Posel (festivalový název)

The Messenger

Drama / Romantický / Válečný

USA, 2009, 113 min

• campix

Nebýt velmi emotivních scén při sdělování úmrtí blízkým je The Messenger vcelku prázdný a nudný film. Občasné střípky dobrého herectví zde zaznamenávám u Woodyho Harrelsona a naopak mi připadá, že Benu Fosterovi odumírají všechny mimické svaly a již nedokáže vyjádřit žádnou jinou emoci než jeho standartní nasraný ksichtík. Nedošel jsem k žádnému výraznějšímu poznání, snad jen ,, Ti Američané si za všechno můžou stejně samy.''(21.8.2010)

I přes rozpačité pocity, které ve mě film bezprostředně po shlédnutí vyvolavá, musím vyzdvihnout hned několik zásadních faktorů úspěchu Massengera. V první řadě opravdu famózní herecký koncert v podání skvěle sladěného ůstředního dua Foster-Harrelson. Další z faktů, který strhává moje hodnocení ke čtyřem hvězdám je bezpochyby autentičnost a surovost. I když má Messenger několik zásadních nedostatků, jako například dosti kolísavou plynulost děje a přespříliš slabých momentů, právě zmínění tahouni přeci jenom dodávají snímku potřebnou jiskru.(27.4.2010)

Zpočátku určitě zajímavý nápad a téma o tom jak vlastně vykonávat tuhle nevděčnou práci. Bohužel se film začne odklánět jiným směrem než jsem čekal a tak místo originality a sledování toho co vše se může stát našim dvěma hrdinům při výkonu služby, jsme svědky toho jak v druhé polovině řeší jejich soukromý život. Škoda. Film měl našlápnuto skvěle. 60%(3.2.2017)

Neřekl bych, že tento film nemá, co nabídnout. Je to taková lyricky laděná balada na duši, která se mi moc líbila. Příběhová jednoduchost mi tady nevadí, protože daleko víc snímek působí přes tu citovou stránku. Téma to vůbec není špatné a na to že to byl Movermanův debut, tak se to vyvedlo. Harrelson je tady opravdu výborný. Ten se mi tu líbil nejvíce. Foster taky skvělý, ale Woodyho nepředčil. Bohužel občasné pasáže byly zbytečné a konec se mi nelíbil. Přesto film, který stojí za to vidět. 75%(8.12.2011)

Veľmi fajn. Nositelia zlých správ a ich psychológia - neopozerané a zaujímavé. Z vojenského prostredia sa jedná asi o prvý podobný film. Dobre napísané postavy (povedal by som, že ich dilemy a uvažovanie sú vystihnuté veľmi trefne) a k nim veľmi dobrí až výborní herci (hlavne Ben Foster a Samantha Morton).(23.11.2014)

• - Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte New Jersey. (MikaelSVK)

• - Dominic West měl hrát postavu kapitána Tony Stona.