Správní chlapi

The Tall Men

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

Jane Russell nabízející své broskve Clarku Gablemu ve filmu pro fetišisty fixované na vysoké boty. Je to dlouhé a hudba je někdy zcela mimo mísu, například když nabízí sladce romantickou melodii v dost drastické scéně. Naivní film, ale má kouzlo. Díky hvězdným hercům a roztomilému špičkování mezi hlavní dvojicí. /11. 1. 14./(11.1.2014)

Myslím, že takhle předvídatelná a hloupoučká milostná zápletka ničemu nepřidá. A není to pravda Červená řeka, ale mám nad míru ráda příběhy, v nichž chlap respektuje chlapa. Navíc filmy s Clarkem Gablem se prostě dají sledovat za každé doby a nálady, i když nejsou třeba nijak světoborné, je totiž úplně jedno, zda hrál v romanci, komedii, westernu nebo muzikálu... všechny tyto kousky mají jednu zlatem nevyčíslitelnou přednost: jeho.(30.10.2009)

Clark Gable zde vypadá ještě starší, než kolik mu ve skutečnosti bylo, ale nic mu to neubírá na tom, jak dokázal zahrát i celkem klasickou postavu mužného kovboje, který dokáže okouzlit ženu a možná kvůli ní i trochu změknou. Honácké westerny celkově nejsou špatné, což je asi dáno tou cestou, kdy se může stát cokoli. Tady se zase tolik překvapivého neděje.(6.6.2017)

Rozporuplný western. Na jedné straně jsou tu úchvatné scény, možná nejmonumentálnější ze starých westernů. Zahnání banditů, obrovské stáda dobytka či finální scéna indiáni vs. splašený dobytek. Navíc začátek z ledové pustiny je na western netypický a měl atmosféru. Na druhou stranu se to chvílemi neskutečně vleče, celá milostná linie je otravná - ona ho napřed miluje, pak si začne s někým jiným a shazuje ho, rýpe a vysmívá se a nakonec s ním stejně skončí. Otravný bratr mi lezl na nervy. A Clark Gable sice hraje perfektně, ale je starý a jeho uhlazená tvář s knírkem a ulízanými vlasy se na kovboje prostě nehodí. Ale i tak jsem si na konci řekl - mělo to něco do sebe. Slabší 4*.(8.1.2019)

Zdařilý western se stárnoucím, ale stále charismatickým Clarkem Gablem. I když to sem tam skřípá, rozhodně se nebudete nudit. Rozhodně lepší než nemasný neslaný "Across wide Missouri", jenž jsem dnes viděl též. Jinak "dáma nedáma" Jane Russell je opravdu krásná, takže i když mají muži raději blondýnky, brunety rozhodně k zahození nejsou :D. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Ben: Jste průhledná jako vaše šaty.(14.4.2012)

• Clark Gable

• - Clark Gable před natáčením držel dietu. Shodil tak 11 kg. (Mol)

• - Průměrná délka záběru činí 11 vteřin. (Mol)

• - Clark Gable v jedné scéně stál na bedně, aby vypadal vyšší než Robert Ryan. (Mol)