Reklama

Reklama

Finální hra

  • Velká Británie Endgame
všechny plakáty
Trailer

Děj britského politického dramatu, oceněného nominací na Zlatý glóbus, je situován do poloviny osmdesátých let minulého století. Tedy do doby, kdy vláda probritského rasistického apartheidu na území Jihoafrické republiky začínala postupně cítit, že její čas se naplnil. A právě v těchto neklidných časech, v nichž každá sebemenší potyčka mohla skončit krvavým masakrem, se v tajnosti daleko odsud, v honosné venkovské vile v Somersetu na jihovýchodě Anglie, sešla nesourodá skupina lidí s jediným cílem - rozhodnout o osudu JAR. Na jedné straně stáli dosavadní vládci z afrikánské Národní strany a proti nim ti, kteří byli ještě nedávno cejchováni jako teroristé a zločinci - členové Afrického národního kongresu. Pod dohledem vlivných lobbistů a tajných služeb byli oni těmi jedinými, kteří mohli zabránit eskalujícímu násilí a hrozbě občanské války. V hlavních rolích se představí vynikající oscarový William Hurt a Chiwetel Ejiofor. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

teutates 

všechny recenze uživatele

Politická propaganda, či historická výpoveď..? Príbeh sa zaoberá politickým rozpoložením v JAR na prelome rokov 1986-1990, následným dopadom na spoločnosť, ekonomiku, rozvoj... Mihne sa tu pár zaujímavých osobností, ako napr. N. Mandela, samozrejme nielen on. Skromný príbeh s veľkou myšlienkou... 7/10 ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Travis v úhlu pohledu smíchal politický drama s akcí,a docela to fungovalo.Tady ale akci, vlastně i nějakej větší pohyb nechal v tašce na hotelu a natočil totální unuděnou,zaprděnou a ukecanou uspávanou,kterou sem s klidnym srdcem po hodině vypnul.Kdyby to bavilo,tak jo,ale tady se řeší jen Jihoafrická republika,a tu mám u prdele.Takže nic.20%. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nic není černobílé. To platí pro všechny režimy, ať už jsou založené na jakékoliv ideologii, apartheid nevyjímaje. A proto mi přišlo Endgame až příliš tendenční. Botha a spol. byli ti zlí a ANC ti hodní, přičemž stejné zločiny byly řazeny na jinou úroveň - kupříkladu bombový útok ze strany ANC byl sice označen za zvěrstvo, ale vzápětí ho omlouvali. To se mi zkrátka nelíbilo. Na druhou stranu to, co předcházelo oficiálním jednáním před prvním demokratickýmii volbami v JAR, je pro mě španělská vesnice, takže jsem toto nevyvážené, trošku příliš dlouhé, "zpravodajství" sledoval se zájmem. Herecky mě potěšilo obsazení Hurta, Marka Stronga a nakonec i Ejiofora, který se mi snad poprvé v něčem vyloženě líbil. A jinak nevím, jestli jsem byl sám, ale představitel Nelsona Mandely mi až neskutečně připomínal Morgana Freemana po lehké omlazovací kůře. :D 65% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,645Tržby Celosvetovo $26,260▐ citeľná hra na štýl prednesu príbehu ako od Greengrassa ale ten je len jeden, takže aj preto to vyznie tak plano aj keď obsadenie celkom slušné a snaživé ale nie je to ono, Pete Travis proste nie je moc dobrý na moc vážne témy /40%/ ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavý politický snímek, který se snaží diváka vtáhnout do děje pomocí polodokumentaristické kamery (vysoká zrnitost a roztěkanost) - ta my však místy přišla až moc rušivá. Pokud nevíte nic o Mandelově okolí a apartheidu v JAR, jistě stojí za zhlédnutí. Jen upozorňuji, že se však víceméně jedná o konverzační záležitost, která je místy trochu zdlouhavá. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Filmovanie prebiehalo na autentických miestach v JAR a Anglicku. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama