Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / Francie / USA, 2012, 95 min

• Pedestrian

Pominu-li fakt, že je to příšerně natočené, tak to ani nedává smysl. Zvraty se dějí náhodně a jsou pěkně debilní. O postavy ztratí člověk zájem po pár minutách (hello, Twilight) a pak už se to jen nudně vleče, aby vše završilo trapné finále s otevřenými vrátky pro případné pokračování. A těch pár hezkých monster vydrží na plátně sotva pár minut.(28.10.2012)

Druhá návštěva městečka ztracených duší s větším spádem událostí a údernějším drajvem. Je mně jedno, jak moc tvůrci oblíbenou hru podělali, nebo naopak vylepšili, protože s ní nejsem plně obeznámený, ale tohle byla bizarní až surrealistická jízda s horečnatou snahou být údernější, než poněkud temně přeplácaný a komorní první díl. Dvojka je fantaskní slepenec nekonečně bizarních a surrealistických obrazců. Sektářský řád ze Silent Hill jde nemilosrdně ve své fanatické touze po mladé dívce Sharon, která má v reálném světě na krku vraždu, a kvůli této skutečnosti se musí se svým adoptivním otcem stěhovat z místa na místo. I přes přísný zákaz se krok za krokem postupně přibližuje k tomu prokletému místu, kde neustále padá popel, a se kterým je spjata přes jistou holčičku, kterou zde kdysi upálil fanatický dav. Jak si v městečku bude počínat, je velmi důležité, protože na tom závisí život jejího otce, kterého sem přišla zachránit. Možná Adelaide Clemens v hlavní roli nezahrála na jedničku s hvězdičkou a klidně mohli vybrat někoho atraktivnějšího, ale jinak nemám připomínek, protože děj pěkně odsýpal, akorát je škoda, že nepřišel s nějakým mega závěrem a spokojil se s tou horší variantou. Však taky Michael J.Bassett není žádný extrovní režisér, ale spíše koketér béčkových opusů, a je tedy div, že z toho vyšel tak zajímavý film. A srovnávat film s konzolovou hrou je zcestné, protože obě díla mají zcela rozdílnou koncepci, která vzájemně nemůže nikdy být funkční. Film měl spád, originální nápady a bavil mě, ale do Silent Hill se přesto překotně nepohrnu. Bojím, bojím. Mé hodnocení: 80%(29.7.2013)

• -bad-mad-wolf-

Páni kritici sice rozcupovali první Silent Hill jako noviny, stejně ale šlo o film, do něhož se temnofilní videoherní duše ráda zamilovala. Byl to prostě fajn fanouškovský počin, který si našel ten správný poměr mezi potemnělou krásou a přiúchylnělou brutální historkou o příšerách a paralelních světech. Dvojka se rozhodla, že situaci zkomplikuje, takže se na scénu vrací Sharon, zatímco její táta se stává jakýmsi anti-silenthill agentem. Vedle toho by také ráda vysvětlovala... abych ty řeči zkrátil, oboje je solidní průšvih. Postavy si jsou vědomy nejasného, ale velikého nebezpečí a přesto vykonávají neuvěřitelně zbrklá a nesmyslná rozhodnutí. Celý druhý Silent Hill je souvislým sledem drastických výjevů, mezi nimiž se dozvídáme, že je třeba jít tam a tam, najít tohohle a tamhletu, spojit se s tímhle a vybodnout se na tamto, což je ozvláštněno zejména tím, že se titulní hrdinka chaoticky rozhoduje, co z toho udělá a co ne. Zásadní nedostatek spočívá v nesmyslné existenci všeho: Některá monstra se objevují zcela náhodně a nevíme proč, stejně tak některé osoby a situace. Když už je nám něco objasněno, tak si zase uvědomíme, že příběh buď nedává smysl vůbec, nebo pajdá na obě nohy a slintá si na triko. Jistě, pro kdekoho půjde o snáze pochopitelnější story, než jakou disponovala jednička - což není nutně klad. Potěšen jsem byl v průběhu celé stopáže celkem třikrát: V prvních sekundách filmu, při nástupu "pavouka" z figurín a při závěrečném souboji, protože mě bitka Pyramid Heada s dámou fetišisticky bavila (dáma ve své finální podobě připomíná slayery z videohry Suffering, což je mimochodem velice podařená hororová záležitost). Bohužel, impozantní scéna z jedničky, v níž úřaduje temnota a Pyramid Head před kostelem, strčí celou dvojku do kapsy...(12.2.2013)

• CANNIBAL

Po špičkový jedničce, následuje studená sprcha. Vybrané postavy jsou perfektní vč. hudby, jenže příběh se jaksi zcela vytratil, někam do neznáma. Nízké napětí, čiší takřka nulový strach vč. strachu u postav. Temnota v příběhu se až příliš prolíná s reálným světem. Tohle přeci není Freddy Kruger. Mysterióznost je taky ta tam. Jedničce nesahá ani k prstům u nohou. Mrzí mě to hodně, čekal jsem pořádný překvápko a namísto toho na mě bafla ostudná polízanice.(27.1.2015)

• dr.horrible

Prvý Silent Hill bol výborný film s pekelnou atmosférou, barkerovskými monštrami, kvalitnými hercami, scenárom a úžasnou Jodelle Ferland. Prvý Silent Hill bol film plný strachu a napätia a niektoré jeho detaily (sirény predovšetkým) patria medzi moje najobľúbenejšie hororové nápady vôbec. Druhý diel nemá takmer nič. Sirény sa ozvú raz, Jodelle nahradia nevýrazná Adelaide Clemens a extra počítačové dievčatko spôsobujúce akurát rozpaky, a monštrá sú poväčšine skopírované z jednotky. Nájde sa aj pár nových - do jedného bolestivo digitálnych (figuríny), rovnako na smiech ako cameá známych hercov (dokonca aj Radha Mitchell iba kazí dojem zo záveru jednotky). Druhý diel je béčko jak vyšité, skôr ako jednotku pripomínajúce kdejaký teen slasher a celé to navyše končí happy endom, ktorý prežijú všetky hlavné postavy (ešte aj Sean Bean!). A s prísľubom ďalšej časti. Dávam tri iba zato, že je to Silent Hill. Edit: Po druhom zhliadnutí znižujem na dve hviezdy. Ten námet mám rád, ale tento film je proste shit.(12.1.2013)

• - Spoiler: V scénke, kde útočia "sestričky" na hlavných hrdinov, jasne vidieť na stene röntgenový snímok lebky s oceľovými diskmi v hlave, presne ako neskoršia príšera Missionary. (sugy1)

• - Přestože druhý díl hororové série byl v očích jak fanoušku, tak kritiků mnohem horší než jeho předchudce, studio Konami uvedlo, že přesně takhle si film podle své hry představovalo.  (Beckett51)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 16. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".