do deja priniesol šmrnc. Starý otec si ho obľúbil a aj vnuk starého otca. Dovolil mu robiť rôzne "dospelácke" veci. A návrat dcéry z Europy?? To bolo super urobené- trochu na city, ale nenásilne. Zmierenie a usporiadanie nevyslovených rozporov medzi otcom a dcérou fungovalo perfektne... ()