Film Mateřské galeje přináší příběh Elizy Welch (Uma Thurman) - bývalé spisovatelky, která nyní veškerou energii věnuje výchově svých dvou dětí a internetovému blogu o rodičovství. Eliza má dobrosrdečného, ale duší nepřítomného manžela (Anthony Edwards), který se příliš nestará ani o její trápení, ani o rodinu jako takovou, zatímco její nejlepší kamarádka Sheila (Minnie Driver) jí ve všem rozumí až příliš dobře. Nadcházející den Elize nachystal další těžké zkoušky z rodičovství. Aby v nich obstála, musí si uvědomit, co je ve jejím životě skutečně důležité. Navíc se rozhodla napsat příspěvek do soutěže časopisu pro rodiče na zdánlivě jednoduché téma: “Co pro mne znamená mateřství?” (oficiální text distributora)

demented odpad!

Čúza Uma Thurman pachtiaca sa v každodenných problémoch a nástrahách materstva (čo by si tá krava asi počala, keby mala mať popri tom ešte aj normálne zamestnanie?). Poruke má vždy notebook a píše si do neho rádoby vtipné postrehy a životné múdra na svoj blog. Popri tom sa snaží zapojiť do súťaže a napísať stĺpček o 500 slovách "Čo pre mňa znamená materstvo." To všetko popretkávané "britkými","inteligentnými","vtipnými" dialógmi. Skrátka film "zo života". ZASTREĽTE JU NIEKTO, PROSÍM! ()

greetchen

Komedie? Tu jsem v téhle nijak zvlášť zajímavé podívané o strhané mamině fakt nerozpoznala. Uma Thurman je pro mě v tomhle filmu obrovským zklamáním a doufám, že její příští volby rolí budou šťastnější. ()

Pavlík

15. 06. 2011 (210.) těhotná Sheila je stále sexy (tohoto jména vlastní naše rodina i pejska), Eliza opravdu dříve byla herecky na tom lépe a děti Averyho (alias Dr. Mark Greene) podle příjmení asi nejsou jeho ()

Scytale

Uma vyměnila katanu (Kill Bill) za vařečku, ale překvapivě ji tato výměna rolí sluší... Dobře přiznávám, jsem čerstvý otec, takže trošku nadhodnocuji ;-) ()

barteca

Po tom premiérovém propadáku v Londýně jsem to musela vidět :) . A nebylo to vůbec špatné ! Realisticky zachycený den na "dovolené" , prožívání, myšlenky - jak se neztratit v mateřství sama sobě, o manželském odcizení. Asi to víc osloví někoho , kdo už zkušenost s rodičovstvím má . Skvostný dialog v autě. Doporučuji. ()

Juliane

Velmi realistický film o tom, co se z vás stane, pokud se během svého "mateření" nehlídáte a zapomínáte být především člověkem, ne jen automatem na hračky, svačinky a čisté ponožtičky. Fuj. ()

Axident

Chtě nechtě musím dát jen dvě, protože tak zářný příklad doprasení poměrně výživného tématu se často nevidí. Pokud by se to natočilo s citem, jako seriózní komedie, zaplesal bych, ovšem způsob, jakým Thurman přehrává a celé to karikaturizuje fraškovitou ztřeštěností, k tomu ty přetažené reálie (hadry, byt, kolo, auto) - veliká škoda... Navíc je to celé i přes nikterak dlouhou stopáž pořádná nuda, z níž vyčuhuje jen několik málo scén, nad nimiž se rodič, notabene servaná matka, dobře znající přesně tyhle situace, musí pousmát a mít radost, že v tom není sama. Ovšem suma sumárum - hodně výbuchová záležitost... ()

mala_kea

TAk jsem si zase jednou nasral do holinek a pěkně smradlavě. Nechápu, kde má Katherine tu odvahu, uvést blivajz pod žánrem komedie. Údajná komedie vychází z naprosté nicoty a levoty pokusit se o něco výstižného a vtipného. Tady jen usínáte, klejete a plivete do sáčku od brambůrek, který jste snědli už při úvodních titulkách. Nebýt Umy, která mě trochu nabudila kdysi dávno v Kill Billovi, poslal bych jí do toho sáčku taky. ()

Olík

Nevím, asi nejsem cílová kategorie této „možná komedie“, ale suše ztvárnit rutinní galeje hektické matky na plný úvazek, nepovažuji za počin, kterému by se měla věnovat jakákoliv pozornost. Možná to celé pojmout jako nespoutanou crazy komedii (alespoň by jsme se trochu zasmáli), ale tohle není hodné Umy Thurman ani diváka samotného.ps: vhodné pro kojící feministky a nezainteresované otce. ()

BOURQUE

V tomto filme bolo viac, už len vďaka U. Thurman, A. Edwards a M. Driver. Ako sa snaží mamička vysporiadať každodennými ťažkosťami, hlavne vtedy, keď „viac-menej“ je na všetko sama. Filmový výsledok zachytenie tohto scenára je takmer „katastrofálny“. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

Edit13

Ubíjející film o čím dál víc zoufalejší matce na mateřské. Po hodině sledování jsem chytla hroznou depresi a uvědomila si, že se dosud ve filmu neudála jediná pozitivní věc, jen samé nadávání, marnost, zoufalost, beznaděj a rezignovanost jedné matky.... Jsem na mateřské už přes rok a takové to opravdu není a reálný život není jen o těch špatných mikropříbězích. Uma Thurman je vynikající herečka a mám ji moc ráda, ale radši se na ní podívám v jiném filmu. ()

Falstad

Já vám nevím, mě to zase tak špatné nepřišlo. Není jednoduché přejít ze svobodného života na ten rodinný. Každopádně to je relaxační záležitost, u které se nemusí přemýšlet a u které se možná jednou za půl hodiny i zasmějete. Osobně mi to přišlo jako sex ve městě po dvou dětech. Na druhou stranu bylo osvěžující vidět Umu Thurman i v jiné roli než v té v žlutém oblečku se samurajským mečem. ()