Opičí král (TV film)

Monkey King - Ein Krieger zwischen den Welten

Opičí král

Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2001, 150 min

Tento film som ako jeden z mála videl na filmovom kanále Hallmark, aj to len kvôli jeho obrovskej propagácii. Námet je čerpaný z čínskej mytológie a v tomto filme zaujme výprava a filmové triky. Ale inak som mu nevedel prísť nejako na chuť. Thomas Gibson sa asi viac hodí do sitcomu Dharma a Greg ako do celovečernej snímky.(5.8.2003)

Když pomineme příběh který se dá předvídat a občasnou směšnost postav, tak film provází spousta krásných efektů a akčních scén.Není to sice žádné veledílo, ale mě si získalo v mých 10-ti letech, kdy jsem ho sledovala pořád.Obdivovala jsem ladnost Ling Bai a byla tajně zamilována do Opičáka =D Oceňuji snahu o náhled do čínské kultury pro dnešní děti.Dnes už se na něj podívám pouze z nostalgie, ale stále ve mě zalíbení zůstalo.(6.6.2010)

• Zíza

Nejdřív jsem si myslela, že to bude regulární Béčkový film, ale po deseti minutách jsem si byla jistá, že to je Céčkový film, bohužel rychlost odcházení i náznaků kvality odcházela čím dál rychleji a v polovině filmu odešla do ztracena a kvality filmu se začaly procházet na samém dnu. Takhle děsný film už jsem neviděla dlouho, snad i kvůli němu budu muset přehodnotit všechny své dosavadní odpady!... X-D Ale může pobavit, když si k němu sednete s dobrými přáteli, sklenkou vína/půllitrem piva/staganem vodky, a zahrajete si na komentátory. Navíc ta přehnaná stopáž!! @___@(13.4.2010)

Když na ostatních kanálech nedávali nic zajímavého, přepnul jsem to vždy na Hallmark. Skoro pokaždé během celého dne jsem narazil právě na tento film. Nejdříve jsem mu nevěnoval žádnou pozornost, ale později si mě začal více získávat svými efekty, zpracováním a námětem.___Ovšem po pořádném zhlédnutí nakonec z mého nadšeného dojmu zbyl jen průměrný projekt Hallmarku.___ Nejvíce bych nejspíše vyzdvihl efekty, báječné čínské kostýmy a make-up číňanek. Co se týče výkonů, byly většinou průměrné. Snad jen hezká Ling Bai vypadala opravdu jak bohyně z čínské mytologie.___ Nad Rokem draka možná nikdy nezavrhnu a až nebudou kokurenční kanály co dávat, přepnu na Hallmark a tam se určitě najde něco zajímavého...(24.6.2006)

• Tayen

Nemůžu si pomoct, ale tenhle projekt se mi ze všech filmů od Hallmarku líbil nejméně. Jako lákadlo do jedné z hlavních rolí obsadili Kabira Bediho, ale moc to nepomohlo. Míchat američany s čínskou legendou o Opičím králi není moc dobré. Podle mne je starší seriál o tomto nezdárném duchu stokrát lepší. Hallmark má na více, než takové mrzační mýtů. Merlin se Samem Neillem, nebo Sněhová královna s Bridget Fondou jsou toho pro mne důkazem.(8.7.2005)

• - Film je volnou adaptací příběhu klasické čínské literatury "Cesta na západ". (Stanislaus)

• - Velká část filmu se točila v ateliérech v České republice. (wosho)