Na Zlatém jezeře

• USA On Golden Pond (více)

Rodinné problémy milujících manželů Ethel a Normana Thayerových (Katharine Hepburn a Henry Fonda získali za své role Ceny Akademie) se vyhrotí během jejich pobytu na Zlatém jezeře v Nové Anglii. Jejich dcera Chelsea (Jane Fonda) přijede na návštěvu se svým novým partnerem Billem (Dabney Coleman) a jeho tvrdohlavým synkem Billym (Doug McKeon). Střet tří rozdílných generací na sebe nenechá dlouho čekat. Avšak to, co začíná jako válka tvrdých hlav mezi Normanem a Billym, pozvolna přerůstá ve vztah, který si Chelsea vždy přála se svým otcem mít. Norman objevuje, o kolik přicházel, když po léta odmítal lásku své jediné dcery. (Magic Box)

Killingjoke

Nádherný film, který zapůsobí na srdce jako teplé pohlazení letního slunce. Naoko banální příběh o mezigenerační zpovědi a hledání cest ke znovuspojení zpřetrhaných rodinných vztahů. Film zaujme především přirozeným herectvím Henryho Fondy a Katharine Hepburn v roli stárnoucích manželů, jejichž podzim života je okořeněn návratem odloučené dcery a synem jejího přítele, který rozproudí krev v žilách stárnoucího dobráckého bručouna Fondy. Pikantní na celém snímku je, že otce a dceru hráli Henry a Jane Fonda, kteří tak zcela určitě mohli vycházet ze svých skutečných citů a prožitků. A jde jim to, k mé nemalé radosti, opravdu báječně... ()

Biopler

Henry Fonda sa rozlúčil v roli ufrflaného dedka a myslím, že mu to veľmi pristalo. Oddychový film, avšak s nevýrazným scenárom a akosi som, až na výnimku Henryho, mal pocit, že herci sa nevedeli vžiť do svojich rol. Aj kvôli poetike nezleziem pod 3*. ()

hatari

Myslím si, že H. Fonda naplnil svojí hereckou kariéru tím nejlepším možným způsobem...V tomto filmu se potkal se svojí dcerou a určitě to pro ně musel být silný zážitek ( v soukromém životě jim to moc neklapalo) o to víc se do filmu položili a na plátně je to vidět! Moc hezký poetický film.... ()

jda23

Hodnotenie 3 a pol hviezdy, co sa zaokruhli na 4. Musim vytknut umelinu scenara(aj ked majorita filmu znie dobre), herci sa snazili, ale tak to vacsinou v zivote nechodi,ako museli sceny prezentovat Ako ma vtipne texty hlav.(starych) hrdinov milo prekvapili, tak ma v zavere zase niektore useky potriasli, co mozno neuvidi kazdy.Kludne mohlo mat aj najvyssie hodnotenie. Odporucam neodpocinutym divakom skoro (+15) kazdeho veku. ()

Monroe1991

Krásnější zakončení úspěšné kariéry už si Henry ani nemohl přát. Škoda, že si tento Herec nemohl užívat zaslouženého oscara déle. ()

zberatel

Cas je jedina vec na svete ktora je konstantna a nemenna, presne ako "herectvo" hlavnych predstavitelov ktori su uzasni... aaa je mi ctou ze som tisiciprvy co to hodnoti :)) ()

stan87

Pohled do života stárnoucích rodičů a starosti s jejich dcerou a jejím přítelem a jeho synem. Jak a proč žít v důchodu? No přece na krásném jezeře (On Golden Pond) ()

Marator

Výborný scénář z úst excelentního Henryho Fondy. Nevím, kdo ho dabuje v českém znění, ale musel by to být jedině Jan Tříska. V některých záběrech mu byl nesmírně podobný. ()

Hank

Přiznám se, že za normálních okolností by mě film asi minul, ale v "letňáku" na náměstí v UH je to jiné...příjemné, i když trochu unylé... ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 3: Film, Herec Henry Fonda, Scénář. Nominace 3: Režie, Herečka Katharine Hepburn, herečka vedl. role Jane Fonda. ..........Bafta 1 : Herečka Katharine Hepburn. Nomiance 5 : Herec Henry Fonda, Režie, Film, Scénář, Herečka vedl. role Jane Fonda. ()

Verunka84

Tak to mě opět něco totálně rozsekalo. A mít tam Jane trochu víc času, dám toho Oskara i jí...jinak samozřejmě Henry Fonda a Katharine Hepburn - KONCERT. To nejde popsat, to se musí vidět. ()

MaxForValue

Fonda i Hepburn na sklonku svojej kaiéry ukázali nielen všetkým, ale aj tým (občasne) nafúkaným akademikom, že i vo svojom veku sú schopní nesmierne kvalitných hereckých počinov. Dôstojná rozlúčka Henryho Fondu a na jeho postavu "bručouna" asi tak skoro nezabudnem. Vo výsledku ma však film zanechal relatívne chladným a určite ho ocenia skôr skoršie narodení. ()

kubilov

Úžasné převážně konverzační poetické drama o soužití dvou milujících manželů v jejich společném podzimu života. Obrovské absolutorium si pak zaslouží zejména Henry Fonda, jehož úžasně cynický starý mrzout dokonale zastiňuje všechny ostatní včetně obdobně skvělé milující matky Katharine Hepburn či trochu sporadicky se objevující Jane Fonda, která zde však plní spíše symbolickou roli právě k Henrymu. Naprosto zasloužené Oscarové ocenění pro ústřední dvojici. Nádherný film v každém ohledu, jednoduše krása. ()

Kloktaldo

Krásný film o stáří a rodinných vztazích s vynikající atmosférou, kterou dokresluje fantastická příroda a fůra vtipných hlášek. Henry Fonda jako senilní mrzout s neustálými sarkastickými poznámkami a Katharine Hepburnová coby vitální a nejoptimističtěji naladěná babča, co jsem viděl. Je určitě těžké se psychicky vyrovnat s vidinou blížícího se konce života. Tento film však ukazuje, že i ve stáří může být život hezký. Některé věci prostě změnit nelze, ale přístup k nim ano. ()

Meggie3

Výkony všech tří (Henry Fonda, Jane Fonda a Katharine Hepburn) jsou tak dokonalé a věrné až z toho mrazí. Katharine Hepburn a Henrymu Fondovi patří Oscar právem. Škoda jen, že ho nezískala i Jane Fonda. Rozhodně by si ho za tento výkon zasloužila. (Musím přiznat, že se mi líbila víc než Katharine) ()