Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / Kanada / USA, 2012, 95 min

• jonyyy

Dlouho jsem neviděl takto zoufalý počin. Všechno špatně - herecké výkony, jako kdyby bylo vše točené na první záběr, scénář příšerný, nelogický. Přišlo mi, jako by si všechny postavy dělaly naprosto co chtěly. Přitom potenciál svět Silent Hillu má. Kdyby se toho chyti nějaký slušný režisér, tak minimálně u scén s nehybnýma sestřičkama a pavoučí příšerou z figurín jsem pos*aný strachy. Ale s tímto zpracováním jsem se za 90 minut ani jednou nelekl, nebál, jen žasl ze špatně odvedené práce. A přitom obsazení je víc než slušné. 45 %(22.1.2013)

• CANNIBAL

Po špičkový jedničce, následuje studená sprcha. Vybrané postavy jsou perfektní vč. hudby, jenže příběh se jaksi zcela vytratil, někam do neznáma. Nízké napětí, čiší takřka nulový strach vč. strachu u postav. Temnota v příběhu se až příliš prolíná s reálným světem. Tohle přeci není Freddy Kruger. Mysterióznost je taky ta tam. Jedničce nesahá ani k prstům u nohou. Mrzí mě to hodně, čekal jsem pořádný překvápko a namísto toho na mě bafla ostudná polízanice.(27.1.2015)

• Malarkey

Silent Hill je herně atmosferická pecka. Filmově to ujde s prvním dílem a druhý už je tradičně slabší. Není na něm vysloveně nic zkaženého, ale končí stejně tak blbě, jako předchozí díl a začíná stejně tak, jako končí, takže ačkoliv se ve filmu děje hodně věcí, závěr je prakticky stejnej jako u prvního dílu a jsem zvědavý, jestli s tím ještě budou nějak pokračovat dál. Nápad by byl dobrý, atmosféra taky, ale nějak mi nesedí to, co s tím příběhem udělali jako s celkem. Škoda. Chtělo by to nějakýho blázna, který by se s ním sžil jako Anderson s Resident Evil.(13.5.2013)

Nevstupuj dvakrát do jedné vagíny nebo do řeky ? No, to je jedno. Když jsem byl v kině a seděl úplně vzááádu viděl jsem před sebou dva páry, jedni furt jenom šukali, tím pádem jsem k filmu měl i speciální komentář typu : dělej to pořádně, nebo příště jdu sama, nebo nemávej těma rukama, když jsem nad tebou, ser na popílek. Takže půlka filmu byli jen skřeky typu Jééééé. Druhý pár, ten nešukal, ale borec pořád pindal do holky, že je hovado a že neumí žrát hranolky. Nedivím se, že byla nakrknutá a nechtěla mu dát ..... Hranolku. Jo a film mě moc nenadchnul, jelikož jsem herní fanda :))), ale několik scének stálo za to, to zas jo(24.3.2013)

• Zeebonk

Svůj vztah k hororům bych popsal asi tak, že kdyby se takový pojem zhmotnil do narůžovělého válečku 2x4 metru a několik zručných pazour by ho narvalo do mixéru, rozmixovalo a ze vzniklé kaše uhňácalo gigantickou latexovou kundu, tak bych jí jako důkaz nejhlubšího opovržení poslal do Afriky a nechal jí opakovaně podrobit krutému primátímu gang-bangu. Nějaký pokroucený sociopat mě však lákal na kus lehkého zábavného žvance, kde tu a tam zasviští koza, zub nebo šplouchanec krve. Nejlépe najednou. Jenomže tahle nudná laciná louže blitek s Jonem Snowem v kostkované košili mě vhodila do ukrutné agónie a můj hororový celibát prodloužila na další desetiletí. Myslím, že jsem nevyjádřil svůj odpor této k kdovíjaké sérii dostatečně - hodlám si naformátovat harddisk, vypudit jí ze svého podvědomí a držet se od ní dál než Mongol od ovce se syfilisem.(26.1.2013)

• - Spoiler: Jeden z mála filmov, kde postava Seana Beana (Harry) neumiera (aj keď umiera v sne). (sugy1)

• - Kit Harington, predstaviteľ Vincenta, sa pokúsil po tom, čo dostal túto rolu, hrať hry "Silent Hill", aby lepšie chápal dej filmu, v ktorom išiel hrať, lenže prestal s tým, pretože hry považoval za príliš strašidelné. (sugy1)

• - Pri scéne v sanatóriu v izbe so sestričkami, kde Vincent (Kit Harington) leží spútaný na posteli a Sharon (Adelaide Clemens) sa ho snaží uvoľniť, sa Vincent prevráti s celou posteľou, pričom na to použije pravú ruku, ktorú mal však pripútanú. (Proffessor)