Pobrežie Kóreje v novembri 1952, v tomto teritóriu operuje 77 operačná skupina námorníctva USA a jej lietadlové lode Hornet, Essex a Savo. Sledujeme životy pilota Harryho Brubakera, osádku záchranného vrtuľníku a veliteľa skupiny tesne pred útokom na štyri mosti na rieke Toko-Ri, ktoré sú bránené obrovským množstvom protilietadlových diel. Američania chcú týmto spôsobom dokázať Južnej Kóreii, že budú útočiť i pod rizikom veľkých strát a donútia ich k zastaveniu bojov. (andykovac)

Mikino00

Velká reklama na námořnictvo v uhlazeném hávu. Je sice pěkné se dívat na Holdena v dobách jeho největší slávy a půvabnou Grace, která i těch 20 minut co tam je, naprosto okouzlí, závidím Holdenovi scénu v bazénu, hned bych si to s ním vyměnil. Celý film je taková pomalá příprava na finále, jehož konec jsem opravdu nečekal. Slabší válečný film. ()

Brejlil

Nemastné, neslané, občas nechtěně vtipné. Klady: letadla, zobrazení startu z letadlové lodi, některé letecké záběry, zvláštní melancholie a neustálý pocit nevyhnutelnosti. Zápory: Mickey Rourke jako irský leprechaun, dnes zastarale působící triky, zvláště modely mostů u Toko-Ri, celá role paní Brubakerové, celá scéna v bazénu (přes jistou odvahu). Jednou se to shlédnout dá, některé věci jsou ne-li zdařilé, tak alespoň (skoro) průkopnické, ale že by to byl dobrý film? ()

ddf76

Dnes uz vycpela agitka s velkym patosem. Na tehdejsi dobu pekne zabery ze vzduchu, ale to je jedina pozitivni vec na tomtu snimku. ()

Lucas87

Takový dědeček TOP GUNu, s vynikajícím Holdenem, ovšem musel si u toho říkat, kdy to už skončí. Nevtáhlo mě to moc do děje :( ()

Killingjoke

Docela dobře natočené válečné drama z prostředí námořních stíhačů v období války v Koreji. V době vzniku filmu se psal rok 1954, z toho důvodu nemůže být naprosto nikdo překvapen jistou mírou idealizace a výskytem vzletných projevů. Mne naopak překvapilo, že se tady moc nehraje na vlasteneckou linku, ale spíše se jedná o pohled mužů ve válce, kteří víc než na „hvězdy a pruhy“ myslí na svou rodinu a vlastní přežití. Rozhodně je v Mostech méně patosu než-li v pozdějších a hlavně v poslední době natáčených válečných filmech. A konec mne pak opravdu překvapil… Technické zpracování snímku a hlavně pak letecké scény jsou naprosto úžasné a na dobu vzniku velmi vyspělé. Životním filmem Williama Holdena sice asi byl Sunset Blvd., ale i jeho role válečného pilota vůbec není špatná. No a Grace Kelly, která se ve snímku objeví jen asi na dvacet minut, vykreslí starostlivou manželku takovým okouzlujícím způsobem, že by se od ni zpět do války nechtělo žádnému chlapovi… ()

sigf07

Pozoruhodné válečné drama, které sice opět oslavuje hrdinství amerických vojáků (tentokrát pilotů bombardérů), ale nesklouzává k přehnanému patriotismu. Velkým plusem je pro mě volba korejské války coby konfliktu, který se ve filmech moc často neobjevuje a běžný Středoevropan jej zná maximálně díky seriálu M.A.S.H. Za podobně dobrou považuji i rozhodnutí zaměřit se na úderný svaz letadlových lodí - přestože jde o značně unikátní jednotku, nesetkáváme se s ní až na vyjímky (Top Gunn, Žhavé výstřely) ve filmech často. Volba unikátního námětu by však sama o sobě nestačila na unikátní hodnocení a přestože jsou triky na svou dobu skvělé a styl vyprávění byl zvolen poutavý, jsou nejsilnější stránkou filmu herecké výkony. A to nemluvím jen o ústřední postavě ostříleného válečníka ani o tradičně půvabné Grace Kellyové, jelikož uznání si zaslouží i vedlejší postavy. ()

route60

Některé dialogy Mosty na Toko-Ri jsou nejen z dnešního pohledu naivní a sebeparodické až to pěkné není a proto toto válečné drama mě moc nebere, jediný důvod proč se na Mosty kouknu je technikcká stránka filmu. 25% ()

tulakfelix

William Holden *****, letadla a provoz letadlové lodě *****, bojové scény s letadly ****, bojové scény na zemi *, scénář odpad! ()

Puchyr

Jako fanoušek především starých válečných filmů jsem si tento kus nenechal ujít. Jaký heroismus? Povedený válečný film dokonce bych tvrdil velkofilm. Už jenom tématika Korejské války byla poutavá, já ji znám z filmu Pouta války a ze seriálu M.A.S.H... Nádherná výprava, letadlová loď, bojová letadla, reřisér vyčerpal vše. Skvělý William Holden a jeho dovolaná v Japonsku než se pustí do nebezpečné válečné akce. Na svou dobu je film převratný, rok 1954 a barevný? a kamera nadherná stejně jako režie. Skvělý válečný nálet na Korejské mosty a následné přežívání v nepřátelském poli po sestřelení. Už dlouho jsem tak dobrý válečný film neviděl a snad už dnes je neumí nikdo nebo jen málo kdo udělat. Dnes v době počítačů je natočit válku snadné a někdy je to spíš na škodu. V době kdy hollywood v plenkách barevného filmu natočil dokonalou podívanou bez počítačů a vše vypadá reálně. Tenhle film si asi pustim ještě mockrát. Dávat do vzlášní škatulky Korejské války z pohledu amerických pilotů. 80%.. ()