Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

bezprezdivky

Návrat do Silent Hill - návrat, který nepotěšil - hudební ceny MTV na to myslím mají speciální kategorii, kterou by tento kus s přehledem vyhrál. Taky se dá ještě použít okřídlené - když dva dělají totéž, není to totéž. Zatímco jedničku řadím ke svým nejoblíbenějším kusů pro její temnou atmosféru a nutnou bezvýchodnost bez možnosti dobrého konce, dvojka se snaží o totéž, ale výsledkem je jen tlupa příšer potulujících se plátnem (některé jsou vydařené, strach vzbuzují málokdy, spíš lehké leknutí). K tomu naroubovaný motiv mladé lásky mezi hlavní hrdinkou a zástupcem temnoty - to už budou motivy ze Stmívání odteď ve všech filmech ? ()

Retrostalker

Lepšie a ani rovnaké ako filmová jednička to nebolo. Patrím k fanúšikom hernej série, ktorá je úžasná-hlavne prvé tri diely. Silent hill revelation je sfilmovaný podľa SH3, ale nie tak celkom.. Silent hill je hlavne o nočnej more, ale na filmovom plátne to môže pre "nehráča" pôsobiť chaoticky a tiež vadí, že veľa vecí v scenári zmenili. Viem že je ťažké vtrepať 8 hodín hracieho času do 95 minút, ale prečo meniť hlavným postavám ich skutočné úlohy a zbavovať sa ich v inom poradí !? K hereckým výkonom a dialógom poviem len toľko, že pôsobia ako keď vyberiem animované-cut scény z hry, spojím ich a mám film. V hre to funguje, ale na plátne to pôsobí lacno. Nie je to úplne zlý horor, no ten kto nehral hru nemusí dej správne pochopiť. Záverečný boss "pyramid head vs hellraiser girl" bol fajn, ale zbytočný. Pretože ono sa to má skončiť úplne inak! No a ten celkom úplný záver nám hráčom necháva odkaz na tretie filmové pokračovanie, ktoré jasne ukazuje na Silent Hill 8: Downpour alebo Silent Hill: Origins... tak uvidíme, že či nejaké to pokračovanie ešte vôbec niekedy bude. ()

unknow697

Aj ako skalný fanúšik hernej série nemôžem dať viac ako 2 hviezdičky. Jedna hviezdička za značku Silent Hill, ktorú rešpektujem no tento zúfali počin nemôže mať väčšie hodnotenie. A druhá hviezdička pre Seana Beana zato, že sa mu podarilo prežiť. A fanúšikovia Silent Hill: Donwpour si mohli všimnúť na konci, že nás čaká aj 3 časť. Dufajme že bude lepšia. ()

MiniRecenze

Je nutno dodat,že se jedná o navázání předešlého dílu. Prvních dvacet minut budete zmateni a snažit se příjít postavám "na kloub".Pak dojde na vysvětlení a poté si užijeme strašidelného městečka.Práce s kulisami je na slušné úrovni, to též platí o efektech (některé sice vypadají béčkově...) .Samotní herci své role zvládli i přes nějakou tu nesympatičnost.Sem tam nesmyslný střih a roztřesená kamera.I přesto,že jsem se u filmu bavil, ale tak nepřekonal svého předchůdce a nezměnil to ani závěr filmů.Tato podívaná Vás nebude nudit a jestli se Vám líbil první díl,tak pokračování Vás neurazí. SLUŠNÁ PODÍVANÁ!!! ()

Kusic

První díl žádná pecka nebyla, ale nenudil sem se u toho. Proto sem tak trochu očekával, že dvojka se bude ubírat stejným směrem. Tajně sem i doufal, že bude o něco lepší. Jenže, realita se změnila v totální tragédii. Místy nudný procházky, pak rychlej spád a zase procházky. Pokud bych měl převyprávět děj kamarádovi u piva, stihl bych to za dvacet sekund a mezitim ještě objednat další rundu. Totální bída, ztráta času. Žádný zvrat, překvapení, hodina chůze a pak rychlej konec, kterej byl jistej už od začátku a postrádal nějakej větší nápad. ()

Kracmera

Ježiš, co jste to udělali s mým srdcovým hororem? Na jedničce se mi líbilo skoro všechno, na dvojce se mi nelíbilo prakticky vůbec nic. Ten pavoučí zrůďák možná trochu a pár působivých záběrů (tak pět), což je na hodinu a půl sakra málo. To daleko víc záběrů mě tam rozčílilo, takže bilance nic moc. Atmosféry jedničky druhý díl zdaleka nedosahuje, (siréna houkala snad jen v titulkách:( ) příběh nedává absolutně vůbec smysl, chování postav nedává smysl ještě větší, některé záběry pro 3D vypadají bez 3D celkem dost směšně, no a ten naprosto úděsnej souboj dvou zrůďaků na konci, no co toto mělo být??? Trval asi dvacet vteřin, během nichž režisér vystřídal desítky rychlých nesouvisejícíh záběrů dvou píchajících do sebe oblud, či čeho to, ...no nemluvě o tom, že způsob, kterým k tomu souboji scénáristi došli také nedává absolutně žádný smysl a my všichni víme, že celé to tam dali jen proto, aby měli na konci "efektivní" 3D bitku. Jenže tady jim ten blbej nápad selhal totálně, čímž myslím i režijně a tak místo bitky máme blitku. Herecké výkony na Oskara taktéž nebyli a Jon Sníh to nezachránil...takže proč tu hvězdičku? No, za toho pavouka a pět dalších záběrů. A hudbu, kterou ponechali Silent Hilláckou, bez ní by tomu ani pavouk nepomohl. Fuj, a příště przněte něco jinýho než moje srdcovky :) ()

Leffi

Typickej příklad filmu, kde kdyby se vykakali na 3D, dali si víc záležet na konzistentnosti vizuálu a vyvarovali se hluchých míst, případně přitlačili v místech kde se má divák zděsit, tak by to bylo dokonalé dílo. Takhle je to jen další herní adaptace, která měla potenciál, ale katastrofické vedení režie z toho udělalo průměrné dílo, které nepotěší ani neurazí. Je to poměrně škoda, protože tomu chyběl takový "......" kousek. ()

spawnxp

Sean Bean za trotla, Malcom McDowell taky a moje oblíbená Radha Mitchell se ukázala asi na 5 vteřin. Závěrečný titulky lepší než celej film... protože mám rád animáky. Zklamání. ()

st4nford

nevím, proč to lidi tak špatně hodnotí....podle mě hodně dobře natočený horor. děj mě baví a je tam skvělé napětí ()

david666

Příšerky opět pěkné, o tom žádná, bylo jich ale málo. Jinak ale fakt nuda. Už dlouho jsem neviděl tak nevýraznou a unylou ústřední dvojici hrdinů. ()

Kosi..

Basset asi miloval SH3. Tolik odkazů na hru v prvních 10 minutách jsem nečekal. Bohužel, těm co hru nehráli se tenhle film asi líbit nebude, ale hráčská nostalgie dělá svý. Taky původní úchvatnej song Promise (Reprise) mě velmi potěšil. Proč někdo nezkusí zfilmovat s přehledem nejhutnější tažení jamese Sunderlanda? (Silent hill 2) ()

Hookins86

Asi nikdy nepochopím to, že se po tak skvělé jedničce vymění režisér a ten někdo se pokouší nasadit laťku ještě daleko výš. Ale bohužel to je zase další pokračování, který je tak vymňouklý, až je to doslova dojebaný. Něco málo to do sebe má a já jako fanda her, jsem to přežil a tak nějak se bavil. Ale hned po naskočení titulků, jsem začal odříkávat otčenáška už i pro jistotu pozpátku, aby další díl, buď nevznikl, nebo ho dostal aspoň někdo, kdo to neposere... ()

Werdugo

Koukam zase samej v uvozovkach Chytrak,ze?Kdo vas nuti aby jste na to Cumeli?Nejspis ani nevite o co jde,ze?Ja jo a tak davam 5 Hvezd. ()

Nominant

Od predchádzajúceho dielu má tento značné rezervy. ---- 1.) príbeh mohol byť viac prepracovanejší ---- 2.) niektoré pasáže trochu nudné ---- 3.) predvídateľnosť ---- Odhliadnuc od toho všetkého, som film dopozeral a hodnotím ho na 3*. ()

Keytt

Silent Hill se mi opravdu velmi líbil, ale myslím, že vracet se tam nebylo vůbec třeba. Všechno špatně. Nic nového Návrat do Silent Hill nepřinesl. Všechno to, co v jedničce tak dobře fungovalo, tady nemá žádný význam. Démoni a mutanti už nikoho nevyděsí, hudba je sice stejná, ale už svůj úkol mrazivé beznaděje nenaplňuje. Atmosféra také nikde. Vlastně mi to celé připadalo, jako teenagerovská verze hrající na city neustálým vyznáváním lásky mezi otcem a dcerou a závěrem bez pointy. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)