Opičí král (TV film)

Opičí král

Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2001, 150 min

• Tayen

Nemůžu si pomoct, ale tenhle projekt se mi ze všech filmů od Hallmarku líbil nejméně. Jako lákadlo do jedné z hlavních rolí obsadili Kabira Bediho, ale moc to nepomohlo. Míchat američany s čínskou legendou o Opičím králi není moc dobré. Podle mne je starší seriál o tomto nezdárném duchu stokrát lepší. Hallmark má na více, než takové mrzační mýtů. Merlin se Samem Neillem, nebo Sněhová královna s Bridget Fondou jsou toho pro mne důkazem.(8.7.2005)

• Djkoma

Hallmark nikdy netočil extra kvalitní snímky, ale všechny většinou působili poměrně příjemně. Bohužel Opičí král je "čínsky" podivuhodná fantasy. Kdo zná například Čínskou odyseu od začátku bude vědět, kde vzali američané svou inspiraci (resp. zase si půjčili cizí legendu:)). Škoda, že snímek působí chvílemi nezajímavě a pro diváka trochu nepřístupně. O směšnosti vzhledem k postavám snad raději pomlčím.(31.12.2006)

• Zíza

Nejdřív jsem si myslela, že to bude regulární Béčkový film, ale po deseti minutách jsem si byla jistá, že to je Céčkový film, bohužel rychlost odcházení i náznaků kvality odcházela čím dál rychleji a v polovině filmu odešla do ztracena a kvality filmu se začaly procházet na samém dnu. Takhle děsný film už jsem neviděla dlouho, snad i kvůli němu budu muset přehodnotit všechny své dosavadní odpady!... X-D Ale může pobavit, když si k němu sednete s dobrými přáteli, sklenkou vína/půllitrem piva/staganem vodky, a zahrajete si na komentátory. Navíc ta přehnaná stopáž!! @___@(13.4.2010)

Tento film som ako jeden z mála videl na filmovom kanále Hallmark, aj to len kvôli jeho obrovskej propagácii. Námet je čerpaný z čínskej mytológie a v tomto filme zaujme výprava a filmové triky. Ale inak som mu nevedel prísť nejako na chuť. Thomas Gibson sa asi viac hodí do sitcomu Dharma a Greg ako do celovečernej snímky.(5.8.2003)

Když pomineme příběh který se dá předvídat a občasnou směšnost postav, tak film provází spousta krásných efektů a akčních scén.Není to sice žádné veledílo, ale mě si získalo v mých 10-ti letech, kdy jsem ho sledovala pořád.Obdivovala jsem ladnost Ling Bai a byla tajně zamilována do Opičáka =D Oceňuji snahu o náhled do čínské kultury pro dnešní děti.Dnes už se na něj podívám pouze z nostalgie, ale stále ve mě zalíbení zůstalo.(6.6.2010)

• - Velká část filmu se točila v ateliérech v České republice. (wosho)

• - Film je volnou adaptací příběhu klasické čínské literatury "Cesta na západ". (Stanislaus)