Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nick Orton, americký obchodník pracující v Číně, se vydává na pouť mytickým světem čínských bohů a démonů, aby zachránil svět před zkázou a vysvobodil autora Cesty na západ a původní rukopis jeho románu. Největší radostí pětatřicetiletého Nicka Ortona bylo před lety studium čínské historie a literatury, teď se ale živí jako poradce USA na obchodní vztahy s Čínou. Při jedné ze svých cest na Východ se setkává se záhadnou kráskou, která ho přesvědčuje, že současný svět je na pokraji zkázy a on jediný může katastrofu odvrátit. Musí ale vysvobodit v podsvětí ze spárů zloduchů autora Cesty na západ a původní rukopis jeho románu. Nick tajuplné ženě uvěří až v momentě, kdy hodiny náhle začnou běžet pozpátku. Je čas vstoupit císařovou hrobkou ze světa smrtelných do říše duchů, démonů a bohů. Až tady odkryje, že půvabnou průvodkyní podsvětím je sama čínská bohyně milosrdenství, jež ho při jeho misi podsvětím provází a později se zcela lidsky zamiluje. Zde také poznává svého nového učitele, legendárního Opičího krále a jeho přátele, věčně hladového Vepře a Kurážného mnicha, kteří mu na pouti za vzácným rukopisem a panem Wuem budou pomáhat. Proti nim ale stojí stovky nepřátelských nestvůr se záludnými triky a kejklemi a dokonce i samotný vládce zla - cenzor Shu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Sokkk_y 

všechny recenze uživatele

Když na ostatních kanálech nedávali nic zajímavého, přepnul jsem to vždy na Hallmark. Skoro pokaždé během celého dne jsem narazil právě na tento film. Nejdříve jsem mu nevěnoval žádnou pozornost, ale později si mě začal více získávat svými efekty, zpracováním a námětem.___Ovšem po pořádném zhlédnutí nakonec z mého nadšeného dojmu zbyl jen průměrný projekt Hallmarku.___ Nejvíce bych nejspíše vyzdvihl efekty, báječné čínské kostýmy a make-up číňanek. Co se týče výkonů, byly většinou průměrné. Snad jen hezká Ling Bai vypadala opravdu jak bohyně z čínské mytologie.___ Nad Rokem draka možná nikdy nezavrhnu a až nebudou kokurenční kanály co dávat, přepnu na Hallmark a tam se určitě najde něco zajímavého... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Hallmark nikdy netočil extra kvalitní snímky, ale všechny většinou působili poměrně příjemně. Bohužel Opičí král je "čínsky" podivuhodná fantasy. Kdo zná například Čínskou odyseu od začátku bude vědět, kde vzali američané svou inspiraci (resp. zase si půjčili cizí legendu:)). Škoda, že snímek působí chvílemi nezajímavě a pro diváka trochu nepřístupně. O směšnosti vzhledem k postavám snad raději pomlčím. ()

Reklama

ripo 

všechny recenze uživatele

Tento film som ako jeden z mála videl na filmovom kanále Hallmark, aj to len kvôli jeho obrovskej propagácii. Námet je čerpaný z čínskej mytológie a v tomto filme zaujme výprava a filmové triky. Ale inak som mu nevedel prísť nejako na chuť. Thomas Gibson sa asi viac hodí do sitcomu Dharma a Greg ako do celovečernej snímky. ()

lussy.diamond 

všechny recenze uživatele

Když pomineme příběh který se dá předvídat a občasnou směšnost postav, tak film provází spousta krásných efektů a akčních scén.Není to sice žádné veledílo, ale mě si získalo v mých 10-ti letech, kdy jsem ho sledovala pořád.Obdivovala jsem ladnost Ling Bai a byla tajně zamilována do Opičáka =D Oceňuji snahu o náhled do čínské kultury pro dnešní děti.Dnes už se na něj podívám pouze z nostalgie, ale stále ve mě zalíbení zůstalo. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale tenhle projekt se mi ze všech filmů od Hallmarku líbil nejméně. Jako lákadlo do jedné z hlavních rolí obsadili Kabira Bediho, ale moc to nepomohlo. Míchat američany s čínskou legendou o Opičím králi není moc dobré. Podle mne je starší seriál o tomto nezdárném duchu stokrát lepší. Hallmark má na více, než takové mrzační mýtů. Merlin se Samem Neillem, nebo Sněhová královna s Bridget Fondou jsou toho pro mne důkazem. ()

Zajímavosti (2)

  • Velká část filmu se točila v ateliérech v České republice. (wosho)
  • Film je volnou adaptací příběhu klasické čínské literatury "Cesta na západ". (Stanislaus)

Reklama

Reklama