Pěkný revolucionářský příběh o partě lidí, která chce změnit tu ubohost TV pořadů v televizi, což mají moji naprostou podporu. Protože tento jev není jen u nás v televizi, ale po celém světě. Laciná zábava všech reality show, seriálů, tupostí, trapných zábavných pořadů. Novodobý fašismus, který se nekoná prostřednictvím politiky, ale vymazáváním mozků přes televizní obrazovku. Komediální ladění je akorát a herci nepřehrávají. Jinak začátek filmu je skvělý a myslíte si, že film bude hodně drsná záležitost :-)(31.5.2009)

Nenáročné kino o hŕstke sociálne neprispôsobivých jedincov, ktorí sa snažia ostatnému národu natrepať do hláv kus kultúry manipuláciou výsledkov sledovanosti TV staníc. Mne a ostatným sociálne a spoločensky neprispôsobivým divákom tento snímok s vynikajúcim hereckým obsadením urobil ohromnú radosť, napriek tomu, že je poriadne pritiahnutý za vlasy a mal by sa ešte pristrihnúť na kratšiu stopáž. Doporučujem, už len pre ten naspeedovaný úvod a scénku s kolobežkou. 4,5*(9.10.2008)

Moc hezká současná pohádka o lidech, kteří bojují s výplachem, kterého se nám dostává z televizních obrazovek. Na předchozí film Hanse Weingartnera Občanská výchova sice nemá, logika i dynamika děje občas pokulhává, ale celkově se mi film hodně líbil. Asi sdílím s autory podobný názor na svět, líbil se mi idealismus a optimismus který tvůrci do filmu promítli. Tedy že má smysl s věcmi kolem sebe něco dělat a že lidé nejsou takové ovce, jak se může zdát. Škoda že se podobné filmy na aktuální témata u nás moc netočí a že se víc současná německá kinematografie nevysílá, protože v německu se opravdu točí mnohem zajímavější věci než bezduché kobry, medicoptry, bigbeny a podobné srajdy, kterými jsou naše televize naskrz prolezlé. Mimochodem nedávno sem narazil v Praze na rozvodovou skříň označenou sluníčkem, takže se možná blýská na lepší časy.(6.10.2008)

Titanik jako reality show. Představte si tu sledovanost v sobotu večer. Závod spermií a vítězka vyhrává chlapa. Atd. Reality show. CITÁT - Pozor! Připravit! Start!......... Chcete se nechat utopit, Chcete supr dítě? Chcete, chcete,....tak pan Rainer by to mohl zařídit. Jenže pan Rainer je v raiši. V Německém filmu se šňupe víc než v americkém černošském harlemu. A taky to má své následky. CITÁT - To musí být omyl.... Mě se to moc nelíbilo a ani nebylo komu fandit.(27.7.2014)

• Brasi

O boji proti blábolu, filmem plným blábolu? Co to má za smysl? Snad ukázat (například) na zdejším vysokém hodnocení, že lidi jsou tristní úrovní televizní produkce opravdu tak navyklí na nesmysly, že se dají snadno uspokojit i filmem s (v drtivý většině) obehranými vtipy, napálenou stopáží a očividnýma kravinama Spoiler! (vévodí například "solidární WTF scéna", kdy nenapravitelnej alkáč sedne za volant se dvěma promilema v krvi, zboří zastávku a namísto, aby následovalo všeobecný odsouzení takovýho hňupa a oddych, že svojí nezodpovědností nikoho nezmrzačil, všichni se naserou na Rainera, kterej za tuhle bezohlednost nechce vysolit 50k euro? A pak mám jako tleskat a nahodit šťastnej úsměv, když je zaplatí a hňup může zase kalit s kámošema?) Konec spoileru plus bych neměl zapomenout na stejně tak nesmyslný rozhovory. Tohle nebrat.(21.12.2011)

• - Film měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Torontu v září 2007. Teprve až v listopadu 2007 měl premiéru v Rakousku a dokonce až v únoru 2008 v Německu. (Terva)

• - Televize TTS, ve které Rainer (Moritz Bleibtreu) pracuje, je fiktivní. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rakouské Vídni a německém Berlíně. (Terva)