• pm
  ****

  Agrese a rychlé tempo nahradily v úvodu psychologii postav, aby se z toho nakonec vyklubal úplně jiný film, než se původně zdálo. Kdybych nemusela přemýšlet nad tím, z čeho ti lidi vlastně žijí...a míní žít do budoucna, bylo by mé hodnocení jednodušší. Nahoru s Fassbinderem! Německo přepíná, Německo opět přemýšlí!(16.4.2010)

 • kareen
  *

  Ano souhlasím, dobrá myšlenka, ano, taky nesnáším, jak pokleslé tv pořady dělají z velké části národa nemyslící idioty a ano, věřím, že je Weingartner schopný režisér, co má na svém kontě dobré kousky, to však nemění nic na tom, že je Free Rainer špatný film. Ani nevím, kterými nedostatky mám začít, zda nedomyšleným scénářem, žánrovou nerozhodností (jako by si režisér neuměl vybrat, jestli z toho chce mít lacinou komedii, drama o vině a vykoupení, sondu do života sociálně odstrčených lidí a bůh ví co ještě), odfláklou psychologií všech relevantních postav a především jejich neuvěřitelně hloupému a nelogickému chování. SPOILER: Velké zvíře jedné televizní stanice, které se normálně chová jako naprosté hovado, co šňupe koks na kila, po krátkém pobytu v nemocnici prozře, dá výpověd' v lukrativní práci, prodá všechen svůj majetek a s cizí dívkou, které údajně zničil život se rozhodne bojovat proti televizní mašinerii, přičemž se z něj doslova přes noc stane charakterní sympat'ák. Bezdomovec, kterého si najal na práci a zná ho asi tak dva dny, v opilosti nabourá a když za něj náš napravený hrdina nechce zaplatit posledních 50 000 eur, co mu ještě zbývají, je pro ostatní za bídáka. Ačkoliv Reiner dělal plno let pro televizi, nemá ani páru o tom, jak fungují peoplemetry, ale naštěstí má kolem sebe skupinku nezaměstnaných a jednu pošahanou dvacítku, kteří sice neumí zapojit ani kabel do zásuvky, aby hned nezapálili barák, ale ochotně mu vysvětlí všechny technické podrobnosti. Když se jim úspěšně podaří zmanipulovat výsledky měření divácké sledovanosti, skoro všichni najdou zalíbení v dokumentech a černobílých artových filmech a po parcích se začnou rojit št'astní lidé s knihami v ruce. A tak bych mohla pokračovat ještě hezkých pár řádků. KONEC SPOILERU Za tuhle místy až nechtěnou parodii 75%? To jako vážně? Nic ve zlém, ale v tomto přemrštěném hodnocení já tedy nejedu.(17.12.2013)

 • Dubro
  ****

  Nenáročné kino o hŕstke sociálne neprispôsobivých jedincov, ktorí sa snažia ostatnému národu natrepať do hláv kus kultúry manipuláciou výsledkov sledovanosti TV staníc. Mne a ostatným sociálne a spoločensky neprispôsobivým divákom tento snímok s vynikajúcim hereckým obsadením urobil ohromnú radosť, napriek tomu, že je poriadne pritiahnutý za vlasy a mal by sa ešte pristrihnúť na kratšiu stopáž. Doporučujem, už len pre ten naspeedovaný úvod a scénku s kolobežkou. 4,5*(9.10.2008)

 • Brasi
  *

  O boji proti blábolu, filmem plným blábolu? Co to má za smysl? Snad ukázat (například) na zdejším vysokém hodnocení, že lidi jsou tristní úrovní televizní produkce opravdu tak navyklí na nesmysly, že se dají snadno uspokojit i filmem s (v drtivý většině) obehranými vtipy, napálenou stopáží a očividnýma kravinama Spoiler! (vévodí například "solidární WTF scéna", kdy nenapravitelnej alkáč sedne za volant se dvěma promilema v krvi, zboří zastávku a namísto, aby následovalo všeobecný odsouzení takovýho hňupa a oddych, že svojí nezodpovědností nikoho nezmrzačil, všichni se naserou na Rainera, kterej za tuhle bezohlednost nechce vysolit 50k euro? A pak mám jako tleskat a nahodit šťastnej úsměv, když je zaplatí a hňup může zase kalit s kámošema?) Konec spoileru plus bych neměl zapomenout na stejně tak nesmyslný rozhovory. Tohle nebrat.(21.12.2011)

 • Galahad
  *****

  Tak tuhle vtipně podanou satiru na téma vymývání mozků komerčními televizními kanály by si neměl nechat nikdo ujít. Čert to vem, že po počátečním strhujícím tempu se film tak trochu promění v selanku, čert vem to, že celá akce povedené party by byla v praxi po technické stránce neproveditelná, čert vem předvídatelný happyend i naivitu celého filmu, jako celek to funguje naprosto dokonale. K tomu všemu skvělý výkon specialisty na samorostlé postavy Moritze Bleibtreue, který si po Elementarteilchen střihnul další bizardní postavičku. Je jen škoda, že se Free Rainer stejně jako Elementarteilchen nedostal do českých kin...(3.8.2008)

 • - Malé cameo si ve filmu zahrála i německá moderátorka Sarah Kuttner. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v rakouské Vídni a německém Berlíně. (Terva)

 • - Televize TTS, ve které Rainer (Moritz Bleibtreu) pracuje, je fiktivní. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace