Nick Orton, americký obchodník pracující v Číně, se vydává na pouť mytickým světem čínských bohů a démonů, aby zachránil svět před zkázou a vysvobodil autora Cesty na západ a původní rukopis jeho románu. Největší radostí pětatřicetiletého Nicka Ortona bylo před lety studium čínské historie a literatury, teď se ale živí jako poradce USA na obchodní vztahy s Čínou. Při jedné ze svých cest na Východ se setkává se záhadnou kráskou, která ho přesvědčuje, že současný svět je na pokraji zkázy a on jediný může katastrofu odvrátit. Musí ale vysvobodit v podsvětí ze spárů zloduchů autora Cesty na západ a původní rukopis jeho románu. Nick tajuplné ženě uvěří až v momentě, kdy hodiny náhle začnou běžet pozpátku. Je čas vstoupit císařovou hrobkou ze světa smrtelných do říše duchů, démonů a bohů. Až tady odkryje, že půvabnou průvodkyní podsvětím je sama čínská bohyně milosrdenství, jež ho při jeho misi podsvětím provází a později se zcela lidsky zamiluje. Zde také poznává svého nového učitele, legendárního Opičího krále a jeho přátele, věčně hladového Vepře a Kurážného mnicha, kteří mu na pouti za vzácným rukopisem a panem Wuem budou pomáhat. Proti nim ale stojí stovky nepřátelských nestvůr se záludnými triky a kejklemi a dokonce i samotný vládce zla - cenzor Shu... (oficiální text distributora)

JoKKeR

Ja Hallmark filmy a hlavně ty na dva díle rozdělené zbožnoval:-) byly to opravdu skvělé filmy na odreagovaní a jen relax..podobne jako jason..nebo jednorožec atd...pro mě good zabava:-D 60% ()

kreion

Český dabing mal v tomto snímku na mňa rovnaký efekt, ako vysávač. Zaspával som. Nehovoriac o tom že Halmark tento film reprízoval za rok asi tak 200 krát. Aby som bol však fér, tak som si to po rokoch pustil v originálnom znení a nie je to až také hrozné. 60% ()

FAxPR

"Když mi bylo dvanáct, koukal jsem na to pořád.Fandil jsem opičákovi, vepřovi a mnichovi a slintal nad Bai Ling.Dnes na to koukám spíš z nostalgie..." Reiniš to popsal za me. ()

Lokusta

Neviem, ako by na film zareagovalo moje terajšie ja, ale to detské, ktoré každý deň cvičilo dvojitú otočku Chucka Norrisa, ho zbožňovalo. (Aspoň vieme, akému publiku je toto dielo určené...) ()

lussy.diamond

Když pomineme příběh který se dá předvídat a občasnou směšnost postav, tak film provází spousta krásných efektů a akčních scén.Není to sice žádné veledílo, ale mě si získalo v mých 10-ti letech, kdy jsem ho sledovala pořád.Obdivovala jsem ladnost Ling Bai a byla tajně zamilována do Opičáka =D Oceňuji snahu o náhled do čínské kultury pro dnešní děti.Dnes už se na něj podívám pouze z nostalgie, ale stále ve mě zalíbení zůstalo. ()