• Gavin87
  ****

  Velice zajímavý a povedený film, natočený v době, kdy se s velkou naléhavostí zobrazoval svět v době nemilosrdného rozvrstvení společnosti, aby byl jakousi obhajobou událostem, které nejen v hotelu Pacifik způsobí výměnu těchto dvou světů,kdy se utiskovaná třída, živořící v temných zákoutích hotelu, chopí vlády a buržoasní třídě, zvyklé na popíjení sektu a sedání na centimetrovém plyši, ukáže zač je toho loket.(1.9.2011)

 • Big Bear
  ***

  ,,O jaké lidské důstojnosti mi tu jako číšník vyprávíte? '' Netvrdil bych, že film je propagandou, byť se to tak může jevit. Ona ta krásná třicátá léta před druhou válkou si dnes dost idealizujeme. Každý si představuje krásné dámy, pány továrníky atd.. Ale také to byla doba kdy na těm továrníkům někdo stál u mašin, byla to také doba chudoby, kdy někteří skutečně spali kde se dalo a kdy přijít o práci byl veliký problém.Zeptejte se babiček a dědů jak ani ve městech nebylo nejlépe. Ti na venkově pak věnovali většinu času dřině na poli. Takže v tom rozvrstvení hotelu nevidím problém. Potěšila velká míra českých herců a musel jsem zde uznat, že je toto jeden z mála filmů s Romanem Skamene, kde hrál slušně. Celé to bylo velice zajímavé a jsem rád, že jsem ten film viděl. Tři křupavé rohlíky s mákem. * * *(8.4.2016)

 • NinadeL
  **

  Ve své době cenami ověnčené setkání polského a československého filmu. Nebylo to poprvé, kdy se tyto kinematografie setkali, ale výsledek je bohužel typicky nejistý. Celku nejvíce ubírají postsynchrony, v hlavních i vedlejších rolích se míchají čeští i polští herci stejnou měrou, a proto by lepší službu v dabingu udělali méně známé hlasy, aby tak neubíraly na působnosti polským tvářím. Hudba a výprava také nejsou přesvědčivé, proto Dvojí svět hotelu Pacifik tak málo asociuje obdobné tématické filmy západní provenience a jen připomíná domácí černobílý svět, který měl tak často připomenout propast mezi dneškem a včerejškem. Exemplárními příklady těch z lepší vrstvy jsou přezíraví alkoholici nebo nepříjemní homosexuálové, případně ti, kteří se jen povyšují nad pracující třídu. Na straně druhé lze naopak najít jen čisté úmysly a kvalitní lidi svazované neúprosným systém doby. Tradiční levicová kritika třídních rozdílů před 2. světovou válkou si libuje v zobrazování procesu učňovských let a kontrastujících mravních poklesků obsluhované elity. A proto je poněkud zvláštní, že takový film se nestal stálicí mezi reprízovanými hity, zvlášť, když jeho absence tak vytvořila výraznou pauzu v přehledových filmografiích.(2.1.2012)

 • honajz
  **

  Kulisy, výprava a kamera vynikající, ale to přehrávané herectví a naprosto klišé příběh to celé zabíjejí. Je to patetické, předvídatelné, chybí jakýkoliv moment překvapení, a samotné prostředí ošuntělého hotelu v zákulisí a nablýskaného vepředu nestačí. U některých herců a scén mám dokonce pocit, že si je vypůjčili protože museli, odehrají svou miniroli a zase zmizí. Na podobné téma existuje daleko více lepších filmů.(16.4.2014)

 • slunicko2
  ***

  Kvalitní propaganda. 1) Film možná v detailech nelže. Nemohu vyloučit, že příběh odpovídal skutečnosti do nejmenších podrobností. Nevěřím však, že podobné poměry byly či jsou TYPICKÉ. 2) Snímku jsem původně dal dvě hvězdičky. Po několika dnech však přidávám třetí...nějak ty obrázky nemohu dostat z hlavy... 3) Restaurace v pražském Obecním domě poskytla filmařům prostor s přesnou atmosférou.(21.12.2012)

 • - Film bol natáčaný v obecnom dome v Prahe. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace