Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / Francie / USA, 2012, 95 min

• M.a.t.t.

Nevyšlo to. Dokonca plne chápem, prečo je narozdiel od prvého dielu z pohľadu nestranného diváka Revelation nie veľmi vydareným filmom. Navonok je pritom všetko v poriadku, meno režiséra nevzbudzuje výrazné obavy a casting sa vydaril. Bohužial sa však niekde stratil príbeh a skratkovitý dej, v ktorom je výskyt takmer všetkych dôležitých postav zredukovaných na cameá, nedáva príliš zmysel. A ani atmosfericky to nie je sláva, nefunkčné ľakačky nevydesia a čo-to zachraňuje len vernosť predlohe, pár lepších nápadov a zaverečná scéna, ktorý naznačuje potenciál do budúcna. Otázkou je však, či to má za týchto podmienok zmysel.(28.1.2013)

• Fr

,,KDE JE NAŠE DCERA? PŘIJDOU JI HLEDAT, PROTOŽE JI POTŘEBUJÍ. NIKDY JIM NEDOVOL JI ODVÉST. PŘÍSAHEJ, ŽE JIM NEDOVOLÍŠ, ABY JI ODVEDLI“...... /// Chvilku mě sere, že jsem si nevosvěžil paměť, páč moc nechápu, co všechny ty monstra znamenaj (co asi, hrůzu maj nahnat kokote!). JE ROZDÍL MEZI SNY A REALITOU? Tady v tomhle místě (filmu) ne! Temnota si to sere kudy chce a PC hra je z toho cejtit až k sousedovi na půdu. (trošku mě sere, že nemám 3D verzi, abych mohl mávat a volat…. zapínám jen konverzi, ale je to na pikaču, nevolám a nemávám…ale naštěstí ani nikdo kolem). Všechno to nepůsobí nijak levně, dokonce se to snaží působivě sdělit něco… co je bohužel triviální. Ani vystrašit to nedokáže (což je s podivem, že takovej strašpytel jako já…). Škoda, páč prostředí se mi líbí. JE TO TVŮJ OSUD! Místo temnoty na mě sedla prázdnota. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nemám rád(a) svoji realitu. 2.) Mám nahráno. 3.) Thx za titule ,,ACIN“ a ,,AUGE“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(4.2.2013)

• silentname

Myslím, že vidieť tento film v plnej kino sále s ľuďmi, ktorí sa rehocú alebo sa viac medzi sebou bavia bol highlight tohto filmu. Jeden z filmov, kde absolútne nechápem myšlienkové pochody tvorcov, keď to zliepali dokopy, lebo výsledne je tu film tak príšerný, že ak by som bol v tíme tvorcov, nikdy by som nechcel, aby sa na ktorejkoľvek kópii objavilo moje meno. Kde s týmto začať? V prvom rade je nutné povedať, že nič v tomto filme nedáva zmysel. Ide sa z bodu A do bodu B, postava robí také rozhodnutie a jedno z druhým. Prvá polka filmu je maximálna nuda a nezáujem, lebo z toho urobia high school fim, ktorý je vám úplne ukradnutý a zrazu počas dňa začne mať Silent Hill vízie a všetko sa začne transformovať. Vyzerá to hnusne, dívať sa na to je utrpenie a ani to nijako nedesí, skôr vyzerá hlúpo. Originál vyzeral v temných časoch absolútne vizuálne fantasticky, no toto je hrozné, nechutné a viac odpudzujúce než zaujímavé. A potom druhá polka sa odohráva v Silent Hil, kde takisto nič nie je zaujímavé a pôsobí len ako keby ste pozerali na Youtube Let´s Play viac než čokoľvek iné. Herci sú podľa mňa úplne strašní a najmä postavy ktoré predstavujú sú mi úplne ukradnuté a asi by som bol radšej, keby ich zabili ešte na začiatku a ušetrili by sme si jeden sprostý film. Atmosféra filmu nefunguje, lebo nakoľko viete presne ako to bude pokračovať a najmä z faktu, že to pôsobí ako hlúpy let´s play sú scénky viac komické než desivé. Osobne som sa už dávno tak na filme nerehotal ako tu. Problém je, že toto má byť horor, nie filmová paródia. Plus neviem ani ako sa to spája s originál filmom z roku 2006, nič nedáva zmysel, vysvetlenia sú úplne mimo, je to film, ktorý je podľa mňa len jedno - Utrpenie od začiatku až do konca a najradšej by som ho nakopal do zadku. Do mojej osobnej TOP 10 najhorších filmov, čo som kedy v živote videl. V osobnom TOP 11 filmov, ktoré nenávidím absolútne najviac sa umiestnil na 9. mieste(20.1.2015)

• Omnibus

// Původní Silent Hill byl pětihvězdičkový, pěkně vypečený film. Ještě týden po zhlédnutí jsem vykašlával saze. A doteď každou první středu v měsíci zalejzám pod stůl, kvůli získané fobii z požárních sirén. Takže na dvojku jsem se těšil jak pyroman na exkurzi do šachty Darkov a natěšeně jsem si u ucha chrastil krabičkou sirek. Cha! Zvlhlýma sirkama se teď můžu akorát tak šťourat v zubech a dolovat z nich ty zbytky sazí. //                                                                                                                                                         Návrat do Silent Grill mi byl čert dlužnej. Scénárista neměl inspiraci, tak zašel zrelaxovat do lesa a nasbíral si košík houbiček. A dal zobnout i kameramanovi, takže rozjezd filmu byl v troubě a já z něj dostal tik do oka. Pak na mě z toustovače divoce vyskočil toust, no málem jsem se leknutím posral (pardon). A dál už to bylo hustý (myslím ten film). Otec mlel furt dokola, že musí vybalovat a hned potom vymalovat. Dceru ta otcovská péče nějak psychicky narušila, až měl taťka obavy, jestli zvládne jít sama do školy, když jí teprve nedávno bylo osmnáct a navíc je blondýna. Po jejím odchodu se fotr začuměl do zrcadla, vzpomněl si, že je vlastně vdovec a hráblo i jemu. Pokecal se svojí ženou, které chyběla důležitá část pečeně, (nebo pečetě?), a ta jeho mrtvá manželka mu povídá: „Jenom jeden z nás může přežít!“ Než si to chudák přebral, nebožka se vypařila jak slza na sporáku a místo ní mu na gauč hupsnula omládnutá dcerka. Holčička byla tentokrát černovlasá, ovšem taky blbá jako troky, protože si nic nepamatovala. Na taťku už toho bylo trochu moc (a na mě taky).                               Ta dospělá dcera mezitím měla svůj běžný den. Málem ji autem srazil debil. Chtěla dát korunu bezďákovi, ale místo díků na ni udělal fakt hnusnej ksicht (to dělávají). Na spolužáky byla zase hnusná ona a řekla jim, že si je nepřidá na fejsbůk (to přehnala!). Za trest ji chtěli upálit, ale jí to bylo buřt. Nevšímala si ani dýmu, plazícího se chodbou (asi druháci hulili na záchodcích) a nasral ji až školník, co vyhodil pojistky. V šeru šla prozkoumat svou novou školu, ale nebylo o co stát. Bordel jak v tanku, všechno rozbitý, ze stropu visely urvané kabely a uklízečka to měla na háku a všude nechala nánosy sazí. Ale Heather to neřešila - stejně se brzo zase postěhujou jinam. Proto i odpálkovala zájemce o styk, co ji zval na kafe a šla do fastfoodu sama. Lidi tam jedli jako prasata (to znám) a měli pěkně vyžraný obličeje (jeden i doslova). Nakoukla do kuchyně, kde viselo (a protestovalo) čerstvé maso a bylo jí jasný, že tady radši nic nezakousne. A to netušila, že doma se zrůdy právě snaží zakousnout jí otce. A že pár neřádů z jakéhosi řádu na ni nasadilo očko. Toho detektiva naštěstí brzo někdo klepnul přes prsty. Heather ho chtěla vzít na pohotovost, že mu je tam přišijou zpátky, ale zmáčknula blbej čudlík a výtah s nima sjel do sklepa. „Čert to vem“, mávnula rukou a chlapa opravdu vzal čert (jen místo komínem výtahovou šachtou). Heather se pro policii stala podezřelou, že v tom sekání prstů má prsty ona, tak radši vzala kramle. Ten zájemce o styk šel s ní. A šel po ní jak po uzeným , takže jí valil klíny do hlavy - o svém dědovi a o realitách, co leží jedna na druhé. Měl i jiné nechutné sexuální narážky, ale marně. Noční linkou pro pošuky dojeli k ní domů a tam mu to řekla natvrdo: „Čau zítra!“ Heather si pak doma asi třicekrát cvičně zakřičela „Tati?!“ aby poskytla nadrženému Vincentovi záminku se vrátit, popadli pozvánku na ples do Silent Hill a jelo se. Cestou se z Heather stala Sharon, ale salámistovi Vincentovi to bylo šumák (co je po jménu, hlavně, že ji má...). Pod záminkou driver-pause ji zatáhl do motelu, kde se projevil jako neřád (a člen řádu), vyznal jí lásku (pochválil ji, že není úplně blbá a zlá) a v rámci milostné předehry na sobě rozerval košili a ukazoval jí jizvy. Sharon se ale vymluvila na bolest hlavy a nedala mu, čímž sobecky zničila šanci filmu na aspoň jednu hvězdu. Pak se motel začal rozpadat na kusy, jako když polejete mrkvový dort kyselinou sírovou a něco podobného se dál dělo i s dějem filmu. Vincent se vyděsil, ale zachoval se jako pravý chlap a svedl to všechno na Sharon. Za což dostal po zásluze přes držku od jedné zrůdy. Sharon omylem koupila jednu taky, načež zalehla. Když se po čase vzpamatovala na koberci (s křížkem po funuse v lascivní poloze) byl už chlapec v trapu a ke všemu venku smog jako kráva. Došourala se až do Silent Hill, ale tam chcípl pes. Kvůli smogu všichni trčeli doma a jen na ni blbě čuměli zpoza záclon. Holka se tam courala jak tělo bez duše (sic!), pak kecala s nějakou babkou o historii města a já jsem začal usínat. Naštěstí se ale rozbimbaly zvony a rozhoukaly sirény (asi někde hořelo) a na to smluvené znamení mělo začít honění (konečně!). Jenomže Sharon byla nejenom líná šukat, ale i běhat, takže si po padesátimetrovém lehkém vyklusávání dala oraz, začala se zase flegmaticky courat a já jsem to vzdal a usnul jsem. Nevím, jak dlouho jsem spal, ale probudil mě strašný zvuk – půlka kinosálu na mě mlaskala! (ti lidi jsou divní). V nějakém skladu divadla právě mezi figurínami běhala osmihlavá lidská tarantule jak od Picassa, což mě zaujalo. Jenže si brzo čapnula jednu komparsistku a zalezla ji sežrat za regály, takže jsem měl po ptákách. A následovalo zase to pindání o historii, o ukradené Mrdatronově pečeti a o nějakém ztraceném mobilu, bez kterého „si nemohli zavolat Boha“. Ale protože tu nepřehlednou teorii zodpovědně střídali s pragmatickým střílením démonů, sekáním ručiček a s chroptěním a prděním zrůd všeho druhu, a řvali u toho jak na lesy, už se mi ani jednou nepodařilo usnout na víc jak pět minut v kuse... Z toho bubuštrůdlu mi utkvěl už jen Vincent na JIPce, opečovávaný slepými sestřičkami (podobná mě kdysi vyholovala před operací kýly. Dost jsem se bál :-) a ten maník s železnou maskou ve tvaru s prominutím kosočtverce, co si vzal na boj omylem o pár čísel větší meč a jako odpovídající hudební kulisu si objednal hru na klavír. V závěru se ještě jednou všichni hezky vykecali, fotr šel do sebe a odešel do mlhy hledat nebožku a byl konečně šlus!                                                           Ta filmu alespoň jedna udělená hvězda je na znamení upřímné soustrasti s pozůstalými po obětech toho pětihvězdičkového požáru v původním Silent Hill.(15.5.2013)

• Flipnic

Z toho filmu jsem na rozpacích ... Samozřejmě již podle hodnocení uživatelů je jasné, že je mnohem horší, než původní díl. To je. Původní filmová verze je pro mne jedním z nejlepších neexploitačních hororů, jaké znám. Co dělá videohru od KONAMI tím pravým je atmosféra a ta je kromě jiného kvalitní díky vizualu. To stejné platilo o ději, ke kterémuse přidal i dost kvalitní scénář. To vše tady chybí. Scénář je příšerný. Vizual na dnešní poměry také, vše asi způsobeno 3D zpracováním. Nešikovní tvůrci než aby vypiplali prostory města, tak jej pěkně "vyhladili"a převedli do 3D. Hezké...tak na rok 1990 ... :-( Ale na druhou stranu je zde akce, pořád se tak nějak něco děje, rozhodně jsem se nenudil. Jen prostě to je "zprznění" původní videohry i filmu, což prostě nemůžu odpustit ...(16.2.2013)

• - Pri scéne v sanatóriu v izbe so sestričkami, kde Vincent (Kit Harington) leží spútaný na posteli a Sharon (Adelaide Clemens) sa ho snaží uvoľniť, sa Vincent prevráti s celou posteľou, pričom na to použije pravú ruku, ktorú mal však pripútanú. (Proffessor)

• - Scénář měl původně stejně jako v případě prvního dílu napsat Roger Avary. Kvůli řízení v opilosti a zranění člověka byl však odsouzen k 1 roku odnětí svobody, čímž zabrzdil produkci celého filmu a posléze byl z projektu úplně vyšachován. (Freshoun)

• - Spoiler: V scénke, kde útočia "sestričky" na hlavných hrdinov, jasne vidieť na stene röntgenový snímok lebky s oceľovými diskmi v hlave, presne ako neskoršia príšera Missionary. (8HitBoy)