Návrat do Silent Hill 3D

Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / USA, 2012, 95 min

Kvůli tomu plesu příšer se na to stojí za to podívat - tři hvězdy. Zbytek je bohužel jen amatérismus s pozlátkem, což u Bassetta není nic až tak nového, ale doufal jsem, že po dvou předchozích filmech se stejným problémem už by mu to mohl někdo z produkce vysvětlit...Škoda! Takhle tlupě nejrůznějších digi-degen stvoření sekunduje plesnivá puberťačka našlapující jak lipican a stokrát probuzení se ze sna s výstavním výkřikem. 60%(30.1.2013)

Znáte to, na pouti vás zaujme zámek hrůzy, vlítnete do vozítka, v rychlosti míjíte jednu atrakci za druhou, a než se strachy poserete, případně pobavíte, už jste zase venku. Tak přesně tak by se dal v krátkosti popsat druhý Silent Hill. Je to cítit Silent Hillem, ale není to Silent Hill... (Hodnoceno po zhlédnutí ruského a amerického kinoripu, celkem zklamání. 1) z depresivní pecky udělali popcornovou horskou dráhu pro teenagery, 2) Jak se jednou vleze do temné verze SH, už se z ní do konce filmu nevyleze, 3) ústřední duo mi není zrovna nejsympatičtější). Oficiální koment a případná úprava hodnocení každopádně až po oficiální návštěve kina. 23.11.2012 edit - návštěva kina - pocitové rozdíly vesměs žádné, 60% 3D ** ušlo, ale zrovna u scén, kde by si dle mého zasloužilo nejvíc využít, zůstalo ve spánkovém klimatu. Po zhlédnutí half sbs verze z BR zvedám palec do výšin, 3D na mě udělalo daleko větší dojem, než při návštěve kina, krásné, prostorové, každou chvíli něco čouhá a popílek mi lítá až do postele. Za br verzi házím ****(4.11.2012)

• J*A*S*M

Po zdrcujících recenzích jsem druhý Silent Hill v kině vynechal, čímž pádem jsem byl ochuzen o zážitek z 3D, o jedinečnou možnost mávat kolem sebe rukama a retardovaně volat "Jéééé". Což mě vskutku velmi mrzí, ale pochybuju, že bych si následkem toho o kvalitě filmu myslel něco jiného. Silent Hill: Revelation je jeden z absolutně nejdebilnějších hororů poslední doby (beru-li v potaz kinoprodukci). Vůbec to nedává smysl, s každým zvratem se film stává čím dál tím víc směšnějším a zhruba v polovině ho musí přestat brát vážně snad i ten největší optimista. Strašná mizérie.(21.1.2013)

Ja si nemuzu pomoct, ale rozhodne nemuzu kritizovat jako ostatni. Po prvnim dilu jsem od dvojky necekal zadnej ultimatni horor, na me to pusobi spis jak temny fantasy a presne to mi Bassett nabidnul. Dej je sice misty trochu nesmyslnej, obcas vykradacka prvniho dilu a nez se presunem do Silent Hillu uplyne zbytecne moc casu, o kterej sme pak ochuzeny v Silent Hillu, ale na to kaslat. Herci hrajou na horor slusne, vizualni stranka je perfektni, i kdyz tu oproti prvnimu dilu nejsou nejaky vyrazny inovace, furt je na co koukat, triky nikde nehaprujou a pro nejakou tu krvavou az nechutnou scenu nejde reziser daleko. Navic to casto pripomina myho oblibenyho Hellraisera, co se tyce demonu. Takze ja s timhle nemam sebemensi problem a muzu v klidu dat slusny 4*.(3.3.2013)

Takže je možné že tu uvedu pár spoilerů, takže pokud jste film neviděly nečtěte. Nejdříve bych chtěl říct můj hlubokej nesouhlas s hodnocením tady, jednička je sice o něco lepší ale rozhodně ne o tolik. Další věc kterou chci říct je to že pokud jste nehrály hru tak vám pár věcí unikne. Právě že Silent hill bych přirovnal k asi nejvěrohodnějším adaptacím. Trošku mě sice naštvalo to že ve hře přežije/umře detektiv na konci, ale tady umře hned na začátku a místo něj nastupuje ten mladík Vincent. To mě popravdě trošku zklamalo. Ale třeba oblečení co má Heater, nebo postava Leonarda jsou poměrně věrohodné a je tu i plno odkazů prostě paráda. Je navíc dobře že udělaly třetí díl(film pdole třetího dílu) protože druhý díl/tím myslím hru) je film sám o sobě. Herečka hrající Heater byla též věrohodná. Prostě si spíše myslím že film je dělaný pro hráče Silent hillu(konkrétně trojky) než pro ty rádoby intelektuály.(8.3.2013)

• - Spoiler: Jeden z mála filmov, kde postava Seana Beana (Harry) neumiera (aj keď umiera v sne). (sugy1)

• - Červená čižma sa v scéne na kolotoči neobjavuje len tak. V hre totiž potrebujete presne tento objekt na vyriešenie hlavolamu v zábavnom parku a postup ďalej. (sugy1)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 16. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)