Biografické drama z produkce HBO inspirované stejnojmenným dokumentem z roku 1975 vypráví životní příběh „Velké Eddie“ a „Malé Eddie“ Bealeoých, blízkých příbuzných Jacqueliny Kennedyové. Dvojici podivínek hrají Jessica Langeová a Drew Barrymoreová.  Biografické drama z produkce HBO je inspirováno stejnojmenným stominutovým dokumentem bratří Mayslesových z roku 1975, který zblízka nahlédl do osudu matky a dcery Bealeových. Ženy, úzce spřízněné s bývalou první dámou Ameriky Jacqueline Kennedyovou (byly to její teta a sestřenice), se uzavřely do naprosté izolace a žily v rozpadajícím se domě o 28 místnostech v East Hampton. Po pětatřiceti letech se pozoruhodného námětu ujal scenárista a režisér Michael Sucsy a podrobně vylíčil osud dvou excentrických podivínek, jež k sobě váže až příliš úzké pouto. Říkaly si „Velká Eddie“ a „Malá Eddie“ a herecky je ztvárnily Jessica Langeová a Drew Barrymoreová. Ve vedlejších rolích uvidíme Jeanne Triplehornovou, Daniela Baldwina, Kena Howarda ad. (oficiální text distributora)

andrej2000

Velmi jsem se na tento snímek těšil. Opět jsem si potvrdil, jaká je Jessica Lange herečka. Je to ,,PANÍ " herečka. Za mě opravdu 5 *.. A musím říct, že mě dostal i herecký výkon Drew Barrymore. ()

fabienne223

Příběh o střetů snů s realitou, o směsi lásky a nenávisti. To vše interpretované vynikajícími hereckými výkony nejen mé oblíbené Jessicy Lange, ale zde neméně dobré Drew Barrymore. I herci ve vedlejších rolích byli skvělí, takže příběh, který by mohl vyznít dost banálně, dostal skutečný filmový rozměr a myslím, že se zařadil k filmům, na které se jen tak nezapomíná. ()

katakomb

Ačkoliv patří obě herečky ztvárňující hlavní role k mým oblíbenkyním a musím uznat, že v tomto snímku hrají dobře a kvalitně, tak se mě to výrazněji nedotklo. Velmi zvláštní a komplikovaný vztah dcery a matky mi v tomto zpracování přišel hlavně teatrální a prvoplánově emočně vedený, trochu ale na úkor autenticity a věrohodnosti. Možná lineárnější pojetí a méně střídání časových linek by filmu přidalo.. těžko říct, je možné, že mi film zkrátka zrovna úplně nesedl, ale nijak na větvi jsem z toho nebyl ()

JARDAHONDA

Film režiséra Michaela Sucsyho, natočený podle scénáře Sucsyho a Patricie Rozemy, zachycuje události čtyř desetiletí a soustředí se na kouzelný a luxusní život hrdinek dlouho před natočení dokumentu a na okolností v pozadí jejich cesty k bohatství k chudobě. Jessica Lange a Drew Barrymore vytvářejí role samotářské matky a dcery, jejichž nekonvenční vkus a společenská vzpoura se povznesly nad veřejné mínění a vytvořily jedinečné a nezlomné pouto.. Závěr : U tohoto snímku jsem se náramně pobavil,,, zaslouženě za 4 **** ()

Jannine

Drew Barrymore a Jessica Lange předvedly své herecké umění ve filmu, který dle mého dosahuje kvalit více než televizního. Skvěle vykreslené obě postavy, výborné herecké výkony. Zajímavý příběh o dvou příbuzných J. Kennedyové, o kterých jsem nikdy předtím neslyšela. ()

mirika39

Nádherný citlivý príbeh, zobrazujúci komplikovaný vzťah medzi matkou a dcérou, kde sú v konečnom dôsledku závislé jedna na druhej. Edie to mohla niekam dotiahnuť, namiesto toho zostala so svojou sebeckou matkou, v upadajúcom dome plnom bordelu a špiny. Až v priebehu filmu ma prekvapil fakt, že sa jedná o tetu a sesternicu Jackie Kennedyovej. Veľmi pútavý film so skvelou Drew Barrymore a nemenej úžasnou Jessicou Lange. Určite si pozriem aj pôvodný dokument. ()

Rajca

Uf tak tento film bol teda silná káva! Hoci sa v ňom cely čas takmer nič nedialo, desivá bola práve tá stagnácia. Dve ženy zaseknuté v čase a priestore a vzájomnej chorobnej závislosti. Otázne je do akej miery boli nešťastne. To vedeli posúdiť zrejme len ony samé alebo práve naopak. Film je potvrdením, že tie najbizarnejšie pribehy napíše samotný život. ()