V rámci amerického experimentu byl zrušen rozsudek smrti a vězení jsou teď napěchována bývalými odsouzenci. Skupina více než dvou set ruských vězňů je poslána na nehostinný ostrov a ponechána svému osudu. Brzy se tu vytvoří drsné společenství s ještě drsnějšími pravidly. V boji o přežití nebude nikdo ušetřen… (oficiální text distributora)

siloalampa

Ak by sme sa mali nad týmto filmom zamýšľať, tak je to dosť blbá a absolútne nelogická hovadina. Vylodiť trestancov na ostrove, aby sa tam navzájom pozabíjali a požrali. Nechcem vyzdvihovať žiadny vládny systém, ale snáď je najhoršie už za nami a žiadny antikrist sa k moci nedostane. No, ale! Pozeralo sa na to pohodlne a ja som sa príjemne zabával, a to najmä vďaka tomu Rusovi, čo celý film tak krásne táral, čím si odomňa vyslúžil hviezdu navrch. ()

Schlierkamp

Ruský akční thriller z blízké budoucnosti, jenž popisuje jeden neobvyklý experiment s doživotně odsouzenými vězni. Dvě stovky většinou zarputilých zabijáků jsou v rámci tajemného projektu Terra Nova umístěny spolu se zásobami na několik měsíců na obrovském neobydleném ostrově Nová země v Karském moři a ponecháni bez dohledu jejich osudu. Nikoho nepřekvapí, že následovala prvotřídní vyvražďovačka, obzvláště když se tito dementi začali zabíjet už na lodi cestou na ostrov. Velmi zajímavé bylo sledovat, jak se dá za krátkou dobu v odloučené společnosti vytvořit kult diktátora s krutými způsoby udržení moci a neschopnost tyranizované většiny s tímto stavem něco udělat. Ve skupině odsouzených vrahů se nachází i inteligentní zádumčivý Ivan Grigorjevič Živin, jehož roli přesvědčivě ztvárnil K. Lavroněnko, jenž se postupně stane morálním vůdcem přeživších trestanců. Dvojice režisérů se snažila ukázat i něco z nádherné arktické přírody, zejména při neúspěšném pokusu Živina o robinsonský způsob přežití v divočině. Thriller obsahuje značný počet poměrně kvalitních skupinových akčních scén, avšak nereálný závěr se dle mého názoru poněkud vymkl kontrole a pozbyl už na tak chabé věrohodnosti. Přesto se domnívám, že Nová země je zajímavé dílo s mnoha působivými scénami, jež se odehrává v totálně odloučené oblasti. ()

waska

Není to úplně špatný film - některé scény jsou vážně povedené - ale působí na mě dost neosobně, nemastně a neslaně. Asi proto, že jsem pořádně nevěděl kdo je kdo. ()

swiss

Po hodině jsem některým těm chlapíkům začal fandit. Solidně vyrobený film. Lidi jsou prostě takový... ()

Lavinia

Ano, akční. Ano, masakr. Ano, brutální. Ano, surovosti. Ano, kanibalismus. Ano, nadějný happy-end. Ano, zbývá otázka: Science fiction? Snad ano, jinak to nemohl nikdo myslet vážně. ()

DJ Kritik

Prečo si každý myslí, že dať zločincom slobodu, prináša okamžitý chaos. Tak trochu drsná hra o prežitie s nezvyčajnou formou súťaže. Vtiahnutie do deja: **** Akčnosť: *** ()

Mamlas

Námětem zajímavé. Věřím, že tak nějak by výlet podobných muklů mohl probíhat. Realizace taková slabší, zejména ta komorní část, než se vrátí ke skupině, se táhla. Dívatelný podprůměr. (35%) ()

MUNRO

Zajímavý film o trestanecké kolonii umístěné na ostrově plém ledu a sněhu..Drsné praktiky znesvářených skupin,neúspěšný pokus o osamostatnění 2 trestanců a jejich pokus o vzpouru po nucenném návratu do kolonie a hlavně působivá severská krajina dostávají tenhle film do nadprůměru.Osobně mám jeden problém a to jsou neobyčejně nesympatické tváře ruských herců.Kdyby Melnik obsadil svůj film zajímavějšími tvářemi(do amerických I evropských filmů se stále více prosazuje spoustu herců z Německa,Dánska,Francie,atd.),neváhal bych a hodnotil bych plným počtem hvězd. ()

Kurovec

Drsná nerealistická varianta jak vyřešit problém s přeplněnými věznicemi.....závěrečná pointa mě plně uspokojila. Na rusáky slušný. ()

Saxos

Trocha utopie neuškodí. Zajímavý projekt, který by nefungoval ani mezi skupinou zdánlivě slušných a přizpůsobivých jedinců. Natož u pěkné směsky vybrané z doživotně odsouzených, kdy úmrtnost by byla stoprocentní i bez zásahu zřizovatelů. Film nepřekvapil ani poměrně znatelnou brutalitou. Roli si střihnul i Konstantin Levroněnko, asi jako malé zatrénování na Kajínka. ()

Snakefinger

Mrazivá zkušenost z ruského severu. Už dlouho se mi nestalo, že jsem byl filmem tak konsternován. Jedinečný nápad, špičkově zfilmovaný a zpracovaný. Trochu nevyvážená režie a pomalý střed filmu byly plně nahrazený fatálním koncem. Naprosté doporučení. ()

XTrader

Po shlédnutí jsem to viděl na 3 hvězdičky, ale s odstupem cca týdne tomu musím ještě jednu přidat. Film byl jak po filmařské tak po herecké stránce velmi dobře zvládnutý, rysy a charaktery postav výstižné. 75% ()

SobikGSXR

Ve mně film z dálného východu vždy něco zanechá a u tohoto dílka tomu nebylo jinak. Nemůžeme zde sice mluvit o krásné krajině nebo o filmu, na který se budete dívat se svojí přítelkyní před spaním, ale svým způsobem bylo ve filmu vše. Přátelství, akce, napětí, láska (sice jen s gumovými panami, ale co naplat) atd., atd. Já tenhle styl prostě můžu a proto 5/5. ()

Pellik

Po filme Kajínek som čakal od Lavroněnka minimálne tak isto dobrý film. Žiaľ, nepodarilo sa. Námet síce nebol zlý, ale napätie chýbalo počas celého filmu. Raz sa bojovalo o jedlo, potom o život a stále to isté dokola. Hľadám aspoň jednu vec, malý detail, ktorý ma naozaj upútal. Ak ho nájdem, doplním komentár. ()

Sandai

Surový, syrový snímek. 200 vrahů, psychopatů a násilníků na subpolárním ostrově bez zvířat,stromů. a dohledu. Zásoby mají na tři měsíce a k tomu sekery a nože. Poslední zemře. ()

goodridge

Po slusnom uvode to v strede stratilo grady ale ktore sa potom na koniec zase vratily. Malo to potencial, ale volaako sa ma to nechytilo. Na jedno zhliadnutie slusny film. Je vidiet ze aj rusi vedia natocit slusny film ()

Spanki

za mě trochu nevyužitý nápad. Obzvláště závěr je hodně slabý. Ale film se mi líbil a zajímalo, jak to skončí. Herecky velmi dobrý, všem se to dalo věřit. ()