Reklama

Reklama

Dvojí svět hotelu Pacifik

  • Polsko Zaklęte rewiry (více)

Obsahy(1)

I přepychový hotel skrývá svou temnou stranu - zejména pokud v něm pracujete. O třídním rozvrstvení společnosti se přesvědčí i číšnický učeň, jenž v meziválečném období do jednoho takového podniku přichází... (oficiální text distributora)

Recenze (21)

macour 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem viděl poprvé v roce 1976 v kině v Nýrsku, kde jsem byl na vojně. Tenkrát mi jeho obsah mnoho neříkal, jen jsem si pamatoval nejvíce výkony herců - R. Skamene, Č. Řandy, V. Lohniského, Romana Wilhelmiho (tohoto polského herce ze seriálu Čtyři z tanku a pes) a dalších. Děj filmu jsem si připomněl až téměř po 20 letech, kdy jsem pracoval jako číšník několik let v jednom velkém plzeňském hotelu a mnoho situací z filmu jsem zažil v jeho zdech. Je i zajímavé porovnat, jaké vztahy mezi hosty a číšníky byly tenkrát a jaké panují dnes. Některé situace nejsou ve filmu vymyšlené, protože co host, to jiná povaha. A tak po letech mám tento film ve své dvd filmotéce a občas si ho pouštím. Stojí za podívání a dávám čtyři hvězdy. ()

Gavin87 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý a povedený film, natočený v době, kdy se s velkou naléhavostí zobrazoval svět v době nemilosrdného rozvrstvení společnosti, aby byl jakousi obhajobou událostem, které nejen v hotelu Pacifik způsobí výměnu těchto dvou světů,kdy se utiskovaná třída, živořící v temných zákoutích hotelu, chopí vlády a buržoasní třídě, zvyklé na popíjení sektu a sedání na centimetrovém plyši, ukáže zač je toho loket. ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Hotel Pacifik - to nejhorší, co můžeš od povýšenecké buržoazní společnosti a jejich posluhovačů dostat. Většinou se jedná o pár facek. Nuzné zaměstnání, ale i kariérní postup, lámající charakter dříve morálně zdatného učně. Film má své kvalitní dramatické části, ale v celku se jedná o silný průměr, možná i trochu níž. Velmi slabé herectví a jednoduchý, až nezáživný vývoj děje, který by se ve finále vešel do poloviny. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Kulisy, výprava a kamera vynikající, ale to přehrávané herectví a naprosto klišé příběh to celé zabíjejí. Je to patetické, předvídatelné, chybí jakýkoliv moment překvapení, a samotné prostředí ošuntělého hotelu v zákulisí a nablýskaného vepředu nestačí. U některých herců a scén mám dokonce pocit, že si je vypůjčili protože museli, odehrají svou miniroli a zase zmizí. Na podobné téma existuje daleko více lepších filmů. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,O jaké lidské důstojnosti mi tu jako číšník vyprávíte? '' Netvrdil bych, že film je propagandou, byť se to tak může jevit. Ona ta krásná třicátá léta před druhou válkou si dnes dost idealizujeme. Každý si představuje krásné dámy, pány továrníky atd.. Ale také to byla doba kdy na těm továrníkům někdo stál u mašin, byla to také doba chudoby, kdy někteří skutečně spali kde se dalo a kdy přijít o práci byl veliký problém.Zeptejte se babiček a dědů jak ani ve městech nebylo nejlépe. Ti na venkově pak věnovali většinu času dřině na poli. Takže v tom rozvrstvení hotelu nevidím problém. Potěšila velká míra českých herců a musel jsem zde uznat, že je toto jeden z mála filmů s Romanem Skamene, kde hrál slušně. Celé to bylo velice zajímavé a jsem rád, že jsem ten film viděl. Tři křupavé rohlíky s mákem. * * * ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Film bol natáčaný v obecnom dome v Prahe. (dyfur)

Reklama

Reklama