• Oktavianus

V zásadě jsem proti zfilmovávání špičkových literárních děl. Golet v údolí je nádherná Olbrachtova kniha (spolu s Nikolou Šuhajem mě přesvědčila, abych se jel na Zakarpatskou Ukrajinu podívat), ale paskvil, co z toho Dostál udělal, s tím má společného asi tolik jako já s miliardářem. Dvě hvězdy dám jen za dvě...ehm, no, Markétu Hrubešovou :-)(14.7.2012)

Mnu co říct? Jednoduchý děj, spíš rovnou o koblize, ze začátku se to i zdálo dobrý, pak už to akorát zbytečně natahovali. Vždy to tak je: Mějte základní děj-ten zde stál za staré pantofle: Chlap nemá prachy, dělá podvody, ale to by neměl. A ten roztahujte. A když už jsem u konce myslel, že by mě konečně film mohl něčím uchvátit, tak se samozřejmně ukázalo, že bůh je, atd.. Stejně to mělo Happy End. Já čekal, že mi film něco ukáže. Ty 3 alespoň za to něco málo dobrého, jako "jejich typický život, jak uklidnit děti, že byste měli pracovat, že není snadné věřit v něco, jak to chodí u židů a že ta manželka asi byla naštvaná, že celej rok čekala na sex a stejně ji ten chlap nechal ležet v posteli." Hodnocení se ustaluje mezi *** a **(27.12.2008)

Asi nie som dosť inteligentný, aby som chápal dej filmu alebo mám problém s češtinou. Pretože mi hodne dlho trvalo, kým som pochopil o čo v ňom šlo, prečo konali postavy tak ako konali. Zrejme je to určené hlavne pre tých, ktorí čítali aj knižnú predlohu. Ale aspoň som sa teda naučil niečo o židovskej kultúre a náboženstve. A iní sa mohli dozvedieť aj to, že nie všetci židia sú bankári, právnici, lekári, pracovníci médií atď . (aj keď je ich teda nadpomer vzhľadom na ich početnosť na svete).(16.11.2012)

Přijde mi, že je tento film dost podceňovaný. Strašně dlouho jsem čekal než se objeví znovu v telvizi. Je zde prefektně zachyceno prostředí Zakarpatské Ukrajiny na začátku 20. století a hlavně mentalita tamějších obyvatel. Řekl bych, že je film skoro tak dobrý, jako knížka. Velkou zásluhu na tom má Ondřej Vetchý v hlavní roli.(26.4.2007)

Příjemná a vlídná atmosféra života židovské komunity a excelentní Ondra Vetchý, ostatní herci nezůstali pozadu, skvělé obsazení. Vždycky se mi líbily židovský slovíčka a jejich radost z maličkostí a prožívání každodennosti a vztahu s Bohem. Jo, nedostatek vody v mikve, to je katastrofa, hlavně pro manželskou postel. Pánové pozor, ať vám nevypadnou oči z důlků nad krásnou Markétou Hrubešovou ve vší své parádě, s Bajnyšem jsem si v tu chvíli musel opakovat přikázání. Chválím autory za výborný film.(7.4.2015)

• - Film bol natáčaný v Chrudimi, Svobodných Hamroch a na skanzene Veselý Kopec. (dyfur)

• - Protože tehdy údajně neměla Mahulena Bočanová na sobě vůbec chlupy (ani v podpaží), museli jí lepit pánské kníry do podpaží, protože by to bylo neuvěřitelné, že Brana, žena tělesná, chlupy v podpaží nemá. [Zdroj: Úsměvy Mahuleny Bočanové] (hippyman)

• - Jedná se o poslední film Josefa Kemra, který již v době natáčení trpěl rakovinou, které později podlehl. (Redyx111)