Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Signore

Přestože závěr může být ve srovnání s předchozím dějem určitým zklamáním, za Palanskim precizně budovanou atmosféru nemohu jít pod pět. ()

Andrej22

To je ono !!! Tady je skvěle vidět naprosto perfektní temná atmosféra, která prochází celým filmem a ten proto neustupuje z tempa. Výkony Ewana McGregora i Pierce Brosnana jsou rovněž perfektní. Podtrženo sečteno 90%. ()

Kundivous

Dlouhé, možnosti scénáře nevyužity, nezvládnutá režie, pointa o ničem, "postelová scéna k smíchu", konec k smíchu. Marně jsem doufal v pokynutí sklenicí sektou a zmizením spisovatele s otevřeným koncem. Ono náhle rychle jedoucí (nehoda, vražda?) auto naprosto zdecimovalo i to malé finále které tam bylo. Drtivá většina postav je nevyužita, děj se točí kolem všeho a ničeho, zmatečnost. Promarněný čas v kině. ()

LukStar

Ewan McGregor a BMW různých typů byli na plátně vidět nejvíce. Zápletka mi přišla lehce triviální a vyvrcholení nebylo to pravé ořechové, myslím, že tomu něco chybělo.. JInak výborná práce kamery a režie. ()

JUX

Perfektne natoceny thriller s divnou zapletkou, jejiz rozlusteni melo asi pusobit wtf, ale spis zanechalo pocit prazdna. Nadherny pochmurny obrazy pobrezi a domu, nizky mraky, dest, tma. Vybornej McGregor, vyborna (!) Cattrall, trapnej Brosnan, kterej proste neumi hrat. Pekny promo na navigacni system BMW :) Hodne napinavy, prestoze tam neni ani jedina akcni scena. ()

BigBen87CZ

Hodinu a půl čekáte, kdy se začne něco dít ... pak se jakoby začne, ale záhy zjistíte o co vlastně jde a čeká Vás další půlhodinka čekání na závěr. Ten má být překvapivý, ale kdo neusnul, ví ho dopředu (já uhádnul i záběry). Vskutku "dvě hodiny poctivé nudy". ()

zebu_cz

Staromilský thriller s vynikajícim Ewanem Mc Gregorem v hlavní roli. Polanski umně stupňuje napětí, diváka dlouho nechává v otázkách. ()

Eres

Tak první půlka filmu vypadala přinejmenším slibně. Velmi podařená atmosféra, povedená kamera i dobré obsazení. Jenže za chvíli sem se v ději filmu přestával orientovat. O postavách se člověk nic nedozví, pouze jméno a že byl většinou agentem CIA, což působí trochu lacině až parodicky. Vůbec bych se nedivil, kdyby pak film vysílala televize jako reklamu na BMW. Celý "střed" filmu je jaké si šťourání a zjišťování faktů a pronásledování autem, které je zřejmě taky od CIA. Na konci se dozvídáme, jaké si vyústění celého filmu. Informace že žena politika,(jméno si bohužel nepamatuji,neboť jich tam bylo tolik)je jak jinak zase naverbovaná od CIA. V tento moment sem nevěděl jestli se smát, nebo brečet. Vše o co tam šlo je taková blbost. Jen u velmi málo známějších režisérů mě mrzelo vyhození peněz za lístek jako u tohoto filmu.Poslední dobou mi to přijde jako nějaká nemoc,jinak kvalitní režisér natočí paskvil s laciným příběhem,dobrými herci a špetkou atmosféry a myslí si,protože je známý,že sklidí slávu a ovace.Tak tedy never more režisérům bez úsudku. ()

P/\/EL

nj, mysteriózní, celkem napínavé, bavilo mě to.....trochu oldskůúl...styl.... no, postavy se chovají nereálně, to je jasný, ale o čem je většina pořádnejch thrillerů....právě o tom.... Ghost writer, nj, logika, motivace, najednou hrdina a detektív.................jinak, kdoví, politici jsou loutky a herci zároveň, agenti.... Je/byl Klaus agentem KGB nebo CIA? ()

janmatys

Vynikající film s - bohužel - předvídatelným dějem. Divák získá v první polovině určitý pocit o tom, jak by to celé mohlo být, a ono to skutečně i tak je, přestože se jej dějové vývrtky snaží tu a tam svést na špatnou cestu. Obsazení Olivie Williams do role Ruth bych v tomto případě považoval za diskutabilní a možná i riskantní, nicméně určitě ne špatné (snad pro někoho). Ewan McGregor dokáže zahrát v podstatě cokoliv, a i když zde nepředvádí nejlepší výkon své kariéry, určitě přesahuje běžný průměr. Co se týče filmové stránky celého tohoto počinu, je Muž ve stínu mistrně střižen a natočen - to nejdůležitější je ovšem ona všudypřítomná "mrazivá" atmosféra v okolních scenériích, ať už je to počasím, pustou krajinou nebo i pocitem z ostrova jako takového. Konspiračních témat je sice napříč filmovým plátnem mnoho, nicméně většina nestojí ani za povšimnutí - narozdíl od toho snímku. Roman Polanski opět předvedl, že je mistrem svého oboru! ()

papinak

Poutavý a napínavý příběh, který ovšem chvílemi trochu nudí. Velmi mile překvapil Pierce Brosman a je vidět, že se dostává do vyzrálého věku. ()

Igwar

Ghost Writer má síce v definícii žánru uvedené "mysteriózny", ale poletujúcich duchov ani iné nadprirodzeno rozhodne nečakajte. Mysterióznym robí film čarovná Polanského réžia a práca so zo strihom a v neposlednom rade skvelé herecké výkony s Ewanom McGregorom na čele. Nedá mi nezmieniť aj Kim Catrall , ktorá zvláda úlohu Amelie Bly bravúrne a dokázala, že jej jedinou doménou nie je iba nadržaná Samantha zo Sexu v meste. Z príbehu veľmi cítiť rukopis spisovateľa Roberta Harrisa, ktorý stojí za takými skvostami ako Fatherland alebo Enigma. Taktiež si nemožno nevšimnúť Polanského nenápadné "údery" pod pás svojej rodnej domovine: A: "Kto ešte okrem USA neuznáva Medzinárodný vojenský tribunál? B: "Irak, Čína, Severná Kórea, Indonézia, Izrael."... Taktiež ma zaujala myšlienka (tentoraz z opačného súdka) o dvoch frontách na letisku. Jedna na let zabezpečený všetkými nepopulárnymi bezpečnostnými opatreniami a jedna na let s minimálnou kontrolou. Do ktorého by ste posadili svoje deti? Záver: Ghost Writer je film , ktorý treba vidieť minimálne dvakrát. Prvý krát sa oboznámite s príbehom a pointou a nasledujúci raz si vychutnáte všetky detaily a to, ako všetko do seba zapadá. Veľakrát je dôležitá každá veta, alebo i slovo...viď. záverečná pointa ()

BMAXX

Výborná politická detektivka se zajímavým koncem. Ewan McGregor nezklamal (jako vždy) a za Eli Wallacha dávám 5* bez rozmyslu :-) ()

anjac

Výborný film s precizně vystiženou až paranoidní atmosférou, která vše jen umocní a na níž se značně podílí i výstižná hudba. Herecké výkony všech hlavních představitelů v čele s Ewanem McGregorem jsou velmi přesvědčivé. Film se věrně drží děje své knižní předlohy Roberta Harrise Duch (The Ghost). Všechno šlape jak čerstvě promazané hodiny a je jen podtrženo koncem (putující lístek a následné McGregorovo pozdvižení sklenky na znamení přípitku), který je bez nadsázky prostě geniální. ()

Calvus77

Poměrně dobrý thriller, řekl bych pocta Hitchcockovi, alespoň tím pomalým tempem. Co se týče času, tak to bylo natočeno skutečně velkoryse. Ale já bych to zkrátil aspoň o půl hoďky a nenudil bych se ani chvilku. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor