Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

Brmbolec

Možno je 5 hviezdičiek veľa, ale ja som si tento filmík fakt užil. Myslím, že takúto poriadnu drámu s prvkami romantiky atď. sme tu dlho nemali. Film pôsobí veľmi realisticky čomu nahrávajú super-super-supervýkony Bena Fostera a Woodyho Harrelsona. Pre mňa osobne to bola mňamka... ()

DJ Kritik

Musí to byť veľmi nepríjemná práca neustále sa stretávať s ľudmi, ktorí práve niekoho stratili. A čo viac musí byť hrozné im to oznamovať. Znovu a znovu. Tento film prináša najme pohľad na prácu a život týchto "Poslov" Záver už dosť zaostáva za veľmi emotívnym začiatkom a stredom filmu, ale i tak je tento film veľmi citlivý a dojímavý. Inak pre zaujímavosť, všimnite si do akých rodín že to chodia ..... Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Hudba: * Dramatičnosť: *** ()

yatan

velmi zaujmavy pohlad zabudnutej strany vojny ale myslim ze pojde o velmi nepopularny film..ano su tu velmi solidne herecke vykony (myslim ze Woody bol dobry ako supp.role, ale hra tu tretie husle oproti Waltzovi z Ingl.Bast.) Zaujmave myslienky ale neni tu niak extra velky potencial pre vyslovovanie vaznejsich kritik..bol to skratka kvalitny maly film ktory masice trosku nepopularnu ale za to velmi vaznu message..7,5/10 ()

LuckyK

Zajímavý a značně silný sociální film, který může sloužit pro studium sociálních a politických věd v USA. Casualty Notification Officer je jistě neskutečně psychicky náročná práce a to napětí, vždy když zaklepají na dveře, pro obě strany, je svírající. ()

Umpa-loomp

Bravo ! Aj napriek tomu, že táto téma je určite omnoho bližšia americkým divákom som z Messengera nadšený. Autentickosť prostredia amerických rodín, ktoré sa dozvedajú tú najhoršiu správu je priam zarážajúca. Režisérsky perfekcionizmus pri vykreslení psychiky hlavnej postavy spojený s výbornými hereckými výkonmi ma úplne odrovnali. Hoci je pravda, že film má pomalšie tempo, myslím že v tomto prípade to vôbec nie je na škodu. Práve naopak - utvrdzuje sa tým pochmúrna atmosféra a postavy majú dostatok priestoru na detailné vykreslenie. P.S.: Ben Foster bol jednoducho geniálny a nerozumiem ako mohol chýbať v oscarových nomináciách. P.S.2: Čím to je, že v posledom čase sú režisérske debuty tie najlepšie filmy ? :) ()

lulu37

wau...smršť emócií, herecká genialita Woodyho a sympatická Samantha robia The Messenger pre mňa výnimočným. ()

Klemi

Z filmu mám rozpačité pocity. Chtělo by se mi kritizovat prvoplánovost, protože jeho útok na slzné kanálky je zcela zjevný a stejně bych mohl mít výhrady k výkonu Bena Fostera, který půlku filmu jen mlčí. Po zvážení musím konstatovat, že obojí je spíš způsobeno realističností filmu, který je naopak nutné pochválit za nové a zajímavé téma. 80% ()

miistr

Původně jsem si říkal, že to bude zajímavá sonda do života poslů oznamujících smrt blízkých, kteří padli ve službě vlasti. Bohužel jsem tak nějak odešel lehce roztrpčen, protože mi to přišlo naprosto průměrné. ()

CrazymanM

Jsem velmi potěšen,tenhle film mi skvěle sedl-zajímavé téma,výborné obsazení,prostě skvělý počin!Jen je třeba mít tu správnou náladu,já ten film odkládal spoustu let!!! ()

Ajay

Říká se: "Práce jako práce" ,ale v tomto případě není o co stát, nechtěl bych to dělat ani za všechny poklady světa. Musí na to být povaha. Nicméně se jedná o velice zajímavý pohled do života poslů špatných zpráv!! ()

david666

Škoda, žeděj filmu vlastně nikam nesměřoval. Woody Harelson tady hraje skvěle, jeho grimasy jsou opravdu nepřehlédnutelné. Jinak ale sledujeme víceméně poklidné drama vzhledem k tématu, který se zde řeší. Tajovou práci, jako mají ústřední hrdinov bych fakt nechtěl. ()

ElFifo

V tomhle filmu báječně fungují emoce. Všechny reakce jsou lehce uvěřitelné a lví podíl na tom má bezesporu ústřední dvojka "vojáčků". Mezi nimi ta chemie prostě funguje na výbornou a bravůrně se popasují z každou byť sebevíc tragikomickou situací. Ben Foster a Woody Harrelson = palec nahoru. ()

JeffScylla

V roce 2001 se při autohavárii zabil tátovo kolega z práce, a protože měl rodinu na Slovensku nabídl tak jsem se blbec aktivně že jim zavolám. ( Jak se říká , ... ze všeho nejhorší je aktivní blbec. ) Teprve když na druhém konci někdo zvedl sluchátko, teprve v tom okamžiku mi došlo, k čemu jsem se to vlastně idiot blbej pitomej uvázal. Ale proč o tom vůbec mluvím. Nemyslím si že je to o ničem. Opravdu to není jednoduché a dělat to jako práci :( to bych teda nedal. V zásadě to člověka musí nějakým způsobem změnit a poznamenat, stejně jako když dělá policajta nebo gumu. Hlavně na to nebude asi žádná příručka 100% fungovat protože bude každý reagovat jinak. Místy mi to připadlo trochu jako dokument, ale nebylo to tak zlé. Řekl bych Woody Harrelson si užívá tyhle komplikovaný nejednoznačný role. :) Ale právě proto ho mám rád. ()

burton-ka

Jestli někdo z Vás viděl Smt čeká všude, tak tohle je kvalitní doplněk. Rozdíl je, že tady je pohled z druhé strany. Oznamovat rodinám či blízkému člověku smrt, není práce jen tak pro někoho. O to zvláštní, že tuto práci dělají chlapi, kteří nemají vyřešen svůj vlastní život. Perou se snim tak jak to Vy kluci umíte nejlépe! Potichu, bez projevení citů na veřejnosti. Myšlenka, že by Vás něco trápilo?! Nesmysl přece! V tomto filmu se důležitého postavení dvou vojáků, které jim asi jen tak nikdo nezávidí ujmuli Ben Foster a Woody Harrelson. Krátce se objeví i Steve Buscemi a musím říct, že to jde všem skvěle! P.S. Tento film doporučuji pokud máte rádi filmy s vojenskou tématikou s hlubší myšlenkou než jen jak a čím odpálit nepřítele... ()

lada32

Protiválečná záležitost mi dala zapomenout na namistrovanou tupost z filmů jako je třeba MARINÁK,i když je to vlastně taky cenný pohled,jen z jiné strany.Samy zde cítíte,že ten nejsrdceryvnější pláč se neodehrává na bojištích,ale zde pří roznášce ůmrtních oznámení otců a hlavně matek.Moc se mi líbila milostná scéna v kuchyni mezi Benem a Samanthou.Mistrnná ukázka jak má vypadat sexuální napětí v hereckém a hlavně taky režíjním podání. ()

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru