Správní chlapi

• slovenský

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

Starej nostalgickej honáckej western, kde uvidíte tisícihlavé stádo krav bez pomoci nějaké digitální animace. Všechno prostě pravé krávy. Děvče Nella by si písničku o broskvičkách teď mohla zazpívat tak maximálně v červenejch lucernách. Dialogy odpovídající době natáčení nás už jen rozesmějí. Nejtvrdší nadávky - ty starej kojote, ty skunku.(7.2.2015)

Jane Russell nabízející své broskve Clarku Gablemu ve filmu pro fetišisty fixované na vysoké boty. Je to dlouhé a hudba je někdy zcela mísu, například když nabízí sladce romantickou melodii v dost drastické scéně. Naivní film, ale má kouzlo. Díky hvězdným hercům a roztomilému špičkování mezi hlavní dvojicí. /11. 1. 14./(11.1.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ podarený western, taká fajn oddychovečka, ktorá pobaví, príde na pár dobrých prestreliek, nejaký ten dramat, či dobré frky, výborná súhra v podaní Clark Gable a Jane Russell, dobre to miestami okoreňujú /80%/(23.4.2010)

Clark Gable zde vypadá ještě starší, než kolik mu ve skutečnosti bylo, ale nic mu to neubírá na tom, jak dokázal zahrát i celkem klasickou postavu mužného kovboje, který dokáže okouzlit ženu a možná kvůli ní i trochu změknou. Honácké westerny celkově nejsou špatné, což je asi dáno tou cestou, kdy se může stát cokoli. Tady se zase tolik překvapivého neděje.(6.6.2017)

Naivní vyobrazení divokého západu. Učísnutej a hladce oholenej Clark Gable si tam jezdí, občas odstřelí pár rudochů, kteří nic nedělaj a jdou si pro to. Pak tam žoviálně balí babu a když se setmí tak se přenocování v drsné divočině nemusí bát. To oni tam totiž bejvaj prázdný sruby normálně. Pak tam jen tak mimochodem přižene až z Texasu největší stádo dobytka. Navíc ta romance je tak průhledná, že každýmu muselo dojít, jak to skončí. Na druhou stranu ale neříkám, že to byla nuda. Slovní přestřelky mezi Gablem a Jane Russellovou jsou vtipný. Např. ona na něj vyplázne jazyk, načež on řekne: "Vyplázněte ho ještě víc a já vám ho uříznu :)" A i celkově je ten Clark Gable cool, i když špinaví kovbojové ze spaghetti westernů by ho zabili, znásilnili a snědli ne nutně v tomto pořadí.(16.11.2010)

• Jane Russell

• - Robert Ryan musel kvůli zánětu jater opustit na dva týdny natáčení. (Mol)

• - Clark Gable před natáčením držel dietu. Shodil tak 11 kg. (Mol)

• - Clark Gable v jedné scéně stál na bedně, aby vypadal vyšší než Robert Ryan. (Mol)