Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nemecký národ sa utápa v sledovaní reality show každého druhu. Rainer pracuje ako producent niekoľkých z nich. Jeho život je šialený a jemu sa to páči. Ale to iba do chvíle, kým sa ho pokúsi zabiť mladé dievča. Keď pochopí prečo, otvoria sa mu oči a odchádza z tohto šialeného sveta vymývania mozgov. Spolu s Pegah vymyslia skvelý plán, ako zachrániť nemeckú spoločnosť pred totálnym kultúrnym a spoločenským sebazničením... (wata)

(více)

Recenze (18)

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Pěkný revolucionářský příběh o partě lidí, která chce změnit tu ubohost TV pořadů v televizi, což mají moji naprostou podporu. Protože tento jev není jen u nás v televizi, ale po celém světě. Laciná zábava všech reality show, seriálů, tupostí, trapných zábavných pořadů. Novodobý fašismus, který se nekoná prostřednictvím politiky, ale vymazáváním mozků přes televizní obrazovku. Komediální ladění je akorát a herci nepřehrávají. Jinak začátek filmu je skvělý a myslíte si, že film bude hodně drsná záležitost :-) ()

pm 

všechny recenze uživatele

Agrese a rychlé tempo nahradily v úvodu psychologii postav, aby se z toho nakonec vyklubal úplně jiný film, než se původně zdálo. Kdybych nemusela přemýšlet nad tím, z čeho ti lidi vlastně žijí...a míní žít do budoucna, bylo by mé hodnocení jednodušší. Nahoru s Fassbinderem! Německo přepíná, Německo opět přemýšlí! ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Titanik jako reality show. Představte si tu sledovanost v sobotu večer. Závod spermií a vítězka vyhrává chlapa. Atd. Reality show. CITÁT - Pozor! Připravit! Start!......... Chcete se nechat utopit, Chcete supr dítě? Chcete, chcete,....tak pan Rainer by to mohl zařídit. Jenže pan Rainer je v raiši. V Německém filmu se šňupe víc než v americkém černošském harlemu. A taky to má své následky. CITÁT - To musí být omyl.... Mě se to moc nelíbilo a ani nebylo komu fandit. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Ano souhlasím, dobrá myšlenka, ano, taky nesnáším, jak pokleslé tv pořady dělají z velké části národa nemyslící idioty a ano, věřím, že je Weingartner schopný režisér, co má na svém kontě dobré kousky, to však nemění nic na tom, že je Free Rainer špatný film. Ani nevím, kterými nedostatky mám začít, zda nedomyšleným scénářem, žánrovou nerozhodností (jako by si režisér neuměl vybrat, jestli z toho chce mít lacinou komedii, drama o vině a vykoupení, sondu do života sociálně odstrčených lidí a bůh ví co ještě), odfláklou psychologií všech relevantních postav a především jejich neuvěřitelně hloupému a nelogickému chování. SPOILER: Velké zvíře jedné televizní stanice, které se normálně chová jako naprosté hovado, co šňupe koks na kila, po krátkém pobytu v nemocnici prozře, dá výpověd' v lukrativní práci, prodá všechen svůj majetek a s cizí dívkou, které údajně zničil život se rozhodne bojovat proti televizní mašinerii, přičemž se z něj doslova přes noc stane charakterní sympat'ák. Bezdomovec, kterého si najal na práci a zná ho asi tak dva dny, v opilosti nabourá a když za něj náš napravený hrdina nechce zaplatit posledních 50 000 eur, co mu ještě zbývají, je pro ostatní za bídáka. Ačkoliv Reiner dělal plno let pro televizi, nemá ani páru o tom, jak fungují peoplemetry, ale naštěstí má kolem sebe skupinku nezaměstnaných a jednu pošahanou dvacítku, kteří sice neumí zapojit ani kabel do zásuvky, aby hned nezapálili barák, ale ochotně mu vysvětlí všechny technické podrobnosti. Když se jim úspěšně podaří zmanipulovat výsledky měření divácké sledovanosti, skoro všichni najdou zalíbení v dokumentech a černobílých artových filmech a po parcích se začnou rojit št'astní lidé s knihami v ruce. A tak bych mohla pokračovat ještě hezkých pár řádků. KONEC SPOILERU Za tuhle místy až nechtěnou parodii 75%? To jako vážně? Nic ve zlém, ale v tomto přemrštěném hodnocení já tedy nejedu. ()

Dubro 

všechny recenze uživatele

Nenáročné kino o hŕstke sociálne neprispôsobivých jedincov, ktorí sa snažia ostatnému národu natrepať do hláv kus kultúry manipuláciou výsledkov sledovanosti TV staníc. Mne a ostatným sociálne a spoločensky neprispôsobivým divákom tento snímok s vynikajúcim hereckým obsadením urobil ohromnú radosť, napriek tomu, že je poriadne pritiahnutý za vlasy a mal by sa ešte pristrihnúť na kratšiu stopáž. Doporučujem, už len pre ten naspeedovaný úvod a scénku s kolobežkou. 4,5* ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Malé cameo si ve filmu zahrála i německá moderátorka Sarah Kuttner. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v rakouské Vídni a německém Berlíně. (Terva)

Reklama

Reklama