Ondine

• Česko Ondine: Víla z hlubin (více)

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.  Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (oficiální text distributora)

SuperFigo

Tak tohle bylo moc krásné. Dlouho jsem byl napjatý jak to nakonec bude, je Ondine opravdu mořská panna nebo není?:) Pohádkově romantické s dramatickou tečkou na závěr. Herci velmi příjemní a musel jsem jim držel palce. A to Irsko. Nádhera. ()

Petyas

Úplně něco jiného, než jsem od tohoto filmu čekal. O to větším a příjemnějším překvapením pro mne ale tento film byl. Collin Farrell hraje velmi zvláštně, ale přesvědčivě a na Alici Bachleda se dá dívat. Scénář je tak normální, ale tak zajímavý a napínavý, že dokáže zaujmout. Ani na chvíli jsem se nenudil a film jsem si příjemně užil. Je tak ponurý, tajemný, chladný jako Irsko samo. 80% ()

Harts

Poetický film zasazený do dramatu, fascinující. Mořské panny vždy byly zahaleny určitou mystikou a proto je tento film krásně zvláštní. ()

frbulka

Ondine je snímek plný malebných obrazů přírody, milých dialogů a bolestivých životních pravd. Je plný poetiky, ukazuje nevšední kouzelné prostředí irského pobřeží v čele s dokonalou dvojicí Colin Farrell-Alicja Bachleda. Kdo si libuje v těchto nádherných obrazech, tomu bude film pastvou pro oko i pro duši jako mě. Kdo ale očekává velký příběh nebo honosnou výpravu, bude nejspíš zklamán. Ondine je skromná, malá a krásná pohádka s koncem, který ať si prožije každý sám...80%. ()

..Anya

Takové pěkné, a líbivé. Přesto tak žádné a nudné i přes svoji mrazivou a mokrou atmosféru s parádním Colinem a krásnými nožkami sličné Alicjie Ve třetí třetině se začíná konečně něco dít a teprve tehdá mě to začalo zajímat. ()

radaza

Jak jsem četl komentáře, tak mě překvapilo, že ostatním ten film nepřipadal tak předvídatelný jako mě. Nemluvě o různých nepravděpodobných detailech (útěk námořní policii, dcera intelektuálka ad.). 3. hvězdička za herce... ()

PavelZava

Film mě do sebe vtáhl magickou atmosférou zeleného Irska, kde jsem, ale nebyl, Irové jsou zvláštní . Pohádkový začátek, který je podporován fantazií malé Annií a další podivnými událostmi míři k zajímavému finále. Shlédl jsem jedním dechem a napnutý uf ... ()

bolf!k

Dokud člověk mohl věřit, že jde o opravdovou mořskou vílu, tak to bylo kouzelné. Pak člověku ale všechny sny vzali a bohužel už to nebylo ono. 70% ()

fraktal

Výborná hudba, překrásná - a možná až příliš neuvěřitelná dcerka (obě - jak víla, tak dcera se chovají prostě příliš bezchybně, příliš dokonale). Hollywoodský závěr bohužel ubírá příběhu na síle. ()

candy_daze

V únosné míře poetické a zároveň lidské. Krásné v kontrastu s drsnou irskou přírodou. Pro Farrella role ideální. Za mě jo :) ()

dakarin

Jemné pohádkové zasněné lidské zvláštní... Sympatičtí herci, originální příběh, důvěryhodná atmosféra a taky dovedně a vtipně zakomponované tajemství - mohu doporučit ;-) ()

tranquill

Mysteriozní drama, citlivě natočené a skvěle zahrané. Příběh vskutku originální, vstřebává pohádkovou mysteriozitu, rodinné i osobní problémy, a dotkne se ho i kriminální linka. A samozřejmě romantika. Film mne mile překvapil. ()

pepa3rd

Příjemně pohádkově tajemné vyprávění u kterého je skoro škoda, že to tajemno nezůstalo až do závěrečných titulků :). 70 % ()

Melvej

Tento film rozhodně patří mezi ty zajímavější kousky. Už jen svým začátkem, kdy rybář vytáhne z moře krásnou dívku v síti na ryby. Koho by napadlo, že by mohlo jít o jakousi mořskou pannu? Samozřejmě nikoho jiného než dítě onoho rybáře. Pan Neil Jordan nám tak ukazuje dva pohledy na svět, ten dospělý, který by chtěl věřit na něco nadpřirozeného, ale zdravý rozum mu to nedovolí, a ten dětský, podle něhož jasná fakta mluví za vše, zachráněná dívka je mořská panna. Díky tumoto filmu jsem si vzpomněl na své dětství a po celou dobu filmu jsem pevně věřil tomu, že pohádky nejsou jen vymyšlené příběhy. ()

Oonika

Ty jo, kdo by to byl řekl, že se dá skloubit tolik odlišných věcí dohromady, do toho obsadit sexy Colina a pořád to bude mega dobrý! Super hudba, super všechno vlastně... Konečně zase trochu odlišný film :) ()

ER

Byl jednou jeden rybář, který neměl moc štěstí v životě. Manželství se mu rozpadlo, dcera je těžce nemocná a moc ryb mu v síti neuvázne. Ještě, že tu jsou mořské panny. Legendy o nich jsou k nalezení v knihovně zapadlé irské vesničky, takže když se při jednom lovu v jeho síti objeví pohledná dívka, ani se není čemu divit. Což je kámen úrazu filmu, kdy se nedaří vtáhnout diváka do děje a vyvolat patřičné vzrušení i přes snahu to hrát "na obě strany". Jde o mořskou pannu nebo ne? Přinesla mi štěstí nebo to je jen náhoda? Je kupa řas tulením kožichem mořské panny nebo to je jen kupa řas? Jen tklivě procítěná hudba nepomáhá navodit tu správnou atmosféru, kterou pak "pohřbívá" vpád bývalého milence, který opět převažuje misku vah k filmu typu-bez revolveru se to neobejde. Ne . Další Pán velryb to není, byť místy se k němu blíží. ()

martyraz

Vav, odišli mi slová, presne ani neviem,ale asi takto: zamiloval som sa! Toto je jeden z filmov,ktorý naplňa moje skutočné Ja. Ano, sila myšlienky či slova môže byť zázračná, minimálne tak ako je pre mňa tento film. Film pre ľudí, ktorí si všímaju viac ako len príbeh...(Kto mi predá LUCY D. ?). ()

E lan

Výborně vystavený příběh, sympatické herecké výkony a minimalistické (a přitom velmi působivé) ztvárnění. Navíc je vše podbarveno příjemnou a podmanivou hudbou na těch pravých místech. Po dlouhé době jsem u filmu ani nedutal (nebo nedatloval něco do počítače...). ()