Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / Francie / USA, 2012, 95 min

• Chrustyn

Jelikož měl první "Silent Hill" úspěch a navíc je natočen na motivy videohry, dalo se očekávat, že pokračování bude nevyhnutelné a ve své podstatě se i dalo očekávat, že pokud se nestane zázrak, dopadne to špatně. Zázrak se nekoná, odvážného Ganse vystřídal rutinér J. Bassett a vše co fungovalo v prvním filmu nahrazuje tím, co v tematických filmech vidíme dnes a denně. První "Silent Hill" oplýval mimořádně hutnou atmosférou, která se v novodobých hororech prakticky nevidí a Gans se ani nebál přitlačit na pilu v podobě zobrazovaného násilí ale Bassett, prostě nemá to režisérské oko, jaké si daný film zaslouží a kazí co se dá. Atmosféra je zcela pryč a to i přesto, že se půlka filmu odehrává v prakticky totožných kulisách, jako v prvním "Silent Hillu" a vše je nahrazeno tuctovými lekačkami, příšernými herci, zmateným scénářem a celkovou neuvěřitelnou nudou, která je zde patrná po celou dobu sledování a to i přesto, že je druhý díl o půl hodiny kratší. Jestli půjde film ve šlépjejích stejnojmenné hry, čekají nás minimálně 2-3 pokračování ale pokud jejich kvalita bude takováhle, máme tu další "Saw".(26.2.2013)

For Sharon- Má nejdražší Sharon .Pokud čteš tento dopis, tak se mi něco stalo.Ted' si na všechno sama, nesnaž se mně najít a at' už uděláš cokoliv, nechod' do Silent hillu. Slíbil jsem Tvé matce, že Tě budu chránit,ale zklamal jsem: ( Vím, že sis celé roky myslela, že jsme utíkaly před policií, kvůli tomu muži co jsem v Portlandu zabil. Ale pravdou je.....že to nebyl nějaký lupič....přišel, aby Tě odvezl zpátky do Silent hillu .Byl členem řádu, Ti lidé Tě chtějí. Nevím na co Tě potřebují, ale udělají všechno, aby Tě tam odvedli zpět, musíš jim odolat. Chtěl jsem Tě ochránit a nikdy jsem Ti nechtěl lhát.....ale musel jsem, pravdu najdeš v mých denících nebo aspon to, co jsem zjistil, doufám, že až si jich přečteš, tak konečně pochopíš kdo doopravdy si. Prosím odpust' mi, že jsem Ti neřekl pravdu, ale nemohl jsem, abych Tě ochránil. Mám Tě rád Sharon. O něco slabší než první díl ,ale pořád to Silentovské kouzlo prostě má a taky nechápu tak mizerného hodnocení, já se bavil a ne málo....Siréna.''co to je? Přichází temnota(20.10.2013)

• predators

Já myslím, že jeden SH stačil. Ono, vyždímat ze stejného prostředí (které je, řekl bych, slabší, než v prvním díle) něco nového, dá zabrat a bylo to patrné i při návratu do Silent Hill. Atmosféra se vypařila jako pára nad hrncem a hlavní hrdinka na radu Mitchell prostě neposlouchá a jde si za svými pitomými sny. Ba co víc, je tak blbá, že couvá v místnosti, do které právě vešla!!! Oba mladé představitele bych ještě nechal rozkoukat se v seriálech. 30%(2.2.2013)

Jak už to tak bývá, špatné filmy s možností 3D onanie zachvátí naše kina jedině v předražené verzi ve snaze zachránit tragické tržby ze zbytku světa. Je to smutné hlavně proto, že několik patetických výpadů z plátna nedělá z filmu velkolepou podívanou, která by za to stála. A problém Silent Hillu spočívá v tom, že už od pohledu laciné provedení nevylepší ani štěkové obsazení známých váří. Je to škoda, film není tak úplně špatný, prvků ze hry je zde opravdu plno, ale chybí tomu srdce.(2.2.2013)

Takže je možné že tu uvedu pár spoilerů, takže pokud jste film neviděly nečtěte. Nejdříve bych chtěl říct můj hlubokej nesouhlas s hodnocením tady, jednička je sice o něco lepší ale rozhodně ne o tolik. Další věc kterou chci říct je to že pokud jste nehrály hru tak vám pár věcí unikne. Právě že Silent hill bych přirovnal k asi nejvěrohodnějším adaptacím. Trošku mě sice naštvalo to že ve hře přežije/umře detektiv na konci, ale tady umře hned na začátku a místo něj nastupuje ten mladík Vincent. To mě popravdě trošku zklamalo. Ale třeba oblečení co má Heater, nebo postava Leonarda jsou poměrně věrohodné a je tu i plno odkazů prostě paráda. Je navíc dobře že udělaly třetí díl(film pdole třetího dílu) protože druhý díl/tím myslím hru) je film sám o sobě. Herečka hrající Heater byla též věrohodná. Prostě si spíše myslím že film je dělaný pro hráče Silent hillu(konkrétně trojky) než pro ty rádoby intelektuály.(8.3.2013)

• - Spoiler: V scénke, kde útočia "sestričky" na hlavných hrdinov, jasne vidieť na stene röntgenový snímok lebky s oceľovými diskmi v hlave, presne ako neskoršia príšera Missionary. (sugy1)

• - Spoiler: Jeden z mála filmov, kde postava Seana Beana (Harry) neumiera (aj keď umiera v sne). (sugy1)

• - Na hudobnom doprovode filmu spolupracoval aj Akira Yamaoka, hlavný skladateľ hernej série Silent Hill, rovnako ako aj v Silent Hill (2006). (orange01)