poster

Správní chlapi

 • anglický

  The Tall Men

 • slovenský

  Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

 • Saxos
  ***

  Starej nostalgickej honáckej western, kde uvidíte tisícihlavé stádo krav bez pomoci nějaké digitální animace. Všechno prostě pravé krávy. Děvče Nella by si písničku o broskvičkách teď mohla zazpívat tak maximálně v červenejch lucernách. Dialogy odpovídající době natáčení nás už jen rozesmějí. Nejtvrdší nadávky - ty starej kojote, ty skunku.(7.2.2015)

 • rikitiki
  ***

  Jane Russell nabízející své broskve Clarku Gablemu ve filmu pro fetišisty fixované na vysoké boty. Je to dlouhé a hudba je někdy zcela mísu, například když nabízí sladce romantickou melodii v dost drastické scéně. Naivní film, ale má kouzlo. Díky hvězdným hercům a roztomilému špičkování mezi hlavní dvojicí. /11. 1. 14./(11.1.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ podarený western, taká fajn oddychovečka, ktorá pobaví, príde na pár dobrých prestreliek, nejaký ten dramat, či dobré frky, výborná súhra v podaní Clark Gable a Jane Russell, dobre to miestami okoreňujú /80%/(23.4.2010)

 • kaylin
  ***

  Clark Gable zde vypadá ještě starší, než kolik mu ve skutečnosti bylo, ale nic mu to neubírá na tom, jak dokázal zahrát i celkem klasickou postavu mužného kovboje, který dokáže okouzlit ženu a možná kvůli ní i trochu změknou. Honácké westerny celkově nejsou špatné, což je asi dáno tou cestou, kdy se může stát cokoli. Tady se zase tolik překvapivého neděje.(6.6.2017)

 • Superpero
  ***

  Naivní vyobrazení divokého západu. Učísnutej a hladce oholenej Clark Gable si tam jezdí, občas odstřelí pár rudochů, kteří nic nedělaj a jdou si pro to. Pak tam žoviálně balí babu a když se setmí tak se přenocování v drsné divočině nemusí bát. To oni tam totiž bejvaj prázdný sruby normálně. Pak tam jen tak mimochodem přižene až z Texasu největší stádo dobytka. Navíc ta romance je tak průhledná, že každýmu muselo dojít, jak to skončí. Na druhou stranu ale neříkám, že to byla nuda. Slovní přestřelky mezi Gablem a Jane Russellovou jsou vtipný. Např. ona na něj vyplázne jazyk, načež on řekne: "Vyplázněte ho ještě víc a já vám ho uříznu :)" A i celkově je ten Clark Gable cool, i když špinaví kovbojové ze spaghetti westernů by ho zabili, znásilnili a snědli ne nutně v tomto pořadí.(16.11.2010)

 • Jane Russell

 • - Robert Ryan musel kvůli zánětu jater opustit na dva týdny natáčení. (Mol)

 • - Clark Gable před natáčením držel dietu. Shodil tak 11 kg. (Mol)

 • - Clark Gable v jedné scéně stál na bedně, aby vypadal vyšší než Robert Ryan. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace