Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

teseth

Zajímavé ztvárnění nezajímavého námětu. Jediné co bych vytkl je ta informace na netu, na které stojí rozuzlení celého filmu. Toto je trošku mimo dle mého, ale jinak bravůrně zvládnuté ponuré drama. ()

vlk++

Konec je dost nefilmový, takže na něj nečekejte, řiďte se heslem "i cesta může být cíl" a docela si to užijete :). Ewan McGregor pohodlně utáhne celý film, je to herec s obrovkým potenciálem, exteriéry pěkné - taky bych chtěl takovou vilu na ostrově ;), kamera profi práce... stojí za to vidět a dávám lepší 3*. ()

bad_azz

Tak takové filmy si nechám líbit. Polanski nechá diváka vejít do děje - s lehkostí, atmosférou a hlavně hezky v klidu. O to větší uragán přijde v závěru filmu. Víc nemá smysl prozrazovat :-) Jen tak btw.: všechno je napsáno někde v úvodu knihy... :-) ()

zero_zelo

průměrný. to je tak napínavý, až je to jasný od začátku. konec nepřekvapí a rozuzlená záplekta pomocí google.com je možná až zbytečná. koukat se na to dá, ale víc jak 3* ne-e. ()

D||X

Bylo to DOBRÉ. Dobrá myšlenka, dobré zpracování, dobří herci. Místy naivní, nelogické, hloupé, nedotažené a finální rozuzlení jasné od půlky filmu, ale pořád nadprůměrné. Líbilo se mi to 4* ()

gizi

Až příliš dlouhé, chvílemi skutečně dobře napínavé, ale celkově nijak vzrušující. 65%, 26.2.2012. ()

cervicekcz

Na film jsem byla opravdu zvědavá, protože Ewan McGregor je velmi charismatický herec, z toho vyplývá, že jsem se netěšila ani tak na příběh, ale zpracování hlavní postavy tímto vynikajícím hercem. Pan McGregor nezklamal! Do filmu mi výborně zapadl. S příběhem to však bylo horší. Pořád jsem čekala na nějaký nečekaný, šílený a spontánní zvrat, ale on, mrška, nepřišel. Objevilo se pouze několik menších zápletek, které téměř nestojí za řeč. A tak jsem nucena hodnotit 3 hvězdami a to především za ztvárnění hlavního hrdiny. ()

Antonymi

Jakkoliv vychvalovaný tento snímek byl, mě nenadchl. Ano, atmosféra byla dobře budovaná, ale když přišlo na odhalení, které by diváka mělo zarvat do sedačky, byla jsem zklamaná - celý film čekáte něco šokujícího, něco, z čeho vás zamrazí, a ve výsledku si řeknete akorát "Hm, tak jo no." Doplněné nevýrazným herectvím Ewana McGregora a několika lapsy v logice je tenhle thriller Romana Polanskiho v mých očích jen nadhodnocenou skořápkou s vycizelovanou kamerou a hezkou výpravou, která ovšem postrádá chutné jádro. ()

Mates Hradecky

Mistr Polanski opět uválel z malého hovna velkou kuličku. Ewan McGregor skvělý, Brosnana bych tam za ty prachy mít nemusel, nejvíce mě udělal radost cameo výstup stařičkého westernového hrdiny Eliho Wallacha. Třešnička na závěr velmi potěší. ()

Agnostik

Pohodový a přesto napínavý a temně tajemný thriller kde mladý spisovatel rozuzluje komplot a zločinné tajemství v pozadí vysoké politiky.75% ()

surprise

Výborně natočený politický thriller a to i přesto, že jsem závěrečnou pointu nepobral. Tak snad napodruhé pane Polanski. ()

markusnakus

Další film, ve kterém si Polanski hraje s tajemnou atmosférou, zahalující příběh o hledání pravdy. Herecké obsazení se nadmíru povedlo - trojúhelník McGregor, Brosnan a Olivia Williams se perfektně doplňuje a vytváří skryté napětí. Samotné téma je velmi dobře uchopené - psaní memoárů bývalého britského premiéra (nápadně odkazujícího na Tony Blaira), navíc toho času žijícího ve svém domě-pevnosti u amerických břehů, si doslova říká o odhalení čehosi nekalého; zvláště, když předchozí pisálek skončil utopený a vyplavený na místní pláži. Polanski umí skvěle vyprávět a posouvat děj dobře dávkovaným dramatem a jednoznačně to platí i zde. Na druhou stranu je divák svědkem, jak i takový tvůrce dokáže zpackaným závěrem zničit jinak celou dobu skvělý a poutavý film. V poslední fázi najednou jakoby došly scénáristovi nápady, a i přestože rozuzlení je dobře vymyšlené a dokonce nutí člověka k zamyšlení, jestli něco takového není opravdu možné i ve skutečnosti; jednání McGregora jako najatého pisálka postupně odhalujícího spletitou konspiraci, postrádá v závěru logiku a nekoresponduje s jeho věděním, že jeho předchůdce špatně dopadl zřejmě ze stejného důvodu. Posledních pár minut je jen vyvrcholení této stupidity a završením podkopání jinak kvalitního filmu. ()

Leo.DiCaprio

Film vyniká nesmierne precíznou réžiou a prácou s kamerou. Vytvorená je dokonalá atmosféra, ktorej bolo podriadené takmer všetko. Neustále je zamračené, alebo prší. Farby interiérov i exteriérov sú svedomito vyberané. Dizajn je v tomto prípade neoddeliteľnou súčasťou filmu. Pričom to nie je na úkor presýtenia určitými vnemami. Prostredie je ponuré, hlavný hrdina často krát úplne osamote, čo v ňom len posilňuje pocit, že niečo nie je v poriadku. Dej je po celý čas umne gradovaný. Polanski sa veľmi verne držal predlohy a vytvoril film s krásnymi temnými prostrediami a dramatickými scénami. ()

Pythonator

Nejsem si jist, jestli je film thriller a mysteriózní taky moc není. Tak to nám zbývá jen slušné drama, které je v podstatě o ničem, ale je tak dobře natočené, že si toho divák ani nestačí všimnout. Pozvolné pátrání po čemsi a dobře stupňované napětí připomíná jiný film s podobnou atmosférou odkrývání utajované pravdy. Tím filmem je jiné, hodně nedoceněné Polanského dílo, Devátá brána. Ačkoli kritika vychvaluje Muže ve stínu a sepsula Devátou bránu, pro mě jednoznačně vítězí Johnny Depp. Tam kde jsem u Deváté brány prožíval každou chvíli a pátrání mě prostě bavilo, tam Muž ve stínu nefunguje a strašně mě nudil. Nemůže za to Ewan McGregor. Nejspíš je to tou politikou, kterou prostě nežeru tak jako mysteriózní satanská témata, ale taky je dost pravděpodobné, že Muž ve stínu jednoduše stojí za hovno. Krásně vyleštěné a úhledně zabalené hovno. ()

Lukkyn

Sychravý , atmosférický thriller , který si celou dobu buduje půdu pro napínavé finále!!!Sychravé prostředí, skvělý hudební podklad ,stihomam, paranoia a solidní herecké obsazení v rukou šikovného Polanskiho, dává divákovi zabrat. Ovšem splňuje vše, co má a možná i může thriller s politickým podtextem nabídnout. Z prachobyčejného tématu se šikovností stává výborný film!!!! ()

ardeas

Aj ked ma nejaky film nebavi vzdy ho dopozeram dufajuc v nieco viac v zavere. Pri tomto som 1x zaspala v polke a paradoxne moja polovicka ktora zaspi skoro pri kazdom do 10-15 min.to ustala az dokonca... ale tiez ho nenadchol. Citala som komentare k filmu, skoro sama chvala. No neviem. Myslim ze je to dobre, ma to potencial ale ta atmosfera je tak ponura a tempo nevyrazne ze mi jednoducho nedokazalo udrzat otvorene viecka ;) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor