Honza je normální devatenáctiletý kluk z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do své přítelkyně studentky a fotografky Terezky. Honza, po tragické smrti svého otce - vášnivého golfisty, vyrůstá jenom s maminkou a malým bráškou Lukáškem. Rodina se smrtí otce těžce vyrovnává, navíc se na ní řítí i existenční problémy v podobě exekutorů vymáhajících pohledávky za lichvářskou půjčku na byt.

Honza se k celé vzniklé situaci staví čelem. Nechce nechat všechny starosti na mamince, a tak místo plánovaných romantických prázdnin s Terezkou ve Francii nastupuje na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho strýc Maxmilián. Právě probíhá Mezinárodní filmový festival a Honza má jedinečnou možnost „vychutnat si“ velký svět z jeho odvrácené stránky – jako myč nádobí a příležitostný číšník v jedné osobě . Pracuje celé dny a noci a všechen výdělek posílá rodině. Na večírku, kde Honza zaskakuje jako číšník se nechtěně dostane do sporu s hlavou partičky zlaté mládeže – golfistou Reném. Strýc Maxmilián zařídí Honzovi brigádu v golfovém klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí, která ho pozve na firemní golfový turnaj. V noci po směně najde Honza na odpališti pohozenou hůl a několikrát zkouší dávno zapomenutý švih. Staré instinkty se vrací. Golfový trenér Karel okamžitě rozpozná velký talent a nabídne mu pomoc. Svůj první turnaj Honza vyhrává. Otevírá se mu cesta do náručí P.R. manažerky Alice, a s ní i cesta do světa malého českého šoubyznysu. Honza brzy začne při své strmé cestě za úspěchem ztrácet půdu pod nohama. Přichází nejen o vztah s Terezkou, důvěru mladšího brášky Lukáška, ale nakonec i přátelství trenéra Karla. Alice ho zavaluje prací v reklamě a bez skrupulí na něm vydělává. Honza přestává mít čas na trénink a poslední kapkou je vážné zranění při tréninku na juniorském mistrovství republiky.. V nemocnici s ním Alice rázně ukončí smlouvu i vztah. A tady teprve Honzův příběh začíná. (oficiální text distributora)

honajz

Něco mezi 2 - 3 *, slabé tři... Není to tak hrozné, kameraman a tvůrce dialogů odvedli slušný díl práce. Nebýt té sociální vsuvky, vlastně úvodu, který je z spadlý z jiného žánru a typu filmu, jde o oddechovku ne nepodobnou těm, jež známe z černobílých veseloher z podobně luxusního prostředí. Filip Tomsa, Sandra Nováková, Nosek, Klepl hrají velmi slušně. Co film sráží, je: naprosto neschopná Jitka Kocurová, neustálý a nezvládnutý product placement, zbytečně dlouhá stopáž (80 minut by stačilo až až), pokusy být vtipný za každou cenu (stylem vtipů v Kameňácích), a samozřejmě nelogičnosti (strýc=otcův bratr je v balíku, ale místo aby pomohl zaplatit dluhy, nechá synovce vydělávat podřadnými pracemi; když trénoval golf, nemusel už najednou dělat v kuchyni?; samozřejmě ty divné časové skoky v ději; nelogické chování postav; koho co hraje Anna Šišková?, bráška, co vypadá jak holčička; chybějící lékařská zpráva...). ()

poz3n odpad!

Jen si to představte. Je sobota večer, už se vám chce spát a jen tak ještě přepínáte programy, jestli nenarazíte na nějakou bombu. V tu chvíli se před vámi objeví Filip Tomsa. Při pohledu na Filipa i jeho malého androgynního bratra, je každému divákovi jasné, že Filipova rodina je v exekuci a nemá ani na holiče. Díky této brilantní řežijní práci s kostými a rekvizitami jsem okamžitě zůstal přikován k obrazovce a pak už si jen užíval hodinu a půl dlouhou jízdu světem golfu, celebrit, bulváru a drahých hotelů a večírků. A když jsem pak šel spát, hřál mě na srdci nejen pocit štěstí, že Filip dokázal porazit toho nesympatického padoucha, ale především pocit úlevy, že už nemusím řešit s jakou cestovkou jet na dovolenou, jakým autem jezdit a jaký energeťák pít. 0/10 ()

Ilicka

Prostinká sportovní vyprávěnka o Honzovi Moudrém (který svému jménu čest nedělá), který se dostal na vrchol, pak na dno a pak (velice překvapivě) překonal všechny a hlavně sám sebe. Žádná Legenda o Slavném návratu se nekoná (Klepl není Smith/ Tomsa není Damon), ale, kupodivu, nebýt těch nechutných a iritujících cameí (Gott, Novotný, WaldaGang...) všemožných existencí české populární/bulvární scény, všudypřítomného product placementu (v jedné scéně byla reklama za hrdinou doostřená lépe než on sám), Jitky Kocurové a jednoho debilního zvratu (Pingle, pití!), jednalo by se o příjemnou a v Čechách toliko neobvyklou žánrovku. Filip Tomsa kupodivu není otravný (vyjma doby, kterou stráví s Jitkou Kocurovou), Nosek si střihl nepříjemně slizkého záporáka a střední generace českých televizí neurazí ani nepřekvapí. Nemyslím si, že by ten film měl být v černé, je to takový neuražející průměr. ()

Karrfik

Samá kritika a docela dost sprostých slov v komentářích. Ano, nejde o žádný zázrak, ale znám spousty horších českých filmů, které jsou kupodivu lépe hodnocené. Sandra Nováková je fain herečka - má podle mě budoucnost. Jitka Kocurová je pěkná baba, ale souhlasím, že hrát fakt neumí... ()

MáŠa

Hodně nepovedená věc trpící hlavně naprosto debilním scénářem, který snad zařadit do nějaký červený knihovny pro nablblý třináctky, nebo nevim, protože je to fakt nehorázně kýčovitý, a co víc, vůbec se tu tvůrcům nedaří tuhle kýčovitost nějak zakrýt, aby z toho tak nečišila. A co se týče toho prostředí golfu, to taky nevim, co si autor myslel, ale nějaké golfové turnaje v tíhle republice veřejnost asi moc nesleduje, tak nevim, že si tady tvůrci zkouší hrát na nějakýho Milana Baroše nebo koho. ()

becki_tu

Zdaleka ne tak tragicky špatné, jako většina posledních českých pokusů o komedii, ale pořád to má do kvalitní zábavy daleko. Jitka Kocurová sice NENÍ herečka, ale jako ozdoba filmu funguje dokonale. Bob Klepl je bezkonkurečně nejzábavnější a Tomsa herecky roste. Ostatní jsou víceméně do počtu a tak jen můžete čekat, která z českých celebrit si tady střihne cameo (Gott, Novotný...). VVV není trapný film a to se v našich českých podmínkách počítá. ()

snaked

ten film shazuje strasna spousta scenaristickych spatnosti... tedy cely scenar. a tech reklam je tam opravdu tolik, ze je to nesnesitelne. reklamni film :-( ()

Kimon

Profesionálně zahráno, profesionálně natočeno, ale scénáristicky silně připomínající ony zámořské filmové příběhy pro nenáročného diváka přežvykujícího Popcorn s kapesníčkem v ruce. V heroickém závěru leckterý kapesníček jistě nezůstal suchý. Vždy't dobro zvítězilo nad zlem, tak jak tomu obvykle v pohádkách bývá. Inu, nedivím se tomu hodnocení. Pokud naši producenti, režiséři a scénáristé nepochopí, že u nás doma nejsme ochotni přijímat naivní příběhy, budou jednoduše nuceni přijímat od diváků silně podprůměrné hodnocení. Je mi líto herců. ()

Handle

No, myslel jsem si, že to bude horší.. Samozřejmě je to film jen na jedno zhlédnutí. První půlka mě dokonce i bavila, pak to bohužel došlo trochu k naivnímu klišé ději, (mrcha ho zradila, hajzl ho ponižuje) celé je to vlastně nezajímavé, ale ty 2* ještě dám... ()

Katullka odpad!

"Běžte se dívat na dvojku a nechte se mě na tak pěkný film dívat..." starosti maminky a můj následný odpad!. ()

Mulosz odpad!

1) Hned první sociální scénou padá jedná z možných variant záměrného kýče. 2) Propagace filmu nejčastěji užívá slogan "Romantická komedie z prostředí golfu". Ani jednou jsem se u toho nerozněžnil, ani jednou nezasmál. Doufám, že to nebylo tím, že jsem blb, cynik a nepoznám vtip ani kvalitu. 3) Charaktery všech postav jsou tak ploché, že nikdo takový se nemůže v reálu vyskytovat. Podobná typologie je možná jen ve filmech záměrného kýče, který se zde však opět nekoná, jak jsme si řekli výše. 4) Jitka Kocurová hraje strašně a tak příšeřně se u toho kření, že její eventuální sexualita jde úplně do háje. 5) Když už nic, čekal jsem, že se Sandra Nováková alespoň znovu odhalí. Toto je snad její první film, kde se tak nestalo, čímž si film sám sobě ubral alespoň minimální potenciál. 6) Proč v každé takové české hovadině musí hrát Postránecký a Konvalinková? 7) Z camea Skameneho a Gotta mě doteď berou mrákoty. Nejde o pouhý výskyt, ale také o životní moudra, která scénář vložil Gottovi do úst. Zde by se dalo při troše dobré vůle najít alespoň jedinou přesvědčivou scénu, neboť jsem nabyl dojmu, že takové hovadiny Gott běžně sděluje i mimo place. 8) Nemohu si pomoci, ale bez Jitky Zelenkové po boku mi přijde Míra Nosek minimálně poloviční:-) 9) Kdo, kdy a proč skládá tak příšernou muziku? 10) Jde o film s dosud absolutně největší mírou product placementu. Zboží, firmy a služby koukají na diváka z každé scény, docela by stálo za to dát si tu práci a veškeré tyto vsuvky spočítat. To by však předpokládalo, že se na tohle dílo člověk znovu podívá, což odmítám. Výsledek = jednoznačný odpad. Mohu po tomto desateru jinak? ()

Gazy

Do nebe volající klišovitá hříčka. Možná, kdyby se tahle "komedie" z prostředí golfu více soustředila na zmíněný sport a ukázala hlavního hrdinu v akci na více turnajích, nemuselo to nakonec dopadnout tak prachbídně. Takhle do popředí bohužel vstupuje naprosto absurdní příběh, toporné herecké výkony a product placement na každém rohu. ()

draggo

Film pravděpodobně vznikl tím stylem, že se sešli inzerenti, dohodli se, jaký svoje produkty tam hodlaj propagovat a nakonec zavolali někoho, aby k tomuhle hodinu a půl dlouhému reklamnímu bloku sepsal nějaký ten příběh. A ten tomu svojí kvalitou naprosto odpovídá. Hloupý, nevtipný a díky vlezlé reklamě na cokoliv velmi obtížně sledovatelný film. /15% a 1*/ ()

baribal

není umění natočit komedii u které se smějete... je těžký natočit komedii u které budete smát a zároveň vám něco dá... tahleta břečka mi dala akorát velký hovno... jedinej dobrej byl Bob Klepl... a možná Goťák... 10% ()