Opičí král (TV film)

Monkey King - Ein Krieger zwischen den Welten

Opičí král

Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2001, 150 min

Kvalitní příběh natočený velmi nekvalitně, aneb jak zničit skvělou předlohu. Příběh Sun Wukonga mám velmi rád a i tady to místy stálo za to, ale bylo to zbytečně roztažené a hlavně nudné. Z dvou a půl hodinového filmu stálo za shlédnutí jen asi padesát minut. Zbytek byla nepotřebná omáčka, která byla nesnesitelná. Díky tomu nemůžu hodnotit lépe než třemi hvězdami, ačkoliv kostýmy, efekty a souboje docela ušli.(25.8.2014)

Tento film som ako jeden z mála videl na filmovom kanále Hallmark, aj to len kvôli jeho obrovskej propagácii. Námet je čerpaný z čínskej mytológie a v tomto filme zaujme výprava a filmové triky. Ale inak som mu nevedel prísť nejako na chuť. Thomas Gibson sa asi viac hodí do sitcomu Dharma a Greg ako do celovečernej snímky.(5.8.2003)

• Djkoma

Hallmark nikdy netočil extra kvalitní snímky, ale všechny většinou působili poměrně příjemně. Bohužel Opičí král je "čínsky" podivuhodná fantasy. Kdo zná například Čínskou odyseu od začátku bude vědět, kde vzali američané svou inspiraci (resp. zase si půjčili cizí legendu:)). Škoda, že snímek působí chvílemi nezajímavě a pro diváka trochu nepřístupně. O směšnosti vzhledem k postavám snad raději pomlčím.(31.12.2006)

• Tayen

Nemůžu si pomoct, ale tenhle projekt se mi ze všech filmů od Hallmarku líbil nejméně. Jako lákadlo do jedné z hlavních rolí obsadili Kabira Bediho, ale moc to nepomohlo. Míchat američany s čínskou legendou o Opičím králi není moc dobré. Podle mne je starší seriál o tomto nezdárném duchu stokrát lepší. Hallmark má na více, než takové mrzační mýtů. Merlin se Samem Neillem, nebo Sněhová královna s Bridget Fondou jsou toho pro mne důkazem.(8.7.2005)

Když na ostatních kanálech nedávali nic zajímavého, přepnul jsem to vždy na Hallmark. Skoro pokaždé během celého dne jsem narazil právě na tento film. Nejdříve jsem mu nevěnoval žádnou pozornost, ale později si mě začal více získávat svými efekty, zpracováním a námětem.___Ovšem po pořádném zhlédnutí nakonec z mého nadšeného dojmu zbyl jen průměrný projekt Hallmarku.___ Nejvíce bych nejspíše vyzdvihl efekty, báječné čínské kostýmy a make-up číňanek. Co se týče výkonů, byly většinou průměrné. Snad jen hezká Ling Bai vypadala opravdu jak bohyně z čínské mytologie.___ Nad Rokem draka možná nikdy nezavrhnu a až nebudou kokurenční kanály co dávat, přepnu na Hallmark a tam se určitě najde něco zajímavého...(24.6.2006)

• - Velká část filmu se točila v ateliérech v České republice. (wosho)

• - Film je volnou adaptací příběhu klasické čínské literatury "Cesta na západ". (Stanislaus)