Návrat do Silent Hill 3D

Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / Kanada / USA, 2012, 95 min

Jak už to tak bývá, špatné filmy s možností 3D onanie zachvátí naše kina jedině v předražené verzi ve snaze zachránit tragické tržby ze zbytku světa. Je to smutné hlavně proto, že několik patetických výpadů z plátna nedělá z filmu velkolepou podívanou, která by za to stála. A problém Silent Hillu spočívá v tom, že už od pohledu laciné provedení nevylepší ani štěkové obsazení známých váří. Je to škoda, film není tak úplně špatný, prvků ze hry je zde opravdu plno, ale chybí tomu srdce.(2.2.2013)

Takže je možné že tu uvedu pár spoilerů, takže pokud jste film neviděly nečtěte. Nejdříve bych chtěl říct můj hlubokej nesouhlas s hodnocením tady, jednička je sice o něco lepší ale rozhodně ne o tolik. Další věc kterou chci říct je to že pokud jste nehrály hru tak vám pár věcí unikne. Právě že Silent hill bych přirovnal k asi nejvěrohodnějším adaptacím. Trošku mě sice naštvalo to že ve hře přežije/umře detektiv na konci, ale tady umře hned na začátku a místo něj nastupuje ten mladík Vincent. To mě popravdě trošku zklamalo. Ale třeba oblečení co má Heater, nebo postava Leonarda jsou poměrně věrohodné a je tu i plno odkazů prostě paráda. Je navíc dobře že udělaly třetí díl(film pdole třetího dílu) protože druhý díl/tím myslím hru) je film sám o sobě. Herečka hrající Heater byla též věrohodná. Prostě si spíše myslím že film je dělaný pro hráče Silent hillu(konkrétně trojky) než pro ty rádoby intelektuály.(8.3.2013)

• korbitch22

You don't have a facebook?Fuck facebook!Pičo twajlajt meet konami.Temnota přichází na scénáristy a režiséry Hollywoodu.Hned na začátku to odstartuje jedna scénáristická ubohost a hned na to jí prstí scénáristická debilita.Vysvětlení záchrany Sharon a zmizení její matky z konce prvního dílu je udělaný tou nejjednodušší kličkou, co jsem za poslední dekádu v profi filmu viděl, prostě se objeví Radha Mitchell, chytne fotra za rameno a něco mu chvilku pindá a kuk, za ním leží na gauči dceruška...žádný efekt, nebo nějaký aspoň trochu atmosferický nástup nic, jen jednoduchá práce s kamerou, jako když my v Liberationis potřebovali aby se někdo vypařil, či náhle objevil...tohle prostě dělaj amatéři co nemaj prostředky na nějaký efekt, mno tak dál.Starostlivej taťulda potřebuje držet dcerušku co nejdál vod tichýho kopce, tak proto je asi nejlepší přestěhovat se s ní do města, který leží asi tak 5 hodin autem daleko....ty pičo to sem nevěřil.Vůbec bych nebyl zasyslenej někde v Brazílii, nebo v evropě, no nic tak dál.S příchodem do Silent Hillu je to trošku lepší, přesně do tý doby, než se na place objeví Malcolm McDowell, při jeho nástupu sem si smíchem cáknul do trenýrek.To co následovalo potom, byla už jen naprosto sterilní a nudná báchorka bez atmosféry, bez napětí, bez lekaček, bez hereckých výkonů ( herecký projev Kita Haringtona je snad ještě víc nepřesvědčivý a mizerný, než když smícháte Roberta s Taylorem ) bez náznaku byť sebemenšího pokusu režisérské práce, či nějaké zajímavé invence.Čekal sem nějakej epickej souboj nebo něco, splynutí Alessy a Sharon bída, mečovej souboj na konci vyloženě trapas a další výtlem.Při scéně v blázinci, kdy je ten borec přikurtovanej k posteli, stačilo kurva čapnout postel a ujet, nebo proč ho tam teda ti borci vůbec vezli :D ?No děs prostě, všechno špatně.Bassett vůbec nepochopil o čem hra je, nedokázal vytvořit scénář, aniž by v něm nebyla tuna debilit, zklamal jako budovatel atmosféry i lekaček a všechno to vážně okořenil Twajlajtem my god.Gens se musí hrozně smát, jeho jednička je pořád nejlépe zpracovaným filmem podle hry, tohle pokračování mělo zůstat u ledu a už trailer jasně ukazoval, že to bude bída, ale já pořád věřil, dokonce sem to sháněl jak magor, první verze měla rozjetej obraz se zvukem, k druhý nebyli zase titulky a třetí už sem si teda konečně pustil a ptám se sám sebe, próóóč.Ani nevim proč dávám 2*, sem tam to něco malinko nabídlo, hudba byla snad jediný prvek filmu, který byl 100% a opravdu lahodila mým uším a sem ujetej na peroxidní blondýnky, jinak vážně obrovskej sterilní shit a ostuda dokonalého prvního dílu....zase!35%.Je to úplně stejně ubohý, jako Solomon Kane, Bassett je prostě mizernej režisér.(31.1.2013)

• Zeebonk

Svůj vztah k hororům bych popsal asi tak, že kdyby se takový pojem zhmotnil do narůžovělého válečku 2x4 metru a několik zručných pazour by ho narvalo do mixéru, rozmixovalo a ze vzniklé kaše uhňácalo gigantickou latexovou kundu, tak bych jí jako důkaz nejhlubšího opovržení poslal do Afriky a nechal jí opakovaně podrobit krutému primátímu gang-bangu. Nějaký pokroucený sociopat mě však lákal na kus lehkého zábavného žvance, kde tu a tam zasviští koza, zub nebo šplouchanec krve. Nejlépe najednou. Jenomže tahle nudná laciná louže blitek s Jonem Snowem v kostkované košili mě vhodila do ukrutné agónie a můj hororový celibát prodloužila na další desetiletí. Myslím, že jsem nevyjádřil svůj odpor této k kdovíjaké sérii dostatečně - hodlám si naformátovat harddisk, vypudit jí ze svého podvědomí a držet se od ní dál než Mongol od ovce se syfilisem.(26.1.2013)

• Avalon820

Tento snímek neměl vznikat. Ač se snažím být benevolentní sebevíc, nezbývá mi než přiznat, že druhý Silent Hill je zkrátka béčko s rozpočtem áčka. Audiovizuálně je na vysoké (byť dnes již standardní) úrovni, v tomto směru všechna čest, a pokud jste fanoušky této série, jistě si vsugerujete jistou míru nostalgie. Ale co je to platné, když příběh je neskutečně zkratkovitý a nezajímavý, situace jsou na sebe násilně šroubovány a strach, o který jde primárně, zkrátka nepřichází a nerpřichází... O tom, že nějaká logika a pravidla silenthillovského světa nastolená v první díle jsou prakticky od prvních minut překrucována a stavěna na hlavu, nemluvě. Co nám tu ale potom zbývá? Pro fanoušky horor nudný, pro ostatní pak rovnou nekoukatelný. Bohužel.(13.4.2013)

• - Přestože druhý díl hororové série byl v očích jak fanoušku, tak kritiků mnohem horší než jeho předchudce, studio Konami uvedlo, že přesně takhle si film podle své hry představovalo.  (Beckett51)

• - Vo filme krátko po tom, ako Sharon (Erin Pitt) narazí do Vincenta (Kit Harington), vidno obrázok dievčaťa s moľou pred svojou tvárou. Motív mole sa často objavoval v hre a reprezentoval premenu Sharon na Heather. (sugy1)

• - Spoiler: Jeden z mála filmov, kde postava Seana Beana (Harry) neumiera (aj keď umiera v sne). (sugy1)