Opičí král (TV film)

Monkey King - Ein Krieger zwischen den Welten

Opičí král

Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 2001, 150 min

Kvalitní příběh natočený velmi nekvalitně, aneb jak zničit skvělou předlohu. Příběh Sun Wukonga mám velmi rád a i tady to místy stálo za to, ale bylo to zbytečně roztažené a hlavně nudné. Z dvou a půl hodinového filmu stálo za shlédnutí jen asi padesát minut. Zbytek byla nepotřebná omáčka, která byla nesnesitelná. Díky tomu nemůžu hodnotit lépe než třemi hvězdami, ačkoliv kostýmy, efekty a souboje docela ušli.(25.8.2014)

• Zíza

Nejdřív jsem si myslela, že to bude regulární Béčkový film, ale po deseti minutách jsem si byla jistá, že to je Céčkový film, bohužel rychlost odcházení i náznaků kvality odcházela čím dál rychleji a v polovině filmu odešla do ztracena a kvality filmu se začaly procházet na samém dnu. Takhle děsný film už jsem neviděla dlouho, snad i kvůli němu budu muset přehodnotit všechny své dosavadní odpady!... X-D Ale může pobavit, když si k němu sednete s dobrými přáteli, sklenkou vína/půllitrem piva/staganem vodky, a zahrajete si na komentátory. Navíc ta přehnaná stopáž!! @___@(13.4.2010)

Když pomineme příběh který se dá předvídat a občasnou směšnost postav, tak film provází spousta krásných efektů a akčních scén.Není to sice žádné veledílo, ale mě si získalo v mých 10-ti letech, kdy jsem ho sledovala pořád.Obdivovala jsem ladnost Ling Bai a byla tajně zamilována do Opičáka =D Oceňuji snahu o náhled do čínské kultury pro dnešní děti.Dnes už se na něj podívám pouze z nostalgie, ale stále ve mě zalíbení zůstalo.(6.6.2010)

• Djkoma

Hallmark nikdy netočil extra kvalitní snímky, ale všechny většinou působili poměrně příjemně. Bohužel Opičí král je "čínsky" podivuhodná fantasy. Kdo zná například Čínskou odyseu od začátku bude vědět, kde vzali američané svou inspiraci (resp. zase si půjčili cizí legendu:)). Škoda, že snímek působí chvílemi nezajímavě a pro diváka trochu nepřístupně. O směšnosti vzhledem k postavám snad raději pomlčím.(31.12.2006)

Tento film som ako jeden z mála videl na filmovom kanále Hallmark, aj to len kvôli jeho obrovskej propagácii. Námet je čerpaný z čínskej mytológie a v tomto filme zaujme výprava a filmové triky. Ale inak som mu nevedel prísť nejako na chuť. Thomas Gibson sa asi viac hodí do sitcomu Dharma a Greg ako do celovečernej snímky.(5.8.2003)

• - Film je volnou adaptací příběhu klasické čínské literatury "Cesta na západ". (Stanislaus)

• - Velká část filmu se točila v ateliérech v České republice. (wosho)