Návrat do Silent Hill 3D

Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / Kanada / USA, 2012, 95 min

For Sharon- Má nejdražší Sharon .Pokud čteš tento dopis, tak se mi něco stalo.Ted' si na všechno sama, nesnaž se mně najít a at' už uděláš cokoliv, nechod' do Silent hillu. Slíbil jsem Tvé matce, že Tě budu chránit,ale zklamal jsem: ( Vím, že sis celé roky myslela, že jsme utíkaly před policií, kvůli tomu muži co jsem v Portlandu zabil. Ale pravdou je.....že to nebyl nějaký lupič....přišel, aby Tě odvezl zpátky do Silent hillu .Byl členem řádu, Ti lidé Tě chtějí. Nevím na co Tě potřebují, ale udělají všechno, aby Tě tam odvedli zpět, musíš jim odolat. Chtěl jsem Tě ochránit a nikdy jsem Ti nechtěl lhát.....ale musel jsem, pravdu najdeš v mých denících nebo aspon to, co jsem zjistil, doufám, že až si jich přečteš, tak konečně pochopíš kdo doopravdy si. Prosím odpust' mi, že jsem Ti neřekl pravdu, ale nemohl jsem, abych Tě ochránil. Mám Tě rád Sharon. O něco slabší než první díl ,ale pořád to Silentovské kouzlo prostě má a taky nechápu tak mizerného hodnocení, já se bavil a ne málo....Siréna.''co to je? Přichází temnota(20.10.2013)

Surrealistické filmy mám rád, i když jsem očekával ještě větší explozi fantazie. Nakonec putování mezi snem, skutečností a SH nebylo až tak špatné. Co mě nepotěšilo: z hlavní hrdinky se tvůrci rozhodli udělat totální magorku s chováním splašené krávy - ne, sympatická prostě nebyla, většina digi efektů byla opravdu mizerná a Freddy nedorazil... Líbily se mi potvory, zejména pavouk, tovární prostory v měděném oparu a závěrečný souboj + účast McDowella a Mossové. Jednička mi přišla lepší, ale zklamaný nejsem. A navíc měl film místy i pěkné napětí - 3,5*(5.2.2015)

• Pilda17

Velmi dobrý potenciál, ale minimálně využitý. Při nejmenším může být spokojený aspoň divák hry. Temných postav se pár objevilo a nebyly vůbec špatné. Teď už ale k záporům, nicotní atmosféra od začátku, kterou jednička strčí do kapsy. Jenže největší zápor bijící do očí je "paskvilní" 3D. Několik naprosto zbytečných scén a i několik věcí. Místo toho, aby se zaměřili na temnou atmosféru Silent Hillu, tak to zničí přebytečnými efekty do 3D. Je jasné, že se hledělo hodně na výdělek, ale podle toho to také vypadá.. 4/10 = 43%(10.2.2013)

Jako nefanoušek her a člověk, který moc nepochopil konec jedničky, jsem místy opět nechápal. Ale nějak mě to během sledování zajímalo, jak to bude dál, tak to není zrovna blbá vizitka, tak by to mělo být. Scénář, triky, prostě nic není sice nějak špičkové, ale v rámci žánru jsem i tak lehce spokojen, i když to celé vlastně moc nechápu :D(7.2.2013)

• Ramirez85

Se Silent Hill to mám tak, že jsem jej už pěkných pár let před premiérou netrpělivě očekával a doslova každou sebemenší novinku hltal s velkým nadšením, když byl uvolněn první obrázek (tuším, že z prostředí kolotoče), zaplesalo mé srdce radostí- druhý díl filmu bude podle mé oblíbené třetí hry! :) Pak však začaly přicházet zprávy, které mě začaly nepříjemně nahlodávat, po shlédnutí traileru a ohlášení, že se pojede ve třidéčku, mé nadšení opadlo definitivně. Realita je však ještě horší, tohle totiž má se Silent Hill společného fakt setsakra málo. Představitelky Heather a Claudie jsou vybrány skvěle, potěšila i originální hudba, ale to je tak vše. Na sílu zasazení Pyramid Heada postrádá smysl (závěrečná scéna vyloženě trapná) a celkově je děj snímku velmi nezáživný a zkratkovitý. Co však filmu schází ze všeho nejvíc (narozdíl od svého předchůdce a samozřejmě i hry) je atmosféra- a to je jeho prohra největší. Zklamání roku, 1*(19.11.2012)

• - Vo filme krátko po tom, ako Sharon (Erin Pitt) narazí do Vincenta (Kit Harington), vidno obrázok dievčaťa s moľou pred svojou tvárou. Motív mole sa často objavoval v hre a reprezentoval premenu Sharon na Heather. (sugy1)

• - Spoiler: Jeden z mála filmov, kde postava Seana Beana (Harry) neumiera (aj keď umiera v sne). (sugy1)

• - Přestože druhý díl hororové série byl v očích jak fanoušku, tak kritiků mnohem horší než jeho předchudce, studio Konami uvedlo, že přesně takhle si film podle své hry představovalo.  (Beckett51)