Reklama

Reklama

Návrat do Silent Hill 3D

  • Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)
Trailer 2

VOD (1)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (552)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Stále jsem si kladl otázku, zda-li druhý díl musel vznikat a když už tak proč producenti nedohlédli lépe na kvalitu scénáře nebo castingu. Ústřední mladá dvojice je nesnesitelná. Celý příběh je neskutečně doslovný. Vodítka, které nám mají vysvětlit o čem byl předchozí díl jsou zoufalá. Trošku bych pokračování přirovnal k druhému dílu 96 hodin, které má rovněž syndrom naprosté zbytečnosti. Když se navíc pod něco podepíše J. Bassett tak je u mě vymalováno. Mám jasno. Silent Hill no more! ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Zjišťuju, že jsem PC hry nehrál ze stejného důvodu jako verbal, možná jsem jen o trochu větší romantik a tak jsem s děvčaty byl spíš venku nebo to možná nebylo přirozenou vlohou k romantice, ale naši ani její(ch) nám nedovolili si se sebou hrát doma a na hotely jsem tenkrát ještě neměl a nemám na ně do teď, zato mám auto, pořád krásný oči a umím to už o něco lépe ... No nic, vraťme se do Silent Hillu, byl jsem tam podruhé a znovu se mi tam líbilo. Chlapík s pyramidou na hlavě, který mne minule naprosto okouzlil měl tady třeba daleko víc prostoru ke své bohulibé, ops, blbost, satanolibé činnosti se svým sekáčem, do panoptika podivných monster přibyla další a nechyběly ani slepé sexy sestřičky s nožíky..bavil jsem se tímhle lunaparkem příšer a tak jako mi u prvního dílu nevadilo, že to není příliš děsivé, tak tady mi to nevadilo ještě o trochu víc. Čtyři hvězdy tady tedy nejsou z romantických důvodů jako u jedničky:) ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Příběh je sice trochu přihlouplý (stejně jako byl přihlouplý už v prvním dílu), ale vizuální stránka a atmosféra filmu jsou tak povedené (stejně jako už v prvním dílu), že na nějakou hloupost příběhu kašlu. Oproti S.H. 2006 je myslím jeho pokračování trochu víc klasický dějový film než zfilmovaná hra, ale třeba se mi to jen zdá. Každopádně je podsvětí Silent Hillu opět zabydleno bizarními stvůrami, které si libují v nejroztodivnějších formách týrání a mučení obětí, z nichž asi nejvíc zaujme staré známé přerostlé hovado v kožené zástěře se struhadlem na hlavě, tentokrát pracující s obří halapartnou (a že mu jde práce s rukama hezky od ruky...) Jeho příbuznost s mým oblíbeným monstrem z Resident Evil: Afterlife je více než zjevná. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Silent Hill je herně atmosferická pecka. Filmově to ujde s prvním dílem a druhý už je tradičně slabší. Není na něm vysloveně nic zkaženého, ale končí stejně tak blbě, jako předchozí díl a začíná stejně tak, jako končí, takže ačkoliv se ve filmu děje hodně věcí, závěr je prakticky stejnej jako u prvního dílu a jsem zvědavý, jestli s tím ještě budou nějak pokračovat dál. Nápad by byl dobrý, atmosféra taky, ale nějak mi nesedí to, co s tím příběhem udělali jako s celkem. Škoda. Chtělo by to nějakýho blázna, který by se s ním sžil jako Anderson s Resident Evil. ()

JAn odpad!

všechny recenze uživatele

Bassett znásilnil Konami tím nejhnusnějším možným způsobem. Jeho Revelation je pouhý amalgam laciných scén bez jakéhokoli vnitřního dramaturgického řádu, na který je násilně naroubované vše, co fungovalo v předchozím filmu (samozřejmě bez stejného efektu). Hlavní hrdinové jsou nadmíru nesympatičtí, neustálá snaha o rámování obrazu je odporná a veškerá atmosféra původní hry, jenž se Gansovi s Avarym podařila bravurně přenést do nové mediální platformy, je v trapu. Jediné, co opravdu funguje, je originální hudba Akiry Yamaoky. Všechno ostatní se vám začne po pár minutách přímo hnusit. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (16)

  • Kit Harington (Vincent) sa pokúsil po tom, čo dostal túto rolu, hrať počítačové hry "Silent Hill", aby lepšie chápal dej filmu, v ktorom išiel hrať, lenže prestal s tým, pretože hry považoval za príliš strašidelné. (8HitBoy)
  • Scénář měl původně stejně jako v případě prvního dílu napsat Roger Avary. Kvůli řízení v opilosti a zranění člověka byl však odsouzen k jednomu roku odnětí svobody, čímž zastavil produkci celého filmu. Studio na podzim 2010 nakonec najalo M.J. Bassetta, aby napsal scénář a film režíroval. (Freshoun)
  • Film byl natočen na motivy videohry „Silent Hill 3“, ale objevují se v něm také prvky z dalších dílů této videoherní série. Například řidič náklaďáku Travis Grady (Peter Outerbridge) je hlavní postavou ve hře "Silent Hill: Origins". Vězeňský autobus z posledního záběru filmu pak odkazuje na hru "Silent Hill Downpour". (Corpsegrinder)

Související novinky

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Reklama

Reklama